Wejdź
Dieta CRAM: na czym polega?
Styl życia

Płaski brzuch do lata bez wyrzeczeń? Z dietą CRAM to gwarantowane! Na czym polega?

Marzysz o idealnej sylwetce bez wyrzeczeń i efektu jojo? Z tą dietą to możliwe. Sprawdźcie, jak powinien wyglądać jadłospis.
Urszula Jagłowska
kwiecień 18, 2019

Nastanie sezonu wiosenno-letniego motywuje nas do walki o piękną sylwetkę. Oczywiście najlepszym sposobem na polepszenie samopoczucia, kondycji, a przede wszystkim wysmuklenie ciała są ćwiczenia, to jednak nie oszukujmy się – wolimy pójść na łatwiznę i zamiast siłowni poszukujemy szybkich i skutecznych odchudzających diet. Niestety większość z nich, choć w rzeczywistości daje nam ekspresowe rezultaty, niejednokrotnie prowadzi do efektu jojo, czy nawet zaburzeń hormonalnych. Warto więc postawić na zbilansowany dobór wartości odżywczych, który nie tylko szybko pomoże nam pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie. Właśnie taka jest dieta CRAM. Na czym polega?

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Dieta CRAM: skuteczne odchudzanie bez efektu jojo

Dieta CRAM, choć jest popularna szczególnie w Ameryce Łacińskiej oraz we Włoszech, to szturmem zaczyna podbijać także inne regiony. Wszystko dzięki niezwykłej skuteczności, prostocie, a przede wszystkim braku efektu jojo. Dlaczego? CRAM to specjalnie ułożony plan żywieniowy dedykowany w szczególności osobom cierpiącym na problemy żołądkowo-jelitowe. Pomaga w leczeniu niestrawności czy wzdęć, jak również towarzyszących im objawów, takich jak odwodnienie, zmęczenie, skurcze brzucha i letarg.

Dieta CRAM: na czym polega?

CRAM to jedna z tych błyskawicznych diet, po zastosowaniu których ekspresowo zauważymy utratę wagi. Jej podstawą są cztery produkty: zboża (C – Cereals), ryż (R – Rice), jabłka (A – Apples) oraz mleko (M – Milk). Skąd taki dobór? Zboża i ryż są bogate w błonnik, który tworzy gęsty żel w jelicie i pochłania nadmiar płynu. Do tego zapobiega bolesnym skurczom występującym często podczas zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Jabłka są bogate w pektyny redukujące poziom glukozy we krwi, wspomagające pracę układu odpornościowego bioflawonoidy, czy kwercetynę mającą właściwości oksydacyjne i przeciwzapalne. Z kolei mleko jest cennym źródłem wapnia i białka.

Przeczytaj także: Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Dzień zaczyna się szklanką soku jabłkowego w towarzystwie dwóch pełnoziarnistych sucharów i szklanki mleka. W porze lunchu zalecany jest biały ryż przyprawiony szczyptą imbiru i cytryny. Na kolację zaś makaron pełnoziarnisty z oliwą z oliwek i bazylią. Na przekąskę można zjeść surowe lub gotowane jabłko, bądź wybrać je w formie musu. Alternatywnie dopuszcza się szklankę mleka półtłustego. Ze względu na dużą ilość glutenu oraz laktozy, dieta CRAM nie jest zalecana osobom z ich nietolerancją.

Warto również nadmienić, że dieta CRAM może być stosowana jedynie przez bardzo krótki okres czasu, ponieważ może prowadzić do niedoborów żywieniowych. Warto więc zdecydować się na nią kilka dni przed wielkim wyjściem. Płaski brzuch gwarantowany!

Modne ubrania z topowych marek w niskich cenach? Sprawdź zniżki na ANSWEAR.com kody rabatowe.

Zdjęcie: iStock

Komentarze
język migowy dla niemowląt
Fotolia
Styl życia Język migowy dla niemowląt - czy warto?
Inteligencja emocjonalna dzieci rozwija się znacznie szybciej niż ich umiejętności językowe. Maluch już od pierwszych miesięcy życia zdaje sobie sprawę ze swoich potrzeb, choć nie potrafi jeszcze o nich mówić. W jaki sposób możemy je odczytać? Czy warto migać do niemowląt?
Katarzyna Brasiak
lipiec 23, 2012

Każda mama wie, że - zwłaszcza na początku -  trudno jest prawidłowo odczytać znaczenie płaczu , krzyku, braku apetytu lub narzekań malucha. Zrozumienie informacji, które dziecko ma do przekazania znacznie ułatwia komunikację pomiędzy rodzicami a maluszkiem. Ma też korzystny wpływ zarówno na rozwój niemowlęcia, jak i na samopoczucie rodziców.  Jednym ze sposobów na skuteczne nawiązanie z nim kontaktu jest.. język migowy! Język migowy  wykorzystywany z relacjach z niemowlakiem rozwija przede wszystkim jego zdolności językowe oraz przyspiesza naukę mowy. Badania wykazały, że poznanie języka migowego w pierwszych miesiącach życia zwiększa także iloraz inteligencji, kształtuje umiejętność myślenia, podejmowania decyzji oraz planowania (w kolejnych latach życia). Dzięki temu dziecko chętniej rozwija umiejętności poznawcze, emocjonalne oraz psychiczne i od najmłodszych lat kształtuje w sobie poczucie pewności siebie. Nauka migania do niemowląt Język migowy dla niemowląt jest sposobem na  rozpoczęcie wczesnej komunikacji z dzieckiem , zanim będzie ono potrafiło słowami wyrazić swoje potrzeby. Naukę można rozpocząć już około szóstego miesiąca - jest to czas kiedy maluch zaczyna świadomie machać rączką, robiąc np. papa  – mówi Agnieszka Godlewska – Wawrzyniak, nauczyciel w Centrum Helen Doron Early English. Znaki powinny być dostosowane do wieku malucha. Dlatego początkowo poznaje te, określające podstawowe czynności lub rzeczy w jego otoczeniu – mleko, kąpać się, spać. Później dochodzą inne, np. boję się, a z czasem także zwierzęta lub części ciała. Naukę należy rozpoczynać od znaków wykonywanych przez usta. Następnie uczymy tych, do których pokazywania wykorzystujemy rękę płaską. Warto pamiętać, że w pierwszych miesiącach życia, dziecko nie potrafi jeszcze w pełni świadomie używać swoich palców. Zakres znaków będzie więc zmieniał...

Przeczytaj

Nasze akcje