klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Para całująca się na parapecie
Styl życia

Naukowcy ustalili, w jakim wieku możesz być zdradzona albo... sama zdradzić!

Kobiety są bardziej wierne? Według naukowców to stereotyp. Badania wskazują, że dużo wcześniej zaczynamy myśleć o zdradzie niż facet!

W jakim wieku najczęściej zdradzamy? Mówi się, że pierwszy kryzys najczęściej pojawia się po 2-3 latach związku. Przetrwanie go wcale nie oznacza, że potem już jesteśmy zawsze wierni. U wielu par po kilku latach przychodzi m.in. znudzenie, rutyna w związku. A wtedy chętniej rozglądamy się za „atrakcjami" czyli najczęściej okazją do zdrady. Kiedy jednak pojawia się największe prawdopodobieństwo, że wdamy się w romans?

Polecamy:  Mężczyzna oświadczał się ukochanej... 148 razy, a ona tego nie widziała!

Naukowcy z Uniwersytetu w New Hempshire odkryli, że szybciej skore do zdrady są... panie! O romansie myślimy już około 45. roku życia. Panowie chętniej rozglądają się za innymi kobietami około 55. roku życia. Ponoć za tę rozbieżność dziesięciu lat odpowiadają czynniki biologiczne.

Para całująca się na parapecie

Kobieta po 40. roku życia zazwyczaj nie musi już szukać partnera, który okaże się odpowiedzialnym ojcem z dobrymi genami. Często jest spełnioną osobą, która potrzebuje aby ktoś docenił jej nową sukienkę, czy świetną figurę. A wieloletni partner często nie dostrzega takich rzeczy, gdy przyzwyczaił się do nich. Nie prawi żonie komplementów, bo nie musi już jej zdobywać. Co więcej, panie o wyższym statusie społecznym częściej zdradzają zdrady (jest 8 proc. więcej pradowdopodobieństwa, że to zrobią). U panów pojawia się osławiony kryzys wieku średniego. Jakość ich nasienia po 45 roku życia spada, co nie znaczy jednak, że nie mają zdolności rozrodczych. Mick Jagger niedawno został ojcem, a ma... 73 lata. Panowie łatwo ulegają młodszym kobietom, które zachwycają się ich doświadczeniem życiowym czy sukcesem.

Coż, mamy nadzieję, że nigdy nie przekonacie się, czy wyniki tych badań się zgadzają...

Polecamy:  Ten chłopak umówił się z... 12-letnią siostrą swojej dziewczyny. Nie uwierzycie, dlaczego to zrobił

Foto: Pinterest

Komentarze
Dziewczynka na szczepieniu
Fotolia
Styl życia Szczepionka przeciw grypie dla dzieci- szczepić czy nie?
Jesień to okres zwiększonego ryzyka zachorowań na grypę, zwłaszcza wśród dzieci. Według zaleceń WHO, w 2015 roku najlepiej zaszczepić się już w pierwszej połowie września.
Lena Grabowska
wrzesień 11, 2015

Grypa u dzieci Grypa u dzieci jest niebezpieczna, gdyż ciężko ją zdiagnozować . Bardzo często zdarza się, że lekarze z powodu braku charakterystycznych objawów u dzieci, diagnozują grypę jako inne ostre choroby gorączkowe . Spośród wielu objawów grypy występujących u dorosłych (tj. gorączka dochodząca do 40 stopni, bóle mięśni, suchy kaszel, bóle głowy, dreszcze, złe samopoczucie, uczucie rozbicia, brak apetytu),  u dziecka można zazwyczaj rozpoznać jedynie wysoką gorączkę oraz osłabienie . U niemowląt i bardzo małych dzieci zdarza się, że grypa objawia się w formie drgawek gorączkowych lub w postaci przypominającej sepsę. Źle zdiagnozowana grypa jest często leczona antybiotykami, a nie lakami przeciwwirusowymi. W efekcie u dziecka następują powikłania po grypie, które mają charakter np. zapalenia płuc, zatok czy ucha środkowego. Jedynym sposobem, aby potwierdzić grypę u dziecka jest badanie wirusologiczne. Szczepienie przeciw grypie- czy jest skuteczne? W ostatnich latach badania wykazały, że skuteczność dostępnych na rynku szczepień przeciw grypie wynosi około 50%. Należy jednak pamiętać, że szczepienie ma nie tylko uchronić przed zachorowaniem, ale również złagodzić przebieg choroby. W przypadku najmłodszych pacjentów może to oznaczać np. leczenie ambulatoryjne, zamiast szpitalnego. Sczepienia pozwalają też uniknąć powikłań po grypie. Szczepiąc dzieci należy pamiętać o podaniu 2 dawek szczepionki, w odstępie co najmniej 4 tygodni. Dziecku szczepionemu przeciw grypie w poprzednim sezonie podaje się 1 dawkę. Niepożądane objawy po szczepieniu, tj. ból i obrzęk w miejscu aplikacji, wzrost temperatury ciała, ból mięśni, stawów i głowy utrzymują się do kilku dni. Zalecane jest szczepienie dzieci od 6 miesiąca  do 18 roku życia. W Polsce najczęściej szczepi się dzieci w wieku 2-5 lat. Najrzadziej szczepione są niemowlęta, które...

