klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Poznaj lepiej swoje ciało i śmiej się z Nietypową Matką Polką. Nowości książkowe sierpnia

Zajrzyj do księgarni i zacznij rok szkolny z nową książką. Taką, która rozśmieszy cię do rozpuku albo taką, która nauczy cię języka własnego ciała.
Natalia Kędra
sierpień 22, 2018

Dlaczego jedna kobieta lubi swoje ciało, a druga nie? Przychodząc na świat, nie wiesz nawet, czym ono jest. Akceptacji ciała i troski o nie uczysz się od najmłodszych lat. Pierwszym nauczycielem jest matka. Potem inne kobiety, a dopiero po nich mężczyźni. Jest nim też „Ciałoterapia”, książka o sposobach na to, jak zachować ciało w zdrowiu, wydana nakładem EDIPRESSE KSIĄŻKI. To kompleksowe kompendium wiedzy o kobiecym ciele, zwłaszcza jego strefach zapomnianych lub wstydliwych. Autorka, dr Katarzyna Jasiewicz, lekarka medycyny estetycznej nie boi się poruszać trudnych tematów - od nietrzymania moczu, po niewygody połogu i... rozstępy. Jej książkę powinnaś mieć na półce, ale też podarować mamie i przyjaciółkom.

Szukasz lżejszej lektury? Wybierz debiutancką książkę jednej z zabawniejszych postaci polskiej blogosfery. Nietypowa Matka Polka nauczy cię, że "życie jest zbyt krótkie żeby się nie śmiać, popijając wino i głaszcząc koty." Nie zapomnij też o czymś praktycznym - Beata Pawlikowska wydała właśnie serię książkowych kalendarzy, które poprawią twój angielski albo podsuną ci pozytywne myśli, dzień po dniu.

Poznaj nowości wydawnicze sierpnia w naszej galerii.

Zdj. glówne: iStock

1 z 5

Katarzyna Jasiewicz, "Ciałoterapia"

Katarzyna Jasiewicz,

Co najmniej 90% młodych Polek narzeka na swój wygląd, a jedynie 5% ankietowanych czuje się dobrze nago i w pełni akceptuje swoje ciało – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie WHO. Powód? Niskie poczucie własnej wartości, „pielęgnowane” od pokoleń. Nie mogąc pogodzić się z niedoskonałościami lub stopniowo z upływem czasu, polskie kobiety starają się ze wszystkich sił upiększyć i zatrzymać czas. Jednocześnie zapominają o profilaktyce zdrowotnej zwłaszcza tych części ciała, które najmniej lubią, bądź których się wręcz wstydzą – a mowa tu o brzuchu i miednicy. Czas to zmienić – apeluje dr Katarzyna Jasiewicz.

"Ciałoterapia" to swoiste kompendium wiedzy na bliskie każdej kobiecie tematy związane ze sferą intymną i nie tylko. Książka jest praktycznym poradnikiem, poświęconym promocji zdrowia, jego profilaktyce i trosce o siebie.

2 z 5

"Nietypowa Matka Polka"

W świecie, w którym większość cytuje Paulo Coelho, ona zapytana o ulubioną sentencję o życiu odpowiada: „Urrrr Arrr Aghrrrr Uhrrrr”, cytując… Chewbaccę. W świecie, w którym wszyscy są piękni, fit i ćwiczą z Chodakowską, ona postanowiła nie nakładać filtra na swoje zmarszczki i cellulit, a jako guru wybrała sobie Dorotę z „Moich Wypieków”. W świecie, w którym rodziny w mediach społecznościowych są zawsze uśmiechnięte jak z reklamy pasty do zębów, mają nienaganne maniery i lśniący dom - ona mówi, że zawsze chciała, by pośmiertnie mówiono o niej „fajna babka”, a nie ta z najczystszymi oknami.

Debiutancka książka Nietypowej matki Polki, której cięty język, zmysł obserwacji i charyzmatyczna osobowość, a przede wszystkim absurdalny humor doprawiony szczyptą zdrowego rozsądku zgromadził tysiące fanów w sieci.

3 z 5

Beata Pawlikowska, "Kalendarz do nauki języka angielskiego 2019"

Beata Pawlikowska,

Szukaj mądrości, a nie wiedzy.

Wiedza pochodzi z przeszłości,

mądrość należy do przyszłości.

Indianie z plemienia Lumbee [Lambi].

Ucz się angielskiego razem z Indianami Wielkich Prerii Ameryki Północnej! W kalendarzu zamieściłam moje ulubione indiańskie cytaty wraz z łatwą wymową i tłumaczeniem, a także specjalne ćwiczenia, które pomogą ci w utrwaleniu wiedzy. Powodzenia! - poleca Beata Pawlikowska.

4 z 5

Beata Pawlikowska, "Rok dobrych myśli" (kalendarz)

Beata Pawlikowska,

365 dobrych dni. 365 dobrych myśli. Kiedy codziennie uczysz się patrzeć pozytywnie na siebie i na świat, zmieniają się nie tylko twoje emocje, zmienia się też całe życie. Zrób to razem ze mną! - zachęca Beata Pawlikowska.

Dobre dni, dobre myśli, przepisy kulinarne, rysunki i dużo miejsca na własne notatki.

5 z 5

Beata Pawlikowska, "Ilustrowany elementarz do nauki angielskiego i polskiego"

Beata Pawlikowska,

Dla dorosłych i dla dzieci – ucz się miło angielskiego. Rysunki, ćwiczenia, przydatne wyrażenia, prosta wymowa.

Komentarze