klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Rozpoznacie tę gwiazdę na starym zdjęciu? Dzisiaj to znana jurorka! [18. urodziny Wizaż.pl]

To polska tancerka, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, a także sędzia wielu międzynarodowych konkursów tanecznych i konferansjerka. Na poniższym zdjęciu ma 18 lat. Domyślacie się już o kogo chodzi? :)
Milena Majak
marzec 02, 2018

Zdjęcie: Archiwum prywatne

Już nie trzymamy was dłużej w niepewności, bo same zastanawiałyśmy się baaardzo długo, kto jest na tym zdjęciu. To oczywiście... Iwona Pavlović! Z okazji 18. urodzin Wizaż.pl, gwiazda podzieliła się z nami starymi zdjęciami i zgodziła się powspominać czasy, gdy sama osiągnęła pełnoletniość.

Wakacyjne metamorfozy gwiazd. One zaszalały z fryzurą!

Iwona Pavlović w wieku 18 lat

Większość z nas kojarzy Iwonę Pavlović z "Tańca z Gwiazdami". 2 marca ruszyła kolejna edycja programu, który najpierw był emitowany w TVN-ie, a obecnie można go obejrzeć na antenie Polsatu. Już w pierwszym sezonie (2005 rok) do Pavlović przylgnęło miano Czarnej Mamby ze względu na charakterystyczną fryzurę i surowe, choć sprawiedliwe oceny. Pewnie nie wiecie, że jedna z najbardziej znanych jurorek w Polsce, mając 18 lat musiała dokonać bardzo ważnego wyboru, który ostatecznie zaważył na jej karierze

O ile pamiętam, był to bardzo decydujący okres w moim życiu. Kończyłam wtedy liceum ekonomiczne, na które namówiła mnie moja mama. A była bardzo praktyczną osobą (jak to księgowa) i nie chciała, żebym chodziła do liceum ogólnokształcącego, po którym nie będę miała fachu w ręku. Właśnie w mojej szkole miałam zajęcia z prawa, z którego byłam całkiem dobra - powiedziała nam Iwona Pavlović.

I w tym czasie gwiazda musiała podjąć decyzję - czy iść za namową nauczyciela na studia prawnicze do Torunia, czy jednak zostać w Olsztynie i poświęcić się tańcowi. Oczywiście nietrudno się domyślić, co ostatecznie wybrała, ale wtedy, jak sama przyznała, postanowiła iść za głosem serca.

Zdjęcie: Archiwum prywatne

Miłość do tańca była na tyle silna, że Iwona Pavlović postanowiła wybrać najłatwiejsza studia z możliwych, aby móc się spełniać na parkiecie. Skończyła bibliotekoznawstwo i informację naukowa. Zajęcia były aż tak angażujące, jak na innych kierunkach, Pavlović miała więc czas na realizację swoich pasji.

Wtedy zaczynał się mój dobry etap w tańcu. Wszystko wychodziło mi naprawdę bardzo dobrze. Najlepszym klubem tanecznym w Olsztynie był wówczas Mirage, trenowany przez Marię Jolantę Felską. Jeśli poszłabym na prawo do Torunia, nie miałabym możliwości uczyć się u niej. A bibliotekoznawstwo pozwoliło mi się spełniać. Oczywiście nie zdawałam sobie sprawy z tego, co mogę osiągnąć, ale decyzja o pozostaniu w Olsztynie, to decyzja podjęta ze względu na taniec - dodaje Pavlović.

Jak zmieniła się Iwona Pavlović?

Kiedy Ivona Pavlović miała 18 lat, rozpoczynały się burzliwe lata 80. Dostęp do kosmetyków (i nie tylko zresztą) był bardzo utrudniony. Byłyśmy bardzo ciekawe, jakich produktów jurorka używała w czasach wczesnej młodości. I chyba nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiemy, że kremem, bez którego wtedy nie mogła się obejść, był oczywiście ten marki Nivea - klasyczny, w metalowym opakowaniu. Ale to jeszcze nie wszystko.

Jak sobie teraz przypominam, jakiego rodzaju kosmetyków używałam, opierałam się głównie na kremie Nivea. Ale perfumy to była prawdziwa atrakcja. Wymieniałam pieniądze na dolary i mając ich kilka w kieszeni, kupowałam ulubione perfumy Massumi. Byłam wtedy przeszczęśliwa! Miałam dwa flakony - jeden miał niebieską nakrętkę, a drugi zieloną. Jak tylko poczuję gdzieś podobny zapach, od razu przypominam sobie tamte lata - zdradza Iwona Pavlović.