Przeczytaj
Fotolia
Styl życia Czy zgodzisz się na zdradę? Sprawdźcie, kto nie ma z tym problemu
Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której Wasz partner zgadza się, abyście sypiały z innym mężczyzną? Okazuje się, że takowych nie brakuje.
Agnieszka Pulikowska
wrzesień 16, 2016

Często mówi się, że zdrada jest równoznaczna z zakończeniem związku, jednak nie dla wszystkich. Okazuje się bowiem, że kiedy zaczynają się problemy z życiem erotycznym , zarówno panowie, jak i panie są w stanie pozwolić swojej drugiej połówce na zdradę. Mówią o tym badania. Firma OnePulse wzięła pod lupę grupę 1000 Brytyjczyków w przedziale wiekowym 16-65 lat. Zapytano ich oczywiście o to, czy pozwoliliby swojemu partnerowi/ partnerce na zdradę. Zobaczcie także:   Dlaczego ludzie w szczęśliwych związkach zdradzają?   Okazało się, że 18% badanych bez problemu zgodziłoby się na  jawny romans . Jednak dużo bardziej zaskakujący jest fakt, że aż 7% z nich wręcz by zachęcało swoją drugą połówkę do takiego kroku. Zapewne zastanawiacie się, jak to możliwe. Czynnikiem determinującym taką decyzję byłoby niesatysfakcjonujące życie erotyczne w związku. Jak sytuacja wygląda z drugiej strony? Ile osób po pozwoleniu partnera skorzystałoby z okazji do zdrady ? Otóż aż 21% badanych przyznaje, że skorzystałoby z takiego przyzwolenia.  Pojawia się więc pytanie, czy życie erotyczne staje się ważniejsze od miłości i wierności ? Co o tym sądzicie? Może warto najpierw spróbować urozmaicić współżycie drobnymi eksperymentami?  Zobaczcie także:   Jak osiągnąć orgazm? Porady forumowiczek Wizaz.pl

Przeczytaj
hanna i tomasz lis na zakupach
Styl życia Hanna i Tomasz Lis rozstali się? Dziennikarka komentuje plotki na temat kryzysu w małżeństwie
Ile prawdy jest w plotkach na temat problemów w związku Hanny i Tomasza Lisów? Dziennikarka w programie "20mŁukasza" szczerze opowiedziała o swoim małżeństwie.

Czy Hanna i Tomas Lis przechodzą kryzys w małżeństwie? Plotki na ten temat nie cichną już od kilku miesięcy. Para od dawna nie pokazuje się publicznie razem, spędziła wakacje osobno, a Hanna Lis na ślubie Małgorzaty Rozenek-Majdan pojawiła się z kolegą z programu "Azja Express" - Leszkiem Stankiem. Media szybko zaczęły dopatrywać się kryzysu w małżeństwie dziennikarzy. Dziennikarka w programie "20mŁukasza" postanowiła wreszcie szczerze opowiedzieć  o rzekomych problemach w związku.  Kryzys w małżeństwie Hanny i Tomasza Lis? Okazuje się, że Hanna Lis w ostatnim czasie nie pokazywała się publicznie z Tomaszem Lisem wcale nie z powodu kłopotów w małżeństwie. Dziennikarka przyznała, że wakacje spędzili osobno, ale ze względu na brak czasu oraz różne zobowiązania. W wywiadzie z Łukaszem Jakóbiakiem gwiazda powiedziała:  Rzeczywiście było tak, że ja kręciłam bardzo intensywnie "Bez planu" do października, była po drodze choroba Tomka mamy, a potem śmierć. Rzeczywiście lato spędziliśmy osobno i tyle, wokół tego powstało 168 tysięcy teorii spiskowych... - ucina plotki Hanna Lis.  Hanna Lis o małżeństwie z Tomaszem Lisem Dziennikarka podczas wywiadu wyjaśniła, że regularne publikacje na temat problemów w jej małżeństwie są tylko i wyłącznie fantazją mediów.  Niechętnie wpuszczam ludzi do swojego domu, swojego życia, życia moich dzieci, które są anonimowe (...). To co mogą robić media? Jeśli nie da się ze mną porozmawiać o moim życiu osobistym, to trzeba je sobie wymyślić. To się często dzieje, w tej chwili już nie mam paparazzi siedzących na płocie, bo od kilkunastu lat funkcjonuje w normalnym, stałym związku, nie ma żadnych skandali z moim udziałem, więc stwierdzili, po kilku latach siedzenia na płocie, że nic z tego nie będzie. Zobacz także: Kinga Rusin po raz pierwszy o rozwodzie z Tomaszem Lisem. Co powiedziała?

Przeczytaj
Obrzezanie dziecka
Fotolia
Styl życia Obrzezanie dziecka - po co się to robi i kiedy trzeba?
Obrzezanie to zabieg usunięcia części zewnętrznych narządów płciowych. U chłopców obrzezanie oznacza wycięcie fragmentu napletka; przeprowadzane jest ze względów religijnych, zwyczajowych lub medycznych.
Katarzyna Brasiak
marzec 10, 2012

Obrzezanie religijne i zwyczajowe Obrzezanie to obyczaj wywodzący się ze starożytnego Egiptu. Zabieg był utożsamiany z symbolem czystości, przeprowadzany rutynowo wśród wielu ludów: Bliskiego Wschodu (Żydów i Arabów), Afryki, Ameryki Południowej, państw Azji Południowo-Wschodniej z regionu Jawy, Borneo i Nowej Gwinei, oraz Australii i wysp Pacyfiku. W judaizmie  obrzezanie jest nakazem religijnym:  każdy wyznawca płci męskiej musi być poddany obrzezaniu ósmego dnia po urodzeniu. W islamie obrzezanie traktowane jest jako religijny nakaz lub ważne zalecenie: dokonywane jest w różnych krajach islamskich najczęściej w wieku 14 lat. Obrzezanie jest powszechną praktyką w USA, na Filipinach, w Korei Południowej, licznych krajach afrykańskich i na wyspach południowego Pacyfiku. Ocenia się, że większość rodzących się chłopców w tych krajach zostaje obrzezana. Wynika to zapewne z przekonania, że obrzezane narządy płciowe chłopców łatwiej utrzymać w czystości – pod napletkiem nie gromadzą się chorobotwórcze bakterie. Szacuje się, że  ok. 20-30% mężczyzn na świecie jest obrzezana  - większość ze względów religijnych lub kulturowych. W Polsce dokonuje się obrzezania dość rzadko, zwykle z powodów medycznych, chociaż niekiedy także dorośli mężczyźni decydują się na ten zabieg. Obrzezanie ze względów medycznych Istnieją takie sytuacje, kiedy obrzezanie jest niezbędne ze względów medycznych. U niemowląt sklejenie napletka z żołędzią jest normalne – nie powinno go się zsuwać na siłę. potem (zwykle do ukończenia drugiego roku życia) napletek się odkleja. Jednak kiedy w wieku 3-4 napletek nadal się nie zsuwa, albo pojawiają się inne problemy w obszarze narządów płciowych, może być konieczna interwencja chirurgiczna. Wskazania do obrzezania Obrzezanie może okazać się konieczne z następujących powodów: stulejka :jest to zwężenie napletka, które...

Przeczytaj