klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Matki karmiące piersią w obiektywie Tammy Nicole

Trwa Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji fotografka Tammy Nicole stworzyła wyjątkową galerię zdjęć matek z dziećmi, która ma promować karmienie piersią.
Lena Grabowska
sierpień 06, 2015

Artystka Tammy Nicole z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią stworzyła niesamowitą galerię zdjęć, która ukazuje karmiące matki. Autorka mieszka w Monachium. Jak sama przyznaje fotografowanie karmienia piersią było dla niej wyjątkowym doświadczeniem. "To jest jedno z tych przeżyć, których nie da się opisać słowami. Słowa to za mało aby oddać emocje temu towarzyszące. "Wędrówka przez macierzyństwo" tak nazwałam ten projekt.". Autorka nie ukrywa, że fotografowaniu mam karmiących swoje dzieci towarzyszyły wyjątkowe emocje i dodaje: "Czuję, że jestem gdzieś daleko, gdy fotografuję mamę karmiącą swoje dziecko. Ciężko to opisać. Jakbym czuła tę więź i całą dobrą energię wewnątrz.".

Na stronie autorki projektu można znaleźć wyjątkowy film, na którym oprócz fotografii karmiących matek, można znaleźć ich wypowiedzi dotyczące karmienia piersią. "Dla mnie efekt jest wyjątkowy i mam nadzieję, że reszta świata to doceni!"

Tammy Nicole można śledzić również na jej profilu na Facebooku.

Jak przewinąć noworodka? Mamy dla Was instrukcję krok po kroku!

Jak podobają Wam się zdjęcia? 

Zdjęcia: tammynicolephotography.com

1 z 10

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

W 1990 roku międzynarodowa organizacja WABA (World Alliance Breastfeeding Action) wyszła z koncepcją stworzenia Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. W tym roku inicjatywa obchodzi 25 lecie.

2 z 10

Naturalna szczepionka

Naturalna szczepionka

Karmienie piersią jest najlepszą naturalną "szczepionką" dla dziecka. Od pierwszych chwil chroni noworodka przed infekcjami. Jest również skutecznym orężem w walce z chorobami cywilizacyjnymi. 

3 z 10

Korzyści karmienia piersią dla mam

Korzyści karmienia piersią dla mam

Karmienie piersią ma też korzystny wpływ na kobietę karmiącą, pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników. Pomaga też wrócić do wagi sprzed ciąży.

4 z 10

Do kiedy karmić piersią

Do kiedy karmić piersią

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie niemowlęcia wyłącznie piersią do 6 miesiąca życia. Po 6 miesiącu należy poszerzyć dietę o owoce i warzywa. Uzupełniające karmienie piersią można kontynuować nawet do 2 roku życia dziecka. 

5 z 10

Co jest wyjątkowego w mleku mamy

Co jest wyjątkowego w mleku mamy

Mleko matki dostosowuje swój skład do potrzeb dziecka, a dzięki ochronie immunologicznej staje się substancją odżywczą niemożliwą do wytworzenia w sposób syntetyczny. 

6 z 10

Unikalna więź

Unikalna więź

Karmienie piersią tworzy unikalną więź między mamą a dzieckiem. WHO zaleca, aby przystawić noworodka do piersi w ciągu pierwszej doby po porodzie.  

7 z 10

Eko mleko

Eko mleko

Mamy doceniają fakt, że ich mleko jest bezpiecznie, łatwo dostępne, ciepłe, świeże i zawsze gotowe do podania. Co ważniejsze mleko matki jest samoodnawialne i niewyczerpalne. To wszystko powoduje, że jest przyjazne dla środowiska.

8 z 10

Promocja karmienia piersią

Promocja karmienia piersią

Ważną rolę w promowaniu karmienia piersią stanowią położne. W Polsce od wielu lat prowadzona jest promocja karmienia piersią, która już przynosi efekty.

9 z 10

Czy mamy chcą karmić piersią?

Czy mamy chcą karmić piersią?

Badania przeprowadzone w 2011 roku mówią, że prawie każda mama zaczyna karmić dziecko piersią tuż po narodzinach. Niestety odsetek kobiet, które przerywają karmienie przy napotkaniu pierwszych trudności, jest nadal wysoki.

10 z 10

Czy karmienie piersią jest dla każdego?

Czy karmienie piersią jest dla każdego?

Karmiłyście piersią? Jak długo? Podzielcie się z nami swoją historią!

Komentarze