Ivostin
Wyniki testu
Maski Jumiso
Chcę testować
krem Toleriane Dermallergo
Wyniki testu
Kosmetyki Mixa
Wyniki testu
Maskara AA
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Chcę testować
Produkty Dr Skin Clinic
Chcę testować
Serum Lirene
Laureaci
Bourjois
Laureaci
Kosmetyki Rosie
Laureaci
Kosmetyki Neutrogena
Laureaci
kosmetyki Marc Anthony
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Chcę testować
Kosmetyki Eveline Cosmetics
Laureaci
Kosmetyki Vegaya
Laureaci
Produkty Inveo
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Wyniki testu
Kosmetyki Bielenda
Laureaci
kosmetyki Lift4Skin
Laureaci
kosmetyki Pomegrace
Laureaci
park
Styl życia

O której godzinie wyjść na spacer? Dzięki Google sprawdzicie bezpieczną porę

Polacy oficjalnie otrzymali zezwolenie na spacery po parkach i lasach. Zanim jednak wyjdziecie z domu, sprawdźcie gdzie jest najbezpieczniej. Potrzebujecie do tego popularnej wyszukiwarki.

Otworzenie lasów i parków w ramach czteroetapowego łagodzenia obostrzeń z pewnością ucieszyło wszystkich, którzy od dłuższego czasu nie wysunęli za drzwi nawet nosa. Rząd apeluje jednak, aby nie traktować tego jako zaproszenia do organizowania spotkań na świeżym powietrzu w większym gronie osób.

Jak można się jednak spodziewać, Polacy najprawdopodobniej tłumnie wyruszą na spacery, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Mamy jednak sposób na to, aby uniknąć dużych skupisk ludzi. Wystarczy zwykła wyszukiwarka Google.

Godziny otwarcia parków

Zdjęcie: istockphoto.com

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

W jakich godzinach najlepiej wyjść na spacer?

Dystans społeczny nadal obowiązuje, ale otwarcie lasów i parków może utrudnić jego zachowanie. Jeśli chcecie wybrać się na bezpieczny spacer do parku, przygotujcie sobie najpierw zdezynfekowaną maskę ochronną oraz rękawice ochronne. Nie zapomnijcie także o żelu antybakteryjnym. W planowany dzień wyjścia koniecznie sprawdźcie, w jakich godzinach przebywa w miejscu, do którego się udajecie najmniej osób. Jak to zrobić?

Wszystko dzięki darmowej wyszukiwarce Google. Na takiej samej zasadzie działa aplikacja Google Maps na smartfona. Możecie sprawdzić, w jakich godzinach ludzie najczęściej odwiedzają różne obiekty i miejsca - w tym parki. Działanie opiera się na opcji śledzenia użytkowników z kontem Google. Jeżeli więc zależy wam na ominięciu tłumów, zobaczcie poniżej, jak sprawdzić, kiedy najbezpieczniej udać się do parku.

Jak sprawdzić godziny odwiedzania parków w Google?

Oto krótka instrukcja sprawdzania godzin:

  1. Otwieramy przeglądarkę internetową i wpisujemy adres wyszukiwarki Google. 
  2. W pole z lupką wpisujemy słowo "park" i zatwierdzamy wyszukiwanie. Możecie również wpisać konkretną nazwę parku. Przejdźcie wówczas od razu do kroku 5.
  3. Przeglądarka przetworzy hasło i otworzy stronę z wynikami wyszukiwania oraz mapką miasta, w którym mieszkamy.
  4. Z listy, którą podpowiada nam Google wybieramy park, który nas interesuje. Jeśli go nie widzicie, wybierzcie opcję "więcej miejsc". Jeśli jednak od razu znaleźliście interesujący was park, klikacie na białe pole z jego nazwą.
  5. Google pokaże nam mapę oraz więcej informacji na temat samego parku. W polu z informacjami znajdziecie wykres godzinowy pod nazwą "Popularne godziny".
  6. Wykres ten przedstawiony jest słupkowo. Czerwony kolor oznacza aktualną godzinę. Niebieski każdą poprzedzającą lub kolejną. Po kliknięciu w wybrany słupek otrzymacie informację o natężeniu ruchu.
Godziny otwarcia parków

Foto: screen Google

Warto mieć jednak na uwadze fakt, że do zebrania danych Google potrzebuje kilku godzin. Są na bieżąco aktualizowane, ale ponieważ dopiero od 20 kwietnia możemy wychodzić z domu, zainteresowanie może być jeszcze odrobinę zaniżone. Najbardziej miarodajne godziny będziemy mogli obserwować najprawdopodobniej w okolicach 22-25 kwietnia.