Ale krem Nivea i perfumy Massumi to nie jedyne ulubione kosmetyki 18-letniej Iwony. Jako profesjonalna tancerka, oczywiście malowała się już jako nastolatka. Jednak dla niej lekki makijaż znaczył wtedy coś zupełnie innego niż dla osoby niezwiązanej z tańcem.

Zdjęcie: Archiwum prywatne

Oczywiście zapytałyśmy gwiazdę, czym się wtedy malowała. Okazuje się, że zawsze sięgała po polską markę, obecną na rynku już od 1959 roku. 

Cienie Celia - wydaje mi się, że w tamtym okresie używałam ich namiętnie. Pamiętam nawet jak tańczyłam na Wyborach Miss i sama wymyśliłam sobie makijaż. Lubię monochromatyczne połączenia i taki właśnie był mój make-up. Kupiłam więc róż Celii, nałożyłam go na policzki i na oczy. Usta też pomalowałam różową pomadką. I było mi bardzo miło usłyszeć po występie w amfiteatrze w Sopocie, że mam genialny makijaż i wyglądam najlepiej ze wszystkich uczestniczek. A powiedziała to profesjonalna wizażystka, która zapytała, kto mnie tak umalował. Prawda była taka, że przecież ja sama sobie wymyśliłam ten makijaż - wspomina Iwona Pavlović.

Jurorka zdradziła nam również, że w tamtym czasie bardzo modne były niebieskie cienie do oczu, ale sama nigdy nie odważyła pomalować powiek w tym kolorze. Jak powiedziała Pavlović, "makijaż tamtych lat postarzał i odejmował urody, był bardzo ciężki, a dzisiejszy makijaż upiększa dziewczyny".

Przez makijaż sama na niektórych zdjęciach wyglądam poważniej. Ale nigdy nie musiałam jakoś szczególnie dbać o skórę. Nakładałam po prostu plastry ogórka na całą twarz. Nigdy nie miałam problematycznej cery. Moja skóra jest dość gruba i myślę sobie, że przez to mało szlachetna, ale wszystkie kosmetyczki przekonują mnie, że powinnam się cieszyć, bo nie mam dzięki temu zmarszczek, zaskórników - mówi Iwona Pavlović.

Jaką fryzurę nosiła kiedyś Iwona Pavlović?

Czarna Mamba od zawsze kojarzyła nam się z prostymi włosami w kruczoczarnym kolorze oraz o imponującej długości. Zresztą sama Pavlović przyznała, że zdecydowanie nie przepada za krótkimi włosami i bardziej podoba się sobie w dłuższych. W ciągu kilku ostatnich lat mogłyśmy ją podziwiać w rudościach, a ostatnio nawet w jasnym blondzie.

Zdjęcia: Archiwum prywatne; Ons.pl

Niektórzy żartobliwie mówili, że w jaśniejszych kolorach nie wygląda tak groźnie i uczestnicy "Tańca z Gwiazdami" nie powinny się obawiać jej surowych ocen. W nowej edycji programu zobaczycie jednak, że jurorka wróciła już do ulubionej czerni!

Ale włosy Iwony Pavlović nie zawsze wyglądały tak, jak teraz... W wieku 18 lat nosiła zupełnie inną fryzurę

Nie jestem do końca przekonana czy to na pewno były te czasy, ale pamiętam, że byłam obcięta na pazia. Tę fryzurę nosili dosłownie wszyscy. Robiło się też trwałą i mocno cieniowało włosy - opowiada Iwona Pavlović. 

Fryzura na pazia to tylko jeden z najbardziej wówczas pożądanych elementów wizerunku. Młodych łączył również bardzo podobny styl ubierania. Jurorka wspomniała nam o najgorętszym fasonie tamtych czasów, który swoją drogą znów jest modny:

Pamiętam, że wtedy bardzo modne były kombinezony. Jak myślę o tamtych czasach, mam przed oczami taki biało-czarny kombinezon z gumą w pasie. Nie miał rękawów, ale był za to ozdobiony regulowanym dekoltem. Z tyłu natomiast zachwycał pęknięciem na całej długości pleców. I teraz również bym go założyła - mówi Iwona Pavlović.

Ulubione kosmetyki Iwony Pavlović

Aktualnie w kosmetyczce Iwony Pavlović znajdują się bardzo popularne kosmetyki, które cenimy także w redakcji Wizażu. I to nie tylko kosmetyki z wysokiej półki, ale także drogeryjne. Wśród nich są:

A dla bardziej ciekawskich, mamy także informację, czego Iwona Pavlović używa do pielęgnacji ciała. Jurorka bardzo lubi firmę Norel, a jej osobistym odkryciem są również kremy Regenerum. Używacie któregoś z tych produktów? :)

Zdjęcie główne: Archiwum prywatne

Komentarze
ONS
Styl życia Beata Tyszkiewicz ostro krytykuje Iwonę Pavlović: 'To niedopuszczalne'
Zachowanie Iwony Pavlović w ostatnim odcinku programu "Taniec z gwiazdami" wzbudziło niesmak Beaty Tyszkiewicz. Co o zachowaniu jurorki powiedziała aktorka?

