klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Sara Muldner
ONS
Styl życia

Pamiętacie Julkę z 'Na dobre i na złe'? Filmowa córka Artura Żmijewskiego dzisiaj ma 30 lat. Bardzo się zmieniła?

Sara Muldner ponad dziesięć lat temu opuściła obsadę serialu "Na dobre i na złe". Jak teraz wygląda i czym się zajmuje? Rozpoznalibyście ją na ulicy?

Sara Muldner, córka aktorki Izabelli Dziarskiej i rzeźbiarza Jacka Muldner-Nieckowskiego, w serialu "Na dobre i na złe" wcielała się w rolę adoptowanej córki Zosi i Jakuba, których role grali Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski. Pracę na planie zaczynała mając zaledwie 8 lat. Wiele osób zapamiętało ją jako dziewczynkę z burzą loków.

Polecamy:  Dziś zna ją cały świat! Domyślacie się, kto jest na tym zdjęciu?

W 2007 roku jednak postanowiła zakończyć prasę w serialu. Uznała, że ważniejsza jest nauka - wybrała szkołę aktorską w Paryżu. Potem na Sorbonie studiowała filozofię.

Polecamy:  Agnieszka Dygant na zdjęciu sprzed 30 lat - co za fryzura! A obok niej...

Sarę Muldner mogliśmy też oglądać w "Tygrysach Europy", a w 2012 roku zagrała w produkcji "Lubię mówić z Tobą", ale od tamtego czasu nie słychać o jej poczynaniach zawodowych i raczej unika "ścianek". Ostatnio widzieliśmy ją na na urodzinach magazynu "Party" . Czy bardzo się zmieniła? 

Wakacyjne metamorfozy gwiazd. One zaszalały z fryzurą!

Jak wygląda Sara Muldner?

Aktorka obecnie ma 30 lat. Nie ścięła swoich charakterystycznych długich, kręconych włosów - tylko je przyciemniła. Zobaczcie, jak obecnie wygląda Sara Muldner. Rozpoznalibyście ją?

Polecamy:  Pamiętacie Olę Żuraw z "Top Model"? Zobaczcie, jak się zmieniła!

Fryzura wieczorowa? A może casualowa, na co dzień? Sprawdź urządzenia do pielęgnacji włosów na stronie Avans kupony rabatowe.

Siostry
Fotolia
Styl życia Jak nauczyć dziecko dzielenia się? 7 prostych zasad
"Oddaj to moje!" krzyczy Twoje dziecko wyrywając autko z rąk kolegi na placu zabaw. Nie zdążysz się obrócić a już słyszysz kolejny wybuch: „Nie!” wrzeszczy, kiedy inne dziecko idzie w kierunku jego kolekcji kamyczków. Dlaczego Twoje dziecko nie wie jak się dzielić?
Lena Grabowska
lipiec 14, 2015

Cóż, on wie, ale nie nie ma na to ochoty. Twój malec może godzinami bawić się z innymi dziećmi i jest coraz mniej egocentryczny z każdym dniem, ale wciąż jest bardzo impulsywny i nie ma wyczucia czasu, dlatego też czekanie, aż będzie mógł się pobawić jest dużym wyzwaniem. Z drugiej strony dzieci uwielbiają rysować dla nauczycieli, robić prezenty rodzicom i dzielić się przysmakami z przyjaciółmi. Skąd ta rozbieżność? Stąd, że dzieci dopiero się uczą, że dawanie może być czymś przyjemnym, a dzielenie się to fajna zabawa. Możesz wesprzeć naukę dzielenia się poprzez wzmacnianie tego rodzaju przykładów hojności i łagodne zniechęcanie go do mniej charytatywnych zachowań. Co możesz zrobić aby pomóc Twojemu dziecku w nauce dzielenia się? Baw się z dzieckiem w dzielenie się Pokaż dziecku gry towarzyskie, w których gracze pracują razem na wspólny cel. Układajcie razem puzzle dodając kolejne elementy na zmianę. Dzielcie się pracą: podlewajcie kwiatki, zamiatajcie podłogę, rozpakowujcie razem zakupy. W końcu, dawaj mu rzeczy którymi może dzielić się ze swoimi przyjaciółmi jak na przykład przekąski czy naklejki. Nie karć dziecka za nie dzielenie się Jeśli mówisz dziecku, że jest samolubne, dyscyplinujesz je gdy nie chce się czymś podzielić, zmuszasz je do oddania czegoś ważnego dla niego, będziesz wzmacniać urazę, nie hojność. Aby nakłonić je do dzielenia się używaj pozytywnego wsparcia, nie upominania. Pamiętaj, że nie ma w tym nic złego jeśli Twoje dziecko nie chce się podzielić ulubioną zabawką. Daj mu czas, w pewnym momencie zrozumie, że dzielenie się z przyjaciółmi - którzy będą stawać się dla niego coraz ważniejsi - daje o wiele więcej frajdy niż trzymanie rzeczy tylko dla siebie. Rozmawiaj z dzieckiem o uczuciach Kiedy dziecko sprzecza się o zabawki pomóż mu zrozumieć, co tak naprawdę się dzieje. Jeśli jego...

