klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Styl życia

Moje dziecko uwielbia myć zęby! Opowiem Ci jak to zrobić - cały sekret tkwi w naszej magicznej szczoteczce

Jak szybko i łatwo przekonać malucha aby nie tylko mył zęby, ale robił to także odpowiednio długo, dokładnie i przynajmniej dwa razy dziennie ? Jak każda mama zbuntowanego czterolatka jeszcze do niedawna uważałam to za misję niemożliwą. Jakiś czas temu to się zmieniło, a rozwiązanie okazało się bardzo proste. A wszystko to za sprawą nowej szczoteczki Philips Sonicare For Kids, którą dostałam do przetestowania.
Materiał partnera
czerwiec 29, 2016

Do zmierzenia się z tym wyzwaniem zaangażowałam jedno z trójki moich dzieci. Wybrałam Stasia, który właśnie skończył cztery lata (Zosia, która ma 2,5 roku jest jeszcze za mała na szczoteczkę soniczną, a Szymek ma już 6 lat i przetestowanie przez niego tak fajnej szczoteczki byłoby zbyt prostym zadaniem - wiedziałam z góry, że będzie nią zafascynowany). 

Ulubionym słowem Stasia, jak w przypadku większości czterolatków, jest oczywiście słowo "NIE". Od jakiegoś czasu na każde "Stasiu chodź umyjemy ząbki " słyszałam "nie" w każdej postaci: głośne, ciche, spod łóżka lub z szafy, z płaczem, z wrzaskiem i moje ulubione "nie, bo nie".  Przestało zupełnie działać opowiadanie bajeczek o Pani Szczotce, która opiekuje się małymi ząbkami, wyganianie robaczków z buzi, polerowanie ząbków w specjalnej myjni ząbkowej czy robienie zawodów w wypluwaniu wody, jak również kolorowe pasty o różnych smakach i szczoteczka z Supermanem. Każde mycie ząbków kończyło się pałaszowaniem przez Stasia ze smakiem pasty, zrobieniem ze szczoteczki gryzaka, tudzież doskonałego przyrządu do czyszczenia "trudno dostępnych miejsc" w naszej  łazience.

Od dwóch tygodni sytuacja zaczęła się zmieniać. Ku mojemu zaskoczeniu i wielkiej radości, obecnie na każde  "Stasiu myjemy zęby" słyszę głośne "HURAAA!" i tupot małych nóżek zmierzających do łazienki!

Jak to zrobiliśmy? Zamieniliśmy mycie ząbków w świetną zabawę ze szczoteczką Sonicare For Kids.

Staś dosłownie pokochał swoją nową szczoteczkę od pierwszego wejrzenia. W zestawie znajduje się nakładka na front urządzenia,  na którą można nakleić jedną z przepięknych naklejek. Staś wybrał dla siebie Sparkly’ego (wesołego duszka) we wszystkich kolorach - dzięki temu szczoteczka stała się dla niego przedmiotem wyjątkowym. Nazwał ją swoją „magiczną szczoteczką".

Dlaczego Staś tak bardzo lubi teraz myć ząbki? Ponieważ szczoteczka jest nie tylko piękna i doskonale dopasowana do małej rączki, ale ma także szereg funkcji które sprawiają, że mycie zębów nie jest przykrym obowiązkiem, ale miłą zabawą.

Szczoteczka posiada funkcje i programy przyjazne dla dziecka. Program delikatny jest przeznaczony dla młodszych (od 3 lat), a program regularny dla starszych dzieci (od 7 lat). Wbudowany zegar KidTimer wskazuje prawidłowy, 2 minutowy czas mycia, zalecany przez dentystów. Radosne melodyjki KidPacer sygnalizują czas zmiany miejsca szczotkowania, aby wszystkie zęby zostały umyte.

