klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Porządkowanie kosmetyków metodą KonMari

Dotychczas metodę KonMari omawiano przede wszystkim w kontekście porządkowania garderoby. Kobiety, które mogą pochwalić się równie dobrze wyposażoną toaletką postanowiły przenieść ją jednak także na inny grunt – kosmetyków do makijażu i pielęgnacji.
Małgorzata Mrozek
sierpień 11, 2016

Porządkowanie kosmetyków jest jak robienie w kółko tego samego. Chociaż przy większych porządkach część produktów wyrzucamy, szybko kupujemy kilka nowych kosmetyków i nim się obejrzymy, te starsze są już przeterminowane. Efekt? Toaletka czy szuflada z kosmetykami wciąż jest przepełniona. Bałagan, jak nietrudno się domyślić, bywa na tyle męczący, że w otoczeniu niemalże totalnego chaosu ciężko nam się na czymkolwiek skupić.

W obecnym świecie miejsce uchodzi za luksus. Tym bardziej warto pamiętać o tym, że kiedy uprzątniemy bałagan, mamy jaśniejszy umysł. Porządek to coś, co nic nie kosztuje i rzecz, którą możemy w pełni kontrolować. Jedynym kosztem jest nasz czas. By uporządkować rzeczy metodą KonMari, warto mieć co najmniej dwa dni wolnego. Głównym jej założeniem jest pozbycie się wszystkiego, co nie jest niezbędne.

Marie Kondo, autorka książki „Magia sprzątania”, przekonuje, by biorąc do ręki każdy kolejny przedmiot zadać sobie pytanie: „czy to jeszcze przyniesie mi radość”. Jeśli odpowiedź jest przecząca, pozbywamy się tego na dobre – bez poczucia winy, nie zważając na sentymenty. Okazuje się, że jej sposób jest dobry także na uporządkowanie kosmetyków. Przed wami sześć wskazówek, które pomogą wam uporać się z kosmetycznym bałaganem w mieszkaniu/domu.

Po pierwsze: zostawić tylko te produkty, które przyniosą nam wiele radości

Po drugie: zostawić tylko to, co naprawdę lubimy i czego używamy. Sam fakt posiadania kosmetyku raczej mija się z celem

Po trzecie: posegregować próbki (jak też kosmetyki do makijażu i pielęgnacji) według terminu ważności

Po czwarte: na zewnątrz pozostawić tylko najpiękniejsze produkty, które nadają się jako element dekoracji

Po piąte: wykorzystać słoiki i organizery w taki sposób, aby wszystko ustawić pionowo i dzięki temu móc wszystko przerzucić wzrokiem, kiedy czegoś szukamy

Po szóste: pozostawione produkty uporządkować według koloru lub typu

Fot. Instagram.com/enilegnajo

Komentarze
Styl życia Przezabawne zdjęcia psów PRZED i PO
Powiedzmy sobie szczerze. Zwierzęta to najlepsi polepszacze humoru. Możemy godzinami oglądać zabawne zdjęcia piesków i kotków, a Wy? Mamy dla Was dzisiaj coś specjalnego – zdjęcia z cyklu „Przed i Po” w wydaniu cudownych czworonogów. Uwaga. Będzie dużo śmiechu!
Agata Olejniczak
sierpień 05, 2016

