klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
tatuaż na nadgarstku
Pinterest@cat.subdiy.com
Styl życia

Pierwszy tatuaż - co warto wiedzieć?

Odpowiedzialne podejście do pierwszego tatuażu to ważna kwestia. Wybranie odpowiedniego wzoru oraz tatuażysty jest podstawą, w innym przypadku możemy szybko pożałować naszej decyzji. To jednak nie są jedyne kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę.
Aneta Zygmuntowicz
listopad 06, 2020

W tym artykule znajdziecie wszystkie informacje, jakie musicie poznać przed zrobieniem pierwszego tatuażu. Sprawdźcie, jak przygotować się do sesji tatuowania, czy tatuaż boli oraz jak dbać o wzór podczas procesu gojenia i po nim.

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Jak zaplanować pierwszy tatuaż?

Planowanie pierwszego tatuażu to bardzo istotna kwestia. Trzeba pamiętać, że wzór zostanie z nami na zawsze, dlatego wybór motywu jest bardzo istotny. Warto wybrać wzór, który nam się nie znudzi i będzie miał dla nas jakieś znaczenie. Lepiej pomyśleć nad wzorem kilka tygodni, niż potem żałować wyboru. Ważne jest to, by nie kierować się chwilową modą, ale wybrać motyw, z którego będziemy zadowoleni również za kilka czy kilkadziesiąt lat.

Na pierwszy raz polecamy wybrać mniejszy tatuaż. Dzięki temu przekonamy się, jak znosimy ból podczas tatuowania i czy tatuaże w ogóle są dla nas.

znaczenie tatuaży
iStock

Jak wybrać odpowiedni salon tatuażu?

Wybór odpowiedniego salonu tatuażu jest również ważny co wybór wzoru! Przede wszystkim wybierajmy tylko i wyłącznie profesjonalne studia, które mają dobre opinie. W innym przypadku możemy trafić do kiepskiego tatuatora i na pewno nie będziemy zadowoleni z efektu.

Przed podjęciem decyzji warto przejrzeć portfolio danego tatuażysty. To artyści, którzy mają różnorodne style. Do innego tatuażysty wybierzemy się na realistyczny rysunek, do innego na delikatny wzór z jednej linii, a jeszcze do innego na duży kolorowy tatuaż. Wybierzcie taki salon tatuażu, w którym wykonuje się wzory w stylu, którego szukacie.

Zgarnij kod rabatowy Groupon na realizację wszystkich swoich planów i marzeń.

Jak przygotować się do tatuażu?

Przed wykonaniem tatuażu należy:

  • przez minimum 7 dni smarować tatuaż maściami lub balsamami, aby skóra była odpowiednio nawilżona,
  • przez 7 dni pić dużą ilość wody, minimum 2 litry dziennie,
  • na minimum 2 dni nie spożywać alkoholu,
  • unikać opalenia i wszelkiego rodzaju podrażnień skóry,
  • przed samym zabiegiem wyspać się i zjeść porządny posiłek.

Nie decydujcie się na tatuowanie w czasie miesiączki i kilka dni przed. Po pierwsze nasz organizm może być wtedy osłabiony. Po drugie ból w tej części cyklu jest zdecydowanie mocniej odczuwalny.

Czy tatuaż boli?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań przed wykonaniem pierwszego tatuaży. Niestety, nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Odczuwanie bólu podczas tatuażu jest kwestią bardzo indywidualną. U jednej osoby może być odczuwalny delikatny dyskomfort, inna nie będzie mogła wytrzymać z bólu.

Duży wpływ na tę kwestie ma także miejsce tatuowania oraz wybór wzoru. Najbardziej bolesne jest wypełnianie wzoru, dlatego same kontury będą przyjemniejsze w odbiorze. Czym większy tatuaż, tym zabieg może być mniej przyjemny. No i na koniec bardzo istotna kwestia, czyli wybór miejsca. Tatuaż na kościach, czyli na przykład żebrach, obojczykach, będzie zdecydowanie bardziej bolesny niż ten na miejscach, gdzie mamy więcej tłuszczyku. Jeśli boicie się bólu, zdecydowanie lepiej wybrać tatuaż na plecach, tatuaż na przedramieniu, ramieniu lub tatuaż na udzie.

Jak dbać o tatuaż?

Odpowiednia pielęgnacja tatuażu jest niezwykle ważne. Dzięki temu gojenie będzie przebiegać prawidłowo, a wzór długo będzie wyraźny! Proces gojenia trwa zazwyczaj około 2-3 tygodnie. Przez ten czas należy regularnie myć tatuaż co kilka godzin, aby rana była czysta. Najlepiej robić to wodą z delikatnymi mydłem bezzapachowym. Równie ważne jest regularne nawilżanie skóry. Maść natłuszczającą do tatuaży trzeba nakładać co kilka godzin.