Szczoteczka ma wbudowany Bluetooth™, za pomocą którego współpracuje z interaktywną, bezpłatną aplikacją.  Główną postacią aplikacji jest sympatyczny Sparkly, który naprawdę lubi mieć czyste zęby. Sparkly stawia przed dziećmi wyzwania dotyczące dłuższego i lepszego szczotkowania. Każda sesja rozpoczyna się od wizualizacji z prawidłowymi technikami szczotkowania, a monitor postępu w aplikacji śledzi ogólną skuteczność mycia. Za każdym razem, gdy dziecko dobrze umyje zęby, Sparkly jest szczęśliwszy. A dzieci za prawidłowe szczotkowanie otrzymują nagrody w aplikacji.

Mycie ząbków dzięki aplikacji stało się dla Stasia miłym obowiązkiem. Sparkly stał się prawdziwym przyjacielem mojego dziecka, który uczy go poprawnego szczotkowania ząbków. Korzystanie z aplikacji jest świetną zabawą i nauką, okazało się także, że ma jeszcze jedną ogromną zaletę - zastąpiło nam wieczorną bajeczkę i dzięki temu mamy więcej czasu na wspólne, wieczorne czytanie książek. Czekamy na książeczkę o Sparklym, który opowiada małym dzieciom jak ważna jest higiena małych ząbków :)

To wszystko sprawia, że szczotkowanie zębów ze szczoteczką Philips Sonicare for Kids staje się ciekawsze, a dzieci myją zęby lepiej i dłużej i świetnie się bawią, ucząc się prawidłowych technik czyszczenia zębów, które staną się zdrowymi nawykami na całe życie.

Szczoteczka Philips Sonicare for Kids przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.

Beata

Komentarze
materiały PR
Pielęgnacja Sprawdzone sposoby na biały uśmiech
Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jeżeli za szary lub żółty odcień szkliwa odpowiadają przebarwienia zewnętrzne, to nie zawsze trzeba uciekać się do profesjonalnych zabiegów wybielania w gabinecie dentystycznym. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym uzyskasz równie zadowalające efekty.
Materiał partnera
listopad 10, 2017

Okazuje się, że wystarczy już niewielka zmiana nawyków żywieniowych i prawidłowa higiena jamy ustnej, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się przebarwień na powierzchni zębów. Zastosuj białą dietę Przebarwienia na zębach często mają przyczyny zewnętrzne. Ich powstawaniu sprzyja palenie papierosów oraz picie kawy, herbaty czy czerwonego wina. Jeżeli nie chcesz, aby twoje zęby nabrały niepożądanych odcieni szarości i żółci, zrezygnuj z używek i wyeliminuj z diety produkty żywnościowe o intensywnym zabarwieniu. Warto także pamiętać o tym, że kwaśne napoje i niektóre artykuły spożywcze pozostawiają trwały ślad nawet wówczas, gdy nie zawierają barwników. Bądź systematyczna Wyeliminowanie z diety wszystkich produktów żywnościowych, które mają niekorzystny wpływ na kolor zębów bywa bardzo trudne. Najprostszy i najbardziej skuteczny sposób zapobiegania powstawaniu przebarwień to szczotkowanie lub płukanie zębów wodą zaraz po posiłku. Nie zapominaj również o nitkowaniu – czyść zęby nicią dentystyczną przynajmniej raz dziennie.   Zacznij od podstaw Regularne mycie i nitkowanie nie gwarantuje uśmiechu w stylu Hollywood, jeżeli nie masz odpowiedniej szczoteczki do zębów. Jak zauważają stomatolodzy, szczoteczka manualna nie jest wystarczająco efektywna w usuwaniu przebarwień. Co innego szczoteczka z technologią soniczną , którą to technologię zastosowano w szczoteczce Philips Sonicare DiamondClean Smart . Dzięki wykorzystaniu skuteczności technologii sonicznej Phlips Sonicare, szczoteczka DiamondClean Smart dostarcza użytkownikom informacji na temat ich techniki szczotkowania, a także wskazówek pomagających lepiej zadbać o ogólny stan zdrowia jamy ustnej . Dołączone do urządzenia cztery wymienne główki szczotkujące dostosowują się do kształtu zębów i dziąseł, co pozwala na zdecydowanie bardziej dokładne czyszczenie...

