klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Styl życia

Nowość! Gra Assassin’s Creed Syndicate, którą uwielbiają kobiety!

Poznaj nową odsłonę popularnego cyklu Assassin’s Creed! Tym razem konflikt Templariuszy i Asasynów toczy się w wiktoriańskim Londynie i jest osnuty wokół ucisku robotników. Nowi są też bohaterowie – bliźnięta Jacob i Evie Frye, między którymi można przełączać się podczas zabawy.
Materiał partnera
październik 19, 2015
Assasin's Creed

Syndicate to dziewiąta pełnoprawna gra z serii Assassin’s Creed, rozpoczętej przez firmę Ubisoft w 2007 roku i doprowadzonej w kolejnych latach do niebywałej sławy. Jak zwykle, mamy do czynienia z trzecioosobową grą akcji, która zawiera także elementy charakterystyczne dla skradanek i gatunku action-adventure. Wydarzenia ponownie rozgrywają się w otwartym, sandboksowym świecie, a fabuła kontynuuje opowieść o fikcyjnym konflikcie Asasynów i Templariuszy, toczącym się w wiernie oddanych historycznych realiach.

Assasin's Creed

Tym razem akcja toczy się w Londynie w epoce wiktoriańskiej, a dokładniej w roku 1868. Motywem przewodnim w Assassin’s Creed: Syndicate uczyniono rewolucję przemysłową i związane z nią konsekwencje społeczne – wyzysk robotników ściągających tłumnie do stolicy imperium brytyjskiego w poszukiwaniu lepszej przyszłości, a kończących jako niewolnicy kapitalistów. Sytuacja zmienia się, gdy opiekę nad tym środowiskiem (a zwłaszcza formującym się w jego obrębie światkiem przestępczym) roztaczają Asasyni. Jednym z nich jest Jacob Frye – zapalczywy młodzieniec, lubiący bitki i mocne napitki, który ma za zadanie wzniecić robotnicze powstanie przeciwko uciskowi, będące zarazem formą wypowiedzenia na nowo wojny Templariuszom.

Największą nowością w Assassin’s Creed: Syndicate jest wprowadzenie dwojga grywalnych bohaterów – Jacobowi pomaga jego bliźniacza siostra Evie, stanowiąca dla niego dobrą przeciwwagę dzięki większemu rozsądkowi i spokojniejszemu charakterowi - idealna postać dla kobiet! Misje fabularne przechodzimy naprzemiennie jedną lub drugą postacią, natomiast podczas swobodnej eksploracji możemy swobodnie przełączać się między nimi. Ponadto, w walce mamy okazję korzystać z paru nowych broni – laski ze szpadą, noża kukri, kastetu i rewolweru – oraz niedostępnych wcześniej ruchów, które czynią starcia szybszymi i brutalniejszymi niż do tej pory. Oprócz tego usprawniono mechanikę atakowania z ukrycia.

Assasin's Creed

Rzecz jasna, oprócz misji głównego wątku fabularnego i aktywności wymienionych powyżej, w Assassin’s Creed: Syndicate nie brakuje także zupełnie opcjonalnych minigier, takich jak hazard w pubach czy uliczne wyścigi karocami. Assassin’s Creed: Syndicate jest grą nastawioną wyłącznie na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Zrezygnowano zarówno z jakiejkolwiek formy rywalizacyjnej zabawy wieloosobowej, jak i trybu kooperacji.

Grę możesz zamówić na stronie producenta: assassinscreed.ubi.com

materiał sponsorowany

pierwsze dni dziecka w przedszkolu
Fotolia
Styl życia Pierwsze dni w szkole i przedszkolu - jak pomóc dziecku przez to przejść?
Pierwsze dni w szkole czy przedszkolu bywają bardzo trudne. Dziecku ciężko jest przyzwyczaić się do kilkugodzinnej rozłąki z rodzicami oraz sytuacji, w której opiekuje się nim ktoś inny niż mama lub tata. Jak pomóc maluchowi na początku roku szkolnego?
Katarzyna Brasiak
wrzesień 13, 2012

