Zestaw kosmetyków Samarite
Chcę testować
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Chcę testować
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Chcę testować
kosmetyki garnier
Wyniki testu
produkty z linii Chlorofil od marki Soraya
Chcę testować
Korygujące serum z retinalem 0,07%, fitosfingozyną i Karnozyną 2.0
Chcę testować
żele intymne Unimil
Wyniki testu
dermokosmetyki Eucerin
Wyniki testu
Colgate® Max White Ultra Active Foam
Chcę testować
tołpa dermo enzyme
Chcę testować
suplement diety FeMe Complex Health Labs Care
Chcę testować
Serum TetraVIT C 10% Glow On
Chcę testować
Equilibra
Wyniki testu
cetaphil
Laureaci
ziaja
Laureaci
batiste
Laureaci
kosmetyki bandi
Wyniki testu
Laureaci
Laureaci
Laureaci
samolot LOT
Styl życia

LOT ogłasza wznowienie połączeń. Będziemy mogli latać po Polsce

Polskie Linie Lotnicze LOT pracują już nad planem powrotu chociaż niewielkiej siatki połączeń. Wygląda na to, że z początkiem czerwca sytuacja może się odmienić.

Narodowy przewoźnik dał Polakom cień nadziei. Jak wynika z rozmowy Michała Czernickiego, rzecznika PLL LOT, z Business Insider Polska - wznawianie lotów rozpocznie się od połączeń wewnątrzkrajowych. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla pracowników polskiego przewoźnika, ale również dla tych, którzy są złaknieni podróży. Nie obędzie się jednak bez restrykcji.

samolot LOT

Zdjęcie: WOJCIECH STROZYK

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

LOT uruchamia połączenia wewnątrzkrajowe?

Rynek lotniczy przeżywa kryzys, jakiego chyba nigdy nie miał okazji doświadczyć. W Polsce zawieszone są zarówno połączenia międzynarodowe, jak i krajowe. Zakaz był stopniowo wydłużany od połowy marca bieżącego roku i póki co wiadomo, że obowiązuje aż do 31 maja. Na szczęście łagodzenie obostrzeń sprzyja otwieraniu kolejnych sektorów polskiej gospodarki, a zmianami zostanie objęty również transport lotniczy.

Jak podaje Business Insider Polska - "Polskie Linie Lotnicze LOT już od 1 czerwca mogą wznowić regularne połączenia pasażerskie.". 

Według obecnych prognoz wznawianie lotów będziemy rozpoczynać od połączeń krajowych, co pozwoli usprawnić transport wewnątrz Polski, wesprzeć lokalną, budzącą się branżę turystyczną oraz przy okazji sprawdzić nowe procedury bezpieczeństwa przygotowane dla lotów post-COVID, zapowiadane między innymi przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA - mówi Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT, odpowiadając na pytania Business Insider Polska.

Kolejne decyzje będą podejmowane w zależności od sytuacji związanej z koronawirusem. Nie bez znaczenia będą również decyzje władz innych państw, a także Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nie jest jednak tajemnicą, że następne w kolejności będą międzynarodowe rejsy. Połączenia będą dotyczyły szczególnie krajów o niskim ryzyku epidemiologicznym. 

Kolejne kroki są jeszcze dyskutowane, ale logiczną kontynuacją wydaje się stopniowe przywracanie międzynarodowego ruchu lotniczego, zaczynając od krajów o niskim ryzyku epidemicznym i jednocześnie cieszących się do tej pory szczególnym zainteresowaniem ze strony pasażerów - dodaje Czernicki.

Rzecznik PLL LOT zapewnił, że w ciągu najbliższego tygodnia przewoźnik będzie w stanie poinformować o bardziej szczegółowych planach na czerwiec. Wiadomo również, że pasażerowie zostaną poinformowani z dwutygodniowym wyprzedzeniem o nowych połączeniach

Jeśli wierzyć prognozom innych przewoźników, zbliżające się wakacje, mogą nie wyglądać tak źle, jak to jest przedstawiane. Lufthansa planuje wznowić loty z dwóch polskich miast już w czerwcu. Ryanair przewiduje natomiast, że w lipcu uruchomi 40 procent pierwotnego rozkładu. Przewoźnik już uruchomił możliwość kupowania biletów na przyszłe loty. 

Myślicie, że są to realne założenia? Macie zamiar wybrać się za granicę samolotem w tym roku?