Odpowiednia dbałość o nasz wzór nie kończy się wraz z zakończeniem procesu gojenia. Przede wszystkim musimy odpowiednio chronić wzór przed słońcem. Przed każdorazową ekspozycją na promienie słoneczne należy pokryć tatuaż grubą warstwą kremu w wysokim filtrem SPF. Warto również używać specjalnych maści do tatuażu, które przedłużą jego trwałość.

 

Komentarze
tatuaż róża
iStock
Styl życia Tatuaż róża – najmodniejsze wzory i umiejscowienie
Tatuaż róża to jeden z najmodniejszych wzorów tatuaży damskich. Kobiety robią sobie taki tatuaż najczęściej na ręce i wybierają dość skomplikowane, ale za to zwykle jednobarwne wzory.
Matylda Nowak
listopad 17, 2020

Tatuaż róża to idealny wzór dla kobiety, ale chętnie decydują się na niego także mężczyźni. Panowie często robią sobie taki tatuaż na wierzchu dłoni, tymczasem kobiety wybierają bardziej dyskretne miejsca i zwykle mniej rzucające się w oczy wzory .         View this post on Instagram                       A post shared by 대전타투 청아타투 (@cheong_ah_tattoo) Sądząc po zdjęciach udostępnianych w mediach społecznościowych, najchętniej wybierany przez kobiety jest czarny tatuaż róża z cieniowaniem . Tatuaż róża jest wykonywany najcześciej na ramieniu, przedramieniu, nadgarstku , na obojczykach i między łopatkami. Jest to też często wybierany jako wzór tatuażu na udzie . Zwykle tatuowana jest róża z rozłożonymi płatkami, liśćmi i czasami także łodygą . Przy czym łodyga przybiera czasami postać inspirującego napisu. Róży rzadko towarzyszą inne wzory. A jeśli już, to jest to zazwyczaj wąż lub dość proste, geometryczne kształty.  Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda modny tatuaż z różą, koniecznie zajrzyj do naszego przeglądu! Zobacz także:  Tatuaż kwiat lotosu – poznaj jego znaczenie i zobacz najpiękniejsze wzory!

Przeczytaj
tatuaż na ramieniu
iStock
Styl życia Tatuaż na ramieniu - wzory, ból, pielęgnacja, cena
Tatuaż na ramieniu jest bardzo często wybierany ze względu na mały ból podczas tatuowania i świetne miejsce do eksponowania wzoru. Ceny takich tatuaży zaczynają się zwykle od 200 zł za mały wzór do kilku tysięcy za rękawek.
Aneta Zygmuntowicz
listopad 27, 2020

Najczęstszymi motywami na tatuaż na ramieniu kobiecy są wzory florystyczne i zwierzęce. W tym miejscu świetnie wyglądają zarówno minimalistyczne kompozycje, jak i realistyczne szkice. Pamiętajcie o odpowiedniej pielęgnacji tatuażu, aby prawidłowo się goił i był trwały. Czy tatuaż na ramieniu boli? Ból podczas wykonywania tatuażu przez każdego odczuwany jest inaczej. Dla niektórych może być to zabieg zupełnie bezbolesny, dla innych niemal nie do wytrzymania. Tatuaż na ramieniu jest jednym z najmniej bolesnych tatuaży ze względy na to, iż igła nie jest wbijana blisko kości i jest tam mniej receptorów bólowych. Jeśli więc obawiacie się o ból podczas tatuowania, ramię jest bardzo dobrym wyborem na pierwszy tatuaż . Pielęgnacja tatuażu na ramieniu Odpowiednia pielęgnacja tatuażu na ramieniu to gwarancja prawidłowego gojenia i trwałego wzoru. Gojenie trwa zwyczaj około 2-3 tygodni, przez ten czas szczególnie powinniśmy się skupić na odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest tutaj utrzymanie higieny oraz odpowiednie nawilżenie skóry . Skórę powinniśmy przemywać minimum 2-3 dziennie za pomocą ciepłej wody z delikatnym środkiem myjącym. Co kilka godziny należy również nakładać tłuste maści, które mocno nawilżą i zabezpieczą skórę. Przez ten czas unikajmy także basenu, sauny, opalania oraz alkoholu. Po zakończonym procesie gojenia również musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim skupmy się ochronie tatuażu przed promieniowaniem słonecznym . Zawsze przed ekspozycją na słońce, nałóżmy grubą warstwę kremu ochronne z wysokim filtrem SPF. Warto również regularnie smarować skórę specjalnymi kremami i balsami do tatuaży , które zapobiegną blaknięciu i utrwalą wzór. Tatuaż na ramieniu - cena...

Przeczytaj
czym smarować tatuaż
iStock
Pielęgnacja Tatuaż na plecach - czy boli, pielęgnacja, inspiracje
Tatuaż na plecach to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wzór zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Duży obszar daje możliwość wytatuowania właściwie każdego wzoru, a samo tatuowanie jest mniej bolesne niż w innych miejscach.
Aneta Zygmuntowicz
październik 13, 2020

Tatuaż na plecach to bardzo praktyczny wzór, który łatwo można zakryć, ale także pięknie wyeksponować. Kobiety najczęściej wybierają delikatne wzory, takie jak kwiaty lub mandale. Mężczyźni częściej stawiają na wytatuowanie całych pleców. Czy tatuaż na plecach boli? Ból podczas wykonywania tatuażu zależny jest od indywidualnego progu bólu. Dla jednych może być ona bolesny, dla innych niemal nieodczuwalny. W tych obszarze jest dość mało receptorów bólowych, dodatkowo mamy warstwę, tłuszczu i mięśni, co zmniejsza nieprzyjemne odczucia, gdyż nie wbijamy się igłą blisko kości. Z tych względów plecy uznawane są za najmniej bolesne miejsce do tatuowania . Tatuaż może być bardziej bolesny w środkowej części pleców w okolicach kręgosłupa . Wynika to z faktu, że mamy tam zdecydowanie mniej tkanki tłuszczowej i mięśni, więc igła wbija się bardzo blisko kości. Jak pielęgnować tatuaż na plecach? Odpowiednia pielęgnacja tatuażu to podstawa, dzięki której proces gojenia przebiegnie pomyślnie, a my będziemy się cieszyć wyraźnym i trwałym wzorem. Proces gojenia tatuażu trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni w zależności od wielkości wzoru i użytej techniki. Przez ten czas należy wykonywać dwie istotne czynności. Przede wszystkim dbajmy o czystość skóry. Warto raz na kilka godzin przemywać ją ciepłą wodą z delikatnym mydłem. Równie ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry - w pierwszych tygodniach należy nakładać na nią maści natłuszczające kilkukrotnie w ciągu dnia. Unikajmy również opalania, sauny i basenu. Koniec procesu gojenia to nie koniec pielęgnacji. Warto regularnie stosować specjalne kremy do tatuaży, które zapobiegną ich blaknięciu. Bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna ! Przed ekspozycją na słońce,...

Przeczytaj
świeży tatuaż - gojenie tatuażu
Styl życia Gojenie tatuażu - ile to trwa, etapy, pielęgnacja
Gojenie tatuażu to bardzo ważny proces, który wpływa na jego dalszy wygląd. Składa się z kilku etapów i trwa zazwyczaj do 2 do 6 tygodni. Sprawdźcie, jakie rozróżniamy etapy gojenia tatuażu i jak należy go pielęgnować.
Aneta Zygmuntowicz
grudzień 22, 2020

Gojenie tatuażu składa się z 3 etapów: świeża rana, rozpoczęcie regeneracji naskórka oraz intensywna regeneracja. W czasie różnych etapów możemy zaobserwować sączenie się rany, wypływanie tuszu, mocny świąd oraz łuszczenie się skóry. Są to naturalne objawy odbudowy skóry, jednak występujące w niektórych etapach gojenia mogą być powodem do niepokoju. Ile goi się tatuaż? Długość procesu gojenia się tatuażu zależna jest od wielkości wzoru. Małe tatuaże goją się mniej więcej 2-3 tygodnie, większe nieco dłużej - może być to okres od 4 do 6 tygodni . Aby proces gojenie przebiegał prawidłowo, należy się trzymać kilku ważnych zasad i odpowiednio pielęgnować skórę. Etapy gojenia tatuażu Początkowy etap gojenie obejmuje pierwsze 4-5 dni po zrobieniu tatuażu. Przez ten czas jest to świeża rana, którą trzeba chronić przed zakażeniem . W tym etapie ze skóry mogą nam się sączyć osocze, krew oraz cząstki tuszu, które zostają wypychane przez organizm. Przez pierwsze kilka godzin tatuaż zabezpieczony jest przez folię. Ściągamy j ą po przyjściu do domu i zaczynamy odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim musimy mocną uwagę zwrócić na higienę, aby nie wdało się zakażenie. Myjemy skórę co kilka godzin za pomocą ciepłej wody i delikatnego mydła. Równie ważne jest natłuszczenie skóry, w tym celu używamy specjalnych kremów do tatuażu. Jeśli na tatuażu pojawią się strupki, pod żadnym pozorem nie wolno ich zrywać! Drugi etap gojenie zaczyna się pod koniec pierwszego tygodnia i trwa przez minimum tydzień. W tym okresie skóra zaczyna się regenerować i goić . Nowy naskórek powoli pojawia się na tatuażu, przez co może się wydawać, że wzór nieco zbledł. Możemy też czuć dokuczliwy...

Przeczytaj