Maskara AA
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Chcę testować
Produkty Dr Skin Clinic
Chcę testować
Serum Lirene
Laureaci
Bourjois
Laureaci
Kosmetyki Rosie
Laureaci
Kosmetyki Neutrogena
Laureaci
kosmetyki Marc Anthony
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Chcę testować
Kosmetyki Eveline Cosmetics
Laureaci
Kosmetyki Vegaya
Laureaci
Produkty Inveo
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Wyniki testu
Kosmetyki Bielenda
Laureaci
kosmetyki Lift4Skin
Laureaci
kosmetyki Pomegrace
Laureaci
Kosmetyki Neboa
Laureaci
Kosmetyki AA
Laureaci
Fluid Lirene
Laureaci
Vianek
Laureaci
Dystans między członkami rodziny a koronawirus
Styl życia

Obowiązkowy dystans między członkami rodziny - Morawiecki rozwiał wątpliwości

Mąż i żona, nastoletnie dziecko i rodzic - stopień pokrewieństwa nie ma znaczenia. Za brak dystansu grozi mandat. Obecnie za bezpieczną uważana jest odległość przynajmniej od 1,5 do 2 metrów.

Obostrzenia w związku z koronawirusem, a także ich stopniowe łagodzenie niosą za sobą wiele pytań. Dotąd trudno było o bezpośrednią odpowiedź ze strony władzy, ale tym razem premier Mateusz Morawiecki zorganizował na Facebooku tzw. Q&A (questions and answears, czyli pytania i odpowiedzi). W wideo udostępnionym na żywo odpowiadał na pytania internautów. Jednym z nich była odległość pomiędzy członkami rodziny w trakcie poruszania się w przestrzeni publicznej. Szef rządu odniósł się także do wesel oraz łagodzenia zakazu zgromadzeń.

Zobacz także: Metoda, dzięki której łatwiej oddycha nam się w maseczce

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Morawiecki o dystansie między członkami rodziny

Obecnie dystans pomiędzy ludźmi, który powinniśmy zachować wynosi ok. 2 metry. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca by był to minimum metr. W związku z nowymi przepisami, służby mundurowe nakładają mandaty za gromadzenie się. Społeczeństwo zastanawia się jednak nad sensem nakazu dystansowania się w miejscach publicznych osobom mieszkającym ze sobą, np. małżonkom.

Chodzi o bezpieczeństwo czy o to, by zarobić jak najwięcej na mandatach? - padło pytanie od użytkownika.

Morawiecki odniósł się do pytania, zaznaczając, że mandaty te nie mają większego znaczenia dla budżetu państwa i mają charakter dyscyplinujący. Dystans pomiędzy członkami rodziny nie zostanie natomiast w najbliższym czasie zniesiony. Nie jest to przewidziane na żadnym etapie łagodzenia obostrzeń. 

Zobacz także: Pierwsza Komunia przeniesiona - przez koronawirusa przybierze inną formę

Dlaczego członkowie rodziny muszą utrzymać dystans?

Według słów premiera, zachowanie dystansu ma być ułatwieniem dla policji, która nie jest w stanie legitymować każdego i dopytywać osób o łączące ich więzi. Zabiera to czas, który służby mogłyby poświęcić na sprawy istotne. Są nimi obowiązki, jak weryfikacja osób przebywających na kwarantannach, a także pomoc straży granicznej w ochronie granic, czy zapewnienie Polakom bezpieczeństwa.

Koronawirus a wesela

Premier krótko odniósł się również do możliwości organizowania wesel. Jak zaznaczył, przepisy mają wkrótce zostać uściślone. W przypadku imprez wciąż obowiązuje bowiem nakaz dystansowania się. Z perspektywy ślubu oraz przyjęcia weselnego może być to więc trudne. Władza chce uniknąć natomiast masowego zarażania, do czego przyczyniają się zgromadzenia.

Liczba osób na weselach musi być ograniczona i to w rozporządzeniu zostanie ujęte - przyznał premier.