LANA PRZED Someone missed her calling in Lord of the Rings. #7 in my new photo series HAIRY! • These dogs have all been transformed by the amazingly talented groomers from @HealthySpot, and cut in a Japanese dog grooming style that makes the dog look over the top adorable! • "Lana Before" • Grooming: Koko Fukaya of Healthy Spot Lighting: @faintastic @itsashleypoole Retouching and Photography: Grace Chon • #hairyseries #gracechoninc #kimknightrepresents #teamcanon #dogsofinstagram #bestwoof #houndsbazaar #doggrooming #healthyspot #mmmexplore#commercialphotography #weeklyfluff #coolhunter #멍스타그램ialphotography #weeklyfluff #coolhunter #멍스타그램 Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Grace Chon (@thegracechon) 23 Lip, 2016 o 6:53 PDT LANA PO Someone missed her calling in Lord of the Rings. #7 in my new photo series HAIRY! • These dogs have all been transformed by the amazingly talented groomers from @HealthySpot, and cut in a Japanese dog grooming style that makes the dog look over the top adorable! • "Lana After" • Grooming: Koko Fukaya of Healthy Spot Lighting: @faintastic @itsashleypoole Retouching and Photography: Grace Chon • #hairyseries #gracechoninc #kimknightrepresents #teamcanon #dogsofinstagram #bestwoof #houndsbazaar #doggrooming #healthyspot #mmmexplore#commercialphotography #weeklyfluff #coolhunter #멍스타그램ialphotography #weeklyfluff #coolhunter #멍스타그램 Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Grace Chon (@thegracechon) 23 Lip, 2016 o 6:52 PDT Mina suni - bezcenna. Naszym zdaniem psiak wygląda w obu wersjach tak samo doskonale. :) BIGGIE SMALLS PRZED I love them all but this one *might* be my personal favorite. #8 in my new photo series HAIRY! • These dogs have all been transformed by the amazingly talented groomers from @HealthySpot, and cut in a Japanese dog grooming style that makes the dog look over the top adorable! •...

Przeczytaj
Makijaż Kosmetyki halal nie tylko dla muzułmanek
To, że kosmetyki halal staną się jednym z wiodących trendów tego roku, przewidywano już w grudniu. Chociaż przesadą byłoby twierdzić, że podbiły one rynek i zagroziły popularniejszym produktom wegańskim, nie da się ukryć, że ich obecność jest coraz bardziej zauważalna.
Małgorzata Mrozek
sierpień 09, 2016

Był już szał na kosmetyki wegańskie i wolne od okrucieństwa. Nie spada też popyt na produkty naturalne czy organiczne. Teraz oczy makijażoholiczek poszukujących niszowych nowości zwrócone są jednak w kierunku kosmetyków „czystych”, a konkretniej – dozwolonych w islamie. Mowa oczywiście o produktach halal . Samo pojęcie halal do niedawna kojarzyło się bardziej z żywnością. Pod wpływem mediów społecznościowych zasady islamu na dobre zadomowiły się także w świecie kosmetyków. Zdjęcia obrazujące kosmetyki halal lub makijaż halal na Instagramie liczone są w tysiącach i wiele wskazuje na to, że trend ten się nie odwróci. Découvrez les vernis perméables El Nabil qui n'invalident pas les ablutions #vernis #vernishalal #halalcosmetic #halalcosmetics #elnabil #elnabiladdict #boutiquehalal https://boutiquehalal.com Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Boutique Halal (@boutiquehalal) 4 Sie, 2016 o 4:47 PDT Już w grudniu przewidywano, że w ciągu pięciu lat, a więc do 2020 roku, rynek kosmetyków halal w Arabii Saudyjskiej wzrośnie o ponad 15 proc. Co więcej, rosnący popyt na tego typu produkty, jeśli wierzyć statystykom Google Trends, rośnie nieprzerwanie od 2013 roku. Czy to zasługa tylko i wyłącznie muzułmanek? Niekoniecznie – kosmetyki halal to propozycja dla wszystkich kobiet. Kosmetyki halal produkowane są bez jakichkolwiek zakazanych przez islam składników, takich jak świński tłuszcz wykorzystywany często w szminkach czy alkohol. Specjalizujące się w ich produkcji marki starają się o specjalne certyfikaty. Jak dotąd zdobywają je głównie powstające jak grzyby po deszczu niszowe marki z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii . Toxic ingredients sneaking up on lipsticks (and none of which are in Claudia Nour Cosmetics ) : Methylparaben is a preservative used in many beauty products ... specially in the U.s. Use of these chemicals is restricted in the...

Przeczytaj
Styl życia Zdjęcia dojrzałej pary w negliżu podbijają internet
Amerykańska fotografka zaprezentowała dojrzałe piękno, którego tak często nie dostrzegamy. Zobaczcie tę niesamowitą sesję i sprawdźcie, co urzekło miliony osób.