Beata Tyszkiewicz i Iwona Pavlovic przez wiele lat razem oceniały zmagania uczestników programu "Taniec z gwiazdami". Pierwsza z nich zazwyczaj była dla początkujących w tańcu gwiazd łaskawa, a druga kojarzona jest z brutalną szczerością i niskimi ocenami. W pierwszym odcinku najnowszej edycji programu,  Iwona Pavlovic w ostrych słowach oceniła występ Justyny Żyły i Tomka Barańskiego. Jurorka była zażenowana poziomem poruszania się celebrytki na parkiecie, ale w swojej wypowiedzi skupiła się także na życiu prywatnym Justyny, co wzbudziło duże kontrowersje. Ty tańczyłaś jak przedszkolak. To jest nawet za dużo powiedziane. To był mizerny skok bez zaznaczonego telemarku. Masakra - grzmiała Pavlović. Beata Tyszkiewicz staje w obronie Justyny Żyły Wypowiedź Iwony Pavlović wzbudziła duże oburzenie w mediach społecznościowych. Krytycznie ocenił ją m.in. taneczny partner Justyny Żyły . Teraz do grona obrońców gwiazdy dołączyła była jurorka programu - Beata Tyszkiewicz. Swoimi przemyśleniami na temat słów Pavlović podzieliła się w rozmowie z Plejadą. To niedopuszczalne. Trudno mi wyobrazić sobie całą tę sytuację, bo nie widziałam tańca pani Żyły, ale uważam, że wypominanie prywatnego życia w takim momencie nie powinno się zdarzyć. [...] Tak nie powinno być. Mam nadzieję, że pani Justyna poradzi sobie za tydzień - powiedziała Tyszkiewicz.  Nie tylko Iwona Pavlović w swojej wypowiedzi odniosła się do życia prywatnego Żyły. Zrobił to także Andrzej Grabowski, który ostrzegał, aby w kolejnym odcinku nie była "była". Takie uwagi z całą pewnością są nie na miejscu, ale też trudno im się dziwić. Justyna Żyła do mediów trafiła właśnie poprzez relacjonowanie problemów w małżeństwie w mediach społecznościowych, które ostatecznie skończyły się rozwodem . Mamy nadzieję, że w kolejnym odcinku programu wszyscy skupią się na jej tańcu -...

Przeczytaj
Iwona Węgrowska
ONS
Styl życia Iwona Węgrowska przeszła drastyczną metamorfozę! Maja Sablewska zrobiła z niej stylową kobietę
Dzięki Mai Sablewskiej znana z wątpliwego gustu piosenkarka zmieniła się nie do poznaki. Odmieniona Węgrowska wygląda świetnie!
Matylda Nowak
marzec 22, 2019

Gust (podobnie jak głos) nie jest najmocniejszym atutem Iwony Węgrowskiej! Znana z dużego biustu i jeszcze większych ambicji piosenkarka zwykle pokazuje się w telewizji i na czerwonych dywanach w - delikatnie mówiąc - kontrowersyjnych kreacjach. Zazwyczaj głównym zadaniem wybieranych przez Węgrowską strojów jest podkreślenie jej wdzięków. Kuse mini, niebotyczne szpilki i głębokie dekolty zdominowały garderobę aspirującej gwiazdy. Iwona lubi też przesadę - mocny makijaż, wieczorowe suknie w programach śniadaniowych oraz moc koronek lub wzorów. Niedawno te stylowe zapędy Węgrowskiej próbowała utemperować Maja Sablewska . Efekty robią wrażenie. Fot.: ONS Zobacz także: Iwona Węgrowska zdjęła sztuczne rzęsy i pokazała się bez makijażu. Wygląda o niebo lepiej! Metamorfoza Iwony Węgrowskiej W delikatniejszym makijażu i strojach subtelniej podkreślających atuty jej figury, Iwona wygląda znacznie lepiej. Sablewska, która odmieniła wygląd Węgrowskiej w swoim programie w TVN Style, wybrała dla piosenkarki stonowane kolory, proste i eleganckie kroje oraz ograniczyła do absolutnego minimum ilość dodatków. Co ciekawe, bez krzykliwych wzorów, koronek, głębokich dekoltów i mocnego make-upu  Iwona wygląda nie tylko szykownie, ale też młodziej . Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez iwona wegrowska oficjalnie (@wegrowska_oficjalnie) Mar 21, 2019 o 11:28 PDT Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez iwona wegrowska oficjalnie (@wegrowska_oficjalnie) Mar 21, 2019 o 10:44 PDT Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez iwona wegrowska oficjalnie (@wegrowska_oficjalnie) Mar 21,...