Przeczytaj
opryszczka na ustach przyczyny objawy leczenie
Pielęgnacja Opryszczka na ustach – przyczyny, objawy, leczenie
Opryszczka to choroba wywoływana przez wirusa HSV, który wnika do organizmu i zagnieżdża się w zakończeniach nerwowych. Wirus towarzyszy człowiekowi do końca życie i regularnie o sobie przypomina.
Matylda Nowak
luty 25, 2020

Opryszczka na ustach pojawia się, gdy wywołujący ją wirus uaktywni się. A dzieje się to w bardzo konkretnych i dość łatwych do przewidzenia sytuacjach. Wiedząc więc, kiedy drzemiący w naszym organizmie wirus się przebudzi, możemy działać, żeby złagodzić jego aktywność lub wręcz jej uniknąć . Fot.: iStock Opryszczka na ustach – przyczyny   Opryszczka na ustach to efekt zakażenia wirusem HSV. Rozróżnia się dwa typy wirusa herpes simplex  – HSV-1 i HSV-2 . Wirus HSV-1 wywołuje najczęściej zakażenia powyżej talii – to on jest odpowiedzialny za opryszczkę błony śluzowej jamy ustnej i skóry w okolicy warg. Natomiast wirus HSV-2 powoduje infekcje w okolicy genitaliów oraz może powodować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.  Wirusem HSV człowiek zakaża się raz, a opryszczka pojawia mu się z przerwami przez całe życie . Dzieje się tak dlatego, że wirus wnika do organizmu, zagnieżdża się w zakończeniach nerwowych i czeka tam na pretekst, żeby o sobie przypomnieć. Wirus opryszczki wargowej znajduje się nie tylko w pęcherzykach na ustach, ale też w ślinie (chociaż jest go tam nawet 1000 razy mniej). Dlatego zarazić się nim można, pożyczając od nosiciela HSV-1 sztućce czy pijąc z nim jednej butelki. Opryszczka na ustach – objawy   Opryszczka wargowa pojawia się stopniowo. Rozpoznając z jej pierwsze objawy możemy wcześnie rozpocząć leczenie i zdecydowanie złagodzić jej przebieg . Ujawnianie się wirusa opryszczki zaczyna się od: delikatnego swędzenia i zaczerwienienia fragmentu skóry przy krawędzi wargi, mniej więcej po dwóch dniach na ustach pojawiają się wypełnione płynem pęcherzyki (na tym etapie rozwoju choroby najłatwiej jest bowiem kogoś nią zarazić), niedługo po pojawieniu się, pęcherzyki pękają, w ich miejscu pęcherzyków pojawiają się trudno gojące się ranki, które często mają postać nadżerek. Objawy...

Przeczytaj
8 miesiąc życia dziecka
Fotolia
Styl życia 8 miesiąc życia dziecka -próby samodzielnego siadania
8 miesiąc życia dziecka to czas intensywnego poznawania świata. Dziecko próbuje się aktywnie przemieszczać, pełzać, turlać się czy siadać.
styczeń 28, 2011