Gerry i Darwin są w związku od 20 lat. Ona ma 75 lat, a on 70. Wraz z wiekiem ich miłość nie gaśnie, a wręcz się umacnia, co idealnie udało się uchwycić amerykańskiej fotografce w ich nagiej sesji. Jade Beall na swoim Instagramie pyta, dlaczego piękno rozumiemy tylko w jeden sposób i dlaczego tak naprawdę nie możemy przyjąć milionów jego definicji. Celem tej sesji było pokazanie, że starzenie, zwiotczałe ciało i zmarszczki zupełnie nie przeszkadzają miłości, kiedy tak naprawdę chce się kogoś darzyć tym uczuciem. Zobaczcie także:   Te kobiety pokazują, że odmienność także jest piękna Na Instagramie Jade możemy podziwiać fotografie kolejnej pary, która zdecydowała się na pozowanie w negliżu. To nie pierwszy raz, kiedy Jade Beall dzięki swoim pracom pokazuje piękno ludzkiego ciała , jakie kryje się w jego niedoskonałości. Np. w 2013 roku stworzyła fotografie półnagich młodych matek , co było sprzeciwem wobec presji wywoływanej przez społeczeństwo odnośnie szybkiego powrotu do formy po urodzeniu dziecka . Zdjęcia Gerry i Darwina obiegły media społecznościowe. Czy w Was też budzą podziw? Gerry, 75, and Darwin, 70, beloveds for over 20 years. I refuse to accept the wide spread (mostly western) human belief system in regards to what is beautiful, especially when it comes to the sacred vessel we call our bodies. Why do we accept to believe that one thing must be more beautiful than another? Why cannot we embrace a million-billion definitions of beautiful? The divine: skin that drapes, stretches, sags, wrinkles, burns and rebuilds like spiraling Fibonacci across our fragile and strong bones made from the same stuff as the stars all combining to create this phenomenon that comes to life for a short amount of times that we call... bodies. Many from my human tribe and other humans who wish to sell me things "that will hide the evidence that I am growing older" tell me that as I...

Przeczytaj
Styl życia Ty decydujesz, czym jest perfekcja
„Kocham to zdjęcie. Wiem, że nie powinnam – zobaczcie tylko na te 'wady'” – tak komentuje jedno ze swoich zdjęć instagramowiczka Megan Jayne Crabbe (instagram: @bodyposipanda). O co chodzi?
Aleksandra Wójcik
sierpień 03, 2016

Jak powszechnie wiadomo na Instagramie i innych mediach wprost roi się od idealnych dziewczyn, z idealną fryzurą, z idealnym makijażem i co najważniejsze – idealną figurą. Młode dziewczyny bardzo często inspirują się osobami, których zdjęcia są mocno wyretuszowane. Wyznacznikami piękna są nieraz wychudzone modelki , a wszystkie ich zwolenniczki popadają w niemałe kompleksy . I love this photo. I know I'm not supposed to - just look at all those 'flaws'. There was a time when I couldn't stand the thought of existing in a body like this. When I would have rather starved myself to death than see so much softness when I looked in the mirror. These days, I wouldn't change a thing. Not a single crease or line, not a single dimple or scar. Every part is how it's supposed to be, and I'm done fighting my body for someone else's idea of perfection. I'm not buying those lies anymore. And I've learned something really important along the way, something that I want you all to know. You are the only person who gets to decide how you feel about yourself. You get to decide what perfection is. Not the media, not society, not the person who first made you feel worthless because of your reflection. YOU. You are more powerful than any of them want you to know. And you are capable of far greater things than forcing your body into what they think it should be. What if in this moment, you are exactly where you should be? The power to decide that is all yours. Take your power back. Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Megan Jayne Crabbe (@bodyposipanda) 31 Lip, 2016 o 10:56 PDT Dlatego tak ważne jest to co ma do powiedzenia Megan. Uważamy, że warto jest poświęcić trochę uwagi jej postom . Because if you're gonna see the posed, polished, professional version, I'm sure as hell gonna make sure you see this one too. Embracing my belly rolls, celebrating my softness. I know the world wants me to value myself higher...

Przeczytaj