klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Paweł Królikowski nie żyje! Aktor miał 58 lat
Styl życia

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor miał 58 lat

Znany i lubiany aktor i juror „Twoja twarz brzmi znajomo” przegrał walkę o życie. Artysta zmarł dziś nad ranem.

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł po długiej chorobie walcząc z powikłaniami po wycięciu tętniaka mózgu. Mężczyzna trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem, w piątek 20. grudnia. Od tamtej pory wciąż przebywał na oddziale neurochirurgicznym pod stałą obserwacją lekarzy. Informacje o śmieci artysty potwierdził jego brat, Rafał Królikowski.

Aktor zmarł w wieku 58. Zostawił żonę, także aktorkę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana oraz nowo narodzonego wnuczka

Zdjęcie: EastNews

Julia Królikowska skończyła 22 lata. Zobaczcie jak wygląda teraz Kasia z "Klanu"

Królikowski długo walczył z chorobą

Paweł Królikowski długo zmagał się z chorobą neurologiczną. Problemy ze zdrowiem rozpoczęły się już 4 lata temu, kiedy wykryto u niego tętniaka mózgu. 

Uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. I okazało się, że mogę żyć, że mogę się z wami spotykać - mówił po powrocie na plan „Twoja twarz brzmi znajomo”.

W grudniu 2019 roku Paweł Królikowski ponownie trafił do szpitala i przeszedł operację, co potwierdził jego syn, Antek Królikowski. Rodzina postanowiła nie zdradzać jednak szczegółów dotyczących powodu, dla którego stan zdrowia artysty się pogorszył. W styczniu jego żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska zapewniała, że mąż czuje się dobrze, ale musiał zostać w szpitalu pod obserwacją specjalistów z powodu infekcji. 

Paweł jest w dobrej formie. Niestety, zostanie jeszcze w szpitalu, bo wkradła się jakaś infekcja. To się zdarza. Konsultuję wszystko na bieżąco z lekarzem - mówiła Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z „Faktem”.

Ciężki stan zdrowia sprawił, że aktor nie tylko musiał pożegnać się z rolą jurora w „Twoja twarz brzmi znajomo”, ale też kilka dni temu postanowił złożyć rezygnację z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od kwietnia 2018 roku. 

Paweł Królikowski w kwietniu skończyłby 59 lat.

Zdjęcie: EastNews

Komentarze
paweł królikowski jest w szpitalu
ONS
Styl życia Paweł Królikowski trafił do szpitala!
Paweł Królikowski trafił do jednego z warszawskich szpitali. Informację potwierdził jego syn.
Agnieszka Pulikowska
grudzień 20, 2019

Paweł Królikowski jest w szpitalu. Aktor od lat zmaga się z problemami zdrowotnymi. W 2015 roku wygrał z tętniakiem mózgu, a kilka miesięcy temu ponownie trafił do szpitala w ciężkim stanie, co zdradził w pierwszym odcinku tegorocznej edycji " Twoja twarz brzmi znajomo ". Wyznał też, że lekarze musieli walczyć, aby uratować jego życie. Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie. Uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. Okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać - mówił Paweł Królikowski. Paweł Królikowski jest w szpitalu Portal Pudelek.pl dzisiaj nieoficjalnie się dowiedział, że aktor ponownie trafił do szpitala. Informację potwierdził jego syn, Antek Królikowski, ale nie zdradził więcej szczegółów. Paweł Królikowski przebywa na Oddziale Neurochirurgii . Jak podaje "Super Express", z nieoficjalnych informacji wynika, że stan aktora jest poważny. Mamy jednak nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży i aktor, jak i jego rodzina spędzą spokojne święta.  Zobaczcie także:   Paweł Małaszyński trafił do szpitala! Aktor zasłabł na scenie

Przeczytaj
Styl życia Pokazano, jak wyglądała operacja Pawła Królikowskiego. Miał groźnego guza mózgu
TVN dwa miesiące po śmierci Pawła Królikowskiego wyemitowało program, w którym znalazły się fragmenty jego operacji mózgu. Aktor był świadomy w trakcie operacji.
Laura Osakowicz
maj 04, 2020

Aktor Paweł Królikowski zmarł pod koniec lutego 2020 roku. Aktor miał 58 lat. W szpitalu przed śmiercią spędził kilka miesięcy. Zoperowano go, ale od początku nie dawano dużych szans na przeżycie. Teraz, dwa miesiące po jego śmierci TVN wyemitował dokument "Neurochirurg", w którym pokazano operację Pawła Królikowskiego. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski) Lut 27, 2020 o 5:55 PST Operacja mózgu Pawła Królikowskiego  Dotychczas te informacje nie były znane. Rodzina i bliscy niewiele mówili o stanie zdrowia Pawła w mediach. Wiadomo było jedynie, że  aktor pod koniec 2019 roku trafił do szpitala . Już wcześniej miał problemy neurologiczne, a  cztery lata temu przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu.   Teraz ujawniono, że Paweł Królikowski przeszedł poważną operację wycięcia guza mózgu . Poczuł nagły ból i miał problemy z mową podczas prowadzenia samochodu. Towarzyszyła mu jego żona  Małgorzata Ostrowska Królikowska , która szybko wezwała karetkę.  Wezwałam karetkę pogotowia. Przyjechali błyskawicznie. Powiedzieli, że zabierają Pawła na najbliższy oddział neurologiczny - powiedziała w programie. Badania wskazywały, że  aktor miał formę nowotworu mózgu zlokalizowanego w ośrodku mowy . Konieczna była szybka operacja.  Wiem, że nie dość, że to jest ośrodek mowy, to jeszcze ten guz jest jaki jest, czyli bardzo chętny do odnawiania się, po ludzku mówiąc złośliwy - powiedział aktor w programie. Pokazano także fragmenty z samej operacji Pawła Królikowskiego. Zaskakujący jest fakt, że w trakcie operacji na otwartym mózgu był on świadomy.  W czasie operacji będzie pan obudzony, żeby można było z panem rozmawiać , żeby z dużą dokładnością będziemy w stanie wyznaczyć...

