klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Rossmann zaczyna racjonować produkty!

Rossmann wywiesił w swoim punkcie informację o tym, że od teraz kupimy tam określoną liczbę produktów na osobę. Jaki ustalono limit?
Laura Osakowicz
marzec 12, 2020

W Polsce od kilku dni notujemy coraz więcej zakażeń nowym groźnym wirusem - koronawirus to słowo, które nie schodzi z ust wszystkich. Zamykane są szkoły, teatry, kina, a rząd apeluje do ludzi, aby pozostawali w domu i zachowywali należytą higienę. Ważne jest mycie rąk, niedotykanie twarzy i unikanie osób, które wykazują symptomy podobne do grypy i przeziębienia. Wiele osób w obawie przed zamknięciem sklepów lub brakach w asortymencie robi zapasy żywności i chemii. Rossmann to pierwsza sieć, w której zobaczyliśmy racjonowanie produktów.

Zobacz także: Przez koronawirusa może zabraknąć w leków! 

Rossmann - wielka promocja na kosmetyki! Co warto kupić?

Rossmann ogranicza ilość kupionych produktów do trzech sztuk 

Przy wejściu do jednego z punktów na warszawskim Mokotowie zauważyliśmy kartkę z komunikatem odnośnie zakupów. Od teraz tam będziemy mogli kupić maksymalnie trzy sztuki tego samego produktu. Ma to zapewne ochronić drogerię przed brakami magazynowymi, a przede wszystkim sprawić, że produktów wystarczy dla wszystkich kupujących. Limit ten szczególnie dotyczy z pewnością mydła, żeli antybakteryjnych i papieru toaletowego - te produkty w momencie wybuchu epidemii zniknęły ze sklepów najszybciej. 

fot. zdjęcia własne

Zobacz także: Specjalne zasady w Biedronce!  Dyskont chroni się przed koronawirusem 

Nie wiadomo, do kiedy potrwa ograniczenie ilości sztuk na osobę, jak również, czy obowiązuje to we wszystkich punktach. Limit nie obowiązuje jednak w sklepie online. 

Spotkaliście podobne komunikaty w pobliskich drogeriach?

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Komentarze
Newsy Lidl i Biedronka zmieniają godziny pracy z powodu koronawirusa
Popularne dyskonty spożywcze w trosce o swoich pracowników ograniczają godziny pracy. Sprawdź, zanim wybierzesz się na zakupy.
Laura Osakowicz
marzec 24, 2020

Przez pandemię koronawirusa zamknięte są lokale usługowe i galerie handlowe. Sklepy spożywcze i supermarkety pozostają otwarte, ale wiele z nich wprowadza zasady, które mają za zadanie uchronić klientów i pracowników przed zakażeniem koronawirusem. W Biedronce obowiązuje  limit osób, które mogą przebywać jednocześnie na terenie sklepu , a ilość ustalona zostaje na podstawie jego wielkości. Dodatkowo, dezynfekowane są koszyki i wózki , a przy wejściu do sklepów czekają na klientów żel antybakteryjny i jednorazowe rękawiczki . Co kilka minut wygłaszane są informacje o tym, aby nie dotykać nieopakowanych produktów, a także zachować odstęp przynajmniej 1,5 metra od innych osób. Zobacz także:   Święta Wielkanocne odwołane przez koronawirusa? Koronawirus w Polsce - godziny otwarcia sklepów Biedronka, Lidl, Żabka Biedronka, Lidl i Żabka, aby chronić swoich pracowników zamontowały w swoich sklepach przezroczyste pleksi, które ma ich zabezpieczyć przed bezpośrednim kontaktem z klientami. To jednak nie wszystko - aby jeszcze bardziej zadbać o osoby na co dzień tam pracujące, wszyscy zdecydowali się skrócić godziny pracy sklepów.  Najprężniej zadziałała w tym temacie Biedronka - ustaliła godzinę techniczną pomiędzy 13:30 a 14:30. Przez godzinę sklepy będą zamknięte, aby zmiana pracowników następowała bezkontaktowo. Ci, którzy pracowali rano rozliczają się i wychodzą, a dopiero wtedy na teren sklepu wchodzi zmiana popołudniowa. Ponadto, wszyscy pracownicy będą pracować w rotacji tygodniowej - będzie to oznaczało dla nich 7 dni pracy, a następnie przez 7 dni będą oni pozostawać w domu. Godziny pracy wszystkich Biedronek zostały skrócone do 8-20 każdego dnia. Dotychczas w tygodniu mogliśmy robić tam zakupy od 7 do 22.  Czas pracy sklepów skrócił także  Lidl. Teraz zakupy w tym dyskoncie zrobimy od 7 do 21 , czyli godzinę krócej niż przed...

