klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
samolot LOT
Styl życia

LOT ogłasza wznowienie połączeń. Będziemy mogli latać po Polsce

Polskie Linie Lotnicze LOT pracują już nad planem powrotu chociaż niewielkiej siatki połączeń. Wygląda na to, że z początkiem czerwca sytuacja może się odmienić.
maj 18, 2020

Narodowy przewoźnik dał Polakom cień nadziei. Jak wynika z rozmowy Michała Czernickiego, rzecznika PLL LOT, z Business Insider Polska - wznawianie lotów rozpocznie się od połączeń wewnątrzkrajowych. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla pracowników polskiego przewoźnika, ale również dla tych, którzy są złaknieni podróży. Nie obędzie się jednak bez restrykcji.

samolot LOT

Zdjęcie: WOJCIECH STROZYK

Szokująca wypowiedź Violi Kołakowskiej o śmierci Krzysztofa Krawczyka! Aż ciężko uwierzyć...

LOT uruchamia połączenia wewnątrzkrajowe?

Rynek lotniczy przeżywa kryzys, jakiego chyba nigdy nie miał okazji doświadczyć. W Polsce zawieszone są zarówno połączenia międzynarodowe, jak i krajowe. Zakaz był stopniowo wydłużany od połowy marca bieżącego roku i póki co wiadomo, że obowiązuje aż do 31 maja. Na szczęście łagodzenie obostrzeń sprzyja otwieraniu kolejnych sektorów polskiej gospodarki, a zmianami zostanie objęty również transport lotniczy.

Jak podaje Business Insider Polska - "Polskie Linie Lotnicze LOT już od 1 czerwca mogą wznowić regularne połączenia pasażerskie.". 

Według obecnych prognoz wznawianie lotów będziemy rozpoczynać od połączeń krajowych, co pozwoli usprawnić transport wewnątrz Polski, wesprzeć lokalną, budzącą się branżę turystyczną oraz przy okazji sprawdzić nowe procedury bezpieczeństwa przygotowane dla lotów post-COVID, zapowiadane między innymi przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA - mówi Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT, odpowiadając na pytania Business Insider Polska.

Kolejne decyzje będą podejmowane w zależności od sytuacji związanej z koronawirusem. Nie bez znaczenia będą również decyzje władz innych państw, a także Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nie jest jednak tajemnicą, że następne w kolejności będą międzynarodowe rejsy. Połączenia będą dotyczyły szczególnie krajów o niskim ryzyku epidemiologicznym. 

Kolejne kroki są jeszcze dyskutowane, ale logiczną kontynuacją wydaje się stopniowe przywracanie międzynarodowego ruchu lotniczego, zaczynając od krajów o niskim ryzyku epidemicznym i jednocześnie cieszących się do tej pory szczególnym zainteresowaniem ze strony pasażerów - dodaje Czernicki.

Rzecznik PLL LOT zapewnił, że w ciągu najbliższego tygodnia przewoźnik będzie w stanie poinformować o bardziej szczegółowych planach na czerwiec. Wiadomo również, że pasażerowie zostaną poinformowani z dwutygodniowym wyprzedzeniem o nowych połączeniach

Jeśli wierzyć prognozom innych przewoźników, zbliżające się wakacje, mogą nie wyglądać tak źle, jak to jest przedstawiane. Lufthansa planuje wznowić loty z dwóch polskich miast już w czerwcu. Ryanair przewiduje natomiast, że w lipcu uruchomi 40 procent pierwotnego rozkładu. Przewoźnik już uruchomił możliwość kupowania biletów na przyszłe loty. 

Myślicie, że są to realne założenia? Macie zamiar wybrać się za granicę samolotem w tym roku?