Źródło zdjęcia głównego: iStock

Koniec obowiązku noszenia maseczek na ulicach - jest zapowiedź Szumowskiego
Styl życia
Koniec obowiązku noszenia maseczek na ulicach - jest zapowiedź Szumowskiego
Maseczki ochronne nie będą obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski wkrótce ma podać datę ich zniesienia. Zmiana jest jednak pewna i będzie dotyczyć poszczególnych województw.

Obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje w Polsce w związku z pandemią koronawirusa od 16 kwietnia. Polacy zaopatrzyli się w jednorazowe, bawełniane lub antysmogowe maseczki, a także przyłbice. Okazuje się jednak, że wkrótce mogą one nie być potrzebne. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział ich zniesienie. Od kiedy nie będzie konieczności ich wkładania na czas poruszania się w przestrzeni publicznej? Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej - powiedział szef resortu zdrowia w rozmowie z Tomaszem Machałą w programie "Graffiti". Możemy spodziewać się więc, że zmiany wejdą w życie w czwartym etapie łagodzenia obostrzeń. Na konkretną datę musimy jednak jeszcze zaczekać. Zobacz także: Wracają wesela - jest zgoda Ministerstwa Zdrowia Źródło: iStock Łagodzenie obostrzeń dotyczących maseczek tylko w wybranych województwach Nie każde województwo będzie mogło odpocząć od obowiązku noszenia maseczek. Aż trzy muszą liczyć się z utrzymaniem nakazu. Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada - przyznał Łukasz Szumowski w rozmowie. Minister zaznaczył, że zniesienie obowiązku noszenia maseczek będzie zależne od sytuacji epidemicznej w województwach. Obecnie największą ilość zarażeń odnotowano kolejno w województwach - śląskim (6982), mazowieckim (3217) i dolnośląskim (2418). Natomiast jeżeli chodzi o zachowywanie dystansu, to z pewnością mogłyby być większe. Jeżeli ktoś się spotyka z wąską grupą osób obcych, to należy zachowywać dystans i mieć maseczkę, jeśli to nie jest spotkanie formalnie i nie odbywa się w związku z pełnioną funkcją -...

śluby a koronawirus
Newsy
Organizacja wesel w dobie pandemii koronawirusa. Morawiecki przestrzega: "liczba osób musi być ograniczona"
Premier w "Q&A" zorganizowanym na Facebooku wytłumaczył, jak mają wyglądać śluby i wesela w czasie pandemii koronawirusa. Trzeba liczyć się z ograniczeniem liczby gości oraz zachowaniem dystansu. Rząd planuje specjalne regulacje w tym temacie.

Ze względu na pandemię koronawirusa wiele par musiało zrezygnować z zaplanowanego wesela , bo obowiązuje zakaz zgromadzeń. Daty jego zakończenia nie da się przewidzieć, ale osoby, które planują śluby muszą podejmować decyzje związane z ich organizacją. Rząd co prawda opublikował etapy łagodzenia obostrzeń , ale w żadnym nie zostało ujęte rezygnowanie z zakazu zgromadzeń. Co w takim razie mają zrobić osoby planujące wesela? Premier zapowiedział, że powstają specjalne regulacje dotyczące organizacji wesel w dobie pandemii koronawirusa.  Zobacz także: Pierwsza Komunia przeniesiona - przez koronawirusa przyniesie inną formę Organizacja wesel w czasie pandemii - rekomendacje rządu Mateusz Morawiecki do tematu ślubów odniósł się w "Q&A", które było zorganizowane na Facebooku. Jeden z internautów zapytał o możliwość organizacji wesela. Źródło zdjęcia: screen Facebook/@KancelariaPremiera W odpowiedzi na pytanie Premier zaznaczył, że w przypadku imprez obowiązuje nakaz dystansu, a rząd pracuje nad specjalnymi przepisami, w których kwestia organizacji uroczystości rodzinnych zostanie doprecyzowana. Premier przyznał, że w pomieszczeniu, w którym będzie odbywać się wesele  nie będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek ochronnych .  Dobra wiadomość jest także, że śluby się mogą odbywać. Jeśli chodzi o wesela to jest konieczność dystansowania się i przepisy tego dotyczące wkrótce zostaną doprecyzowane. [...] Liczba osób na weselach musi być ograniczona i to w rozporządzeniu zostanie ujęte - oznajmił Premier. Premier podkreślił także, że na ten moment rząd nie jest w stanie podać dokładnej daty końca zakazu zgromadzeń, bo wszystko zależy od rozwoju pandemii. Osobom planującym wesela pozostaje zatem jedynie czekać na rozporządzenie regulujące organizację wesela. Wydaje się właściwie pewne, że liczbę gości trzeba będzie mocno ograniczyć i...

Wesele
Styl życia
Kontrole na weselach - Ministerstwo Zdrowia chce kar za łamanie zasad
Wiceminister zdrowia chce kontroli na weselach. Pary młode i organizatorzy nie przestrzegają zasad i zaleceń GIS. Kontrolę sprawować miałby inspektor sanitarny lub policja.

Kilka przypadków zarażeń gości weselnych koronawirusem w Polsce spowodowało, że Ministerstwo Zdrowia zastanawia się nad wzmocnieniem kontroli nad organizacją przyjęć. Wiceminister resortu zdrowia zaznaczył, że jeśli państwo młodzi sami nie przestrzegają ograniczeń i reguł, koniecznym jest pochylenie się nad wprowadzeniem kar.  Zobacz także:  Wiceminister Zdrowia: jesteśmy przed drugą falą - będą zmiany? Źródło: iStock Kontrole na weselach w związku z koronawirusem Waldemar Kraska zaznaczył, że nie wyklucza wprowadzenia kontroli na weselach, które przeprowadzać miałaby policja lub GIS. Rozmawialiśmy o tym z Głównym Inspektorem Sanitarnym, żeby na weselach wzmóc kontrole. Jeśli już nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety, trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela, ponieważ czasem jedynym wspomnieniem z tej pięknej, czasem jednej w życiu imprezy, jest to, że pół rodziny zostało zakażonych koronawirusem - powiedział wiceminister zdrowia w RMF FM. Dodał również, dlaczego takie zmiany są potrzebne. Według niego organizatorzy wesel nie zachowują się odpowiedzialnie. Przekraczana zostaje liczba dopuszczalnych gości, brakuje też dedykowanych dla stolików kelnerów, którzy nie obsługują całej sali. Goście i personel nie przeprowadzają dezynfekcji, a obsługa zapomina o maseczkach. To jest moja sugestia, to nie jest ustalone, czy tak będzie, ale jakaś kontrola, ewentualnie policja może się tym zajmować, powinniśmy egzekwować ten reżim, który został narzucony na organizatorów wesel - dodał. Zobacz także: Internauta wyśmiał Kożuchowską za noszenie maseczki - aktorka odpowiedziała Jakie obostrzenia obowiązują na weselach? Obecnie, zgodnie z obostrzeniami i wytycznymi wprowadzonymi przez GIS z dniem 3 czerwca, maksymalna liczba uczestników wesela wynosi 150 osób i jest ona nieprzekraczalna. Osoba, która zajmuje się organizacją...

Jak będą wyglądały wakacje? Odpowiada rzecznik rządu
Styl życia
Jak będą wyglądały wakacje? Odpowiada rzecznik rządu
Wakacje 2020 będą inne niż dotychczas. Na pewno będziemy mogli podróżować po kraju. Rzecznik rządu wyjaśnia, jak na chwilę obecną wyglądają decyzje odnośnie turystyki w sezonie letnim.

