Wejdź
Na diecie Diamondów schudniesz 6-7 kg. Dzięki niej zdążysz z formą do lata
Styl życia

Na tej diecie schudniesz nawet 6-7 kg w miesiąc. Wystarczy trzymać się jednej prostej zasady

Nazwa diety brzmi dość królewsko, ale wcale nie wymaga większego nakładu finansowego niż tradycyjny sposób żywienia.
Milena Majak
maj 19, 2019

Dieta Diamondów istnieje od początku lat 80. ale jej popularność ani trochę nie słabnie ze względu na wysoką skuteczność działania. Wiele amerykańskich lekarzy i dietetyków potwierdziło jej skuteczność. 

Mimo że główny cel tej diety to oczyszczenie organizmu z toksyn, efektem ubocznym tego procesu jest utrata kilogramów. I to wcale niemała - można schudnąć aż 6-7 kilogramów w miesiąc!

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Odchudzanie z dietą Diamondów

Twórcą diety jest Harvey Diamond, dietetyk z amerykańskiego Instytutu Zdrowia w Austin. Przez wiele lat zmagał się z nadwagą i problemami z trawieniem. Wreszcie został zmuszony do zmiany nawyków żywieniowych i opracował program, który testował na sobie. Udało mu się schudnąć kilkanaście kilogramów. Tak wielki sukces osiągnął bez liczenia kalorii i spoglądania na indeks glikemiczny produktów. 

Może i brzmi to jak kiepski żart, ale wymyślony przez Harvey'a Diamonda sposób odżywiania ma sprawiać przyjemność. Opiera się na zasadach, które każda z nas może wprowadzić w życie od razu.

Na czym polega dieta Diamondów?

Jak już wspomniałyśmy, pierwotne założenie diety Diamondów miało na celu usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn, które zalegają w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu nie będą fermentować w jelitach, a więc znikną też wzdęcia czy inne podobne problemy trawienne. Aby tak się stało, codzienny jadłospis powinien składać się w:

  • 60 procentach z węglowodanów
  • 30 procentach z białka
  • 10 procentach z tłuszczów

Nowe menu żywieniowe powinny wypełniać w dużej mierze warzywa i owoce - z wyjątkiem bananów. Zawierają dużo wody (85-95 procent), która ułatwia organizmowi oczyszczanie się. Spożywamy je same, pomiędzy posiłkami, ale nigdy w trakcie ani tuż po. Nie oznacza to też, że macie rezygnować z picia normalnej wody. Zasada co do przyjmowania dwóch litrów wody dziennie nie zmienia się. Dodatkowo podczas stosowania diety Diamondów należy wykluczyć z jadłospisu nabiał, cukier, ocet i alkohol, a także słodycze, słone przekąski oraz żywność wysoko przetworzoną. 

Jak stosować dietę Diamondów?

Jeżeli nie chcemy, aby jedzenie nie zalegało nam w żołądku czy jelitach, trzeba spożywać odpowiednie produkty o konkretnych godzinach. Ważne jest zatem co jesz, o jakiej porze dnia i w jakiej kombinacji. I tym sposobem węglowodany należy spożyć w pierwszej połowie dnia, a białko wieczorem. Z tego też powodu dieta Diamondów jest nazywana dietą niełączenia lub dietą życia.

Dieta Diamondów składa się z trzech głównych posiłków - śniadania, obiadu i kolacji. Pomiędzy posiłkami możemy pozwolić sobie na przekąskę owocową lub warzywną czy też sok. Wszystkie główne posiłki należy przyswoić od godziny 12 do godziny 20. Oczywiście nie oznacza to, że jeżeli wstajemy o 6 rano, nie wolno nam nic jeść aż do rozpoczęcia właściwej pory żywieniowej. Do 11:30 można spożywać wyłącznie surowe owoce lub świeży sok owocowy. W tym czasie organizm najskuteczniej radzi sobie z toksynami i szybciej się oczyszcza.

Zobacz także: Otyłość ogłupia? Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości

Podstawą jest niełączenie skrobi i białka. Nasz żołądek nie radzi sobie z prawidłowym trawieniem jedzenia z tych grup pokarmowych w tym samym czasie. Ułatwimy mu natomiast pracę, jeżeli zarówno skrobię, jak i białka będziemy zestawiać z warzywami

Zważywszy na niski procent białka w diecie, warto stosować dodatkową suplementację, uzupełniać na bieżąco niedobory wapnia, cynku, żelaza oraz witamin z grupy B. Wszystko to znajdziecie także w warzywach i owocach. Ponadto zaleca się stosowanie diety Diamondów tylko przez miesiąc.

Zdjęcia: istockphoto.com

Komentarze
ryba na talerzu
123rf
Przepisy HIT! Odchudzająca dieta białkowa dopasowana do Twojej osobowości
Zachwyciła cię dieta Dukana, a może wręcz przeciwnie – zawiodła, bo jedynym jej efektem był... efekt jo-jo? Odpowiedzią na niedoskonałości diety Dukana jest bezpieczna, innowacyjna dieta odchudzająca OXY, która dopasowana jest do twoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź, na czym polega!
Łucja Zbieniewska
wrzesień 23, 2014

Na czym polega białkowa dieta odchudzająca OXY? Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że z naukowego punktu widzenia możliwe było stworzenie bezpiecznej, zdrowej diety białkowej. Wystarczyło tylko zrównoważyć podaż białka zwierzęcego i roślinnego oraz wyeliminować wszelkie dolegliwości, na które uskarżali się pacjenci na diecie Dukana. Brzmi to dosyć prosto, a niewielu podjęło się próby opracowania bezpiecznej i zdrowej diety proteinowej. Udało się to dopiero polskiej dietetyczce – Patrycji Mazur , która wpadła na pomysł włączenia do diety... żurawiny . Stąd też nazwa diety OXY od łacińskiej nazwy Oxycoccus . Dlaczego żurawina? Owoc ten jest dokonałym źródłem antyoksydantów, działa moczopędnie i tym samym pomagaoczyszczać organizm z toksyn. W odpowiednim towarzystwie może wspomagać proces utraty masy ciała i działać dobroczynnie na naszą skórę, włosy i paznokcie. Polska dietetyczka postanowiła również, że jej dieta będzie uwzględniać czynniki związane z naszą osobowością i motywacją. Takiej diety nie porzucimy po kilku dniach, bo nie jest męcząca. Jak dopasować odpowiednią dietę odchudzającą? Odpowiedź jest prosta – wystarczy wypełnić skonstruowany przez psychologa test osobowości . Przed uzyskaniem dostępu do serwisu z dietą OXY, należy rozwiązać taki test i dopiero na podstawie otrzymanego wyniku dopasowywana jest do nas dieta. W praktyce wygląda to tak, że jeśli lubimy eksperymentować w kuchni i odkrywać nowe smaki to taki plan diety dostaniemy. Jeśli zaś jesteśmy przywiązani do tradycyjnych rozwiązań i gotowanie nie jest naszą ulubioną czynnością, dieta będzie to również uwzględniać. To dieta dopasowuje się do nas, a nie my do niej. To chyba największe novum w odchudzaniu na przestrzeni ostatnich lat. Dieta OXY – etapy Odchudzanie na tej diecie odbywa się w aż pięciu etapach: DETOX ,...

Przeczytaj

Nasze akcje