Przeczytaj
Ameryka Express: Iwona Burnat już nie jest platynową blondynką
Fryzury Iwona Burnat przeszła spektakularną metamorfozę! Po jej platynowych blond włosach nie ma już śladu
Iwona Burnat już nie jest tlenioną blondynką. Gwiazda „Żon Hollywood” i „Ameryka Express” tak odważnego koloru włosów jeszcze nie miała. Dobra zmiana?
Urszula Jagłowska
lipiec 02, 2020

Iwona Burnat należy do tych gwiazd, które rzadko eksperymentują ze swoim wyglądem. Zarówno na Instagramie, jak i czerwonym dywanie, celebrytka, która zasłynęła dzięki udziałowi w kontrowersyjnym show TVN „Żony Hollywood” , zazwyczaj prezentuje się w sprawdzonych fasonach i krzykliwych kolorach. Także w kwestii fryzury, ekscentryczna właścicielka salonu piękności dla czworonogów w Los Angeles, pozostawała dotąd mało przewidywalna, stawiając na burzę hollywoodzkich loków, to znów na wyprostowane pasma w kolorze platynowego blondu . Nic więc dziwnego, że najnowsza metamorfoza gwiazdy TVN wzbudziła wielkie poruszenie wśród jej fanów. Iwona Burnat postanowiła odświeżyć swój image i postawić na odważny kolor. Teraz wygląda jak zupełnie inna osoba! Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Iwona Benjamin ✂️ (@iwonaburnat) Mar 3, 2020 o 10:30 PST Iwona Burnat już nie jest platynową blondynką Wystarczył jeden post, by na instagramowym koncie  Iwony Burnat zawrzało .   Tym razem nie chodzi jednak o farbowanie ukochanego psa gwiazdy na różowo , a ni o udział w kolejnym programie TVN (przypominamy, że celebrytka i jej mąż, Reggie Benjamin, wystąpili w ostatniej edycji „Ameryka Express” , którą wygrała Karolina Pisarek ), lecz o spektakularną metamorfozę, jaką ostatnio zafundowała sobie Iwona. Psia stylistka postanowiła zrezygnować ze swojego charakterystycznego blondu  na rzecz  kasztanowego brązu. Nowy wygląd – podpisała swoją metamorfozę Iwona Burnat. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Iwona Benjamin ✂️ (@iwonaburnat) Cze 27, 2020 o 8:39 PDT Nie trzeba było długo czekać, by pod postem pojawiło się wiele głosów...

Przeczytaj
iwona Burnat z psem
Fryzury Iwona Burnat już nie jest blondynką! Żona Hollywood zaszalała z fryzurą
Iwona Burnat zmieniła kolor włosów! W social mediach podzieliła się informacją o pożegnaniu blondu. Czy to była dobra zmiana? Poznajecie ją?
Agnieszka Pulikowska
listopad 20, 2017

Iwona Burnat zrezygnowała z blond włosów! Jeżeli oglądaliście program "Żony Hollywood", to na pewno pamiętacie uśmiechniętą blondynkę, której zazwyczaj towarzyszył jej mąż Reggio oraz urocze pieski, które zawsze były elegancko wystrojone. Jednak przyszedł czas na zmiany we fryzurze!  Polecamy:   Selena Gomez już nie jest brunetką! Ciemne fale zastąpiły lob w kolorze blond Iwona Burnat nie jest blondynką Iwona Burnat zdecydowała się na przyciemnienie włosów, których odcień teraz bardziej przypomina rudy kolor. Metamorfozą gwiazdy pochwalił się salon fryzjerski Fifty Fifty Concept, a także sama zainteresowana. Polecamy:   Owocowy raj na włosach. Mango hair podbijają Instagram Fani są zachwyceni. W komentarzach czytamy: "Nareszcie ! Wygląda extra jak na Hollywood przystało a to z Polski prosto ⚘ mega mega ❤" "Nieporównanie lepiej. Ten blond był straszny. Gratuluję". "Zmiana na mega plus!" "Wygląda naturalnie i przepięknie!!!" Jak wam się podoba nowa fryzura Iwony Burnat?  Post udostępniony przez Fifty Fifty Concept (@fiftyfiftyconcept) 18 Lis, 2017 o 9:24 PST Post udostępniony przez Iwona Benjamin (@iwonaburnat) 18 Lis, 2017 o 11:11 PST Zadbaj o swoje włosy i ich ułożenie! Oszczędzaj z rabatami na sprzęt do pielęgnacji włosów, dostępny na stronie MediaMarkt wyprzedaże .

Przeczytaj