klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
ćwiczenia na ramiona dla kobiet
Fotolia
Styl życia

Najlepsze ćwiczenia na smukłe ramiona

Szukasz skutecznych ćwiczeń na smukłe i ujędrnione ramiona? Słusznie! Taki systematycznie wykonywany trening przyniesie efekty wizualne nie tylko teraz, ale także zaowocuje w przyszłości. Sprawdź 4 ćwiczenia na ramiona!
Katarzyna Mordalska
listopad 24, 2015
KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Ćwiczenia na jędrne ramiona

Myśląc o jędrnych ramionach, należy skupić się nie tylko na bicepsie, ale przede wszystkim na tricepsie, czyli mięśniu przeciwstawnym. To właśnie w tym miejscu ramion skóra często traci jędrność i z wiekiem zaczyna obwisać. Aby temu zapobiec, trzeba sukcesywnie wykonywać ćwiczenia na jędrne ramiona, których przykładowy zestaw znajdziecie w naszej galerii.

Ćwiczenia na szczupłe ramiona w domu

Zaletą przedstawionych ćwiczeń jest to, że wcale nie musicie wykonywać ich na siłowni. Wystarczą najtańsze hantelki lub wygodne w trzymaniu butelki z wodą. Na początku, jeśli nigdy wcześniej, podczas innych treningów nie ćwiczyłaś tych partii mięśni, lepiej kilka razy wykonać zaprezentowane ćwiczenia z mniejszym obciążeniem lub całkowicie z niego zrezygnować. W kolejnych dniach obciążenie można nieco zwiększyć.

Ćwiczenia z ciężarkami na ramiona

Jeśli unikacie ćwiczeń z obciążeniem, bo boicie się, że urosną Wam mięśnie, przeczytajcie artykuł: Czy trzeba się obawiać ćwiczeń z hantlami?

Jakie ćwiczenia na ramiona lubicie najbardziej?

1 z 5

Ćwiczenia na ramiona z krzesłem

Ćwiczenia na ramiona z krzesłem

Stań tyłem do krzesła w odległości jednego kroku. Ustaw nogi i ramiona na szerokość bioder. Kucnij, ręce opierając o stabilne krzesło. Utrzymuj prostą postawę ciała – prosty kręgosłup, w czym pomoże napięcie mięśni brzucha. Z wdechem, wykonuj „przysiad”, zginając ręce w łokciach. Wykonuj 3 serie po 10 powtórzeń.

2 z 5

Wyciskanie hantli za głową

Wyciskanie hantli za głową

Rękę z hantlą trzymamy z tyłu głowy, łokcie blisko głowy, ramiona usztywnione. Zginając łokieć, staraj się opuszczać ciężarek w dół, wzdłuż kręgosłupa. Wykonuj 3 serie po 10-12 powtórzeń na każdą stronę.

3 z 5

Wyciskanie hantli do tyłu

Wyciskanie hantli do tyłu

Nogi ustaw na szerokość bioder, ciało pochyl do przodu, utrzymując proste plecy (pomoże w tym napięcie mięśni brzucha). Zgięte łokcie trzymaj blisko ciała. Prostując łokieć, przenoś ciężar do tyłu i powracaj do pozycji wyjściowej. Wykonuj 3 serie po 10-12 powtórzeń.

4 z 5

Plank bokiem

Plank bokiem

Połóż się na boku, rękę ustaw tuż pod barkiem i unieś ciężar ciała, opierając się tylko na nodze i przedramieniu. W takiej pozycji (całe ciało w jednej linii) wytrzymaj przez co najmniej kilka-kilkanaście sekund na każdą stronę. By sukcesywnie zwiększać swoje możliwości, podejmij z nami WYZWANIE 30 dni PLANK!

5 z 5

Rozciąganie po treningu

Rozciąganie po treningu

Sprawdź także, dlaczego po treningu konieczne jest rozciąganie!

Komentarze