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Śnieżnobiały uśmiech na karnawał? To proste!
W przypadku zewnętrznych przebarwień na zębach, nie zawsze trzeba decydować się na profesjonalny zabieg wybielania. Poznaj szybki i skuteczny sposób, dzięki któremu podczas zimowych balów zachwycisz wszystkich białym i zdrowym uśmiechem!
Materiał partnera
luty 02, 2017

Przebarwienia na powierzchni zębów często mają przyczyny zewnętrzne. Żółknięciu zębów sprzyja między innymi palenie papierosów, picie kawy, herbaty (zwłaszcza czarnej) i czerwonego wina, a także spożywanie produktów, które mają właściwości barwiące, jak borówki, jeżyny czy żurawina. Podobnie jest z „kolorowymi” sosami (np. pomidorowym, chili) oraz niektórymi, barwionymi słodyczami. Wszystko to przez zawarte w produktach taniny, które przyspieszają zdolność chromogenów do osadzania się na zębach. Co ciekawe, kwaśne napoje i niektóre artykuły żywnościowe przyspieszają proces żółknięcia zębów nawet wówczas, gdy nie zawierają barwników. W tym wypadku przyczyną jest powierzchowne rozpuszczanie szkliwa. - Powierzchowna erozja powoduje zwiększenie porowatości, a to ułatwia odkładanie barwników. Dlatego nawet białe wino, które ma kwaśne pH może sprzyjać przebarwieniom, podobnie jak wszelkiego rodzaju napoje gazowane – tłumaczy stomatolog, dr Michał Ganowicz. dr Michał Ganowicz Zapobieganie działaniu produktów powodujących przebarwienia na powierzchni zębów bywa trudne, gdyż produktów tych jest sporo i ciężko je wszystkie wyeliminować z diety. - Najprostszy sposób zapobiegania to wypłukanie zębów wodą zaraz po jedzeniu – wymienia dr Michał Ganowicz, po czym dodaje: -  Ta metoda jest szczególnie polecana po spożyciu produktów o niskim pH, które powodują „zmiękczenie” szkliwa. Warto również pamiętać, by po zadziałaniu kwasów na zęby nie myć ich przez co najmniej 30 minut. szczoteczka soniczna Philips Sonicare  Coraz więcej osób zastanawia się nad wybielaniem zębów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jeśli za ciemniejszy odcień szkliwa odpowiadają przebarwienia zewnętrzne, to nie zawsze trzeba uciekać się do profesjonalnych zabiegów wybielania. Pomóc może także szczoteczka do zębów z...

Przeczytaj
materiały PR
Pielęgnacja Dzięki temu gadżetowi twoje zęby wyszczotkują się praktycznie same
Szczotkowanie zębów nie musi być żmudnym obowiązkiem – pod warunkiem, że korzystasz z technologii Gum Guard i aplikacji Oral-B.
Materiał partnera
październik 17, 2018

Mycie zębów to podstawowy krok w codziennej pielęgnacji jamy ustnej i pielęgnacji w ogóle, ale w dalszym ciągu są wśród nas osoby, które wykonują je w sposób mechaniczny, za krótko i nieprecyzyjnie. Stomatolodzy wskazują, że wciąż spotykają się z brakiem podstawowej edukacji w tym zakresie – zarówno w obszarze odpowiedniej techniki szczotkowania, jak i ilości czasu, jaką powinno się temu poświęcać. Jeżeli robimy to niedokładnie i w pośpiechu, na nic zdadzą się nawet systematyczne kontrole u stomatologa. Eksperci Oral-B postanowili przekonać nas, że należyta higiena jamy ustnej wcale nie musi stanowić wyzwania czy przykrego obowiązku. W kształtowaniu prawidłowych nawyków, pomagających nam w zdobyciu idealnie pięknego uśmiechu, ma nam pomóc nowa szczoteczka elektryczna do zębów,   Oral-B Genius Orchid Purple , która korzysta z  technologii Gum Guard i dedykowanej aplikacji . Na czym to polega? Nowa szczoteczka elektryczna Oral-B Genius   Orchid Purple Kto z nas nie lubi otaczać się popularnymi i cieszącymi oko gadżetami? Nie bez znaczenia pozostaje to też dla Oral-B – wszystkie szczoteczki elektryczne marki, poza swoimi funkcjami praktycznymi, wyróżniają się dodatkowo nowoczesnym designem i modnymi kolorami. Tak jest i tym razem – tylko spójrz na purpurową szczoteczkę elektryczną Oral-B Genius! To, jak prezentuje się wizualnie, to jedno. Dobra szczoteczka elektryczna powinna jednak przede wszystkim dbać o zdrowie naszych zębów i jamy ustnej, pomagać w zachowaniu higieny oraz zapobiegać występowaniu chorób. Z tym także bez zarzutu radzi sobie Oral-B – najlepsze szczoteczki elektryczne marki mogą pochwalić się pozytywnymi recenzjami, zarówno wśród stomatologów, jak i w KWC. Zamieszczone tam opinie potwierdzają skuteczność urządzeń i chwalą ich dodatkowe funkcjonalności. Technologia Gum Guard i aplikacja...

Przeczytaj
Pielęgnacja Zamień swoją szczoteczkę na szczoteczkę soniczną Philips Sonicare
Zamień swoją dotychczasową szczoteczkę na innowacyjną szczoteczkę soniczną Philips Sonicare i poczuj różnicę! Technologia soniczna Philips Sonicare to najlepszy sposób, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem na długo. Jeśli nie będziesz zadowolony z działania produktu, w ciągu 30 dni od daty zakupu możesz zwrócić szczoteczkę i otrzymać zwrot pieniędzy na swoje konto.
Materiał partnera
wrzesień 20, 2015

Czyste i zadbane zęby wpływają na ogólne zdrowie całego organizmu oraz składają się na piękny uśmiech. Warto więc zatroszczyć się o odpowiednią higienę jamy ustnej i zamienić szczoteczkę manualną na szczoteczkę soniczną. Dlaczego? Szczoteczka Philips Sonicare, dzięki innowacyjnej technologii sonicznej opartej na falach dźwiękowych, wykonuje do 62 tysięcy ruchów szczotkujących na minutę, wytwarzając mikrobąbelki, które dynamicznie docierają do trudno dostępnych miejsc. Mikrobąbelki uderzają w płytkę nazębną, rozbijając ją i uwalniając zęby od bakterii. Powstały płyn czyści nie tylko same zęby, ale dostaje się także w miejsca między zębami, na tylne powierzchnie zębów i wzdłuż linii dziąseł. Skuteczna i delikatna technologia soniczna pozwala dłużej cieszyć się mocnymi i zdrowymi zębami. Dzięki temu rozwiązaniu, najnowsza szczoteczka Philips Sonicare DiamondClean Smart zapewnia zauważalną różnicę gładkości zębów już po pierwszym użyciu, usuwa do 10 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna, usuwa 100% więcej przebarwień już w trzy dni oraz zapewnia 7 razy zdrowsze dziąsła już po 2 tygodniach stosowania. Jeśli chciałbyś wypróbować działanie szczoteczki sonicznej Philips Sonicare, wybierz odpowiedni model dla siebie (www.philips.pl) i kup go bez ryzyka. Do końca roku możesz skorzystać z promocji Satysfakcja Gwarantowana Sonicare . W przypadku braku zadowolenia ze szczoteczki zakupionej w autoryzowanych punktach sprzedaży, w ciągu 30 dni od daty zakupu możesz ją zwrócić i otrzymać zwrot pieniędzy na swoje konto. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie akcji dostępnym na philips.pl. Zdecyduj się na zaawansowaną szczoteczkę DiamondClean lub DiamondClean Smart , jeśli zależy Ci na maksymalnym czyszczeniu, doskonałym efekcie i nowoczesnym designie. Dla kompletnego i głębokiego czyszczenia oraz pielęgnacji...

Przeczytaj