"Lista Schidlera" to jeden z tych filmów, który w swoim życiu widział prawie każdy. Opowiada on historię Oskara Schindlera, który w czasie II wojny światowej ocalił 110 Żydów przed pobytem w obozach koncentracyjnych. Jednym z kadrów, który najbardziej zapada w pamięci po seansie jest samotna dziewczynka w czerwonym płaszczyku na tle czarno-białego tłumu w rękach hitlerowców.

Reklama

Polecamy: Pamiętacie Jessiego z filmu "Uwolnić orkę"? Dzisiaj ma 38 lat. Rozpoznałybyście go?

W rolę samotnej dziewczynki wcieliła się wówczas 3-letnia Oliwia Dąbrowska, która została zapamiętana, jako "dziewczynka w czerwonym płaszczyku". Dziś Oliwia ma 31 lat i jest piękną kobietą.

Jak dziś wygląda dziewczynka w czerwonym płaszczyku z "Listy Schindlera"?

Po roli w filmie Stevena Spilberga, rodzice zapisali Oliwię do agencji aktorskiej, ale ta ostatecznie nie zdecydowała się na karierę w branży filmowej. Obecnie Oliwia pracuje w... bibliotece, bo książki zawsze były jej wielką pasją. Oliwia w rozmowie z "The Times" przyznała, że obiecała reżyserowi, że film obejrzy dopiero w wieku 18 lat, ale ostatecznie jej nie dotrzymała i obejrzała go jako 11-latka.

Zobacz także

Polecamy: Pamiętacie Daniela z "Klanu"? Jakuba Tolaka znów możecie zobaczyć w telewizji

Oliwia pod jednym ze zdjęć na Instagramie została zapytana o to, czy pamięta cokolwiek z pracy na planie "Listy Schindlera".

Pamiętam, ale nie wszystko. Miałam wtedy tylko 3 lata - przyznała Oliwia.

Musimy przyznać, że jesteśmy zaskoczone, że Oliwia nie wybrała kariery filmowej. W tym samym filmie wystąpiła przecież Anna Mucha, która dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek. Mimo wszystko Oliwia Dąbrowska ma na swoim koncie rolę życia.

Reklama

Zdjęcie: materiały prasowe Universal Pictures, Amblin Entertainment

Reklama
Reklama
Reklama