klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Styl życia

Odkryj z nami prawdziwą magię oczekiwania na święta - poradnik

Niektórzy czekają na Święta z niecierpliwością, inni wręcz przeciwnie – przyjmują ich nadejście z rezygnacją, myśląc tylko o tym, ile dodatkowej pracy ich czeka… To błąd, który na szczęście można łatwo naprawić. Zdradzamy nasze sposoby, dzięki którym odkryjemy prawdziwą magię oczekiwania na Święta.
Agata Kufel
listopad 28, 2016

Święta Bożego Narodzenia i poprzedzający je Adwent są wyjątkowym okresem, na który wiele z nas czeka z utęsknieniem przez cały rok. Udekorowane ulice i sklepy, świąteczne piosenki i perspektywa czasu spędzonego w rodzinnym gronie często wystarczą, by wprawić w pozytywny nastrój. A co, jeśli nie?

Nie da się ukryć, że szczególnie dla tych z nas, którzy mają już własne rodziny, Święta są okresem dodatkowej pracy związanej z organizacją rodzinnych uroczystości. Do załatwienia jest tak wiele spraw: prezenty, choinka, dekoracje, świąteczne potrawy… W połączeniu ze „standardowymi” obowiązkami, te dodatkowe zajęcia mogą wydawać się przytłaczające. A przecież czas przedświątecznego oczekiwania powinien być wypełniony prawdziwą radością i magią.

Jeśli należysz do osób, które nie czują dostatecznie mocno magii Świąt, koniecznie sprawdź naszą galerię – umieściłyśmy w niej proste porady, które mają szansę sprawić, że w tym roku przygotowania do Bożego Narodzenia staną się radośniejsze, niż kiedykolwiek. Zapraszamy też tych z Was, którzy już odliczają do 24. Grudnia – pozytywnych inspiracji nigdy za wiele :)

materiał spnsorowany

1 z 5

Świąteczna piosenka

Świąteczna piosenka

Nawet jeśli należysz do grona osób, które narzekają, że już od listopada rozgłośnie radiowe zamęczają nas „Last Christmas”, na pewno nie jest tak, że nie istnieje świąteczna piosenka, którą naprawdę lubisz ;) A jeśli nie, to my Ci podrzucimy piosenkę, która u każdego wywołuje uśmiech i co cała redakcja nuci już dziś od rana.

Więcej zabawnych piosenek o wspólnym odkrywaniu magii świąt, w przedświątecznych rytuałach, znajdziesz w grudniu na kanale  https://www.youtube.com/user/MilkaPolska. Najlepiej stwórz własną, świąteczną playlistę. Taka kompozycja będzie budziła pozytywne uczucia i pomoże Ci nabrać dystansu do listy czekających na Ciebie zadań!

2 z 5

Słodkie odliczanie

Słodkie odliczanie

By zamienić wszystkie grudniowe dni w wyjątkowe, niezapomniane chwile, koniecznie wykorzystaj do tego kalendarz adwentowy Milka wypełniony 24 niepowtarzalnymi czekoladkami na każdy dzień miesiąca. Pozwolą Ci one zatrzymać się na chwilę w przedświątecznym biegu i przypomną Ci o tym co najpiękniejsze: o odkrywaniu prawdziwej magii oczekiwania na święta.

by zamienić wszystkie grudniowe dni w wyjątkowe, niezapomniane chwile, koniecznie wykorzystaj do tego kalendarz adwentowy Milka wypełniony 24 niepowtarzalnymi czekoladkami na każdy dzień miesiąca. Pozwolą Ci one zatrzymać się na chwilę w przedświątecznym biegu i przypomną Ci o tym co najpiękniejsze: o odkrywaniu prawdziwej magii oczekiwania na święta.
3 z 5

Wspólne dekorowanie

Wspólne dekorowanie

Niewiele jest tak przyjemnych czynności, jak przedświąteczne dekorowanie mieszkania. Zaangażuj w nie całą rodzinę! Wspólnie ustawcie świąteczne akcesoria i stroiki – możecie też wybrać się na małe zakupy w poszukiwaniu nowych drobiazgów. Spędzony w ten sposób czas pozwoli poczuć radosną atmosferę oczekiwania, a mieszkanie… będzie pięknie wyglądać!

4 z 5

Rodzinne gotowanie

Rodzinne gotowanie

Zazwyczaj sama przygotowujesz wieczerzę? Sugerujemy, żeby w tym roku to zmienić. Podobnie, jak w przypadku dekorowania mieszkania, zaangażuj w ten proces domowników – niezależnie od ich wieku. Nawet dzieci mogą być nieocenioną pomocą przy drobnych, ale koniecznych czynnościach – a ile przy tym będzie radości dla nich i dla Ciebie :) Nawet jeśli gotowanie w poszerzonym gronie sprawi, że całość potrwa dłużej niż zwykle, zapewniamy, że warto – wspólnie spędzone chwile są po prostu bezcenne.

5 z 5

Akcja: choinka

Akcja: choinka

Kolejna rzecz, którą możecie – a nawet powinniście – zrobić razem. Zabierz bliskich na poszukiwania idealnego drzewka! Macie sztuczną choinkę? Wspólnie ja wypakujcie i wybierzcie się na poszukiwania nowych ozdób – wystarczy dosłownie kilka drobiazgów, a drzewko nabierze nowego charakteru. Oczywiście ubierzcie je także razem – najlepiej przy akompaniamencie kolęd i świątecznych piosenek.

Komentarze