W ósmym miesiącu życia dziecko jest ogromnie ruchliwe, odczuwa dużą potrzebę poruszania się, poznawania świata, zmieniania pozycji i testowania własnego ciała. Maluszki szukają ciągle nowych sposobów na przemieszczanie się i zdobywanie nowych doświadczeń: turlają się, próbują siadać i podciągać się do stania. Rozwija się także nauka mówienia dziecka oraz jego zdolności społeczne, szkrab znajduje coraz to nowsze sposoby na komunikowanie się z innymi ludźmi: zagaduje, śmieje się do innych, łapie za rękę. Rozwój fizyczny w 8 miesiącu życia dziecka W tym czasie dziecko z pasją poznaje świat, bez przerwy niemal się przemieszczając. Często zaczyna raczkować w ósmym miesiącu, a jeżeli już swobodnie siedzi, umie się już podeprzeć, gdy straci równowagę. Czasami też już samo siada, z pozycji na czworaka albo z leżenia na boku. Próbuje się poruszać na różne, czasem nawet zaskakujące sposoby: przesuwając się na pupie, turlając się, pełzając, obracając się dookoła wokół własnej osi. Coraz precyzyjniej potrafi chwytać przedmioty, stosując chwyt szczypcowy (pęsetowy) – pomiędzy dwoma paluszkami. Niektóre maluchy, leżąc na brzuchu opierają się na rączkach, wypinając pupę i prostując nogi, co wygląda tak, jakby stawały na głowie. To kolejny etap w stronę nauki chodzenia. Zwykle ośmiomiesięczne niemowlę chętnie podciąga się do pozycji stojącej, czasami też potrafi już przez chwilkę stać, trzymając się np. poręczy łóżeczka. Ta pozycja jest jeszcze bardzo niestabilna, ale już niedługo maluch będzie się czuł coraz pewniej stojąc. 8 miesiąc życia dziecka: rozwój intelektualny i społeczny Maluszek jest bardzo aktywny również towarzysko. Chętnie bawi się ze znanymi sobie osobami, nadal odczuwa jednak niepokój, a nawet lęk w towarzystwie nieznajomych. Potrafi także przez chwilę bawić się sam, ze skupieniem badając zabawkę albo...

Przeczytaj
Paulina Gruszecka i Bartek Gruszecki z synem
Instagram@gruszeccy_official
Newsy Paulina Gruszecka z "The Voice of Poland" opowiada o porodzie. Zdrowie jej synka było wielką niewiadomą
Paulina Gruszecka, chora na rdzeniowy zanik mięśni uczestniczka "The Voice of Poland", urodziła ślicznego synka. Teraz opowiedziała, że do ostatniej chwili drżała jednak o jego zdrowie.
Redakcja Wizaz.pl
grudzień 28, 2020

Paulina Gruszecka  i jej mąż  Bartek Gruszecki  wystąpili wspólnie w 10. edycji "The Voice of Poland". Zupełnie niespodziewanie doczekali się pierwszego dziecka. Niedawno oboje pojawili się w porannym programie "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiadali o stresie związanym właśnie z ciążą i porodem . Jak wygląda syn Pauliny Gruszeckiej? Mimo że chłopiec pojawił się na świecie w połowie września , szczęśliwi rodzice dopiero teraz zdecydowali się opowiedzieć o tym, jak bardzo przeżywali wiadomość o ciąży, ale też kolejne dziewięć miesięcy.  Ani Paulina, ani Bartek nie przypuszczali, że uda im się założyć rodzinę . Obawiali się, jak ciąża wpłynie na zdrowie Pauliny, dlatego odkładali myśl o dziecku. Trudno im się dziwić, że mieli wątpliwości i byli pełni obaw. W końcu wiele pytań pozostawało bez odpowiedzi. W życiu nam nawet przez myśl nie przeszło, że ja mogę być w ciąży. Jak się dowiedzieliśmy, byliśmy w lekkim szoku i nie byliśmy pewni, jak nasze życie się zmieni - mówili.  Kiedy Paulina dowiedziała się, że jest w ciąży, nie kryła strachu.  Choruje na rdzeniowy zanik mięśni , który powoduje problemy z poruszaniem się. Z wiekiem objawy niestety postępują. Ciąża nie była więc bez znaczenia w tym przypadku. Istniało też ryzyko, że dziecko odziedziczy po Agnieszce chorobę . Do ostatniej chwili zastanawiali się czy z ich synkiem wszystko będzie dobrze .          Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez GRUSZECCY (@gruszeccy_official) Szczęśliwie...

Przeczytaj
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie