klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Pokazano, jak wyglądała operacja Pawła Królikowskiego. Miał groźnego guza mózgu

TVN dwa miesiące po śmierci Pawła Królikowskiego wyemitowało program, w którym znalazły się fragmenty jego operacji mózgu. Aktor był świadomy w trakcie operacji.
Laura Osakowicz
maj 04, 2020

Aktor Paweł Królikowski zmarł pod koniec lutego 2020 roku. Aktor miał 58 lat. W szpitalu przed śmiercią spędził kilka miesięcy. Zoperowano go, ale od początku nie dawano dużych szans na przeżycie. Teraz, dwa miesiące po jego śmierci TVN wyemitował dokument "Neurochirurg", w którym pokazano operację Pawła Królikowskiego.

Julia Królikowska skończyła 22 lata. Zobaczcie jak wygląda teraz Kasia z "Klanu"

Operacja mózgu Pawła Królikowskiego 

Dotychczas te informacje nie były znane. Rodzina i bliscy niewiele mówili o stanie zdrowia Pawła w mediach. Wiadomo było jedynie, że aktor pod koniec 2019 roku trafił do szpitala. Już wcześniej miał problemy neurologiczne, a cztery lata temu przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. 

Teraz ujawniono, że Paweł Królikowski przeszedł poważną operację wycięcia guza mózgu. Poczuł nagły ból i miał problemy z mową podczas prowadzenia samochodu. Towarzyszyła mu jego żona Małgorzata Ostrowska Królikowska, która szybko wezwała karetkę. 

Wezwałam karetkę pogotowia. Przyjechali błyskawicznie. Powiedzieli, że zabierają Pawła na najbliższy oddział neurologiczny - powiedziała w programie.

Badania wskazywały, że aktor miał formę nowotworu mózgu zlokalizowanego w ośrodku mowy. Konieczna była szybka operacja. 

Wiem, że nie dość, że to jest ośrodek mowy, to jeszcze ten guz jest jaki jest, czyli bardzo chętny do odnawiania się, po ludzku mówiąc złośliwy - powiedział aktor w programie.

Pokazano także fragmenty z samej operacji Pawła Królikowskiego. Zaskakujący jest fakt, że w trakcie operacji na otwartym mózgu był on świadomy. 

W czasie operacji będzie pan obudzony, żeby można było z panem rozmawiać, żeby z dużą dokładnością będziemy w stanie wyznaczyć gdzie położony jest ten ośrodek mowy żeby go w żaden sposób nie uszkodzić - wyjaśniał lekarz.

Niestety po przebytej operacji stan Pawła Królikowskiego nie poprawiał się. Aktor nadal miał problemy z mową - nie był w stanie odliczyć do dziesięciu. 

Cały dokument możecie obejrzeć na Player.pl.

Zobacz także: Gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego: "Uczyniłeś ten świat lepszym"

Źródło zdjęcia głównego: EastNews

Komentarze
Artyści żegnają Pawła Królikowskiego
Styl życia Gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego: „uczyniłeś nasz świat lepszym”
Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat. Aktora pożegnało wielu kolegów i koleżanek z branży.

