klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Zgrzyciaki
Styl życia

Nowi bohaterowie e‑podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej!

Od 1 września najmłodsi uczniowie rozpoczynają przygodę z nowym e‑podręcznikiem. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło bohaterów e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej.
Lena Grabowska
wrzesień 03, 2015
TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Nowi bohaterowie e-podręcznika

Od 1 września najmłodsi uczniowie będą odkrywać świat z nowymi bohaterami e-podręcznika. Urocze rodzeństwo Julka i Kuba przez przypadek otwiera tajemne przejście ze świata Zgrzyciaków do świata ludzi. Szalony naukowiec Profesor Zgrzyciak wykorzystuje sytuację i przedostaje się na Ziemię. W pogoni za Zgrzytem ruszają agenci do zadań specjalnych Figo, Anima i Eron. Te trzy zabawne Zgrzyciaki będą pomagały Julce i Kubie w walce z przebiegłym Profesorem Zgrzytem.

Sprawdź co od 1 września można kupić w sklepiku szkolnym.

Zgrzyciaki

Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna

Barwna grafika, ciekawa narracja i interaktywny charakter podręcznika mogą być dla dzieci świetną okazją, nie tylko do nauki, ale i zabawy.

Kolorowi bohaterowie mają towarzyszyć dzieciom przez cały rok. Na stronie epodreczniki.pl możemy znaleźć 4 części e-podręcznika: Jesień, Zimę, Wiosnę i Lato. Każdy z nich podzielony jest na kilka bloków, które płynnie przechodzą z tematu na temat. Każdy blok zawiera kilka lekcji. Interaktywne e-podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej są częścią projektu e-podręczników, który ma być wsparciem kształcenia ogólnego.

Zgrzyciaki

Ostateczne wersja e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej będzie zawierała 495 zajęć edukacyjnych, 650 ćwiczeń interaktywnych, 700 kart pracy, 1000 zdjęć, kilkaset tekstów literackich, kilkadziesiąt filmów edukacyjnych, animacje i historyjki obrazkowe.

Docelowo powstaną 64 e-podręczniki, które będą obejmować 14 przedmiotów, na wszystkich etapach nauki. Od szkoły podstawowej, przez gimnazjalną, aż po ponadgimnazjalną.

Wszystkie e-podręczniki będą dostępne na stronie epodreczniki.pl, bezpłatnie.

Co sądzicie o nowych e-podręcznikach?

Zdjęcia: info.epodreczniki.pl

Komentarze
Twarz chłopca
Fotolia
Styl życia Szokujące dane na temat przemocy w polskich szkołach
Wyniki badań przeprowadzonych pod koniec ubiegłego roku, dotyczące przemocy w polskich szkołach są szokujące. Około 10% uczniów doświadcza agresji ze strony rówieśników.
Lena Grabowska
wrzesień 24, 2015

Agresja w szkole Z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Edukacyjnych wynika, że około 10% uczniów doświadcza przemocy w szkole . Ofiarami padają najczęściej dzieci, z ubogich rodzin, wyróżniające się na tle rówieśników, słabsze z WF'u, ale również te które nie mają wsparcia rodziców. Co zaskakujące, do największej liczby nadużyć dochodzi w klasach IV-VI szkoły podstawowej, a nie jak sądzono dotychczas, w gimnazjach. „Badanie obala mit, że gimnazjum jest głównym siedliskiem przemocy, lecz pokazuje, że zachowania takie pojawiają się u młodszych dzieci i w ramach dojrzewania społecznego stopniowo topnieją." – skomentował sprawę dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych Michał Federowicz. Przemoc psychiczna w szkole W placówkach edukacyjnych najczęściej dochodzi do tzw. agresji relacyjnej , której doświadcza ponad połowa uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 1/3 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Agresja relacyjna to m.in. nastawianie klasy przeciwko uczniowi, obgadywanie i izolowanie ucznia. Na drugim miejscu plasuje się agresja werbalna , czyli krzyk, wyzywanie i obrażanie. Na trzecim miejscu znajdują się zachowania ośmieszające i poniżające . Kolejne miejsce przypada agresji materialnej (niszczenie rzeczy lub ich kradzież) oraz agresji elektronicznej , do której dochodzi poprzez Internet. Na ostatnim miejscu w badaniach znajduje się agresja fizyczna , której doświadcza 1/3 uczniów szkół podstawowych, 1/5 gimnazjalistów i 1/10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. „Wyniki badania pokazują zatem, że większość uczniów w polskich szkołach doświadcza szeroko rozumianych agresywnych zachowań ze strony kolegów i koleżanek, przy czym częściej są to działania w sferze słownej i relacyjnej, niż agresja fizyczna.” – skomentowała sytuację współautorka badania Dominika Walczak, liderka Zespołu Badań Nauczycieli IBE. Najwyższy...

