klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim
Styl życia

Moda na Skandynawię! Zobacz jak uzyskać styl skandynawski w dziecięcym pokoiku

Minimalizm, prostota i funkcjonalność! Dowiedz się jak uzyskać styl skandynawski w dziecięcym pokoju. Sprawdź dlaczego cały świat oszalał na punkcie Skandynawii.
Lena Grabowska
marzec 15, 2015
Dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim

Moda na Skandynawię

Proste formy, monochromatyczne kolory i minimalizm. Puste białe przestrzenie, geometryczne wzornictwo, drewno i metal. Powiew bieli i czerni dotarł do nas ze Skandynawii! Zainspirowane Skandynawią dziecięce pokoiki podbijają serca polskich mam. Jasne ściany stały się idealnym tłem dla pastelowych kropek, pasków, rombów, trójkątów i zygzaków. Są przeciwieństwem tego co dotychczas można było spotkać w przeciętnym pokoiku malucha przeładowanym zabawkami, pełnym różu i błękitu czy też wzorzystych tapet.

Dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim

W dziecięcym pokoiku dzieci rządzą!

Skandynawia upatruje w dzieciach to co najcenniejsze. Tamtejsze wnętrza dają wrażenie jakby ktoś wsłuchał się w potrzeby dziecka i dał mu świat najbardziej jemu przyjazny. Jasny i przejrzysty, pełen spokojnych barw i prostych kształtów. Zabawki wyglądają jak wyjęte z dziecięcych rysunków. Często wyrażają nie tylko zadowolenie, ale są naburmuszone, zmartwione, zaniepokojone czy zdziwione. Pozwalają maluchowi obcować z emocjami, z jakimi na co dzień się zmaga. Ograniczona do minimum ilość przedmiotów pozwala pobudzić wyobraźnię, stwarza olbrzymie możliwości do zabawy!  

Dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim

Nowe zastosowania dla starych przedmiotów

W przedmioty codziennego użytku zostało tchnięte drugie życie. I tak, na przykład drewniane domki dla lalek powieszone na ścianie zyskały funkcję półek, a lampka nocna przybrała kształt białego króliczka. Sami będziecie zdziwieni tym jakie to proste i pomysłowe zarazem.  

Dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim

Rola rękodzieła w skandynawskim wystroju

Ważnym elementem, który składa się na ten trend jest też wszechobecne rękodzieło. Odchodzi się od zabawek i mebli produkowanych masowo i na dużą skalę na rzecz tych unikatowych, wykonanych w lokalnym sklepie, gdzie powstają rzeczy z pasją.  

Dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim

Do It Yourself- Zrób to sam!

Plusem skandynawskiego stylu jest fakt, że bardzo dużą część elementów wystroju, przy odrobinie zaangażowania, można zrobić własnymi rękami! Wspólnie z dzieckiem wyciąć i posklejać proporczyki na ścianę, ze starego prześcieradła i kilku listewek znalezionych w piwnicy stworzyć tipi czy uszyć maluchowi zabawkę z ostatnio wykonanego w przedszkolu rysunku. Niech brzdąc ma wkład w tworzenie swojej przestrzeni do życia. Więcej! Niech to będzie jego artystyczna wizja! Dajmy naszym dzieciom szansę być kreatywnym.

Dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim

Skandynawskie wnętrza to nowoczesność, funkcjonalność i prostota. Te trzy słowa wystarczą, żeby zdefiniować trend, który miejmy nadzieję, zagości w pokoikach naszych maluchów na bardzo długo!

Urządzasz pokoik dla dziecka? Sprawdź jakie kolory do pokoju dziecięcego wybrać, jak urządzić pokój ucznia oraz zerknij na porady architekta.

zdjęcia: Willie and Millie Instagram

Komentarze