Zdjęcie główne: WOJCIECH STROZYK

Komentarze
Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę
Styl życia Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę
Rząd podjął decyzję w sprawie międzynarodowego ruchu lotniczego. Przesunięcie zakazu lotów o kolejne 10 dni wiąże się z odłożeniem w czasie czerwcowych planów wakacyjnych.
Marta Średnicka
czerwiec 06, 2020

W związku z epidemią koronawirusa wstrzymano loty międzynarodowe. Ich zakaz miał obowiązywać do 6 czerwca. Oznaczało to, że wszelkie wycieczki i wakacje zagraniczne zaplanowane na ten czas zostały odwołane. Teraz data ta została przesunięta. Nie wiadomo, czy nowy termin podany przez rząd będzie ostatecznym. Zobacz także: Nowe propozycje w sprawie bonów na wakacje - będzie niższy próg? Źródło: iStock Kiedy zostanie wznowiony międzynarodowy ruch lotniczy? Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów podpisanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, loty międzynarodowe zostały zawieszone do 16 czerwca. Do 31 maja obowiązywał natomiast zakaz lotów krajowych, które zostały przywrócone. W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - brzmi uzasadnienie decyzji. Wyjątek od zakazu stanowią loty realizowane na zlecenie premiera, osoby fizycznej lub osoby prawnej, samolotami posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich oraz loty czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli.  Złą wiadomością jest z pewnością również fakt, że linie lotnicze LOT odwołały swoje międzynarodowe rejsy aż do końca czerwca. Ryanair planował wznowienie lotów z dniem 1 lipca. Źródło zdjęcia głównego: iStock

Przeczytaj
Klaudia El Dursi utknęła na Bali. Ze łzami w oczach opowiada o rozłące z dziećmi
Styl życia Klaudia El Dursi utknęła na Bali. Ze łzami w oczach opowiada o rozłące z dziećmi
Piękne Bali stało się tymczasowych domem dla Klaudii El Dursi. Modelka nie może wrócić do Polski i ze łzami w oczach opowiada o rodzinie. Czy jest bezpieczna?
Milena Majak
marzec 15, 2020

Klaudia El Dursi to kolejna gwiazda, która utknęła poza granicami Polski . Wszystkiemu winny jest szalejący koronawirus, przez którego polski rząd zdecydował się na drastyczne kroki i zamknął granice kraju. W związku z tym  zawieszono międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe . Prowadząca "Hotel Paradise" opublikowała na Instagramie relację, na której opowiada o długie rozłące z synami i partnerem . Jest zdruzgotana tym, co dzieje się na świecie i nie czuje się bezpiecznie na pięknym Bali ... Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Klaudia El Dursi (@klaudia_el_dursi) Mar 14, 2020 o 5:17 PDT Klaudia El Dursi nie może wrócić do Polski Rozprzestrzeniająca się pandemia sprawia, że wiele krajów decyduje się na zamknięcie ich granic. Rosnąca liczba osób zarażonych  koronawirusem Sars-CoV-2  zmusiła również polski rząd do podjęcia wszelkich środków ostrożności - w tym również odizolowania Polski  na co najmniej 10 dni  od napływających z zewnątrz ludzi. Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego.  Zarażonych jest już ponad 100 osób i jak do tej pory zmarły trzy . Niestety konsekwencją takiej decyzji rządzących jest to, że wielu Polaków przebywających poza granicami Polski, nie może wrócić do ojczyzny . Oddalona od rodziny o wiele tysięcy kilometrów Klaudia El Dursi przeżywa właśnie trudne chwile . Podobnie jak Iga Krefft , aktorka znana z serialu "M jak Miłość", nie może wrócić do Polski.  Prowadząca "Hotel Paradise" postanowiła w tej sprawie zabrać głos na swoim InstaStories.  Kochani, dostaje od was bardzo dużo pytań, co u mnie, czy Bali jest bezpieczne, dlaczego jestem tutaj bez rodziny… Bali już też nie jest bezpieczne, tak naprawdę chyba nie ma miejsca, gdzie byłoby jeszcze bezpiecznie. Sytuacja trochę wymknęła...

Przeczytaj
automaty do uzupełniania kosmetyków w rossmannie
Pielęgnacja W Łodzi powstał flagowy sklep Rossmanna. Tak w przyszłości będą wyglądały drogerie?
Rossmann otworzył w Łodzi drogerię inną niż wszystkie. Znajdują się w niej automaty do uzupełniania kosmetyków oraz specjalne miejsce do testowania produktów.
Ewelina Błeszyńska
czerwiec 17, 2020

Rossmann zaprezentował wnętrze  nowego salonu w łódzkiej Manufakturze . To najnowocześniejszy i zarazem największy (1100 metrów kw.) salon drogerii w Polsce. Zdjęcia z nowego salonu Rossmanna zupełnie nie przypominają dobrze nam znanych - zamiast ścian z kosmetykami zobaczymy m.in. drewniane półki czy pojemniki służące do ponownego uzupełniania kosmetyków. Dodatkowo na środku drogerii umieszczono stół służący do wygodnego testowania kosmetyków.  Łódzka drogeria została stworzona według nowego konceptu i podzielona na cztery części: Manufaktura Piękna,  Strefa Beauty,  Strefa zdrowia,  Strefa Grab&Go.  Zobacz także: Ruszyła wielka promocja 2+2 w Rossmannie - ma jednak zupełnie nowe zasady Flagowy sklep Rossmanna w Łodzi - jak wygląda? Nowy sklep Rossmanna nawiązuje do zyskującego coraz większą popularność trendu "less waste". Najciekawszą nowością jest Refill Station, która znajduje się w Manufakturze Piękna. W tym miejscu można uzupełnić butelki wielokrotnego użytku kosmetykami marki OnlyBio. Z podobnego rozwiązania Rossmann korzystał już m.in. w czeskich drogeriach, gdzie pojawiły się podobne automaty do uzupełniania kosmetyków .  Czy tak w przyszłości będą wyglądały wszystkie salony Rossmanna? Bardzo możliwe, że zmiany będą stopniowo wprowadzane, ale opisany salon na ten moment jest rozwiązaniem testowym.  Obecnie testujemy nowe rozwiązania, te, które się sprawdzą, znajda akceptację wśród klientów - będą wprowadzane w innych drogeriach w galeriach handlowych - powiedziała w rozmowie z Business Insider Polska Agata Nowakowska, rzecznik prasowa Rossmanna. Mieszkańcom Łodzi zazdrościmy tak nowoczesnego salonu Rossmanna! ;)  Zobacz także: Olejek pod prysznic z Rossmanna to hit w pielęgnacji skóry po goleniu Zdjęcia: materiały prasowe

Przeczytaj
iStock
Moda Znana jest nowa data otwarcia pierwszego Primarka w Polsce
Pierwszy sklep sieci Primark miał otworzyć się latem tego roku, ale jak wiadomo - plany nie zostały zrealizowane. Kiedy zatem możemy spodziewać się otwarcia? Okazuje się, że trzeba jeszcze trochę poczekać.
Ewelina Błeszyńska
wrzesień 24, 2019

O pierwszym sklepie sieci Primark w Polsce mówi się już od wielu miesięcy. Przypomnijmy, że ma on powstać w Galerii Młociny i zajmować powierzchnię 3660 metrów kwadratowych. Choć samo centrum handlowe działa od końca maja, niestety data otwarcia Primarka jest mocno opóźniona. Początkowo mówiło się, że zostanie otwarty na początku lata, później w grę wchodziła jesień, ale okazuje się, że musimy poczekać jeszcze dłużej. Nowa data otwarcia Primarka w Warszawie Pewne jest już, że Primark nie zostanie otwarty w 2019 roku. Według inspiracji podawanych przez  Business Insider Polska Primark w Galerii Młociny otworzy się dopiero w 2020 roku. Na ten moment nie jest znany dokładny miesiąc premiery sieciówki w Polsce. Obecnie trwają intensywne przygotowania do otwarcia, które oprócz przygotowania powierzchni obejmują rekrutacje. Primark poszukuje aż 250 pracowników. Primark to irlandzka sieć sklepów oferująca odzież i dodatki, akcesoria do domu, bieliznę, a także kosmetyki . Sieciówka na rynku wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi cenami oraz szybką reakcją na aktualne trendy. Niestety jakość niektórych produktów pozostawia wiele do życzenia, ale czasami można znaleźć w Primarku prawdziwe perełki. Najwięcej sklepów posiada w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech czy Hiszpanii, a już niedługo zadebiutuje w Polsce. Czekacie? Zobacz także: Kolejna sieciówka wycofuje się z Polski! Sklepy zamkną się już w październiku

Przeczytaj