klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
nowy trend na tiktoku
iStock
Styl życia

Niebezpieczny trend zdobywa popularność na TikToku. Nie uwierzycie, co rodzice robią dzieciom

Nieodpowiedzialni rodzice wykorzystują własne dzieci w celu zdobycia popularności na TikToku. Ten trend jest wyjątkowo przerażający.
Ewelina Błeszyńska
czerwiec 26, 2020

TikTok w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Aplikacja zdobyła nowych użytkowników dzięki domowej izolacji, a krótkie filmiki nagrywa coraz więcej osób. Co prawda większość filmików umieszczanych w serwisie nie wyróżnia się wysoką jakością, ale niektóre są wręcz skandaliczne i szkodliwe. Przykładem może być ostatnie wyzwanie, w którym... rodzice oblewają własne dzieci wodą. 

Adele pokazała nowe zdjęcia! SCHUDŁA jeszcze bardziej!

Rodzice oblewają dzieci wodą na TikToku

Filmiki, na których rodzice oblewają małe dzieci wodą są bardzo przykre w oglądaniu. Większość dzieci reaguje płaczem, niektóre robią zaskoczone miny, ale w oczach wszystkich widać przerażenie. Choć challenge wcale nie jest zabawny, a przerażający, zdobył dość dużą popularność - brali w nim udział głównie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, ale i z Polski. 

Na niebezpieczeństwo związane z nagrywaniem podobnych filmików zwrócił uwagę socjolog dr Jakub Andrzejczak z UAM w Poznaniu. 

Na świecie jest niezliczona liczba osób, które wyrządzają swoim dzieciom krzywdy o wiele większe, niż te, które możecie tu zobaczyć. Chodzi o to, że ktoś uznaje, że to modne, popularne, hajpowe, normalne ... Chodzi o to, że materiały te oglądają dzieci i młodzież. Chodzi o to, że w tym idiotycznym trendzie nie ma za grosz empatii, która stanowi jeden z fundamentów istnienia społeczeństw. TikTok nie reaguje na zgłoszenia, dlatego wystosowałem dziś w tej sprawie pismo do Komitetu Praw Dziecka ONZ - wyjaśnia dr Jakub Andrzejczak.

Mamy nadzieję, że filmiki niebawem znikną z TikToka, a rodzice zrozumieją, że wykorzystywanie dzieci w celu zdobycia popularności w mediach społecznościowych jest po prostu okropne. 

Zobacz także: Wytapianie boczków podbija TikToka - to szybka metoda na płaski brzuch!

Komentarze
Eden Wood
Styl życia Ta dziewczynka w dzieciństwie wygrała 300 pokazów piękności! Jak teraz wygląda?
Tipsy, makijaż, wymyślne fryzury to była codzinność Eden zanim jeszcze nauczyła się chodzić. Jak jej życie wygląda po zakończeniu kariery jako "Mała Miss"?
Agnieszka Pulikowska
czerwiec 27, 2020

Eden Wood to jedna z najsłynniejszych i "najpiękniejszych" Amerykanek, choć ma dopiero 12 lat. Jeszcze zanim zaczęła chodzić, już brała udział w konkursach piękności, do których zgłaszała ją matka. Wygrała ponad 300 z nich, aż w końcu powiedziała, że ma dość takiego życia. Tony makijażu, próby, przymiarki - to mogło zmęczyć nawet najbardziej żywiołowe dziecko. Na dodatek Eden reklamowała meble, zabawki, a nawet wydała książkę. Brała też udział w reality show pokazującym życie małych miss. Polecamy:   Znany dziennikarz 22 lata temu - stare zdjęcia Marcina Prokopa robią furorę w sieci! Teraz Eden mówi, że wszystkie korony trzyma w domu i że przypominają jej o nieszczęśliwym dzieciństwie. Jej była menadżerka oskarżyła jej matkę nawet o znęcanie się nad dziewczynką. Mała Miss miała być przez matkę wyzywana, zmuszana do niezdrowego odżywiania. Polecamy:   Ta dziewczyna przeszła 40 operacji, bo ojciec uważał, że jest 'wadliwa' Dzisiaj Eden ma już 15 lat i nadal zajmuje się modelingiem, ale też spełnia się w tańcu i aktorstwie. Możemy ją także zobaczyć w filmach i serialach. Jeżeli zastanawiacie się, jak teraz wygląda zwyciężczyni 300 konkursów piękności, to zajrzyjcie do naszej galerii. Polecamy:   Budzę zainteresowanie, gdziekolwiek się pojawią - tak wygląda miłość bez granic! Źródło zdjęcia głównego:   Facebook   Zapisz