Przeczytaj
hebe racjonowanie towarów koronawirus
Newsy Nie tylko Rossmann. Hebe też wprowadza racjonowanie produktów w dobie koronawirusa
Hebe idzie w ślad Rossmanna i wprowadza ograniczenia w zakupie niektórych produktów. Prezentujemy listę artykułów, które w drogerii będą racjonowane.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że Polacy masowo zaczęli wykupować niektóre artykuły w sklepach oraz drogeriach. Szybko produktami deficytowymi stały się żele antybakteryjne (polecamy robić je w domu), papier toaletowy czy mydło. Aby półki w sklepach nie były całkowicie puste, zaczęto wprowadzać ograniczenia podczas zakupów. Zapoczątkował je Rossmann - niemiecka drogeria ogłosiła, że jedna osoba może zakupić maksymalnie 3 sztuki danego artykułu . Dzięki temu zahamowano proces masowego wykupowania niezbędnych artykułów przez niektóre osoby tak, aby każdy miał szansę zakupić najpotrzebniejsze rzeczy na czas kwarantanny.  Zobacz także: Nie zdążyliście kupić mydła? W tych sklepach jest ich pod dostatkiem! Hebe wprowadza racjonowanie towarów  W ślad za Rossmannem poszły drogerie Hebe. W sieci sklepów należących do Jeronimo Martins można zakupić maksymalnie 5 artykułów z następujących kategorii: żele antybakteryjne oraz mydła,  żele pod prysznic,  uzupełniacze do mydeł,  produkty do higieny intymnej.  Chcąc zagwarantować dostęp do środków higienicznych oraz wirusobójczych jak najszerszej grupie klientów,  sieć Hebe ograniczyła możliwość zakupu środków higieny osobistej do maksymalnie 5 sztuk na osobę. Są to produkty z kategorii żeli antybakteryjnych, mydeł, żeli pod prysznic, uzupełniaczy do mydeł, żeli w płynie oraz produktów do higieny intymnej - zadeklarowała w oświadczeniu sieć Hebe.  Czy inne sklepy również prowadzą reglamentację towarów? Na ten moment w Polsce pozostałe sieci sklepów nie zdecydowały się na podobne kroki. Za to w Wielkiej Brytanii Tesco wprowadziło limity na zakupy podstawowych artykułów, a australijska sieć Woolworth racjonuje zakup papieru toaletowego. Pamiętajmy, że podobne nakazy nie będą potrzebne, jeśli każdy z nas będzie kupował tyle, ile rzeczywiście potrzebuje, zamiast robić ogromne...

Przeczytaj
Makijaż Rossmann apeluje do klientów: "Prosimy, przestrzegajcie wskazówek w drogerii"
Rossmann podejmuje wszelkie dostępne dla drogerii środki, by zakupy były dla nas wszystkich bezpieczne. Jak brzmią nowe zasady?
Milena Majak
marzec 16, 2020

