klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Ludzie na całym świecie urządzają tak zwane Corona Party. O co chodzi?

Mimo kwarantanny puszczają głośno muzykę, bawią się i tańczą. Czy osoby biorące udział w Corona Party są bezpieczne i nie zakażają się koronawirusem?
Laura Osakowicz
marzec 17, 2020

Epidemia koronawirusa zamknęła w domach niemal cały świat. Rządy wielu państw wręcz nakazują swoim obywatelom pozostanie w domowej kwarantannie. Mimo to wiele osób organizuje koronawirusowe imprezy. Czy to oznacza, że przekazują sobie dalej groźnego wirusa?

 Źródło: Istock

Zobacz także: Ludzie chcą usypiać zwierzęta, bo boją się koronawirusa

Szokująca wypowiedź Violi Kołakowskiej o śmierci Krzysztofa Krawczyka! Aż ciężko uwierzyć...

Corona Party - czy jest bezpieczne?

Nowy patogen przekazywany jest drogą kropelkową. Możemy zarazić się bezpośrednio od innej osoby lub dotykając powierzchni, których wcześniej dotykała osoba chora. Dlatego apeluje się do wszystkich, aby ograniczyli kontakty z innymi oraz często i dokładnie myli ręce

Wprowadzane są także przymusowe kwarantanny, w szczególności dla tych, którzy niedawno powrócili z krajów o zwiększonym ryzyku zakażenia koronawirusem. Niedawno Włochy, a teraz także Francja wydała nakaz pozostania w domu dla wszystkich obywateli. Opuszczenie miejsca zamieszkania możliwe jest tylko za okazaniem pisemnego uzasadnienia wyjścia z domu. 

Pozostanie w zamknięciu może być bardzo trudne, szczególnie jeśli wcześniej nie byliśmy typem domatora. Coraz częściej w internecie możemy się natknąć na relacje z tak zwanych Corona Party. Biorące w nich udział osoby nie spotykają się jednak twarzą w twarz, nie ma więc ryzyka zarażenia się koronawirusem. Ludzie organizują imprezy po sąsiedzku, na przykład w ramach jednego osiedla. Wychodzą na balkony i tarasy, puszczają głośno muzykę, tańczą i śpiewają. Przodują w tym Włosi, którzy są wyjątkowo imprezowym narodem, w dodatku pozostają w izolacji już od prawie dwóch tygodni.

Myślicie, że to kwestia czasu, kiedy także w Polsce zaczną być organizowane Corona Party? 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Komentarze
Newsy Ta piosenka o koronawirusie podbija Facebooka! Nie możemy przestać jej nucić
Magda Bereda po raz kolejny zaskoczyła wszystkich niezwykle trafnym i wpadającym w ucho tekstem. Jej najnowsza piosenka o epidemii to hit Facebooka.
Urszula Jagłowska
marzec 20, 2020

Magda Bereda to młoda wokalistka, która zdobyła sławę dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie dzieli się z fanami nie tylko coverami znanych i lubianych muzycznych przebojów, ale również własnymi piosenkami, jednak jej kariera nabrała jeszcze bardziej zawrotnego tempa dzięki udziałowi w „Tańcu z gwiazdami” . Od tamtej pory 24-latkę w mediach społecznościowych śledzi znacznie więcej fanów, dla których młoda artystka jest prawdziwym wzorem do naśladowania. Korzystając ze swojej popularności, Magda Bereda postanowiła pójść w ślady innych polskich celebrytek, jak Małgorzata Rozenek Majdan , Katarzyna Cichopek , czy  Wiktoria Gąsiewska   i zachęcić wszystkich by w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 pozostać w domach . Jednak by to zrobić, w przeciwieństwie do innych, nie wykorzystała Instagrama, lecz uwielbiany przez siebie YouTube. Teraz jej piosenka o koronawirusie podbija media społecznościowe. Piosenka o koronawirusie podbija Facebooka! Koronawirus SARS-CoV-2 zbiera coraz większe żniwo, niestety wiele osób bagatelizuje sprawę i nie stosując się do zaleceń lekarzy ryzykuje zdrowie swoje i swoich najbliższych. Wcześniej pisałyśmy o niezwykle niebezpiecznym wyzwaniu z TikToka „coronavirus challenge” czy „corona party” , w których zazwyczaj uczestniczą młode osoby. Na szczęście nie brakuje również tych, które zamiast prowokować, edukują. Należy do nich m.in. Magda Bereda , która poprzez śpiew postanowiła uczulić ludzi na niebezpieczeństwo związane z koronawirusem. Piosenka  „Koronawirus piosenka. Niech miłość będzie tylko zaraźliwa” została opublikowana przez Magdę Beredę na YouTube zaledwie dwa dni temu i już została odsłuchana nimal 130 tys. razy. My również musimy przyznać, że nie możemy przestać jej nucić. Mamy dość tego, co zwane koronawirusem i dość też tych, którzy mówią „przecież nic nie...