Początek roku szkolnego to trudne chwile i dla dzieci, i dla rodziców. Dzieci w różny sposób reagują na rozstania z rodzicami. Niektóre znoszą to całkiem dobrze, inne natomiast zalewają się łzami już od momentu wyjścia z domu. Cierpliwość i wytrwałość rodziców  może jednak znacznie zmniejszyć rozpacz lub histerię malucha. Ważne jest więc, by w tych trudnych chwilach zachować spokój, otrzeć łzy z oczu dziecka, a przede wszystkim  zapewniać je o swojej miłości . Pozytywne nastawienie podczas pierwszych dni w szkole i przedszkolu Warto od razu uświadomić dziecku, że przedszkole i szkoła spełniają w życiu bardzo ważną rolę. Początek roku szkolnego to nie tylko obowiązki i wczesne pobudki, ale również ciekawe miejsce i sympatyczni ludzie,  nowe przyjaźnie i mnóstwo zabawy . Ta świadomość pozwoli mu szybciej przywyknąć do nowej sytuacji i otworzyć na to, co dotychczas było obce i nieznane. Optymizm rodziców  pozwala zredukować stres malucha związany z pierwszym dniem w przedszkolu lub szkole. Na mobilizację dziecka korzystnie wpływa także spokój mamy i taty, który pomaga mu uwierzyć, że nie ma się czego obawiać. Nigdy nie strasz dziecka szkołą lub nauczycielem! Warto także dokładnie obserwować dziecko, by poznać jego predyspozycje i zaplanować przyszły  rozwój pasji.  Fascynacja nauką o otaczającym świecie to dobry moment na to, by pomóc mu odkryć talenty. Zapytaj nauczycielkę, co dziecko lubi robić najbardziej: rysować, bawić się z dziećmi, czy może wspinać na drabinki? Podtrzymuj zainteresowania malucha. Zabawy integracyjne Dziecko w przedszkolu i szkole nabywa również praktycznych umiejętności społecznych. Uczy się prawidłowej pracy w grupie, a codzienne sytuacje pozwalają mu poznawać i identyfikować różne emocje.  Dlatego  wrażliwość i tolerancję dla potrzeb innych  powinniśmy kształtować w dziecku już od najmłodszych lat -...

Przeczytaj
Styl życia Co słyszy dziecko w brzuchu?
Zastanawiałaś się kiedyś, co słyszy dziecko będąc jeszcze w ciążowym brzuszku? Sprawdź, w jaki sposób bodźce dźwiękowe wpływają na rozwój dziecka przed i tuż po narodzeniu!
Łucja Zbieniewska
marzec 04, 2013

Bicie serca, oddech czy ruchy robaczkowe jelit to jedne z pierwszych odgłosów, jakie maluch słyszy w brzuchu mamy. Te rytmiczne, spokojne dźwięki uspokajają dziecko. Podobnie wygląda to w przypadku muzyki, która dodatkowo może wpływać na rozwój umysłowy potomka.  Niektórzy wskazują na tzw. efekt Mozarta, czyli zwiększanie zdolności intelektualnych dzięki muzyce tego kompozytora.  Ważniejsze jest jednak to, aby słuchane utwory spotykały się z uznaniem mamy – jej odprężenie i dobre samopoczucie jest najlepsze dla malucha. Brzmienia powinny być raczej spokojne i niezbyt głośne. Warto przy tym obserwować aktywności dziecka, da ono bowiem znaki, jeśli coś mu się spodoba lub zacznie drażnić. Polecane jest także śpiewanie, nawet jeśli wykonania nie będą powodem do dumy. Dzięki piosenkom maluszek będzie spokojniejszy, a dodatkowe bodźce rozwiną jego zdolności. –  Śpiewanie niemowlętom może   wzbudzać ich pierwszy, świadomy uśmiech, który pojawia się zazwyczaj między szóstym a ósmym tygodniem życia –  tłumaczy Agnieszka Godlewska - Wawrzyniak, pedagog.  - Poza tym dzięki temu uczymy dziecko prostych sylab. Mówienie do dziecka w trakcie ciąży W trakcie ciąży, oprócz słuchania muzyki, warto także mówić do malucha. Dzięki temu nawiązuje się więź emocjonalną, można też wspomóc rozwój układu nerwowego. Po narodzinach jest to jeszcze ważniejsze – dziecko bowiem zaczyna osłuchiwać się z językiem i w ten sposób stopniowo się go uczyć. –  Mówiąc do niemowlęcia powinno się pamiętać o tym, aby wypowiadać się wyraźnie, poprawnie i trochę wolniej -  mówi Agnieszka Godlewska - Wawrzyniak, pedagog. –  Opisywanie tego, co dzieje się wokół, nazywanie ludzi czy przedmiotów ułatwią dziecku proces uczenia się mowy.   Proste słowa czy wyrazy dźwiękonaśladowcze można z powodzeniem wykorzystywać choćby podczas zabawy  – dodaje. Niemowlętom warto...

