klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
dziewczynka Indianka
Styl życia

Niezwykłe maski i przebrania dla dzieci

Poznaj niezwykłą historię powstania marki Frida’s Tierchen i dowiedz się na czym polega wyjątkowość produktów tworzonych przez Marię Salamanca.
Lena Grabowska
październik 26, 2015

Ta historia ma swój początek w Barcelonie, 6 lat temu. Wtedy właśnie na świat przyszła mała Frida. Po narodzinach córeczki życie i plany zawodowe Marii Salamanca wywróciły się do góry nogami. Dzięki temu możemy dziś podziwiać małe dzieła sztuki marki Frida’s Tierchen
Maria całe życie związana była ze sztuką, kiedy została mamą odkryła że świat dziecięcych zabawek ma ze sztuką niewiele wspólnego. Plastikowe, tandetne, często słabej jakości i powodujące przestymulowanie dziecka. Mimo usilnych prób coraz ciężej było Marii znaleźć coś, czym mogłaby bawić się jej córeczka. Wtedy podjęła decyzję, postanowiła wypełnić lukę, którą odkryła. 

Maria chciała stworzyć zabawki, które w nienachalny sposób towarzyszyłyby Fridzie w dorastaniu. Projektując lalki i maski starała się skupić na dobrej jakości materiałach oraz estetycznym wzornictwie. Frida jest dla swojej mamy nieustanną inspiracją, Maria przyglądając się jej zabawie stara się tworzyć takie zabawki, które będą odpowiadały ciągle zmieniającym się potrzebom córki. Piękno tworzonych przez Marię przedmiotów polega na tym, że są one proste, przez co pozostawiają dzieciom przestrzeń do rozwoju kreatywności

Co sądzicie o przebraniach i maskach Frida’s Tierchen?

Zdjęcia: fridastierchen.com

1 z 7

Minimalizm

Minimalizm

Artystka potraktowała kostiumy dla dzieci w nieco inny, nieoczywisty i bardzo symboliczny sposób. Wyznaje zasadę, że mniej znaczy więcej.  

2 z 7

Design

Design

Maria dużą wagę przywiązuje do designu. Wszystkie rzeczy, które są dostępne w jej sklepie mają unikalne, ponadczasowe wzornictwo.  

3 z 7

Uniwersalność

Uniwersalność

Kolejną cechą zabawek, masek oraz przebrań jest uniwersalność. Większość rzeczy stworzona jest z myślą zarówno o chłopcach jak i dziewczynkach.  

4 z 7

Naturalne tkaniny

Naturalne tkaniny

Artystka skupia się na jakości przedmiotów, wykorzystuje tylko naturalne tkaniny jak bawełna czy wełna.

5 z 7

Rękodzieło

Rękodzieło

Wszystkie rzeczy Frida's Tierchen's wykonane są ręcznie przez właścicielkę marki.

6 z 7

Nowa kolekcja

Nowa kolekcja

W najnowszej kolekcji znajdziemy pióropusze, maski oraz materiałowe lale. Wszystkie produkty zapierają dech w piersiach.  

7 z 7

Opinie

Opinie

Jak podobają Wam się maski, zabawki oraz przebrania marki Frida's Tierchen's?

Komentarze