Niewyobrażalna tragedia dotknęła rodzinę Królikowskich. Juror „Twoja twarz brzmi znajomo” i gwiazdor kultowego serialu TVP „Ranczo”, Paweł Królikowski, zmarł rankiem 27. lutego 2020 roku . Wiadomość potwierdził brat artysty, Rafał Królikowski. Artyści żegnają Pawła Królikowskiego Paweł Królikowski długo zmagał się z chorobą neurologiczną. Problemy ze zdrowiem rozpoczęły się już  4 lata temu, kiedy wykryto u niego tętniaka mózgu, którego usunięto w 2015 roku. Pod koniec 2019 roku kolejna niezbędna była operacja neurochirurgiczna. Mężczyzna  trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem , w piątek 20. grudnia. Niestety z powodu infekcji, aktor przez kolejne tygodnie musiał pozostawać pod stałą kontrolą specjalistów w szpitalu. Dziś wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego zaskoczyła wszystkich . W sieci pojawiło się wiele wzruszających wpisów gwiazd, które z wspominają 58-letniego artystę. Katarzyna Zielińska wspomina Pawła Królikowskiego Żegnaj Pawle. Zabrakło dzisiaj na zawsze Twojego uśmiechu. To bardzo smutny czas. Dziękuję za wspólne chwile R.I.P. – napisała Zielińska. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska) Lut 27, 2020 o 5:22 PST Kuba Wojewódzki wspomina Pawła Królikowskiego Mówiłeś żeby w mediach nigdy nie stracić tajemnicy... Będę to zawsze pamiętał - napisał Kuba Wojewódzki. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Kuba Wojewódzki (@kuba_wojewodzki_official) Lut 27, 2020 o 6:49 PST Krzysztof Ibisz żegna Pawła Królikowskiego Pawle, swoim talentem, dobrocią, życzliwością i ciężką pracą uczyniłeś nasz świat lepszym miejscem. Ale Twoim...

Przeczytaj
Paweł Królikowski nie żyje! Aktor miał 58 lat
Styl życia Paweł Królikowski nie żyje. Aktor miał 58 lat
Znany i lubiany aktor i juror „Twoja twarz brzmi znajomo” przegrał walkę o życie. Artysta zmarł dziś nad ranem.

Paweł Królikowski nie żyje.  Aktor zmarł po długiej chorobie walcząc z powikłaniami po wycięciu tętniaka mózgu. Mężczyzna  trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem , w piątek 20. grudnia. Od tamtej pory wciąż przebywał na oddziale neurochirurgicznym pod stałą obserwacją lekarzy. Informacje o śmieci artysty potwierdził jego brat, Rafał Królikowski. Aktor zmarł w wieku 58. Zostawił żonę, także aktorkę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego , Julię , Marcelinę , Ksawerego i Jana oraz nowo narodzonego wnuczka .  Zdjęcie: EastNews Królikowski długo walczył z chorobą Paweł Królikowski długo zmagał się z chorobą neurologiczną. Problemy ze zdrowiem rozpoczęły się już 4 lata temu, kiedy wykryto u niego tętniaka mózgu.  Uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. I okazało się, że mogę żyć, że mogę się z wami spotykać - mówił po powrocie na plan „Twoja twarz brzmi znajomo”. W grudniu 2019 roku Paweł Królikowski ponownie trafił do szpitala i przeszedł operację, co potwierdził jego syn, Antek Królikowski. Rodzina postanowiła nie zdradzać jednak szczegółów dotyczących powodu, dla którego stan zdrowia artysty się pogorszył. W styczniu jego żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska zapewniała, że mąż czuje się dobrze, ale musiał zostać w szpitalu pod obserwacją specjalistów z powodu infekcji.   Paweł jest w dobrej formie. Niestety, zostanie jeszcze w szpitalu, bo wkradła się jakaś infekcja. To się zdarza. Konsultuję wszystko na bieżąco z lekarzem - mówiła Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z „Faktem”. Ciężki stan zdrowia sprawił, że aktor nie tylko musiał pożegnać się z rolą jurora w „Twoja twarz brzmi znajomo” , ale też kilka dni temu postanowił złożyć rezygnację z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich,...

Przeczytaj
Styl życia To nie charakteryzacja. Aktor TVN przeszedł poważną operację
Eryk Kulm kilka dni temu przeszedł operację nosa. Na Instagramie pokazał przerażające zdjęcie następstw zabiegu.
Laura Osakowicz
luty 04, 2020

