klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Majowe nowości. Co warto przeczytać w słoneczny weekend?

Niezależnie czy ciepły weekend spędzasz w parku, w górach czy nad jeziorem, przyda ci się coś do czytania. Sprawdź nowości wydawnicze maja.,
Natalia Kędra
maj 24, 2018

Masz duszę podróżnika? Chcesz wyjechać w wyprawę dookoła świata? Podróżowanie najlepiej smakuje w samotności, gdy w pełni otwieramy się na nowe kultury i nowe znajomości. Jeśli nadal boisz się spakować plecak i ruszyć w drogę solo, Beata Pawlikowska ma dla ciebie mnóstwo sprawdzonych porad. Jej "Samotne wyprawy" to genialny przewodnik dla wszystkich, którzy chcą przeżyć prawdziwą przygodę bardzo daleko od domu. Nie zabrakło w nim praktycznych wskazówek dotyczących rezerwacji lotu, pakowania się i medycyny dla podróżników.

W tym miesiącu Pawlikowska chce nas także nauczyć... języka niemieckiego. Masz ochotę wypróbować jej nietypową metodę?  A może chcesz poznać podstawy kuchni dla dzieci razem z autorami pełnej infografik książki "Ugotuj mi tato"? Albo nauczyć się rozpalać ognisko ze "Sztuką ognia"? W naszej galerii znajdziecie wspomniane nowości, a także publikacje z zakresu literatury obyczajowej.

Miłego czytania!

Zdj. główne: Instagram

1 z 7

Beata Pawlikowska, 'Samotne wyprawy'

Beata Pawlikowska, 'Samotne wyprawy'

Lubię podróżować sama. Bez sztywnego planu, bez rezerwacji, bez żadnych zobowiązań. Jadę tam, gdzie popchnie mnie ciekawość, fascynacja, chęć poznania czegoś nowego.

Jak się przygotować do samotnej wyprawy?

Jak wybrać bilet lotniczy?

Jak się spakować?

Jak zwyciężyć nad strachem?

Jak się chronić przed tropikalnymi chorobami?

Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach?

Jak przetrwać na końcu świata?...

2 z 7

Beata Pawlikowska, 'Praktyczny kurs języka niemieckiego + CD'

Beata Pawlikowska, 'Praktyczny kurs języka niemieckiego + CD'

To jest praktyczny kurs języka niemieckiego, który uczy mówienia i rozmawiania. Moja metoda polega na tym, żeby w instynktowny sposób nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem obcym.

Mówisz na głos, powtarzasz poprawnie skonstruowane zdania, a jednocześnie podświadomie zapamiętujesz reguły, jakie rządzą budowaniem tych zdań.

Włącz płytę dołączoną do tego kursu. Przygotowałam ją w taki sposób, żebyś mógł od razu zacząć ćwiczyć.

ĆWICZ CODZIENNIE. ĆWICZ MÓWIENIE NA GŁOS.

Szybko odkryjesz jak niesamowicie łatwo jest nauczyć się języka, który wydawał cię tak bardzo obcy, a teraz jest cudownie oswojony.

3 z 7

Tomasz Jakubiak, Joanna Jakubiak, 'Ugotuj mi tato'

Tomasz Jakubiak, Joanna Jakubiak, 'Ugotuj mi tato'

On - znany kucharz, ona - fachowa niania i właścicielka agencji opiekunek. Razem stworzyli zestaw przepisów, z którymi doskonale poradzi siebie każdy tata, nawet jeśli dotąd sam nie zrobił choćby jajecznicy. Książka uwzględnia wszystkie dziecięce diety, żadna z proponowanych potraw nie zawiera cukru, a każda zrobiona razem z tatą może być świetną przygodą dla niego i dla dzieciaków. Sprytny system infografik pomoże rozszyfrować kuchenną alchemię. 

4 z 7

Meredith Wild, Helen Hardt, 'Zmysłowa idealna żona'

Meredith Wild, Helen Hardt, 'Zmysłowa idealna żona'

Kate i Price’a Lewisów łączyło małżeństwo idealne – miłość, udane kariery i wspaniałe mieszkanie w mieście. Kiedy jednak Price ginie w katastrofie samolotu podczas podróży służbowej, bajka umiera razem z nim.

Mija rok, a Kate nadal nie może się z tym pogodzić. Przechodzi żałobę tak intensywnie, jak intensywnie kochała Price’a. Gdy szwagierka namawia ją na babskie wakacje – trzy tygodnie na wyspie na południowym Pacyfiku – Kate się zgadza. W willi równie ustronnej jak sama wyspa zamieszkują we dwie, a przynajmniej tak jej się wydaje do chwili, kiedy na plaży natyka się na ducha. Price żyje...

5 z 7

Daniel Hume, 'Sztuka ognia'

Daniel Hume, 'Sztuka ognia'

Ogień fascynuje, inspiruje, pobudza wyobraźnię, spaja rodziny i społeczności.

Zadziwia i dodaje sił, a także odwołuje się do czegoś tkwiącego głęboko w każdym człowieku. Od tysięcy lat w każdym zakątku świata ludzie gromadzą się wokół ognia. Odgrywa on bowiem kluczową rolę w całym naszym życiu: od zaspokajania podstawowych potrzeb, takich jak światło i ciepło, przez dostarczanie energii, dzięki której możemy przygotowywać posiłki, po wiele aspektów współczesnego bytu.

6 z 7

Krystyna Mirek, 'Obca w świecie singli'

Krystyna Mirek, 'Obca w świecie singli'

Podobno na planecie singli można znaleźć szczęście. Są tacy, którzy wprowadzili się na nią świadomie i bardzo sobie to chwalą.

Karolinę i Jakuba w to nieznane miejsce niespodziewanie wyrzuciło życie. Oboje w krótkim czasie bardzo wiele stracili i zawiedli się na najbliższych. Czują się obco na planecie singli. To nie jest ich świat. Nie wierzą już w miłość, nie potrafią nikomu zaufać.

Tych dwoje postanowi pomóc sobie nawzajem. Staną się najlepszymi singlami, jakich kiedykolwiek widziano. Silni i niezależni. Ale czy w życiu tylko o to chodzi? Czy naprawdę tylko na tym im zależało?

7 z 7

J. Daniels, 'Gdy upadnę'

J. Daniels, 'Gdy upadnę'

Reed Tennyson już nigdy nie zaangażuje się w związek z żadną kobietą. Jedna kiedyś go zraniła, tak bardzo, że postanowił, iż od tej pory kobiety będą mu służyć jedynie do seksu. Każdą z nich lojalnie o tym uprzedza – z każdą z nich spędza tylko jedną upojną noc, a potem – niemal dosłownie – wyrzuca je z domu.
Beth to dziewczyna po przejściach – przez całe życie mieszkała z matką narkomanką, po jej śmierci stała się bezdomna. Cudem udaje jej się odnaleźć siostrę matki, która z radością ją przyjmuje i traktuje jak córkę.
Gdy Reed spotyka Beth, musi przewartościować całe swoje życie – dociera do niego, że nadal istnieje na świecie kobieta, dla której może stracić głowę. Ale nie chce do tego dopuścić, nie chce znowu cierpieć, więc wzbrania się przed jakimkolwiek uczuciem. Na domiar złego do miasta wraca jego była dziewczyna…

Komentarze