klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Przez zdeformowaną twarz równicy zgotowali jej piekło. Teraz jest nie do poznania!
Styl życia

Przez zdeformowaną twarz rówieśnicy zgotowali jej piekło. Teraz jest nie do poznania!

Ta 25-latka przeszła niesamowitą metamorfozę. Dziś nie poznają jej nawet znajomi.

25-letnia Laura Hawkes z Sussex w Anglii urodziła się rozszczepieniem podniebienia i wargi. Dzięki licznym operacjom przeszła niesamowitą przemianę swojej „zmiażdżonej twarzy” i wreszcie czuje się szczęśliwa w swoim ciele. Efekt końcowy jej metamorfozy naprawdę robi wrażenie.

Przeczytaj także: Ta 27-latka schudła 92 kilo w rok! „Żałowałam, że się na to zdecydowałam...”

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Metamorfoza Laury Hawkes

25-latka z Amberley w Zachodnim Sussex urodzona z jednostronnym rozszczepieniem wargi i podniebienia nie miała łatwego życia. Pomimo dorastania w kochającej rodzinie i wsparciu przyjaciół, była okrutnie dręczona przez swoich rówieśników, nie tylko w szkole. Już od najmłodszych lat dziewczyna była nieustannie zaczepiana i wyśmiewana na ulicy. Prześladowanie sprawiło, że Laura całkowicie została pozbawiona poczucia własnej wartości, za wszelką cenę unikała sytuacji, w których mogłaby poznać ludzi, a jedyne o czym marzyła, to zaszycie się w domu.

Dorastając nigdy nie czułam się „inna” w towarzystwie mojej rodziny i przyjaciół, ponieważ moje rozszczepienie nigdy nie było tematem rozmów – mówi Laura Hawkes w rozmowie z Daily Mail. Jednak inaczej było w szkole. Znęcano się nade mną, wytykając i wyśmiewając mój zmiażdżony nos i płaską twarz – dodaje.

 

Przeczytaj także: Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądał 'żywy Ken' przed operacjami? Przerażające, jak bardzo się zmienił

Jak wspomina, pierwszy raz zetknęła się z niezwykłą przemocą jako 14-latka. To był pierwszy dzień Laury w gimnazjum. Gdy nauczyciel opuścił salę, grupa chłopców zaczęła ją nagabywać i drwić z jej wyglądu. Kiedy przedstawiła całą sprawę wychowawcy i poprosiła o zmianę klasy, jedyne, co usłyszała to „ jestem tu, żeby cię uczyć, a nie po to, żeby cię uszczęśliwiać”. Przez to zdarzenie samoocena Laury jeszcze bardziej spadła, a dziewczyna zaczęła mieć myśli samobójcze.

Czułam się zawstydzona tym, jak wyglądam. Dużo płakałam, ponieważ nie mogłam wyglądać „normalnie” – wspomina Laura. Nigdy nie postrzegałam siebie jako brzydkiej osoby, po prostu wiedziałam, że jestem „inna” i to sprawiało, że byłam nieszczęśliwa – dodaje

Przeczytaj także: Modelka marzyła o zmianie koloru oczu na bardziej oryginalny. Teraz widzi jak 90-latka...

Operacje plastyczne Laury Hawkes

Pierwszą operację dziewczyna przeszła zaledwie 3 dni po urodzeniu, gdy lekarz spróbowali domknąć jej usta. Kolejne dziewięć, chociaż zadały jej wiele bólu, w efekcie doprowadziły do tego, że Laura wreszcie jest pewną siebie i zadowoloną ze swojego wyglądu kobietą. Jak sama przyznaje najbardziej bolesną operacją była ta, którą przeszła w wieku 10 lat i polegała na pobraniu przeszczepu kostnego z jej biodra.

Największą operacją była operacja żuchwy. Moja szczęka została przecięta z obu stron, wysunięta do przodu i umieszczona we właściwym miejscu za pomocą klamer – mówi Laura. Pobrano również tkankę z mojej czaszki w wszczepili w górą wargę, aby była pełniejsza, co pozostawiło mi aż 14 szwów na głowie – dodaje.

Wada wrodzona dziewczyny miała wpływ nie tylko na jej wygląd. Przez rozszczep wargi i podniebienia Laura musiała uczęszczać na terapię mowy oraz do 20. roku życia nosiła aparat ortodontyczny. Jednak jej wysiłek i determinacja się opłacały. Teraz Laura jest nie do poznania.

"Ludzie byli zszokowani i zaskoczeni moimi zdjęciami z transformacji i ciągle pytają, co zrobiłam, aby osiągnąć to, co teraz widzą" – mówi zadowolona ze swojego wyglądu 25-latka.

I choć nigdy nie zapomni piekła, jaki zgotowali jej rówieśnicy w szkole, teraz Laura jest pewną siebie, zadowoloną ze swojego wyglądu i życia młodą kobietą.

W naszej galerii znajdziecie więcej zdjęć z metamorfozy Laury Hawkes. Niesamowita, prawda?

Przeczytaj także: Tak wygląda najstarsza żywa Barbie świata!

Zdjęcie: Instagram

1 z 6

Laura Hawkes

Laura Hawkes
Instagram https://www.instagram.com/p/BP8vRy5FjrH/?taken-by=hawkeslaw
2 z 6

Laura Hawkes

Laura Hawkes
Instagram https://www.instagram.com/p/BdaEUncneDk/?taken-by=hawkeslaw
3 z 6

Laura Hawkes

Laura Hawkes
Instagram https://www.instagram.com/p/BiX8Sv-nZlc/?taken-by=hawkeslaw
4 z 6

Laura Hawkes

Laura Hawkes
Instagram https://www.instagram.com/p/BixjAwgHup3/?taken-by=hawkeslaw
5 z 6

Laura Hawkes

Laura Hawkes
6 z 6

Laura Hawkes

Laura Hawkes
Instagram https://www.instagram.com/p/BUE2P4YhpX2/?utm_source=ig_embed
Komentarze