Wejdź
królowa Elżbieta II
Styl życia

Pracownicy królowej Elżbiety dostaną świąteczny prezent z... supermarketu

Zamiast świątecznej premii, królowa Elżbieta wręczy swoim pracownikom specjalny prezent...
Agata Kufel
grudzień 02, 2019

Praca dla brytyjskiej królowej to nie byle co - sama możliwość przebywania w otoczeniu rodziny królewskiej przez wiele osób jest postrzegana jako zaszczyt. Jednak jeśli myślicie, że pracownicy pałacu z okazji Świąt mogą liczyć na atrakcyjne premie, będzie zaskoczeni...

Kryjący krem CC, wodoodporny eyeliner, spray na porost włosów - oto hity wakacji!

Co królowa Elżbieta wręczy swoim pracownikom na Święta?

Na dworze królowej Elżbiety pracuje obecnie 1500 pracowników - każda z tych osób zostanie uhonorowana świątecznym prezentem od swojej pracodawczyni. Nie chodzi jednak o premię ani voucher na zakupy (jak to przeważnie ma miejsce w "zwykłych" firmach) - w pałacu od lat tradycyjnym upominkiem pozostaje świąteczny pudding (wręczał go już dziadek królowej Elżbiety, Jerzy V),  którego nie może zabraknąć na żadnym brytyjskim stole. W poprzednich latach były to puddingi z luksusowego domu towarowego Fortnum & Mason lub Harrods. Jednak w tym roku królowa postanowiła kupić prezenty w... supermarkecie.

Brytyjskie media donoszą, że rodzina królewska zdecydowała się skorzystać z oferty sieci marketów Tesco, gdzie zamówiła świąteczne puddingi w cenie 8 funtów za sztukę (ok. 38 zł). Czyżby nawet królowa musiała zacząć oszczędzać?

Puddingi, wraz z kartką ze świątecznymi życzeniami, królowa Elżbieta wręcza osobiście. Pracownicy, którzy pracują w pałacu dłużej niż rok, mogą liczyć na dodatkowy prezent - aby uniknąć rozczarowań, w pałacu odpowiednio wcześniej jest przeprowadzana ankieta, w której można wskazać swoje preferencje. Osoby, które są "na służbie" krócej niż dwanaście miesięcy, muszą zadowolić się puddingiem.

Co sądzicie o takim prezencie? Czy wypada dawać w prezencie pudding z marketu?

Zobacz też: 5 pomysłów na prezent świąteczny dla gadżetomaniaczki

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Komentarze
Wyciekły zdjęcia rodziny królewskiej z przygotowań do świąt
Styl życia Wyciekły zdjęcia rodziny królewskiej z przygotowań do świąt. Internauci są oburzeni
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, z tej okazji Pałac Buckingham opublikował zdjęcia ze świątecznych przygotowań rodziny królewskiej do Świąt. Uwagę zwraca jednak brak niektórych członków rodziny. Dlaczego zostali pominięci?
Urszula Jagłowska
grudzień 23, 2019

Do Bożego Narodzenia coraz bliżej, z tej okazji Pałac Buckingham opublikował urocze zdjęcie rodziny królewskiej przygotowującej się do Bożego Narodzenia. Okazuje się jednak, że nie wszyscy zostali zaproszeni do sesji zdjęciowej , a na oficjalnej fotografii wraz z Królową Elżbietą II pozują jedynie wybrańcy. To właśnie brak niektórych członków rodziny najbardziej oburzył internautów. Dlaczego zostali pominięci przez królową? Przygotowania rodziny królewskiej do Bożego Narodzenia W sieci właśnie pojawiły się wyjątkowe fotografie prezentujące brytyjską rodzinę królewską w rodzinnym zaciszu. Fani monarchii mogą podziwiać, jak Elżbieta II wraz z najbliższymi przygotowuje się do świąt. Przed oczami mamy więc uroczą scenkę na której królowa w ociekających luksusem pałacowych wnętrzach w towarzystwie członków swojej rodziny przyrządza tradycyjny brytyjski pudding. I nie byłoby w tym zdjęciu nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zabrakło na nim niektórych członków rodziny królewskiej. Na oficjalnych bożonarodzeniowych zdjęciach, wykonanych przez królewskiego fotografa Chrisa Jacksona, uwiecznione zostały cztery pokolenia brytyjskiej rodziny królewskiej, jednak próżno tu szukać wszystkich wnuków i prawnuków królowej. Całe show skradli bowiem książę Karol, książę William oraz mały książę George , który na świątecznych zdjęciach wybija się na pierwszy plan. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal) Gru 21, 2019 o 2:09 PST To bardzo smutne, że na zdjęciu zabrakło księcia Harry’ego i Archie’go – pisze jedna z użytkowniczek instagrama. Myślę, że niestosownym jest wykluczenie innych dzieci. To tak, jakby się nie liczyły – dodaje kolejna. Dlaczego niektórzy członkowie rodziny...

Przeczytaj

Nasze akcje