Wejdź
iStock
Styl życia

Lubisz czytać książki? Możesz dostać całkiem nieźle płatną pracę:)

To dobra wiadomość dla wszystkich moli książkowych :). W Polsce rusza akcja „Czytaj PL”, w ramach której większe szanse na pracę mają wielbiciele książek.
Milena Majak
grudzień 10, 2016

Doświadczenie, wykształcenie - o to na ogół jesteś pytana na rozmowach o pracę. Hobby i pasję wpisujesz w CV, ale nie wierzysz, że ktoś zwraca na nie uwagę. I na pewno nie zakładasz, że firma weźmie pod uwagę Twoją aplikację tylko wtedy, gdy czytasz sporo książek. Tymczasem do akcji „Czytaj PL” przyłączyło się już aż 15 polskich firm z różnych branży. Twoja rozmowa kwalifikacyjna zacznie inaczej przebiegać, jeśli w swoim CV wpisałaś, że interesujesz się literaturą. To bardzo ważne nawet wtedy, gdy branża nie jest bezpośrednio związana z książkami.

Okazuje się, że dla firm bardzo istotne jest to, aby ich przyszły pracownik posługiwał się bogatym słownictwem. To podobno wzmaga kreatywność, a przecież oba te aspekty są bardzo ważne w pracy. 

Kto poszukuje oczytanych pracowników?

  • Agora,
  • Interia,
  • Wawel,
  • Answear,
  • 4Style,
  • Comarch,
  • Agencje związane z branżami kreatywnymi, marketingowymi oraz informatycznymi.

W niektórych ogłoszeniach o pracę można znaleźć adnotację o tym, aby napisać w CV, jakie książki ostatnio przeczytałaś. To na pewno będzie dobry wstęp do rozmowy kwalifikacyjnej.

Akcja „Czytaj PL”

Jest to jedna z największych jak do tej pory kampanii promujących czytanie książek. Dzięki specjalnemu kodowi można pobrać 12 darmowych e-booków oraz audiobooków. W wirtualnej bibliotece znajdziemy najbardziej znane pozycje, takie jak: „Lśnienie” Stephena Kinga, „inne Pieśni” Jacka Dukaja, „Millenium” Davida Lagercrantza.Firmy, które zadeklarowały swój udział w akcji „Czytaj PL”, oferują pracownikom zniżki na e-booki i audiobooki.

Na stronie czytajpl.pl/praca znajdziesz wszystkie aktualne oferty pracy, w których pracodawcy patrzą przychylnie na wszystkich, którzy czytają książki.

Komentarze
Styl życia Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?
Czy Wy również tak macie, że co roku postanawiacie z Nowym Rokiem zmienić swoje życie, a wychodzi jak zawsze? Co zrobić, aby w roku 2018 trzymać się swoich postanowień i realizować je z pełną mobilizacją i determinacją? Jak sprawić, by rok 2018 był dla Was przełomowy?
Agata Olejniczak
styczeń 03, 2018

Poniżej 21 punktów, które mogą Ci dotrzeć do Twojego wymarzonego celu! 1. Podsumuj swoje dotychczasowe osiągnięcia i wyciągnij wnioski. Ciesz się z tego, co udało Ci się już zrealizować. 2. Spłać swoje długi i więcej się nie zapożyczaj. Zacznij Nowy Rok bez finansowych zobowiązań . Uwolnij się od swojej przeszłości, zacznij żyć obecną chwilą i planować swoją przyszłość. Dobrze jest umiejscowić naszą codzienności w szerszym kontekście. 3. Spisz swoje postanowienia  w punktach . Wtedy łatwiej będzie Ci trzymać się konkretnych założeń. 4. Każdy z punktów podziel na etapy realizacji. Plan wtedy stanie się bardziej czytelny i realny do zrealizowania. 5. Wyznacz granice czasowe konkretnych działań i staraj się ich trzymać. 6. Mniej narzekaj , więcej się uśmiechaj. Śmiech jest zdecydowanie lepszy od złości i narzekania, czy też przesadnej powagi. 7. Stawiaj sobie realne do zrealizowana cele, mierz siły na zamiary. 8. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele, ale też zbytnio sobie nie pobłażaj . Lepiej zrealizować kilka punktów z listy dobrze niż kilkanaście nieskutecznie. 9. Nie poddawaj się jeżeli spotkasz na swojej drodze przeciwności, traktuj je jak wyzwania. 10. Bądź elastyczna. Zmieniaj strategię, nie trzymaj się bardzo sztywno planu. Bądź gotowa na zmiany. Na wszystko można patrzeć pod różnymi kątami. 11. Podejmuj słuszne decyzje. Zauważyłam, że wiele z nas ma problem z podejmowaniem szybkich i trafnych decyzji. Bardzo ważne jest analizowanie decyzji przed ich podjęciem, jednak nie każda decyzja może zaczekać. Dobrze jest porozmawiać z osobami kompetentnymi, aby pomogły nam wysunąć dobre wnioski i nauczyły pewnej metodologii działania. 12. Podobno na tyle inni w nas wierzą, na ile my same w siebie wierzymy. 13. Wyrób sobie dobre nawyki. Ogranicz oglądanie telewizji, bezsensownego serfowania po Internecie, od razu...

Przeczytaj

Nasze akcje