Drugi etap znoszenia restrykcji związanych z koronawirusem zakłada otwarcie hoteli, muzeów, bibliotek oraz sklepów budowlanych w weekendy. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce pozwala na swobodne stopniowe łagodzenie obostrzeń. Jak zaznaczył rzecznik rządu, Piotr Müller, liczba zachorowań na koronawirusa wciąż wzrasta, jednak jest to przyrost, który zapewnia możliwość zapewnienia opieki zdrowotnej chorym przez służby medyczne. To pozwala również na przeniesienie poszczególnych elementów łagodzenia obostrzeń na wcześniejsze etapy, jednak o takich posunięciach podczas konferencji będzie informował premier Mateusz Morawiecki. Jak będzie jednak z wakacjami? Zobacz także: Spray na koronawirusa, który chroni powierzchnie przez 90 dni dostępny od maja Cztery etapy znoszenia ograniczeń związanych z #koronawirus ⤵️⤵️⤵️ ❗️ Decyzja o przejściu do kolejnego etapu zostanie podjęta po spełnieniu niezbędnych warunków: ➡️ analiza przyrostu zachorowań, ➡️ wydajność służby zdrowia, ➡️ realizacja wytycznych sanitarnych. pic.twitter.com/5e5nXIvVT7 — Kancelaria Premiera (@PremierRP) April 16, 2020 Jak będą wyglądały wakacje w dobie koronawirusa? Według badań firmy IMAS, po złagodzeniu obostrzeń i zmniejszeniu zagrożenia zarażenia się koronawirusem aż 40 proc. Polaków planuje wyjazd na wakacje lub wycieczkę w ciągu sześciu najbliższych miesięcy. Aż 66 proc. chce spędzić urlop w Polsce. Czy w wakacje będzie to możliwe? Już jakiś czas temu szef resortu zdrowia informował, że o wakacjach, jakie znaliśmy do tej pory możemy w tym roku zapomnieć. Kolonie i obozy prawdopodobnie się nie odbędą. Wakacje indywidualne będą natomiast możliwe. O wyjazdach zagranicznych na chwilę obecną możemy zapomnieć.  Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam,...

Nasze akcje
Zapachy Police
PIELĘGNACJA

Wygraj nowe zapachy z linii GOODVIBES od Police To Be!

STYL ŻYCIA

Rossmann wspiera Niebieską Linię

Pielęgnacja skóry suchej
PIELĘGNACJA

Jak wykonać makijaż przy skórze suchej?

Maciej Zień Beauty
MAKIJAŻ

Kolekcja Maciej Zień Beauty jest już dostępna!

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
modne buty na jesień 2021
Moda

Modne buty na jesień 2021 - TOP 6 modeli, które będą hitem sezonu [Przegląd z sieciówek]

Aneta Zygmuntowicz
modne sukienki na jesień 2021 z sieciówek
Moda

Modne sukienki na jesień 2021 od 60 złotych. 5 propozycji z sieciówek, które musicie mieć w szafie!

Aneta Zygmuntowicz
efekty stosowania retinolu
Pielęgnacja

Retinol – efekty na trądzik i zmarszczki. Kiedy się pojawią i jakie są skutki uboczne?

Aneta Zygmuntowicz
odżywki emolientowe do włosów
Fryzury

Odżywki emolientowe do włosów - jaką wybrać i jak je stosować? [ranking najlepszych]

Laura Osakowicz
AZS na szyi
Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Julia Cichocka
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
kurtka przejściowa na jesień 2021
Moda

Kurtki przejściowe na jesień 2021. Przegląd z sieciówek od 60 zł [Sinsay, Bershka, Zara, House, H&M]

Aneta Zygmuntowicz
płaszcze w kratę
Moda

Najmodniejsze płaszcze w kratę na jesień 2021 z sieciówek [Sinsay, Stradivarius, H&M, Tatuum, Mango]

Paulina Wierzchowiecka
pełne usta
Pielęgnacja

Pełne usta - jak uzyskać, jak dbać i jak malować?

Aneta Zygmuntowicz
nakładanie henny do brwi
Pielęgnacja

Henna do brwi - jak zrobić ją w domu, ile kosztuje i którą wybrać?

Paulina Wierzchowiecka
depilacja cukrowa
Pielęgnacja

Depilacja cukrowa - jak ją wykonać w domu? Przepis na pastę cukrową do depilacji

Katarzyna Dobrzyńska
jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja

Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]

Laura Osakowicz
bakuchiol najlepsze kosmetyki z roślinnym zamiennikiem retinolu
Pielęgnacja

Bakuchiol, czyli roślinna alternatywa retinolu. Jak działa i jak stosować?

Milena Majak
Dziewczyna z naturalnym makijażem
Makijaż

Naturalny makijaż - jak go zrobić krok po kroku?

Julia Cichocka
Kobieta ze zniszczonymi w
Fryzury

Zniszczone włosy - domowe sposoby i kosmetyki na przywrócenie im blasku

Milena Majak Julia Cichocka