klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Jak prać, by nie szkodzić naturze?

Wrzucając rzeczy do pralki rzadko się zastanawiamy, jaki wpływ na środowisko ma nasze działanie. A jeśli nawet, to większość z nas dochodzi do wniosku, że niewiele może w tej kwestii zrobić. Tymczasem to od nas zależy, czy będziemy prać i skutecznie i ekologicznie! Chcesz dowiedzieć się więcej, obejrzyj nasz film.
Materiał partnera
marzec 24, 2020

Advertisement

„Bycie EKO nie powinno być tylko trendem, ale koniecznością. Dlatego zdradzę wam, jak prać skutecznie i ekologicznie, by zadbać o planetę i kondycję ubrań”, mówi nasza redaktorka Kinga. O planecie powinniśmy myśleć już wkładając rzeczy do pralki.  Urządzenie nie powinno być włączane dla jednej bluzeczki, bo wtedy marnujemy wodę, energię i detergenty. Ale też nie może być przeładowane, bo rzeczy będą nie dość czyste i w efekcie wrzucimy je do pralki po raz drugi.

„Żeby pranie było zgodne ze środowiskiem, włączam krótki tryb prania. Im dłużej piorą się rzeczy, tym więcej włókien pęka, a co za tym idzie, uwalnia się więcej toksycznych substancji z ubrania”, wyjaśnia Kinga. 

Silan
Edipresse Content Studio

Wybór detergentów jest duży, od nas zależy, czy sięgniemy po te bardziej, czy mniej ekologiczne. Pewne jest jedno: bez nich żadne pranie się nie uda. Refleksja o ekologii i oszczędności może pojawić się w chwili, gdy decydujemy, czy użyć środka do płukania tkanin, czy jednak z niego zrezygnować. Czy miękkość i piękny zapach naszych ubrań warte są tego, by narażać planetę na kolejną porcję zanieczyszczeń?

Co powiesz na to, że płyny do płukania tkanin Silan Naturals są ukłonem w stronę środowiska? To prawda! Teraz już nie musisz wybierać między dobrem planety, a własną przyjemnością. Płyny Silan Naturals mają w sobie 99% składników pochodzenia naturalnego, nie zawierają w swoim składzie żadnych silikonów, barwników, ani mikroplastików. Formuła płynów jest w 100% wegańska, co zostało potwierdzone certyfikatem Vegan Society. Główny składnik zmiękczający jest teraz pozyskiwany z nasion rzepaku, dzięki czemu jego produkcja nie szkodzi planecie, a komponentów nie trzeba przewozić z drugiego końca świata. Nasz rodzimy rzepak jest naprawdę skutecznym składnikiem zmiękczającym tkaniny. 

Silan
Edipresse Content Studio

Czy ekologiczny płyn do płukania musi być ascetyczny i bezzapachowy? Wcale nie! Płyny Silan Naturals pięknie pachnią i to w trzech różnych wersjach. Ich aromaty są inspirowane naturą. 

  • Ylang Ylang & Vetiver Scent – znajdziemy tu doskonałą kompozycję cytrusowych nut bergamotki, orzeźwiających akcentów mięty i świeżej trawy wetiwer. Ten egzotyczny i jednocześnie świeży zapach jest naprawdę bardzo elegancki. 
  • Peony & White Tea Scent – upajający zapach piwonii połączony z relaksującymi nutami białej herbaty, tworzy idealną harmonię. Aromat jest świeży i kojarzy się z błogim relaksem na łonie natury.
  • Coconut Water Scent & Minerals – łączy w sobie subtelny aromat wody kokosowej i pielęgnujących minerałów. Kompozycja jest świeża, intrygująca i zaskakuje wieloma niuansami.

„To zdecydowanie mój faworyt”, mówi Kinga o tej ostatniej kompozycji zapachowej. Same sprawdźcie, która przypadnie do gustu wam. 

Silan
Edipresse Content Studio

Naturalny skład płynów do płukania Silan Naturals oraz ich świeże zapachy, to jeszcze nie jest wystarczający powód, żeby uznać je za produkty naprawdę przyjazne planecie. Warto  więc podkreślić, że opakowania Silan Naturals również są przyjazne środowisku: butelki wyprodukowano w całości z plastiku pochodzącego z recyklingu, a dzięki odpowiedniej segregacji odpadów wszystkie odzyskane z nich surowce nadają się do ponownego wykorzystania. 

Teraz nie zostaje już nic innego, jak cieszyć się doskonałą miękkością i pięknymi zapachami tkanin wypłukanych w Silan Naturals. Nie musimy wybierać między przyjemnością, a naturą!

Materiał powstał z udziałem marki Silan

Komentarze