klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Nieogolone pachy, nogi, bikini… Dlaczego kobiety przestały się depilować?

To nie żart ani nowy trend, a coś naprawdę ważnego! Organizatorzy tej akcji zachęcają nie tylko do zaprzestania depilowania ciała, ale również do eksponowania owłosienia. To wszystko za sprawą najnowszych, niepokojących badań...
Milena Majak
luty 09, 2017

Pomysł narodził się za sprawą australijskiej organizacji The Full Stop Foundation. Według organizacji aż 1/3 kobiet w tym kraju doświadcza przemocy – nawet w najbliższym otoczeniu. Najczęściej przejawia się ona ze strony partnera i dotyczy pań pomiędzy 15. a 44. rokiem życia.

Zobacz także: Pamela Anderson zrezygnowała z tony makijażu! Zobacz, jak teraz wygląda gwiazda

Jeżeli chcesz wziąć udział, wystarczy że przez cały luty nie będziesz używać maszynek, wosku, pasty cukrowej oraz innych sposobów związanych z usuwaniem włosów. W akcji chodzi również o to, aby publikować w mediach społecznościowych zdjęcia z owłosieniem, dopisując pod nimi hashtag #gethairyfebruary. Organizatorzy zachęcają, aby zaoszczędzone pieniądze przekazać na wsparcie organizacji działających na rzecz pomocy kobietom dotkniętych przemocą.

Wystarczy, że wybierzesz jakąkolwiek organizację, która zajmuje się kobietami uciśnionymi i przelejesz zebraną kwotę. Warto nadmienić, że niegolenie się, to jeden z elementów kampanii, który zresztą od wielu lat jest wspierany przez feministki. Nigdy jednak nie było o tym aż tak głośno.

 

O tym, że owłosienie przestaje być wstydliwe, świadczy również postawa wielu gwiazd. Pojawiają się na czerwonym dywanie z nieogolonymi nogami. Ostatnio było głośno o Loli Kirke, która podczas rozdania Złotych Globów pojawiła się z owłosionymi pachami

A w naszej galerii możesz zobaczyć, jak kobiety dumnie pokazują swoje owłosienie!

1 z 5

Akcja #GetHairyFebruary

Akcja #GetHairyFebruary
Instagram https://www.instagram.com/p/BP9saJ5DTXM/
2 z 5

Akcja #GetHairyFebruary

Akcja #GetHairyFebruary
Instagram https://www.instagram.com/p/BQPtu_5DMNB/
3 z 5

Akcja #GetHairyFebruary

Akcja #GetHairyFebruary
Instagram https://www.instagram.com/p/BQITm3ADHvV/
4 z 5

Akcja #GetHairyFebruary

Akcja #GetHairyFebruary
Instagram https://www.instagram.com/p/BQPgJHQgqG-/
5 z 5

Akcja #GetHairyFebruary

Akcja #GetHairyFebruary
Instagram https://www.instagram.com/p/BQAtSM8gSYF/
Komentarze