Suplement diety ShineMe
Chcę testować
Bioderma Sébium Kerato+
Chcę testować
prostownica BaByliss
Wyniki testu
zestaw kosmetyków z serii kozie mleko
Chcę testować
Zestaw kosmetyków Samarite
Chcę testować
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Chcę testować
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Laureaci
kosmetyki garnier
Wyniki testu
produkty z linii Chlorofil od marki Soraya
Chcę testować
Korygujące serum z retinalem 0,07%, fitosfingozyną i Karnozyną 2.0
Chcę testować
żele intymne Unimil
Wyniki testu
dermokosmetyki Eucerin
Wyniki testu
Colgate® Max White Ultra Active Foam
Chcę testować
tołpa dermo enzyme
Chcę testować
suplement diety FeMe Complex Health Labs Care
Chcę testować
Serum TetraVIT C 10% Glow On
Chcę testować
Equilibra
Wyniki testu
cetaphil
Laureaci
ziaja
Laureaci
batiste
Laureaci
Nowe propozycje w sprawie bonów na wakacje - będzie niższy próg?
Styl życia

Nowe propozycje w sprawie bonów na wakacje - będzie niższy próg?

Bony na wakacje są wielką niewiadomą. Nad wsparciem branży turystycznej pracuje obecnie rząd. To jaką formę przyjmą świadczenia i czy zostaną wypłacone, tego nie wiadomo. Istnieje jednak kilka wariantów.

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, jednak wciąż nie wiadomo, czy i w jakiej formie Polacy otrzymają bony na wakacje. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że rząd wstrzymuje się z ich wypłacaniem i myśli nad zmianą zasad wsparcia dla branży turystycznej. Okazuje się, że jeden z projektów zakłada wypłacenie świadczeń wszystkim podatnikom. Kwota nie wynosiłaby jednak jak zakładano 1000 zł, a niespełna 300 zł.

Zobacz także: Nie będzie bonów 1000 zł na wakacje - rząd wycofał projekt

Nowa propozycja w sprawie bonów na wakacje - 300 plus dla pracujących

Źródło: iStock

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Propozycja zmiany w bonach na wakacje

Początkowo bon turystyczny mieli otrzymać wszyscy zatrudnieni na umowę o pracę, których dochód nie przekraczał średniej krajowej, czyli 5200 zł brutto. Takie świadczenie miało kosztować państwo 7 mld złotych. Rzecznik rządu, Piotr Müller poinformował jednak w ostatnich dniach, że w takiej formie projekt został wycofany. W rozmowie na antenie Radia Plus przyznał, że taka forma spotkała się z krytycznymi głosami z branży turystycznej. Według jego słów, strona uznała, że wsparcie może dotrzeć do tych podmiotów, które nie ucierpiały w związku z pandemią i pominąć najbardziej potrzebujących. 

Nowy bon na wakacje ma mieć niższy próg dochodowy, a tym samym niższą kwotę. Jak podała Wirtualna Polska, rząd rozważa m.in. projekt, który zakłada, że bon otrzymają osoby, których zarobki na umowie o pracę nie przekraczają 4 tysięcy brutto. W Polsce takie świadczenie otrzymałoby według danych GUS 40 proc. pracujących. Kolejną z propozycji było wypłacenie bonów wszystkim, którzy zarabiają płacę minimalną, czyli 2450 zł brutto

Padła również propozycja, by bon miał formę dodatku do programu 500 plus. W takim wariancie bon otrzymałaby każda rodzina, która pobiera świadczenie. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw zaproponował w ostatnim czasie, by pieniądze na turystykę otrzymał każdy podatnik. Takie rozwiązanie jest jednak zbyt kosztowne dla państwa. Wspomniane przez niego obniżenie kosztów musiałoby zostać ustalone na kwotę niespełna 300 zł.