Skorzystacie z tej opcji? :)

Zdjęcie główne: istockphoto.com

ponowne zamknięcie lasów w Polsce
Newsy
Lasy znów zostaną zamknięte? Tym razem powodem nie jest koronawirus
Ponowne zamknięcie lasów jest coraz bardziej realne. Wszystko przez największą od lat suszę w Polsce.

W zeszły poniedziałek cieszyliśmy się z choć częściowego powrotu do rzeczywistości sprzed koronawirusa . Już nie grozi nam mandat za rekreacyjne wyjście do parku i lasu. Sytuacja może się jednak znów zmienić o 180 stopni, tym razem jednak nie z powodu koronawirusa. Źródło: Istock Ponowne zamknięcie lasów w Polsce Szef rządu ponownie rozważa zamknięcie lasów . Przyczyną jest gigantyczna susza w Polsce. Na naszych oczach pali się tysiące hektarów jednego z największych parków narodowych . Biebrzański Park Narodowy pali się co roku, jednak powierzchnia zniszczeń zwykle wynosi około 200 hektarów. Park narodowy ma swoje środki na ugaszenie pożaru, rząd także wspiera finansowo akcję, a codziennie pracuje tam około 150 strażaków. Wydaje się, że  sytuacja na Podlasiu została opanowana . Nie ma jednak gwarancji, że podobny scenariusz nie rozegra się w innych lasach , szczególnie jeśli odwiedzać je będzie wiele osób. Sucha ściółka lasu plus niedopałek papierosa wystarczą, aby wybuchł pożar.  Widzimy, co się dzieje w Biebrzańskim Parku Narodowym.  Odpowiednie służby zdecydują, czy ponownie zamknąć lasy  - powiedział Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Nie wiadomo na razie czy i kiedy to nastąpi, oraz jakich mandatów można będzie się spodziewać za złamanie zakazu wejścia do lasu. Na szczęście parki w miastach nie zostaną zamknięte. Tegoroczna susza wpływa nie tylko na trudne do opanowania pożary, ale także na wzrost cen żywności . Zobacz także: Drugi etap łagodzenia obostrzeń - wstępna data Źródło zdjęcia głównego: Istock

Styl życia
Aż 30 hektarów rozrywki i emocji. Energylandia to najlepszy kierunek na weekend!
W tym miejscu wszyscy znowu możemy poczuć się jak dzieci. Na każdym rogu czekają atrakcje!

Udany weekend nie musi wiązać się w z wyjazdem poza granice kraju. Odkąd 5 lat temu w okolicach Krakowa otworzono Energylandię, to właśnie tam każdego lata chętnie spędzają swój czas wolny rodziny i grupy przyjaciół z całej Polski. Leżący w miejscowości Zator park rozrywki zajmuje powierzchnię o wielkości 30 hektarów, przeznaczoną na dostarczanie wrażeń odwiedzającym. Energylandia jest najnowszym i największym takim miejscem w Polsce. W niczym nie odstaje od innych popularnych parków rozrywki w Europie. Jeden bilet wstępu gwarantuje nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych w Energylandii rozrywek bez limitów. Została zaprojektowana tak, by spragnieni wrażeń nie tracili czasu na czekanie w kolejkach. Na pewno się tu też nie zgubimy. Wytyczone alejki pozwalają na sprawne poruszanie się po terenie i przemieszanie z jednego punktu do drugiego. Przy wejściu otrzymujemy też mapę, dzięki której możemy dotrzeć do każdej atrakcji. Water Park – rozrywka w tropikach Tego lata w Polsce na brak pogody narzekać nie możemy – od początku czerwca temperatura w cieniu przekracza 30°C. Na egzotyczne wakacje nie musimy wybierać się z jeszcze jednego powodu. Topikalny raj, z plażą, przejrzystą, turkusową wodą oraz barami pod palemką, znajdziemy dużo bliżej, w Zatorze pod Krakowem. W ramach jednego biletu wstępu do Energylandii mamy dostęp do aż 4 stref o różnej tematyce. Należy do nich m.in. Water Park – teren z 3 basenami z podgrzewaną wodą, o powierzchni 1800 m2. Jego nową część stanowi strefa Tropical Fun , czyli największy otwarty park wodny w Polsce. To tu znajduje się Exotic Fun – jedyna w kraju zjeżdżalnia, na której ślizgamy się to w prawo, to w lewo, w górę i w dół. Tutaj jest też Tropical Splash, na której zabawa rozpoczyna się na wysokości 9 metrów. Zjeżdżając w dół na matach, można osiągnąć zawrotną prędkość. Oprócz tego,...

materiały PR
Styl życia
Zastanawiasz się, jak pachnie szczęście? Odkryj siłę natury z Lenor Inspired by Nature
Czujesz się przytłoczona codzienną pracą i natłokiem obowiązków? Jak wynika z badań - aż 92% Polaków rozważa zmianę stylu życia, a 75% z nich marzy o tym, aby spędzać więcej czasu na zewnątrz. Ekstremalna zmiana codziennych nawyków nie zawsze jest możliwa. Jednak dzięki nowym zapachom Lenor Inspired by Nature proste rozwiązanie jest w zasięgu Twojej ręki. Pozwól, by Lenor otulił Twoje zmysły zapachami inspirowanymi naturą, a poczujesz się jak nowo narodzona!

Współczesny syndrom wypalenia Z badania przeprowadzonego przez Lenor wynika, że codzienne, szybkie życie i pogoń za doskonałością powodują u nas coraz większe zmęczenie i frustrację. Aż 52% Polaków żyje w stresie, a 53% z nich za stres obwinia pracę. W głównej mierze odpowiedzialne są za to długie godziny pracy – ponad połowa z nas pracuje więcej niż 8 godzin dziennie, a 1 na 5 osób - nawet ponad 10 godzin. Z przeciętnym 8-godzinnym dniem pracy, ponad 90 dni w roku pracujemy za darmo! Aż 70% z nas przyznaje, że życie w mieście oraz stres sprawiają, że bardziej tęsknimy za czasem spędzanym na łonie natury, a 61% Polaków deklaruje, że nawet krótka ucieczka do parku czy szybki spacer w drodze na lunch pozwala się zrelaksować. Ucieczka na łono natury Jeżeli jednak nie możemy sobie pozwolić na codzienne wyjścia w trakcie pracy na krótką przechadzkę, wprowadźmy trochę natury do naszej przestrzeni. Posiadanie roślin w domu lub na biurku w pracy to świetny sposób na zachowanie równowagi, gdyż nawet drobne rośliny działają kojącą i odstresowująco. Ulubione zapachy poprawiają nastrój, a jaki jest lepszy sposób, aby poczuć ich siłę niż noszenie ich stale przy sobie na ubraniach? Ponad połowa z nas łączy świeżo pachnące ubranie ze szczęściem.  „Moc zapachu może oderwać nas od zabieganego życia i zapewnić moment spokoju, podczas którego możemy pobyć sam na sam z naturą. Ekspercko połączone i długotrwałe zapachy Lenor przenoszą siłę natury na nasze ubrania, dzięki czemu możemy ją mieć na co dzień, przy sobie” - tłumaczy Kristof Van Dongen, Lenor Perfume Designer.   Zatrzymaj się na chwilę i zrelaksuj się razem z Lenor Trzy najpopularniejsze miejsca, które przytaczamy jako poprawiające nasz nastrój to: plaża (66%), ogród (66%) i park (55%). Lenor Inspired By Nature dostępny jest w trzech unikalnych zapachach , które...

Zmiany w "godzinach da seniora"
Styl życia
Zmiany w "godzinach dla seniora". Jest nowy harmonogram
Mimo że 16 kwietnia rząd ogłosił poluzowanie niektórych obostrzeń, niespodziewanie pojawiła się też nowa propozycja, która dotyczy zmiany zasad "godzin dla seniora".

Niedawno wprowadzone "godziny dla seniorów" do tej pory obowiązywały przez cały tydzień - od poniedziałku do niedzieli (o ile niedziela jest handlowa). W niedzielę 19 kwietnia pojawiło się jednak nowe rozporządzenie rządu , które zmienia odrobinę zasady tego ograniczenia. Dni, w których seniorzy mają wyznaczone godziny na zakupy zostały skrócone . Zdjęcie: istockphoto.com Nowe zasady "godzin dla seniora" Oprócz złagodzenia części restrykcji , które zaczynają obowiązywać od 20 kwietnia, rząd zdecydował się na wprowadzenie jeszcze jednej regulacji. Dotyczy ona "godzin dla seniora", które w godzinach 10-12, przez cały tydzień, umożliwiały robienie zakupów tylko  osobom po 65. roku życia . Nowe rozporządzenie zakłada, że ustalone godziny zostają , ale teraz będą obowiązywać wyłącznie od poniedziałku do piątku . W weekendy nie będzie już specjalnych godzin na zakupy dla starszych osób. Zobacz także:   Biedronka wprowadziła możliwość zakupów online Jeśli chodzi o restrykcje, które zostały zniesione i które dotyczą również robienia zakupów, od 20 kwietnia zostaje zwiększony limit osób mogących przebywać jednocześnie w sklepach. Do tej pory obowiązywało ograniczenie trzech osób na jedno stanowisko kasowe. Teraz w przypadku sklepów o powierzchni do 100 m2 są to cztery osoby na jedną kasę . W sklepach o większej powierzchni obowiązuje zasada jednej osoby na 15 m2. W jakich godzinach są otwarte markety i dyskonty? Biedronka - od 6:00 do 24:00, Lidl - od 6:00 do 24:00, Kaufland - od 7:00 do 22:00, Netto - od 7:00 d 21:00, Carrefour - od 6:30 do 23:00, Aldi - od 6:00 do 22:00. Zdjęcie główne: istockphoto.com

Nasze akcje
Uwielbiasz kosmetyki? Zostań ambasadorką JOKO Vege i wygraj cenne nagrody!
MAKIJAŻ

Zostań ambasadorką JOKO Vege i wygraj nagrody!

Natura wie, co dobre – odkryj swój zapach z COLABO
PIELĘGNACJA

Odkryj swój zapach z COLABO

Pielęgnacja skóry suchej
PIELĘGNACJA

Typy i podtypy cery – poznaj potrzeby swojej skóry

Pielęgnacja cery
PIELĘGNACJA

Kosmetyki do cery mieszanej – oto Wybór Wizażanek

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
modne buty na jesień 2021
Moda

Modne buty na jesień 2021 - TOP 6 modeli, które będą hitem sezonu [Przegląd z sieciówek]

Aneta Zygmuntowicz
modne sukienki na jesień 2021 z sieciówek
Moda

Modne sukienki na jesień 2021 od 60 złotych. 5 propozycji z sieciówek, które musicie mieć w szafie!

Aneta Zygmuntowicz
efekty stosowania retinolu
Pielęgnacja

Retinol – efekty na trądzik i zmarszczki. Kiedy się pojawią i jakie są skutki uboczne?

Aneta Zygmuntowicz
odżywki emolientowe do włosów
Fryzury

Odżywki emolientowe do włosów - jaką wybrać i jak je stosować? [ranking najlepszych]

Laura Osakowicz
AZS na szyi
Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Julia Cichocka
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
kurtka przejściowa na jesień 2021
Moda

Kurtki przejściowe na jesień 2021. Przegląd z sieciówek od 60 zł [Sinsay, Bershka, Zara, House, H&M]

Aneta Zygmuntowicz
płaszcze w kratę
Moda

Najmodniejsze płaszcze w kratę na jesień 2021 z sieciówek [Sinsay, Stradivarius, H&M, Tatuum, Mango]

Paulina Wierzchowiecka
pełne usta
Pielęgnacja

Pełne usta - jak uzyskać, jak dbać i jak malować?

Aneta Zygmuntowicz
nakładanie henny do brwi
Pielęgnacja

Henna do brwi - jak zrobić ją w domu, ile kosztuje i którą wybrać?

Paulina Wierzchowiecka
depilacja cukrowa
Pielęgnacja

Depilacja cukrowa - jak ją wykonać w domu? Przepis na pastę cukrową do depilacji

Katarzyna Dobrzyńska
jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja

Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]

Laura Osakowicz
bakuchiol najlepsze kosmetyki z roślinnym zamiennikiem retinolu
Pielęgnacja

Bakuchiol, czyli roślinna alternatywa retinolu. Jak działa i jak stosować?

Milena Majak
Dziewczyna z naturalnym makijażem
Makijaż

Naturalny makijaż - jak go zrobić krok po kroku?

Julia Cichocka
Kobieta ze zniszczonymi w
Fryzury

Zniszczone włosy - domowe sposoby i kosmetyki na przywrócenie im blasku

Milena Majak Julia Cichocka