Przeczytaj
Styl życia Polsat pokaże film "Kevin sam w domu" w ramach akcji "Bądź jak Kevin, #zostańwdomu"
Polsat wie, jak nakłonić ludzi do pozostania w domach. Stacja wyemituje kultowy film "Kevin sam w domu" Wyjątkowo, nie w Wigilię.

Film "Kevin sam w domu" ma ogromne grono fanów, ale zazwyczaj muszą oni czekać na Boże Narodzenie, aby obejrzeć go ponownie. Stacja Polsat postanowiła zrobić fanom filmu małą niespodziankę i obraz wyemituje już w piątek 20 marca o godzinie 20:00. Ta godzina nie jest przypadkowa - "Kevin sam w domu"  zajmie czas antenowy odcinka  "Tańca z Gwiazdami" , który został odwołany z powodu pandemii koronawirusa ). Przypomnijmy, że Polsat zawiesił ostatnio emisję większości programów nagrywanych na żywo, m.in. "The Four. Bitwa o sławę".  Zobacz także: Smartfon to siedlisko bakterii. Jak go zdezynfekować? Bądź jak Kevin #zostańwdomu Alternatywą dla programów emitowanych na żywo ma być emisja kultowego filmu.  Stacja emisję połączyła z akcją społeczną pod hasłem "Bądź jak Kevin - #zostańwdomu" . Słowa nawiązują oczywiście do zagrożenia koronawirusowego i mają zachęcać do pozostania w domach zamiast niepotrzebnego opuszczania mieszkań. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial) Mar 17, 2020 o 1:48 PDT Liczba osób objętych przymusową lub dobrowolną kwarantanną rośnie, a Polsat wie, co zrobić, aby umilić im czas. Zasiądziecie przed telewizorami w piątek o 20? ;)  Zobacz także: Ludzie na całym świecie organizują tzw. "corona party". O co chodzi? Zdjęcie; materiały prasowe

Przeczytaj
Styl życia Koronawirus a grupa krwi
Według chińskich naukowców grupa krwi ma duże znaczenie w przypadku zarażania się koronawirusem. Wpływa także na późniejsze powikłania. Kto powinien być ostrożniejszy, a kto może poczuć się bezpieczniej?
Laura Osakowicz
marzec 18, 2020

Najnowsze badania osób, które starają się jak najlepiej poznać   nowy patogen SARS-CoV-2 , wskazują na korelację zachorowań z grupą krwi. Nie ma jeszcze konkretnych statystyk, ani zaleceń dla lekarzy. Warto jednak wiedzieć, kto może być w większej grupie ryzyka zachorowania i ewentualnych powikłań.  Źródło: Istock Zobacz także: Koronawirus - mapa Polski w czasie rzeczywistym  Grupa krwi ma wpływ na ryzyko zarażenia się koronawirusem Jak wynika z publikacji zamieszczonej w  South China Morning Post, osoby z grupą krwi A są bardziej podatne na zakażenie się koronawirusem . To jednak nie wszystko, naukowcy zbadali osoby, które zachorowały na Covid-19 i to właśnie posiadaczy grupy krwi A częściej dotykały wszelkiego rodzaju powikłania. Mieli oni także ostrzejsze symptomy chorobowe.   Według chińskich naukowców, którzy przebadali 2 tysiące próbek krwi, bezpieczniej mogą się czuć osoby o grupie krwi 0. Były mniej podatne na zakażenie się wirusem, a jeśli zachorowały, przechodziły to łagodniej.  Osoby o grupach krwi B i AB chorowały rzadziej niż z grupą A, ale zdecydowanie częściej niż z 0. Oznacza to, że niektórzy ludzie wymagają wzmożonej ochrony i większego wsparcia odporności. Pacjenci z grupą krwi A mogą potrzebować pilniejszej opieki i silniejszej terapii - apelują badacze.  Warto zauważyć, że grupa krwi A Rh+ jest najpopularniejszą grupą krwi. W Polsce ma ją około 32% społeczeństwa. Niewiele mniej zaś ma grupę 0 Rh+. Najmniej popularna jest jednak B i AB.  Źródło zdjęcia głównego: Istock

Przeczytaj
Newsy Brytyjka przestrzega przed koronawirusem: "Po prostu spójrz na mnie"
Zarażona koronawirusem 39-letnia Brytyjka w swoim dramatycznym apelu przestrzega wszystkich, którzy twierdzą, że Covid-19 nie dotyczy młodych i dotychczas zdrowych osób.
Laura Osakowicz
marzec 24, 2020

W Wielkiej Brytanii, podobnie jak w całej Europie, notowanych jest coraz więcej zakażeń koronawirusem . W początkowej fazie epidemii na Wyspach nie obowiązywały żadne restrykcje, które ograniczałyby osoby poniżej 65 roku życia. Apelowano jedynie do seniorów, aby unikali zgromadzeń i pozostali w domu. Dziś rząd Wielkiej Brytanii wprowadza podobne ograniczenia, które mają miejsce w Polsce, Włoszech czy Francji dla wszystkich obywateli. Okazuje się bowiem, że poważnie chorują nie tylko starsi, ale także ludzie w średnim wieku . Zobacz także: Objawy koronawirusa mogą być inne u dzieci, niż u dorosłych Apel 39-letniej Brytyjki zarażonej koronawirusem 39-letnia Brytyjka nagrała wstrząsający film, w którym zaapelowała do wszystkich dotychczas bagatelizujących problem koronawirusa. Tara Jane Langston, która dotychczas była zdrowa i aktywna , teraz leży przykuta do łóżka na oddziale intensywnej terapii. W oddychaniu pomaga jej specjalna aparatura, a i tak każdy oddech jest dla niej wyzwaniem. Ponadto w swoim filmie przestrzega wszystkich młodych ludzi przed paleniem tytoniu . To przez ten nałóg jest jej teraz jeszcze trudniej pokonać chorobę. Popatrz na mnie i nie ryzykuj. Nie mogę oddychać bez tlenu. To tak, jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa (...) Jeśli ktoś nadal pali, odłóż papierosy, ponieważ mówię ci teraz, że potrzebujesz swoich cholernych płuc i proszę, niech nikt z was nie ryzykuje, ponieważ jeśli zrobi się naprawdę źle, skończysz tutaj. Moje ciało walczy z tym, więc jeszcze raz, nie ryzykuj  - mówi Tara  Co ciekawe, Brytyjka prawdopodobnie zaraziła się w Polsce, bądź podczas lotu powrotnego na Wyspy Brytyjskie. Prawie dwa tygodnie temu odwiedziła Kraków wraz z mężem i dwójką swoich córek. Gdy po podróży źle się poczuła, odwiedziła lekarza, a test wykonany kilka dni później potwierdził u niej obecność koronawirusa. Od...

Przeczytaj