klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Nowości książkowe na lato. Co warto przeczytać w czerwcu?

Czerwcowe nowości wydawnicze sprawiają, że już czujemy urlopowy nastrój. Do księgarni trafiły przyjemne czytadła, idealne na plażę albo letni piknik.
Natalia Kędra
czerwiec 14, 2018

Torba plażowa nie może obyć się bez czegoś do czytania, najlepiej lekkiego, przyjemnego i prawdziwie wciągającego. Dla wybierających się na wakacje (i nie tylko!) wydawnictwo Edipresse przygotowało całą gamę nowości z dziedziny literatury obyczajowej i erotycznej. W księgarniach znajdziecie m. in.  kolejne części z bestsellerowych serii "Kroniki tej jedynej", "Święci grzesznicy" i "Saga braci Steelów". Jeśli do urlopu wciąż za daleko, koniecznie sprawdźcie propozycje książkowe osadzone w ciekawych zakątkach świata - słonecznej Toskanii ("Mgły Toskanii") czy egzotycznej Ameryce Środkowej ("Prosto z serca").

Coś dla siebie znajdą także wielbiciele fikcji osadzonej w ważnych momentach prawdziwej historii. "Pod szkarłatnym niebem", intrygująca historia szpiegowska z czasów II Wojny Światowej,  to nr 1 na liście bestsellerów Amazon! Wkrótce historię młodego Włocha, wtyczki aliantów w środowisku najwyżej postawionych hitlerowców, zobaczymy też na dużym ekranie. Zanim pójdziecie do kina, koniecznie przeczytajcie!

Inne nowości książkowe znajdziecie w naszej galerii.

1 z 7

Natasza Socha, 'Mgły Toskanii'

Natasza Socha, 'Mgły Toskanii'

Lena ma 29 lat i pracuje jako konserwator dzieł sztuki. Jej imię powstało ze zdrobnienia dwóch innych - Helena i Magdalena. Mgła jest mieszanką powietrza i wody. Ten dualizm wyznacza całe życie głównej bohaterki. Jest ona i dwóch mężczyzn. Starszy i młodszy. Ojciec i syn. Igor mieszka w Polsce i pracuje jako fotograf, Ian jest rzeźbiarzem w Toskanii. Lena nie potrafi wybrać żadnego z nich, więc decyduje się na równoległe życia. Dwa kraje, dwa żywioły, dwa związki. W tle malownicza Toskania i pewien fresk z końca XVI wieku. Czy miłość można podzielić, rozłożyć na procenty? A może wolno kochać jednakowo silnie, bez konieczności wyboru? 

2 z 7

Charles Martin (tłum. Jakub Jedliński), 'Prosto z serca'

Charles Martin (tłum. Jakub Jedliński), 'Prosto z serca'

Charlie Finn musiał szybko dorosnąć, w wieku 16 lat został zupełnie sam. Dzięki wyjątkowej inteligencji zdobył prestiżowe stypendium na Harvardzie, które pozwoliło mu przetrwać, a nawet doskonale funkcjonować na obrzeżach uprzywilejowanego społeczeństwa. Umiejętność ta zapewniła mu sukcesy w bezwzględnym świecie biznesu oraz w prowadzeniu bardziej intratnych, ale ryzykownych interesów na wybrzeżu Miami. Charlie stara się rozdzielać życie prywatne od pracy, kiedy jednak okazuje się, że jego wybory mają fatalne skutki, postanawia naprawić wyrządzone zło. Jedzie do Ameryki Środkowej, gdzie spotyka ludzi, którzy zapłacili najwyższą cenę za podejmowane przez niego decyzje. Poznaje też piękną kobietę i jej córeczkę. Czy to spotkanie pomoże mu znaleźć drogę ku odkupieniu? Czy Charlie zdoła uwolnić serce i pokochać jak nigdy wcześniej?

3 z 7

Mark Sullivan (tłum. Anna Klingofer-Szostakowska), "Pod szkarłatnym niebem"

Mark Sullivan (tłum. Anna Klingofer-Szostakowska),

Pino Lella nie chce mieć nic wspólnego z wojną czy nazistami. Jest zwyczajnym włoskim nastolatkiem, którego myśli krążą wokół muzyki, jedzenia i dziewcząt – lecz dni jego niewinności są policzone. Gdy mieszkanie rodziny Lellów w Mediolanie zostaje zniszczone podczas alianckiego bombardowania, Pino przyłącza się do kolei podziemnej pomagającej Żydom w ucieczce przez Alpy i zakochuje w Annie, starszej od niego o sześć lat pięknej wdowie.

Oparta na wydarzeniach z życia zapomnianego bohatera bestsellerowa powieść Pod szkarłatnym niebem to triumfalna historia niezwykłej odwagi i wytrzymałości pewnego młodego człowieka w jednym z najmroczniejszych okresów historii. Wkrótce pojawi się ekranizacja powieści z Tomem Hollandem w roli głównej, wyprodukowana przez Pascal Pictures.

4 z 7

Olgierd Świeżewski, 'Moich 12 żon'

Olgierd Świeżewski, 'Moich 12 żon'

12 moich żon to opowieść o Malcolmie Starskim, młodym prawniku brytyjskim, który już jako młodzieniec wytyczył sobie życiowy cel: znaleźć miłość idealną. Duży wpływ na Malcolma wywarł jego dziadek Stanley (Stanisław), polski emigrant, pilot RAF-u, który niestrudzenie powtarzał piętnastoletniemu młodzieńcowi, że miłość to siła napędowa całego ludzkiego życia. Poszukiwania ukochanej kobiety wprawdzie zakończyły się powodzeniem, jednak Starski wkrótce miał się przekonać, że nie wystarczy ten ideał miłości odnaleźć – trzeba go jeszcze przy sobie utrzymać… Odtąd losy Malcolma odmieniły się na zawsze. Zaczął się miotać pomiędzy rozmaitymi romansami i związkami, daremnie próbując w kolejnych kobietach odnaleźć odbicie tej jedynej...

5 z 7

Helen Hardt (tłum. Lola Borecka). 'Obsesja'

Helen Hardt (tłum. Lola Borecka). 'Obsesja'

Z cyklu Saga braci Steelów.

Jade Roberts darzy Talona Steela poważnym uczuciem i bardziej niż kiedykolwiek jest zdecydowana pomóc mu uporać się z demonami przeszłości. Kontynuuje swoje dochodzenie w sprawie Steelów… i nieświadomie przyciąga niebezpiecznych wrogów z ich owianej tajemnicą przeszłości. Talon głęboko kocha Jade i pragnie zdobyć ją na zawsze. Konfrontuje się więc ze swoimi najpoważniejszymi lękami i odsłania wciąż świeże rany, próbując je zaleczyć. Kroczy drogą śliską i zdradziecką, ale jeśli na niej wytrwa, w końcu będzie wart miłości Jade.

Ogień namiętności między nimi wciąż płonie, ale z mroku wyłaniają się dawni wrogowie Talona.

6 z 7

L.J. Shen, 'Święci grzesznicy. Tom 2. Chaos"

L.J. Shen, 'Święci grzesznicy. Tom 2. Chaos

Ruckus Rosie

Podobno życie to piękne kłamstwo, a śmierć jest bolesną prawdą. Zgadzam się z tym. Nikt nigdy nie sprawił, że poczułam się tak żywa, poza facetem, który nieustannie przypomina, że mój zegar tyka. On jest moim błyszczącym, zakazanym owocem. Uderzającym błędem, przeciwieństwem mojej dosadności, bezwstydności i szczerości. Jest również byłym chłopakiem mojej siostry. Ale zanim mnie osądzicie, powinniście wiedzieć jedno:

Ja pierwsza go zobaczyłam. Pierwsza zapragnęłam. Pierwsza pokochałam.

Jedenaście lat później wkroczył do mojego życia i zażądał drugiej szansy. Dean Cole chce być moim jeźdźcem miedzianym. Mój rycerz w lśniącej zbroi w końcu się zjawił. Oby nie za późno.

Dean

Podobno najjaśniejsze gwiazdy gasną najszybciej. Zgadzam się z tym. Ona sprawia, że moje myśli płoną. Jest wyszczekana, złośliwa i ma wielkie serce. W świecie, w którym wszystko jest nijakie, ona świeci niczym Syriusz. Jedenaście lat temu los nas rozdzielił. Ale niech tylko spróbuje zrobić to ponownie. Dobranie się do niej nie będzie łatwe, nie bez powodu jednak nazywają mnie Szatanem.

Rosie LeBlanc jeszcze zobaczy, jaki jestem waleczny. A zdobycie jej będzie moim najsłodszym zwycięstwem.

7 z 7

Nora Roberts (tłum. Magdalena Rabsztyn), 'Kroniki tej jedynej: Początek'

Nora Roberts (tłum. Magdalena Rabsztyn), 'Kroniki tej jedynej: Początek'

W zimny sylwestrowy wieczór na szkockiej wsi zaczęła się śmiertelna pandemia - nazwano ją Zagładą . W wirusie oraz sposobie, w jaki się rozprzestrzenia jest coś zagadkowego. Gdy miliardy padają jego ofiarą i umierają, część z tych, którzy nie zachorowali, odkrywa w sobie dziwne, nieoczekiwane zdolności.

Lana, nowojorska szefowa kuchni, potrafi przenosić przedmioty i ludzi siłą woli. Fred umie przyzwać światło w ciemności. Jonah, ratownik medyczny, widzi strzępy przyszłości ludzi, których dotyka. Katie rodzi bliźnięta i podejrzewa, że wraz z nowym życiem sprowadziła na świat magiczne istoty.

Jednak Zagłada różnie wpływa na ludzi. Prócz światła, pojawi się także mroczna i przerażająca magia. Gdy resztki władz zgarniają odpornych oraz Niesamowitych  na badania, Lana, Katie i inni uciekają z Nowego Jorku w poszukiwaniu bezpiecznej przystani. Stary świat się skończył, rozpoczął się Rok Pierwszy.

Komentarze