Przeczytaj
Artyści żegnają Pawła Królikowskiego
Styl życia Gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego: „uczyniłeś nasz świat lepszym”
Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat. Aktora pożegnało wielu kolegów i koleżanek z branży.

Niewyobrażalna tragedia dotknęła rodzinę Królikowskich. Juror „Twoja twarz brzmi znajomo” i gwiazdor kultowego serialu TVP „Ranczo”, Paweł Królikowski, zmarł rankiem 27. lutego 2020 roku . Wiadomość potwierdził brat artysty, Rafał Królikowski. Artyści żegnają Pawła Królikowskiego Paweł Królikowski długo zmagał się z chorobą neurologiczną. Problemy ze zdrowiem rozpoczęły się już  4 lata temu, kiedy wykryto u niego tętniaka mózgu, którego usunięto w 2015 roku. Pod koniec 2019 roku kolejna niezbędna była operacja neurochirurgiczna. Mężczyzna  trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem , w piątek 20. grudnia. Niestety z powodu infekcji, aktor przez kolejne tygodnie musiał pozostawać pod stałą kontrolą specjalistów w szpitalu. Dziś wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego zaskoczyła wszystkich . W sieci pojawiło się wiele wzruszających wpisów gwiazd, które z wspominają 58-letniego artystę. Katarzyna Zielińska wspomina Pawła Królikowskiego Żegnaj Pawle. Zabrakło dzisiaj na zawsze Twojego uśmiechu. To bardzo smutny czas. Dziękuję za wspólne chwile R.I.P. – napisała Zielińska. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska) Lut 27, 2020 o 5:22 PST Kuba Wojewódzki wspomina Pawła Królikowskiego Mówiłeś żeby w mediach nigdy nie stracić tajemnicy... Będę to zawsze pamiętał - napisał Kuba Wojewódzki. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Kuba Wojewódzki (@kuba_wojewodzki_official) Lut 27, 2020 o 6:49 PST Krzysztof Ibisz żegna Pawła Królikowskiego Pawle, swoim talentem, dobrocią, życzliwością i ciężką pracą uczyniłeś nasz świat lepszym miejscem. Ale Twoim...

Przeczytaj
Antek Królikowski pokazał zdjęcie z ojcem sprzed lat
Styl życia Antek Królikowski pokazał wzruszające zdjęcie z tatą z dzieciństwa: „Tatuś obchodziłby dziś 59. urodziny”
Antek Królikowski pokazał dotąd niepublikowane zdjęcie z dzieciństwa w towarzystwie swojego niedawno zmarłego ojca. Ta fotografia wzrusza do łez.
Urszula Jagłowska
kwiecień 01, 2020

Znany i lubiany aktor, Paweł Królikowski , po latach walki z chorobą odszedł pod koniec lutego w wieku zaledwie 58 lat, pozostawiając w żałobie ukochaną żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz czworo dzieci. Juror „Twoja twarz brzmi znajomo” ostatnie miesiące życia spędził w szpitalu w bardzo złym stanie zdrowia, jednak jego nagła śmierć była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Odejście aktora wspominała na Instagramie jego rodzina , ale też  wielu polskich celebrytów postanowiło uczcić pamięć Królikowskiego w pełnych emocji wpisach w mediach społecznościowych. Także stacje Polsat oraz TVP postanowiły podczas swoich wiosennych ramówek minutą ciszy oddać hołd swojemu gwiazdorowi. Zdjęcie: EastNews Dziś, niespełna miesiąc po śmierci Pawła Królikowskiego , jego najstarszy syn, Antek Królikowski , postanowił uczcić dzień urodzin swojego ojca . Antek Królikowski pokazał zdjęcie z ojcem sprzed lat Antek Królikowski silnie przeżył śmierć swojego ojca i w ciągu minionych tygodni wielokrotnie wspominał śmierć ukochanego taty w mediach społecznościowych. Dziś młody aktor zdecydował się na kolejne wspomnienie Pawła Królikowskiego. Z okazji przypadających na 1. kwietnia urodzin Pawła Królikowskiego, który obchodziłby teraz 59. urodziny , Antek pokazał dotąd niepublikowane zdjęcie sprzed lat, na którym jako kilkuletni chłopiec wtula się w ramiona taty. Tatuś obchodziłby dziś 59. Urodziny #kiedyśbyłojakośfajniej – podpisał fotografię Antek Królikowski. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski) Mar 31, 2020 o 9:57 PDT Wiele osób ze świata polskiego show biznesu zareagowało na post Antka, m.in. Barbara Kurdej-Szatan , Marcelina Zawadzka , Rafał Maślak , Paulina Krupińska ,...

Przeczytaj