klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Kobieta w kolorowych figach z zakrytymi miejscami intymnymi
Styl życia

Odwołanie wizyty w ostatniej chwili, intymna fryzura... Nie zgadniecie, co najbardziej denerwuje ginekologów!

Jak się zachować u ginekologa? To pytanie najczęściej nam towarzyszy przed pierwszą wizytą, ale czy "doświadczonym" kobietom nie zdarza się faux pas?
Agnieszka Pulikowska
kwiecień 03, 2017

Zastanawiacie się, jak wygląda praca ginekologa? Wiadomo, że to także są osoby, które miewają swoje gorsze dni. Czy jednak nasze zachowania nie powodują u nich mniej pozytywnego nastawienia?

Przed wizytą wiele kobiet zastanawia się, do jakiego ginekologa się udać. Który lekarz, oprócz wiedzy, będzie miał też miłe usposobienie? Często panie mają z tym problem, przez co długo odkładają wizytę u specjalisty.

Polecamy:  Takiego sposobu na bóle menstruacyjne jeszcze nie było... chcemy to wypróbować!

Niestety niektóre zachowania lekarza nie są uwarunkowane jedynie jego charakterem, czy złym dniem, a tym... co sobą prezentują kobiety. Zastanawiacie się, co może denerwować ginekologa? W naszej galerii znajdziecie kilka takich sytuacji. Niemniej jednak wcale nie usprawiedliwiamy niemiłych lekarzy;)

Foto: iStock

Polecamy:  Poznaj najgorętsze trendy beauty

1 z 6

Depilacja miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych

Lekarz ginekolog sporo widzi w swoim życiu i dla niego naprawdę nie jest ważna fryzura intymna, więc jeżeli zdarza się wam, że miejsca intymne nie są ogolone, nie trzeba tego komentować:) 

2 z 6

Brak odpowiedniej higieny

Brak odpowiedniej higieny

To wydaje się nie do pomyślenia, jednak niektóre kobiety zapominają o prysznicu przed wizytą u ginekologa. Szczególnie, kiedy odbywa się ona zaraz po pracy... W gabinetach często można jednak znaleźć łazienkę, w której jest co najmniej bidet (czasem nawet kabina prysznicowa). Nie bójcie się z niej korzystać:)

3 z 6

Niechęć do wykonania badań

Niechęć do wykonania badań

Niektóre kobiety traktują lekarza jak maszynę do wypisywania recept. Przychodząc na wizytę często odmawiają badania na fotelu ginekologicznym, co denerwuje lekarza. Nie zapominajcie o profilaktyce!

4 z 6

Odwoływanie wizyty

Odwoływanie wizyty

W ostatniej chwili pojawił się okres? A może zwyczajny zbieg okoliczności nie pozwala wam pojawić się na wizycie? Nie zapominajcie o jej wcześniejszym odwołaniu. Na konsultacje u dobrego lekarza czasem trzeba naprawdę długo czekać, więc ktoś może skorzystać z waszej niedyspozycji. Nie mówiąc już o tym, że czasem ginekolog może zwyczajnie wcześniej skończyć pracę;)

5 z 6

Zatajanie informacji

Zatajanie informacji

Kobiety często wstydzą się przyznać, że to ich pierwsza wizyta, albo że dawno się nie kontrolowały. Niektóre zatajają też objawy, które mogą być kluczowe dla lekarza. To przede wszystkim często wydłuża np. czas postawienia odpowiedniej diagnozy.

6 z 6

Wizyta w trakcie okresu

Wizyta w trakcie okresu

Jeżeli bardzo wam zależy na wizycie, nie należy jej odkładać pomimo okresu. Lekarzowi niegroźny jest widok krwi. Problem może się pojawić np. przy wykonywaniu cytologii, ale kiedy zależy wam na konsultacji, udajcie się do lekarza mimo miesiączki. 

Komentarze