W obliczu ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia pandemii, Rossmann bardzo szybko podjął zdecydowane kroki . W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów, zdecydował się wprowadzić racjonowanie produktów . To jednak nie koniec zasad, które na czas podwyższonego stanu epidemicznego będzie egzekwował Rossmann. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Rossmann Polska (@rossmannpl) Mar 15, 2020 o 4:58 PDT Zasady robienia zakupów w Rossmannie w dobie koronawirusa Na InstaStories oraz YouTubie drogerii pojawił się apel, który każdy, kto w najbliższym czasie ma zamiar odwiedzić Rossmanna, powinien usłyszeć. W tej trudnej dla wszystkich sytuacji Rossmann wprowadza nowe, ale niezbędne zasady robienia zakupów w drogerii. Wszystkie opisywane w poniższym komunikacie rozwiązania wprowadzono w trosce o nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo . Przestrzeganie ich pomoże w najbliższym czasie uniknąć stresujących sytuacji. O jakie zasady chodzi? Zebrałyśmy w puntach te najważniejsze, których przestrzeganie proponuje Rossmann: Korzystajcie głównie z  usługi "click and collect" , czyli zamawiajcie potrzebne wam artykuły poprzez aplikację rossmann.pl lub bezpośrednio w drogerii internetowej, które odbierzecie spakowane w wybranych przez was drogeriach. Płaćcie w kasach samoobsługowych . Ich ekrany są regularnie dezynfekowane przez naszych pracowników. Sami skanujecie swoje zakupy, płacicie kartą płatniczą, sami pakujecie. Dokonujcie płatności bezgotówkowo w przypadku tradycyjnych kas. Ograniczcie do niezbędnego minimum dotykanie produktów na półkach. Nie korzystajcie z testerów  produktów do makijażu. Zachowujcie bezpieczną odległość  od innych klientów oraz naszych pracowników. Do kas podchodźcie pojedynczo.  Nie twórzcie kolejek . Ograniczcie...

Przeczytaj
Zmiany w "godzinach da seniora"
Styl życia Zmiany w "godzinach dla seniora". Jest nowy harmonogram
Mimo że 16 kwietnia rząd ogłosił poluzowanie niektórych obostrzeń, niespodziewanie pojawiła się też nowa propozycja, która dotyczy zmiany zasad "godzin dla seniora".
Milena Majak
kwiecień 20, 2020

Niedawno wprowadzone "godziny dla seniorów" do tej pory obowiązywały przez cały tydzień - od poniedziałku do niedzieli (o ile niedziela jest handlowa). W niedzielę 19 kwietnia pojawiło się jednak nowe rozporządzenie rządu , które zmienia odrobinę zasady tego ograniczenia. Dni, w których seniorzy mają wyznaczone godziny na zakupy zostały skrócone . Zdjęcie: istockphoto.com Nowe zasady "godzin dla seniora" Oprócz złagodzenia części restrykcji , które zaczynają obowiązywać od 20 kwietnia, rząd zdecydował się na wprowadzenie jeszcze jednej regulacji. Dotyczy ona "godzin dla seniora", które w godzinach 10-12, przez cały tydzień, umożliwiały robienie zakupów tylko  osobom po 65. roku życia . Nowe rozporządzenie zakłada, że ustalone godziny zostają , ale teraz będą obowiązywać wyłącznie od poniedziałku do piątku . W weekendy nie będzie już specjalnych godzin na zakupy dla starszych osób. Zobacz także:   Biedronka wprowadziła możliwość zakupów online Jeśli chodzi o restrykcje, które zostały zniesione i które dotyczą również robienia zakupów, od 20 kwietnia zostaje zwiększony limit osób mogących przebywać jednocześnie w sklepach. Do tej pory obowiązywało ograniczenie trzech osób na jedno stanowisko kasowe. Teraz w przypadku sklepów o powierzchni do 100 m2 są to cztery osoby na jedną kasę . W sklepach o większej powierzchni obowiązuje zasada jednej osoby na 15 m2. W jakich godzinach są otwarte markety i dyskonty? Biedronka - od 6:00 do 24:00, Lidl - od 6:00 do 24:00, Kaufland - od 7:00 do 22:00, Netto - od 7:00 d 21:00, Carrefour - od 6:30 do 23:00, Aldi - od 6:00 do 22:00. Zdjęcie główne: istockphoto.com

Przeczytaj