Przeczytaj
Król życia kadr
materiały PR
Styl życia Przedpremierowy pokaz filmu „Król Życia” w ramach Kocham Kino w Multikinie
Program 2 Telewizji Polskiej wraz z Multikinem zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu „Król Życia”, komedii, gdzie Robert Więckiewicz wciela się w głównego bohatera, który już niedługo przejdzie sporą transformację.
Sylwia Kazimierczuk
wrzesień 09, 2015

Edward, wieczny kłębek nerwów, odgradza się od świata, pogłębiającego jego nieposkromioną złośliwość. Rodzina zaniedbywana przez choleryka, zaplatanego w życie korporacyjne, już niedługo stanie się na nowo odkrytym szczęściem. Edward ulega groźnemu wypadkowi, który zmienia postrzeganie świata głównego bohatera. Panuje przekonanie, iż szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. On jest tego świetnym przykładem, roztaczając wśród swoich bliskich pozytywna aurę wszechogarniającego szczęścia. Kolejna odsłona cyklu „Kocham Kino w Multikinie” odbędzie się 21 września o godz. 19.00 w wybranych  kinach sieci Multikino : Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa – Złote Tarasy, Warszawa – Ursynów, Wrocław Pasaż Pokaz specjalny wraz z udziałem Grażyny Torbickiej i zaproszonych gości odbędzie się w Multikinie Złote Tarasy. Na cykl seansów Kocham Kino w Multikinie zaprasza FCA Poland. Czym jest Kocham Kino i idea projektu w Multikinie? Pasmo i magazyn „Kocham Kino” to wydarzenie, w którym widzowie oglądają najlepsze pozycje filmowe i mają okazję wysłuchać opinie ekspertów. Autorka pokazów, Grażyna Torbicka jako dziennikarka oraz krytyk sztuki popularyzuje wśród odbiorców sztukę filmową. W ramach projektu „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka co miesiąc, w innym kinie sieci Multikino prowadzi rozmowy z zaproszonymi gośćmi, mającymi wpływ na powstawanie filmu. Widownia ma żywy kontakt z twórcami, mając możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi odczuciami po projekcji filmu. Projekt „ Kocham Kino” narodził się z chęci spotkania się z widzem, by móc wspólnie szerzyć i mieć wpływ na rozwój sztuki filmowej.

Przeczytaj
materiały PR
Makijaż Konkurs: Wygraj 1 z 5 zestawów kosmetyków Bielenda Professional!
Już 4-5 listopada w Krakowie odbędzie się 36. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy konkurs, w którym wygrać możecie zestaw kosmetyków marki Bielenda Professional!
Materiał partnera
październik 25, 2017

Podczas kongresowego weekendu można będzie wziąć udział w ciekawych, niezwykle inspirujących  pokazach, wykładach i warsztatach , a także spotkać się z  ekspertami-praktykami  z Polski, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji czy Korei Południowej.  Na sesjach edukacyjnych zostaną poruszone tematy związane z  nowoczesnymi terapiami kosmetologicznymi, medycyną estetyczną, healthy-aging, dietą, makijażem permanentnym, trychologią, podologią, make-upem oraz biznesem .  Listopadowa edycja to także rekordowo duża powierzchnia targowa - odwiedzający targi kosmetyczne będą mogli zobaczyć z bliska i  przetestować propozycje ponad 200 wystawców . Rejestracja uczestnictwa odbywa się poprzez stronę:  www.lne.pl . KONKURS 1. Wykonaj zadanie konkursowe:  Napisz w wątku konkursowym na forum ( TUTAJ ), kogo chciałabyś spotkać podczas listopadowej edycji Kongresu i Targów LNE. Uzasadnij swoją odpowiedź.  Nagrodzimy te najciekawsze.  2. Przed udziałem w konkursie zapoznaj się z regulaminem. NAGRODY 5 x zestaw kosmetyków Bielenda Professional W skład każdego zestawu wchodzi: 1. Face Algae Mask 2. Raspberry Bath Oil 3. Liquid Crystal Lifting Face 4. Hydrogel Lifting Face Mask 5. Body Lotion With Red Wine 6. Body Crub with Red Wine materiał sponsorowany

Przeczytaj
Szkoła - koronawirus
Styl życia Koniec nauki zdalnej - MEN przygotowuje wytyczne
Ministerstwo Edukacji Narodowej razem z Głównym Inspektoratem Sanitarnym są w trakcie przygotowań zasad funkcjonowania szkół od września. Trwają prace nad wytycznymi. Czy to oznacza koniec pracy zdalnej?
Marta Średnicka
lipiec 28, 2020

Czy we wrześniu dzieci wrócą do szkół? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Okazuje się, że MEN pracuje już nad wytycznymi dla placówek, by móc zakończyć pracę zdalną i wrócić do nauki stacjonarnej.  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera i ministra edukacji narodowej przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych od września - brzmi komentarz MEN do słów wiceministra zdrowia Waldemara Kraski na temat powrotu do nauki stacjonarnej. Zobacz także: Kontrole na weselach - organizatorzy mogą zapłacić kary Źródło:iStock Wytyczne dla uczniów i szkół odnośnie powrotu do szkół Na chwilę obecną MEN jest zgodny z opinią GIS i zapowiada, że priorytetem jest umożliwienie dzieciom powrotu do szkół, jednak zaznacza, że mogą zaistnieć sytuacje, w których dyrektor będzie mógł zadecydować o zamknięciu placówki ze względu na zagrożenia epidemiologiczne. Nie będzie mógł jej jednak podjąć samodzielnie. Prawdopodobnie niezbędna będzie konsultacja z inspektorem sanitarnym, który potwierdzi słuszność obaw dyrekcji. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach - czytamy. Ostateczną decyzję dzieci, rodzice i pracownicy poznają na ok. tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Na chwilę obecną ustalane są procedury zamknięcia szkół w sytuacji pojawienia się osób zarażonych, zasady i zakres obowiązywania kwarantanny dla potwierdzonych przypadków i ich otoczenia, sposób postępowania nauczycieli, zasady bezpieczeństwa sanitarnego i warunki w jakich nastąpi ponowne przejście na pracę zdalną. MEN chce, żeby jak najszybciej pojawiły się jednolite przepisy, aby od 1 września móc wdrożyć nowe procedury. Źródło zdjęcia głównego: iStock

Przeczytaj