Zdjęcie główne: WOJCIECH STROZYK

Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę
Styl życia
Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę
Rząd podjął decyzję w sprawie międzynarodowego ruchu lotniczego. Przesunięcie zakazu lotów o kolejne 10 dni wiąże się z odłożeniem w czasie czerwcowych planów wakacyjnych.

W związku z epidemią koronawirusa wstrzymano loty międzynarodowe. Ich zakaz miał obowiązywać do 6 czerwca. Oznaczało to, że wszelkie wycieczki i wakacje zagraniczne zaplanowane na ten czas zostały odwołane. Teraz data ta została przesunięta. Nie wiadomo, czy nowy termin podany przez rząd będzie ostatecznym. Zobacz także: Nowe propozycje w sprawie bonów na wakacje - będzie niższy próg? Źródło: iStock Kiedy zostanie wznowiony międzynarodowy ruch lotniczy? Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów podpisanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, loty międzynarodowe zostały zawieszone do 16 czerwca. Do 31 maja obowiązywał natomiast zakaz lotów krajowych, które zostały przywrócone. W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - brzmi uzasadnienie decyzji. Wyjątek od zakazu stanowią loty realizowane na zlecenie premiera, osoby fizycznej lub osoby prawnej, samolotami posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich oraz loty czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli.  Złą wiadomością jest z pewnością również fakt, że linie lotnicze LOT odwołały swoje międzynarodowe rejsy aż do końca czerwca. Ryanair planował wznowienie lotów z dniem 1 lipca. Źródło zdjęcia głównego: iStock

Klaudia El Dursi utknęła na Bali. Ze łzami w oczach opowiada o rozłące z dziećmi
Styl życia
Klaudia El Dursi utknęła na Bali. Ze łzami w oczach opowiada o rozłące z dziećmi
Piękne Bali stało się tymczasowych domem dla Klaudii El Dursi. Modelka nie może wrócić do Polski i ze łzami w oczach opowiada o rodzinie. Czy jest bezpieczna?

Klaudia El Dursi to kolejna gwiazda, która utknęła poza granicami Polski . Wszystkiemu winny jest szalejący koronawirus, przez którego polski rząd zdecydował się na drastyczne kroki i zamknął granice kraju. W związku z tym  zawieszono międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe . Prowadząca "Hotel Paradise" opublikowała na Instagramie relację, na której opowiada o długie rozłące z synami i partnerem . Jest zdruzgotana tym, co dzieje się na świecie i nie czuje się bezpiecznie na pięknym Bali ... Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Klaudia El Dursi (@klaudia_el_dursi) Mar 14, 2020 o 5:17 PDT Klaudia El Dursi nie może wrócić do Polski Rozprzestrzeniająca się pandemia sprawia, że wiele krajów decyduje się na zamknięcie ich granic. Rosnąca liczba osób zarażonych  koronawirusem Sars-CoV-2  zmusiła również polski rząd do podjęcia wszelkich środków ostrożności - w tym również odizolowania Polski  na co najmniej 10 dni  od napływających z zewnątrz ludzi. Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego.  Zarażonych jest już ponad 100 osób i jak do tej pory zmarły trzy . Niestety konsekwencją takiej decyzji rządzących jest to, że wielu Polaków przebywających poza granicami Polski, nie może wrócić do ojczyzny . Oddalona od rodziny o wiele tysięcy kilometrów Klaudia El Dursi przeżywa właśnie trudne chwile . Podobnie jak Iga Krefft , aktorka znana z serialu "M jak Miłość", nie może wrócić do Polski.  Prowadząca "Hotel Paradise" postanowiła w tej sprawie zabrać głos na swoim InstaStories.  Kochani, dostaje od was bardzo dużo pytań, co u mnie, czy Bali jest bezpieczne, dlaczego jestem tutaj bez rodziny… Bali już też nie jest bezpieczne, tak naprawdę chyba nie ma miejsca, gdzie byłoby jeszcze bezpiecznie. Sytuacja trochę wymknęła...

Premier przedłuża jedno z obostrzeń - jest nowe rozporządzenie
Styl życia
Premier przedłuża jedno z obostrzeń - jest nowe rozporządzenie
Obostrzenia dotyczące ruchu lotniczego zostały przedłużone do 23 maja. Zostały one uchwalone rozporządzeniem premiera, które wejdzie w życie 9 maja.

Kolejne etapy łagodzenia obostrzeń planowane są na 18 maja. To wtedy prawdopodobnie ruszyć mają ogródki restauracji, barów i kawiarni, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Od 9 maja wznowiony miał zostać natomiast ruch lotniczy. Obostrzenie zostało jednak przedłużone. Do 23 maja obowiązuje zakaz lotów z pasażerami wykonującymi rejsy międzynarodowe na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk.  Zobacz także: Senat chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej - co to dla nas oznacza? Źródło: iStock Obostrzenie o zakazie ruchu lotniczego przedłużone Rozporządzenie premiera wchodzi w życie z dniem 10 maja i traci swoją moc 23 maja. Nie oznacza to, że obostrzenie nie zostanie ponownie przedłużone. Wszystko zależne jest od stanu epidemiologicznego w Polsce. Dopiero pod koniec maja możemy liczyć więc na loty pasażerskie. Zakaz nie dotyczy jednak lotów realizowanych na zlecenie premiera, czy rejsów czarterowych realizowanych przez inne państwa i przewoźników, które mają na celu powrót ich obywateli do kraju. Nie dotyczy to także rejsów pocztowych i towarowych, jak i lotów realizowanych w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych, czy w celu ratowania ludzkiego życia. W rozporządzeniu uznano, że wyjątkiem są loty, które zostały wyczarterowane "przed 15 marca na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie; na zlecenie premiera; na zlecenie osoby fizycznej lub prawnej, statkami powietrznymi posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich - którymi do kraju wracają m.in.: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno-konsularnego misji; cudzoziemcy posiadający prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP;...

automaty do uzupełniania kosmetyków w rossmannie
Pielęgnacja
W Łodzi powstał flagowy sklep Rossmanna. Tak w przyszłości będą wyglądały drogerie?
Rossmann otworzył w Łodzi drogerię inną niż wszystkie. Znajdują się w niej automaty do uzupełniania kosmetyków oraz specjalne miejsce do testowania produktów.

Rossmann zaprezentował wnętrze  nowego salonu w łódzkiej Manufakturze . To najnowocześniejszy i zarazem największy (1100 metrów kw.) salon drogerii w Polsce. Zdjęcia z nowego salonu Rossmanna zupełnie nie przypominają dobrze nam znanych - zamiast ścian z kosmetykami zobaczymy m.in. drewniane półki czy pojemniki służące do ponownego uzupełniania kosmetyków. Dodatkowo na środku drogerii umieszczono stół służący do wygodnego testowania kosmetyków.  Łódzka drogeria została stworzona według nowego konceptu i podzielona na cztery części: Manufaktura Piękna,  Strefa Beauty,  Strefa zdrowia,  Strefa Grab&Go.  Zobacz także: Ruszyła wielka promocja 2+2 w Rossmannie - ma jednak zupełnie nowe zasady Flagowy sklep Rossmanna w Łodzi - jak wygląda? Nowy sklep Rossmanna nawiązuje do zyskującego coraz większą popularność trendu "less waste". Najciekawszą nowością jest Refill Station, która znajduje się w Manufakturze Piękna. W tym miejscu można uzupełnić butelki wielokrotnego użytku kosmetykami marki OnlyBio. Z podobnego rozwiązania Rossmann korzystał już m.in. w czeskich drogeriach, gdzie pojawiły się podobne automaty do uzupełniania kosmetyków .  Czy tak w przyszłości będą wyglądały wszystkie salony Rossmanna? Bardzo możliwe, że zmiany będą stopniowo wprowadzane, ale opisany salon na ten moment jest rozwiązaniem testowym.  Obecnie testujemy nowe rozwiązania, te, które się sprawdzą, znajda akceptację wśród klientów - będą wprowadzane w innych drogeriach w galeriach handlowych - powiedziała w rozmowie z Business Insider Polska Agata Nowakowska, rzecznik prasowa Rossmanna. Mieszkańcom Łodzi zazdrościmy tak nowoczesnego salonu Rossmanna! ;)  Zobacz także: Olejek pod prysznic z Rossmanna to hit w pielęgnacji skóry po goleniu Zdjęcia: materiały prasowe

Nasze akcje
gliss
Fryzury
Jak dogłębnie nawilżyć włosy i nadać im blask? Sekrety idealnej fryzury według stylistki sesji zdjęciowych
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Avon oceniany jako marka luksusowa
Pielęgnacja
Avon oceniany jako marka luksusowa!
Partner
Szczotka prostująca Philips
Fryzury
Podgrzewana szczotka prostująca z jonizacją BHB885/00 od Philips sprawdzona przez Top Recenzentki!
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost