klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Kobieta leży na łóżku z białą pościelą ubrana w białą koszulkę i białe majtki
Styl życia

Masz bolesne miesiączki? Te błędy sprawiają, że czujesz się jeszcze gorzej!

Kiedy TE dni bywają naprawdę nieznośne, szukamy ratunku wszędzie. Zamiast brać kolejną tabletkę przeciwbólową, sprawdź czy nie popełniasz tych błędów.
Milena Majak
maj 17, 2017

Z bolesnymi miesiączkami walczy wiele kobiet. Ciała niektórych z nas potrafią się w tym czasie zmienić nie do poznania! Tak jest chociażby w przypadku Malin Olofsson. Na co dzień ma wyrzeźbiony brzuch, ale gdy przychodzą właśnie TE dni, wygląda tak, jakby była w ciąży.

Alarmujący dyskomfort w dolnej części brzucha zwykle jest sygnałem do tego, że okres zbliża się nieuchronnie. Niestety tylko co czwarta kobieta przechodzi menstruację niemalże bezboleśnie. My na kilka dni zaszywamy się w domowych pieleszach i czekamy aż miną nieprzyjemne napięcie w podbrzuszu, ból oraz zmęczenie i drażliwość. Z naszego wizażowego forum wiemy, że wy również przeżywacie to samo. W jednym z wątków poświęconych bolesnym miesiączkom przeczytałyśmy, że wielu z was nie pomagają nawet bardzo silne leki... A do tego dochodzą jeszcze omdlenia. Dziewczyny - znamy ten problem!

Zwykle najgorsze są pierwsze dwie doby. Cierpimy nie tylko z powodu brzucha, ale również przez zbierającą się wodę w organizmie. Menstruacyjne dolegliwości często atakują również głowę, promieniują w stronę kręgosłupa... Apogeum mija przeważnie w kolejnych dniach, ale jeżeli chcesz to przyspieszyć, zajrzyj do naszej galerii. Znajdziesz tam kilka przykładów tego, czego zdecydowanie nie powinnaś robić podczas okresu. Możesz nimi tylko pogorszyć i tak już bardzo bolesną miesiączkę.

Zdjęcia: istockphoto.com

1 z 4

Częste picie kawy

Częste picie kawy

Wśród czynności zakazanych znajduje się też zbyt częste picie kawy podczas okresu. Tak bardzo lubiana przez nas kofeina pobudza, a zatem zwiększa napięcie i niepokój. W krwiobiegu zwiększa się poziom hormonów stresu, które podwyższają ciśnienie krwi. Szybciej się zatem denerwujemy.

2 z 4

Wizyta w solarium

Wizyta w solarium

Zarówno gorące kąpiele, wizyta na solarium, jak i opalanie się na słońcu nie wpływają dobrze na samopoczucie podczas okresu. Ciepło szkodzi kobiecemu organizmowi w trakcie miesiączki. Może nawet dojść do krwotoku, gdyż pod wpływem wyższej temperatury naczynia krwionośne zaczynają się rozszerzać. I mimo że ból przez chwilę ustępuje, to wraca szybko - w dodatku ze zdwojoną siłą.

3 z 4

Imprezy zakrapiane alkoholem

Imprezy zakrapiane alkoholem

Alkohol ma bardzo duży wpływ na gospodarkę hormonalną. Zwiększa chociażby tkliwość piersi. Przez niego spada też poziom cukru we krwi, co wywołuje bóle głowy i sprawia, że stajemy się rozdrażnione. Szybciej się denerwujemy, a przy okazji mamy znacznie większe wahania nastroju

4 z 4

Stosowanie botoksu

Stosowanie botoksu

Wykonywanie jakichkolwiek zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które naruszają naskórek, znajduje się na czarnej liście. Dotyczy to szczególnie zabiegów, które wykonuje się za pomocą igły. Podczas okresu wzrasta skłonność do krwawienia, co może wywołać nawet krowotok. Eksperci odradzają również wykonywania zabiegów z wykorzystaniem lasera - może pojawić się duże podrażnienie skóry w postaci krostek.

Komentarze