Eryk Kulm to aktor młodego pokolenia, którego zobaczyć mogliśmy już w wielu kinowych i telewizyjnych produkcjach. Zagrał między innymi w "Belle Epoque", wystąpił także w kilku odcinkach serialu "Na Wspólnej". Teraz aktor postanowił na dobre odmienić swój wygląd i przeszedł  operację plastyczną . Dlaczego się na nią zdecydował? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Eryk Kulm Jr (@eryk_kulm_jr) Sty 14, 2020 o 1:59 PST Zobacz także: Ludzie wyśmiewali się z jej nosa. Operacja zmieniła ją w piękną kobietę!   Eryk Kulm przeszedł operację nosa Eryk Kulm w ostatnim czasie dostawał głównie role drugoplanowe i epizody. Okazuje się, że przyczyną braku pierwszoplanowych ról był... nos Eryka. Charakterystyczny element twarzy sprawiał, że aktor mógł grać tylko wybrane role. Przynajmniej tak wydawało się samemu Erykowi, który ma teraz nadzieję, że odmieniony wygląd przyniesie mu wiele nowych propozycji.  Aktor tuż po operacji pochwalił się zdjęciem opuchniętej twarzy z opatrunkami. Mimo bólu, który zapewne mu towarzyszy, nie opuszcza go jednak dobry humor.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Eryk Kulm Jr (@eryk_kulm_jr) Lut 1, 2020 o 1:00 PST Pozdrawiam wszystkich zaspanych w ten sobotni poranek. I tych co jedzą też, mam nadzieje, że pomogłem w odchudzaniu - napisał na Instagramie aktor.  Eryk Kulm przeszedł operację zaledwie trzy dni temu. Oznacza to, że minie jeszcze trochę czasu, zanim aktor pochwali nam się swoją odmienioną twarzą. Jesteście ciekawi czy operacja zadziała na jego korzyść? Źródło zdjęcia głównego: Instagram  

Przeczytaj
Antek i Paweł Królikowscy nagrali razem piosenkę. "Tata mój" wzrusza do łez
Styl życia Antek i Paweł Królikowscy nagrali razem piosenkę. "Tata mój" wzrusza do łez
Wspólna piosenka Antka i Pawła poruszyła fanów rodziny Królikowskich. Słowa utworu pokazują wyjątkową więź ojca z synem.
Milena Majak
luty 28, 2020

Śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła światem mediów. Jego koledzy i koleżanki z branży opublikowali wiele wzruszających wpisów, w których wspominają 58-letniego aktora . Dużo mówi się też o pięknym pożegnaniu, które opublikowała rodzina  zmarłego artysty. Jednak prawdziwym wyciskaczem łez jest piosenka , którą Antek nagrał razem z tatą. Jej słowa pięknie opisują relację między synem i ojcem. Piosenka Antka Królikowskiego i Pawła Królikowskiego Antoni i Paweł Królikowscy w ramach charytatywnej akcji nagrali utwór "Tata mój" . Autorem piosenki jest Tomasz Szczepanik z grupy Pectus. Mimo że powstała w 2013 roku, teraz wiele osób zaczęło ją przypominać. Utwór jest pełen pozytywnych emocji, ale słuchając go właśnie teraz, kiedy wiadomo, że Paweł Królikowski nie żyje, trudno powstrzymać łzy. Antoni jest pierwszym synem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej oraz Pawła Królikowskiego. Urodził się w 1989 roku. Raczej nie zastanawiał się długo nad obraniem drogi zawodowej. Po prostu postanowił pójść w ślady w rodziców . Obecnie jest jednym z bardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia. Nie jest tajemnicą, że Antek i Paweł mieli ze sobą świetny kontakt. Łączyła ich wyjątkowa relacja ojciec-syn.  Mnie zawsze imponowała twoja samodzielność. Antek, kiedy miał 19 lat, wyniósł się z domu, zarabiał na siebie, a my z żoną mieliśmy poczucie, że stoimy w odwodzie i ubezpieczamy tyły […]. Antek naprawdę od urodzenia był niebanalny i niesamowicie rozgarnięty – tak powiedział o Antku w rozmowie z Vivą, Paweł Królikowski.  Co myślicie o tej piosence? Zdjęcie główne: Instagram.com/antek_krolikowski

Przeczytaj