Przeczytaj
lewandowscy z klarą
Styl życia Filmik z TikToka Lewandowskich to hit sieci. Wszystko przez... słowa małej Klary
Lewandowscy dodają coraz więcej filmików na TikToku, a ich ostatnie wideo jest wyjątkowo urocze. Wszystko dzięki... Klarze.
Ewelina Błeszyńska
kwiecień 05, 2020

W dobie trwającej pandemii koronawirusa coraz większą popularność zdobywa TikTok. Prężnie działają tam już Julia Wieniawa i Marina Łuczenko-Szczęsna, a ostatnio możemy także oglądać  krótkie filmiki rodziny Lewandowskich . Konta na tym serwisie społecznościowym mają oboje - zarówno Ania, jak i Robert. Trenerka dodaje zdecydowanie więcej filmików, a ogromną popularność zdobył jej najnowszy post. Na krótkim wideo Ania tańczy razem z Robertem, ale  pod koniec filmiku głos zabiera... Klara.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez (@annalewandowskahpba) Mar 17, 2020 o 12:25 PDT Filmik z TikToka Lewandowskich to hit Lewandowscy na najnowszym filmiku tańczyli do piosenki "U Can't Touch This". Wideo ni byłoby niczym szczególnym, gdyby nie Klara, która na filmiku pojawia się pod sam koniec. Gdy Lewandowscy skończyli tańczyć, dziewczynka niespodziewanie zabrała głos.  Ja też tak chcę. Ja też zatańczę - mówiła Klara.  @annalewandowska We can't stop ##RALdance ##vlogzdomu ♬ #hiteverybeat - lulbabyynelii Trzeba przyznać, że filmik jest naprawdę uroczy. Może niedługo na TikToku Ani Lewandowskiej zobaczymy wideo, na którym Klara rzeczywiście dołączy do rodziców. ;)  Zobacz także: Ten trik makijażowy z TikToka zdobywa popularność!

Przeczytaj
Newsy Niebezpieczne wyzwanie na TikToku - dzieci przedawkowują leki. Zmarła 15-latka
Na TikToku popularna jest śmiertelnie niebezpieczna zabawa. Dzieci przedawkowują leki dla lajków pod filmami.
Redakcja Wizaz.pl
wrzesień 07, 2020

Na TikToku modne są wszelkiego rodzaju challenge. Po kontrowersyjnym polewaniu małych dzieci wodą , popularność w ostatnich tygodniach zdobył #BenadrylChallenge Zobacz także:  Nowe niebezpieczne wyzwanie na Instagramie. Na czym polega „Vacuum Challenge”? "Benadryl Challenge" to śmiertelnie niebezpieczny trend z TikToka  Benadryl to lek stosowany przy objawach alergii - redukuje katar i wysypkę. Składnik czynny tego leku znaleźć można także w preparatach ułatwiających zasypianie. Przedawkowanie go powoduje halucynacje i odczucia podobne do zażycia substancji psychoaktywnych. Dzieci biorą po kilka-kilkanaście tabletek leku antyhistaminowego, aby wywołać u siebie objawy niepożądane, następnie nagrywają swoją reakcję, a filmiki publikują w aplikacji. Jak donosi amerykański Forbes, w Stanach Zjednoczonych jest już pierwsza ofiara śmiertelna tej niebezpiecznej zabawy - to 15-latka z Texasu . Do szpitala trafiło też kilku innych nastolatków, u których zaobserwowano bardzo wysokie tętno. Jednym z tragicznym w skutkach powikłań jest możliwość zapadnięcia w śpiączkę, z której trudno się wybudzić. Głos w tej sprawie zabrał sam TikToka: Monitorujemy rozwój wyzwania i od czasu do czasu usuwamy związane z nim filmy. Nie ma ich dużo - zapewnia przedstawiciel TikToka w oświadczeniu dla Forbes.  Choć TikTok regularnie usuwa filmiki z #BenadrylChallenge, wyzwanie nie traci na popularności i wzbudza zainteresowanie chcących eksperymentować nastolatków. Upominajmy dzieci, że branie leków bez wyraźnej przyczyny, a tym bardziej przekraczanie zalecanej dawki jest śmiertelnie niebezpieczne. Przestrzegamy więc wszystkich, aby zwrócili uwagę na to, co robią ich dzieci. Nawet leki bez recepty, stosowane w niedozwolonych dawkach mogą wywoływać przykre...

Przeczytaj
ASMR – jak sprawić sobie przyjemność?
Fotolia
Styl życia Nowy hit You Tube! ASMR – co to jest i dlaczego jest tak... przyjemne?
ASMR, czyli z angielskiego „autonomous sensory meridian response”, to naukowe określenie rozkosznego mrowienia, przyjemnego do granicy orgazmu, które może nam zapewnić dotyk masażera do głowy. Jak to naprawdę działa?
Anna Konieczyńska
październik 10, 2016

ASMR (autonomous sensory meridian response), czyli przyjemne mrowienie, potocznie nazywane małym orgazmem, jest wywoływane przez masaż, ale także rozkoszne dźwięki, obrazy, smaki, czy zapachy.  To rozkoszne wrażenie, odczuwalne najczęściej w okolicach głowy albo szyi, jest odczuwane przez wiele osób, ale długo nie miało naukowego uzasadnienia.  Po raz pierwszy badania nad ASMR przeprowadziło dwoje naukowców z uniwersytetu w Swansea. Emma Barratt i dr Nick Davis opublikowali badania przeprowadzone pośród 500 miłośników ASMR. „Dla mnie, jako dla psychologa, ASMR jest interesujące, bo dziwne” – mówi Davis. „ Te odczucia trudno jest opisać, postanowiliśmy więc sprawdzić, czy każdy reaguje podobnie na podobne bodźce” – dodaje naukowiec. Na YouTubie można znaleźć setki filmików, których twórcy przeżywają ASMR, szczotkując włosy, pocierając brodę albo żując gumę, próbują doprowadzić do podobnego stanu widzów szeptami, skrobaniem albo suszeniem. Naukowcy dowiedzieli się, że ludzie oglądając je, odczuwają przyjemność, inną niż seksualna. A relaks, wywołany seansem, pomaga im zasnąć (97 proc. osób ogląda filmiki właśnie przez sen).  Pałeczkę po Barratt i Davisie przejęli Emma Blakey, Giulia Poerio, Tom Hostler i Theresa Veltri z uniwerstytetu w Sheffield, którzy postawili sobie za zadanie sprawdzenie, czy ASMR jako subiektywne odczucie, ma swój korelat somatyczny – czy ludziom odczuwającym przyjemność szybciej bije serce, czy się pocą albo czerwienią. Chociaż badacze są sceptyczni, jako że nie wszyscy ludzie odczuwają ASMR , więc trudno przeprowadzić miarodajne badania, optymistycznie patrzą w przyszłość. Może się okazać, że ASMR ma właściwości lecznicze, a na pewno pomaga się zrelaksować, co w dzisiejszych czasach samo w sobie stanowi wartość, bo poprawia jakość życia. Zobaczcie ten szał na You Tube - wystarczy wpisać ASMR i... No...

Przeczytaj