Źródło zdjęcia głównego: iStock

Bon 1000 zł na wakacje - kiedy dostępny? Możliwe zniesienie progu
Styl życia
Bon 1000 zł na wakacje - kiedy dostępny? Możliwe zniesienie progu
Bon na wakacje wciąż pozostaje niewiadomą. Według doniesień, Andrzej Duda chce przyspieszyć prace nad jego powstawaniem. Kiedy wyjedziemy więc na urlop z dofinansowaniem od państwa?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a Polacy wciąż nie wiedzą, czy jeszcze tego lata otrzymają bony na wakacje obiecane przez rząd. Ich wprowadzenie już kilka tygodni temu zapowiadała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Na jakim etapie są prace nad projektem? Jak podaje Wirtualna Polska, zdania są podzielone. Zobacz także: Lista obostrzeń zniesionych od 6 czerwca Kiedy Polacy otrzymają bony 1000 zł na wakacje? W rozmowie dla Wirtualnej Polski, Adam Bielan, który jest europosłem PiS oraz szefem kampanii prezydenckiej, przyznał, że prezydent Andrzej Duda chce, by świadczenia w ramach bonu na wakacje były wypłacane jeszcze przed wyborami. Sam byłem w środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim świadkiem, jak pan prezydent dopingował panią wicepremier Jadwigę Emilewicz, która odpowiada za dział Turystyka w polskim rządzie, do tego, by przyspieszyć prace nad programem bonu turystycznego - przyznał Bielan w "Tłit WP". Według podanych informacji, prezydent Duda otrzymał również zapewnienia, że prace są na zaawansowanym etapie, choć nie potwierdziła tego wicepremier Emilewicz. Jak zaznacza Wirtualna Polska nie doszło jeszcze do konsultacji z premierem Mateuszem Morawieckim. Zobacz także: Zasady organizacji wesel po zniesieniu obostrzeń Źródło: iStock Możliwe zniesienie progu  Kryteria odnośnie bonu 1000 zł na wakacje nie są jeszcze oficjalnymi i w ostatecznej wersji mogą ulec zmianie. Według Adama Abramowicza, rzecznika małych i średnich przedsiębiorców, próg dochodowy powinien zostać całkowicie zniesiony. Uważamy, że taki bon, nawet jeżeli będzie miał niższą wartość od obecnie deklarowanej, powinni otrzymać wszyscy Polacy płacący podatki - podkreślił Abramowicz.  Takie rozwiązanie byłoby sprawiedliwe wobec tych, którzy również stracili na epidemii koronawirusa, choć wciąż posiadają przyzwoite zarobki. Pomogłoby to również uratować biura...

nie będzie bonu 1000 plus
Styl życia
Nie będzie bonu 1000 plus na wakacje. Rząd wycofał projekt
Szumnie zapowiadany program 1000+ na wakacje nie zostanie zrealizowany. Rząd PiS obarcza winą za wycofanie bonów... branżę turystyczną.

Marzenie wielu rodzin o urlopie w tym roku właśnie zaczęło się oddalać... Rośnie również rozgoryczenie właścicieli ośrodków wczasowych.Na antenie Radia Plus rzecznik rządu Piotr Müller przyznał, że rząd wycofał bony 1000+ na wakacje, ale pracuje nad inną formą pomocy dla branży turystycznej .  Zdjęcie: Gerard/East News Dlaczego nie będzie bonu 1000+ na wakacje? Prace nad wypłacaniem bonu 1000+ miały zostać przyspieszone , tymczasem zostały jednak wstrzymane. Co było przyczyną? Rzecznik rządu oficjalnie przyznał, że rząd zmienił zdanie, ponieważ branża turystyczna była przeciwna takiemu rozwiązaniu. Bon 1000 plus nie gwarantuje, że pomoc trafi do tych firm, które najbardziej ucierpiały podczas pandemii, dlatego rząd rozważa inne formy wsparcia dla branży turystycznej. Pojawiają się argumenty, które pokazują, że kierowana pomoc do segmentów gospodarki turystycznej, które najbardziej ucierpiały może być bardziej efektywne. To znaczy ta pomoc powinna faktycznie trafić do tych, którzy najbardziej ucierpieli, a nie na przykład do tych, którzy ten czas przeszli lepiej - tłumaczył Piotr Muller na antenie Radia Plus. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" dotarli jednak do właściciela sieci hoteli w Polsce, który nie zgadza się z takim stanowiskiem rządu . Zwraca uwagę, że podawane do informacji publicznej powody tej decyzji nie są zgodne z rzeczywistością . To jest absolutny skandal. Znowu dali nadzieję, było dużo marketingu, a teraz się ze wszystkiego wycofują - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Co zamiast bonu 1000+ na wakacje? Niestety plany rządu w tym zakresie nie są znane... Piotr Müller przyznał, że rozważane są inne formy pomocy branży turystycznej , ale niestety nie sprecyzował, co się pod tym kryje. Teraz na naszym biurku są różnego rodzaju propozycje, które mają być bardziej celowanymi propozycjami do poszczególnych firm czy segmentów...

bon na wakacje 1000+ od kiedy będzie wypłacany
Styl życia
Co z obiecanym przez rząd bonem na wakacje? Wicepremier zdradziła, kiedy ruszą przelewy
W najbliższym czasie posłowie zajmą się ustawą umożliwiającą wypłatę bonów wakacyjnych. Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapewnia, że jeszcze w lipcu Polacy dostaną dofinansowanie do wakacji!

Wiosną, by ratować polską turystykę, która poważnie ucierpiała w związku z epidemią koronawirusa, rząd zdecydował się na zaskakujące działanie. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała wprowadzenie bonów na wakacje w wysokości 1000 zł . Kwota oraz zasady później były jednak zmieniane. Niestety, choć powoli zbliżamy się do półmetka lata, obietnicy o dofinansowaniu nie udało się spełnić. Teraz minister Emilewicz w końcu zapowiedziała prawdopodobny termin uruchomienia wypłaty świadczeń . Fot.: iStock Kiedy można będzie dostać bon na wakacje? Bon na wakacje od rządu wstępnie miał trafić do każdego pracownika zatrudnionego na umowę o pracę i otrzymującego wypłatę niższą niż średnia krajowa (mniej niż 5200 brutto). Jednak, pomimo zbliżającego się terminu wakacji wypłata "1000+" była coraz bardziej niepewna . W pewnym momencie zaczęło się wręcz mówić o rezygnacji z tego pomysłu .  Jednak, jak wiele wskazuje, zmieniły się po prostu warunki przyznawania bonu wakacyjnego i jego wysokość. Ostatecznie  500+ na wakacyjny wypoczynek prawdopodobnie będzie przyznawane na każde  dziecko do 18. roku życia . Dodatkowe świadczenie (jednorazowe uzupełnienie bonu o 500 zł) mają otrzymać dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów.   Zobacz także:  Do tej pory Polacy najchętniej latali do Grecji, Turcji i Bułgarii. Gdzie teraz spędzimy wakacje? Żeby skorzystać z bonu wakacyjnego,  trzeba będzie zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS . Nie dostanie się wtedy jednak przelewu na konto w wysokości 500 zł, a bon o tej wartości. Bon ten trzeba będzie okazać podczas rezerwacji wakacji (miejsca w pensjonacie, hotelu lub gospodarstwie agroturystycznym albo kolonii dla dziecka) lub najpóźniej w momencie zakwaterowania.  Jednak ustawa dotycząca bonu na wakacje,...

Styl życia
1000 plus na wakacje. Kto otrzyma bon z nowego rządowego programu?
Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła wstępne szczegóły planu wspierania polskiej branży turystycznej. Pracownicy otrzymają od swoich pracodawców turystyczne bony o wartości 1000 zł.

Program wsparcia turystyki zapowiadany był przez ministerstwo rozwoju już od kilku tygodni. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa , która bezpośrednio wpłynęła na zmniejszenie zysków w polskiej turystyce. Choć hotele i pensjonaty wznowiły pracę, kryzys wcale nie został zażegnany. Minister rozwoju chce, aby Polacy otrzymali ze skarbu państwa bony o wartości 1000 zł, które będzie można wydać na wakacje w Polsce. Źródło: Istock Zobacz także: Dzieci wyjadą na obozy i kolonie - kolejny etap odmrażania gospodarki 1000 zł na wakacje od państwa - komu przysługuje?  Bon 1000 plus na wakacje otrzymają wszyscy pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę , którzy każdego miesiąca otrzymują wypłatę niższą niż średnia krajowa , to jest mniej niż 5200 brutto. W 90 procentach będzie on finansowany przez państwo, tylko 10 procent pokryje pracodawca.   Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków - powiedziała Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Szacuje się, że w tym roku n a program 1000 plus zostanie przeznaczone 7 mld z budżetu państwa . Jednocześnie wicepremier zaznaczyła, że na taki wydatek państwa pracodawcy mogą liczyć tylko w tym roku. Sukcesywnie w kolejnych latach udział z budżetu będzie się zmniejszał.  Co więcej,  bon będzie można wykorzystać jedynie w Polsce . Ma to umożliwić, a także zachęcić mniej zamożnych polaków do urlopu poza miejscem swojego zamieszkania i powiększyć wpływy z turystyki. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy oraz w jakiej dokładnie formie środki zostaną przekazane pracownikom, a także ile czasu będą oni mieli na...

Nasze akcje
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Avon oceniany jako marka luksusowa
Pielęgnacja
Avon oceniany jako marka luksusowa!
Partner
Szczotka prostująca Philips
Fryzury
Podgrzewana szczotka prostująca z jonizacją BHB885/00 od Philips sprawdzona przez Top Recenzentki!
Partner
Babyliss
Fryzury
Redaktorki sprawdziły prostownicę BaByliss dodającą włosom połysk. Jak sprawdziła się na 3 różnych typach włosów?
Partner
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost