klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
materiały PR
Styl życia

Portret opery czyli wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego „Wokół Powder Her Face”

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej została otwarta wyjątkowa wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z markami Sony i Shiseido z okazji premiery opery "Powder Her Face" w adaptacji jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiej sceny operowej – Mariusza Trelińskiego.
Agata Kufel
czerwiec 02, 2015

Opera "Powder Her Face" jest jednym z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w tym roku. Na widzów spektaklu czekają niesamowitej muzyka, międzynarodowa obsada, kontrowersyjny scenariusz, który nie stroni od ostrych zwrotów akcji i mocnych akcentów, a także niestandardowy układ sceny i widowni.

W pracę nad operą zaangażowani byli najwybitniejsi twórcy. Reżyserem jest Mariusz Treliński, a autorem scenografii – Boris Kudlička. Orkiestrę poprowadził wybitny dyrygent Alejo Pérez, choreografię i inscenizację przygotował Tomasz Wygoda. W rolach głównych zostali obsadzeni światowej sławy aktorzy zagraniczni, między innymi Allison Cook, Leonardo Capalbo, Peter Coleman-Wright  czy Kerstin Avemo.

Bezprecedensowa wystawa

Wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym spektaklowi. 36 zdjęć prezentowanych w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przedstawia kulisy pracy największej sceny teatralnej w Europie oraz portrety artystów grających w "Powder Her Face".

Każdy kadr przedstawia inne stroje, fryzury, emocje i charakter poszczególnych postaci. Dzięki dużemu formatowi wydruków, po zakończeniu opery widz może nadal pozostać w klimacie przedstawienia.  W przygotowanie aktorów do sesji zdjęciowej byli zaangażowani wszyscy twórcy opery.

 

W mojej dotychczasowej karierze nigdy nie widziałem, aby w jakiejkolwiek operze na świecie premierze towarzyszyła tego typu wystawa. Jest ona wydarzeniem bez precedensu, które w wyjątkowy sposób rozwija samo przedstawienie o dodatkową, unikalną wartość

Waldemar Dąbrowski, dyrektor generalny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Podczas sesji fotograficznej powstały wyjątkowe zdjęcia Beauty, dedykowane  marce Shiseido, partnera Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Wizja twórcza i talent Roberta Wolańskiego oraz wizażystki Marianny Jurkiewicz pozwoliły na kreację czterech tematów wizażu w różnej estetyce koloru. Niezaprzeczalnie opera "Powder Her Face" była główną inspiracją twórców.

Aby wrażenia artystyczne odwiedzających wystawę były jeszcze większe, najwyższej jakości profesjonalne wydruki w dużym formacie (100 x 150 cm) przygotowała firma ProfiLab. Po zakończeniu sezonu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej zdjęcia pojadą wraz z obsadą między innymi do Belgii.

Wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego jest dostępna dla wszystkich widzów odwiedzających Teatr Wielki w czasie przedstawień oraz godzinę po każdym spektaklu aż do 30 czerwca 2015 roku.

Daty spektakli: 12, 14, 16, 19 maja 2015

Shiseido poleca

1 z 8

Andrzej Wajda, Allan Starski

Andrzej Wajda, Allan Starski
2 z 8

Mr. & Ms. Zava, Katarzyna Ostanek

Mr. & Ms. Zava, Katarzyna Ostanek
3 z 8

Katarzyna Sokołowska

Katarzyna Sokołowska
4 z 8

Kerstin Avemo - Pokojówka

Kerstin Avemo - Pokojówka
5 z 8

Leonardo Capalbo - Elektryk

Leonardo Capalbo - Elektryk
6 z 8

Allison Cook – Księżna

Allison Cook – Księżna
7 z 8

Kerstin Avemo - Pokojówka jako Kochanka

Kerstin Avemo - Pokojówka jako Kochanka
8 z 8

Allison Cook – Księżna

Allison Cook – Księżna
Komentarze