Przeczytaj
david beckham i victoria beckham
ONS
Makijaż David Beckham pokazał się w... makijażu! Wcale nie chodzi o puder i korektor...
Były piłkarz nadal jest wielką gwiazdą. Tym razem bryluje na okładce magazynu, ale najbardziej zwraca uwagę jego... makijaż! Zobaczcie, jak się prezentuje.
Agnieszka Pulikowska
styczeń 09, 2019

David Beckham, choć już skończył swoją karierę sportową, to jednak nie znika z mediów. Dla wielu osób jest wręcz ideałem męskości. Ma dobrze zbudowane ciało, które systematycznie ozdabia tatuażami . Ostatnio na jego szyi pojawił się nowy "malunek", który dumnie zaprezentował na najnowszej okładce magazynu "Love". Jednak to nie tatuaż zwraca największą uwagę... David Beckham w makijażu Były piłkarz pojawił się na okładce magazynu "Love" w.... makijażu! Nie mamy tutaj na myśli jedynie podkładu i pudru , które zupełnie nas nie dziwią w trakcie sesji zdjęciowych. David Beckham zaprezentował bowiem makijaż oczu. Na jego powiekach widzimy zielone kreski . Być może nawet całe powieki zostały pokryte tym kolorem! Pod zdjęciem od razu pojawiło się wiele komentarzy mówiących o tym, że prawdziwi mężczyźni w cieniach do powiek też wyglądają świetnie. Okładka zrobiła tak duże wrażenie, że wielu internautów deklaruje, że na pewno zakupi ten numer magazynu.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez LOVE MAGAZINE (@thelovemagazine) Sty 7, 2019 o 1:31 PST Trend na makijaż dla mężczyzn możemy zaobserwować od dłuższego czasu - zwłaszcza w social mediach i w branży muzycznej. Mamy coraz więcej blogerów urodowych, a i na co dzień niektórzy panowie decydują się na poprawianie swojej urody. W Polsce możemy przywołać chociażby wokalistów Michała Szpaka czy Krzysztofa Zalewskiego , którym zdarza się malować oczy. Pytanie tylko, czy kobiety wezmą przykład z Davida Beckhama i zaczną się malować w jego stylu? Zielona kreska na powiekach ma szansę stać się hitem najbliższych miesięcy... Oprócz makijażu z okładki, naszą uwagę przyciągnął fragment wywiadu z byłym piłkarzem. Nikt chyba nie spodziewał się, że obecny idol tak naprawdę był nieśmiały!...

Przeczytaj
Dominika Gwit po raz pierwszy o dziecku. Zdradziła czy chce zajść w ciążę
Styl życia Dominika Gwit pierwszy raz o dzieciach. Planuje zajść w ciążę?
Po tym wywiadzie wypłynie lawina plotek o ciąży Dominiki Gwit. W magazynie "Viva!" wyznała, jakie ma plany dotyczące posiadania dzieci.
Milena Majak
sierpień 23, 2019

Dominika Gwit jest znana z tego, że strzeże życia prywatnego. Mimo że jest aktywna na Instagramie, perfekcyjnie potrafi to oddzielić od prywatności. Jedynym wyjątkiem jest jej małżeństwo - kiedy tylko może, wyznaje miłość mężowi . Uwielbia chwalić się tym, jaka jest szczęśliwa u jego boku.  Nie tak często wspomina z kolei o posiadaniu dzieci. W rozmowie z dziennikarką magazynu "Viva!" zrobiła jednak wyjątek i razem z Wojciechem Dunaszewskim wyznali, jakie mają plany co do potomstwa . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Dominika Gwit - Dunaszewska (@dominikagwit) Sie 21, 2019 o 7:23 PDT Dominika Gwit chce mieć dzieci Można pomyśleć, że ich życie jest usłane różami. Już sama historia poznania się Dominiki oraz Wojciecha jest wręcz bajkowa. Dunaszewski obejrzał jeden ze spektakli, w którym grała Gwit i zafascynował się jej grą aktorską . Wtedy też postanowił, że musi ją bliżej poznać. Szybko zrozumieli, że są dla siebie stworzeni. Udało im się zbudować szczęśliwy związek , którego z pewnością wiele osób może im pozazdrościć.  W 2018 roku odbył się ich ślub. Wszyscy wiedzieli, że para zamierza się pobrać, ale nikt nie znał konkretnej daty. Kiedy pojawiło się ich  wspólne zdjęcie z tego ważnego dnia , fani oszaleli z zachwytu. Na początku lipca tego roku świętowali pierwszą rocznicę ślubu . Co więcej, niedawno udało im się kupić również mieszkanie. Czy więc do pełni szczęścia brakuje im tylko jednego - dzieci? Właśnie o to dziennikarka magazynu "Viva!" postanowiła ich zapytać. Była ciekawa  czy są pewni, że mają już wszystko . Jeszcze dzieciaka będziemy chcieli mieć - skwitowała Dominika. Nie będziemy chcieli, tylko chcemy - dopowiedział jej mąż. Po takim wyznaniu nagonka na ich związek wcale nie zmaleje. Teraz...

Przeczytaj