Wejdź
Sara Boruc-Mannei dziecko
Styl życia

Sara Boruc-Mannei pokazała pierwszą kąpiel syna. Nie wszystkim podobało się to, jak długo z nią zwlekała...

Żona Artura Boruca opublikowała urocze zdjęcie przedstawiające pierwszą kąpiel jej nowo narodzonego syna. Według niektórych zbyt długo z nią zwlekała...
Matylda Nowak
maj 15, 2019

Świeżo upieczona mama, Sara Boruc-Mannei, nie kryje się ze swoim rodzinnym szczęściem. Pokazała swoim fankom pierwsze chwile po narodzinach swojego synka, a teraz opublikowała na Instagramie zdjęcie zrobione podczas jego pierwszej kąpieli. Przy fotce Sara zdradziła, jak długo zwlekała z umyciem dziecka po porodzie i zapytała swoje fanki, kiedy one pierwszy raz umyły swoje nowo narodzone pociechy. Swoim pytaniem celebrytka uruchomiła przeciągającą się, ale zaskakująco życzliwą dyskusję...

Zobacz także: Sara Boruc-Mannei pokazała brzuch zaledwie tydzień po porodzie. Jesteśmy pod wrażeniem!

Kryjący krem CC, wodoodporny eyeliner, spray na porost włosów - oto hity wakacji!

Kiedy myć noworodka?

Na zdjęciu opublikowanym przez Sarę Boruc-Mannei na Instagramie widać jej dwie zachwycone córki i maleńkiego synka kąpanego przez wyraźnie przejętego Artura Boruca. Przy fotce Sara napisała:

Pierwsza kąpiel Noah - tydzień po narodzinach. Podobno to super zdrowe dla dzidziusia. A Wy kiedy urządzaliście pierwszą kąpiel i jak często kąpiecie maluszki?

Jak można się było spodziewać, nie wszyscy zgadzali się z decyzją Boruców o wstrzymaniu się z kąpielą nowo narodzonego dziecka. Ktoś napisał nawet:

Tydzień po to dużo, dużo za późno, pani Saro.

Okazało się jednak, że wiele obserwujących Boruc-Mannei matek także zwlekało z umyciem swoich dzieci po porodzie i podzieliły się w komentarzach swoimi doświadczeniami:

My też wykąpaliśmy dzidziola po tygodniu. Teraz (8 tygodni) też myjemy się co 2-3 dni i nie przesadzamy z kosmetykami.
Nam w szpitalu również powiedziano, żeby czekać, najlepiej aż pępowina odpadnie. I też wyszło tydzień po porodzie.
Tak samo - tydzień po porodzie. Lepiej nie zmywać zbyt szybko tej warstwy ochronnej...

Co ciekawe, te internautki, których dzieci szybciej trafiły "pod kran", powstrzymały się od krytykowania Sary. I słusznie, bo jak się okazuje, lekarze i położne coraz częściej sugerują rodzicom, żeby wstrzymali się z pierwszą kąpielą noworodka, a później nie przesadzali z jego higieną. Maź płodowa pokrywająca ciało dziecka chroni je przed zakażeniem i nawilża jego skórę. Niekoniecznie trzeba wstrzymywać się z wykąpaniem dziecka aż tydzień, ale - jak pokazują badania - odwlekanie tej czynności dobrze wpływa także na psychiczny stan malucha. W 2010 roku badacze z Bostońskiego Centrum Medycznego stwierdzili, że dzieci kąpane 12 godzin po narodzinach (a nie, jak było przyjęte, 4 godziny po porodzie) znacznie lepiej radziły sobie z karmieniem piersią. Za to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO, World Health Organization) w jednym ze swoich dokumentów wręcz zaleca kąpanie noworodka nie wcześniej niż 24 godziny po narodzinach.

Fot.: Instagram

Zobacz także: Izabela Janachowska urodziła! Gwiazda TVN Style pokazała pierwsze zdjęcia syna

A wy co myślicie o decyzji Sary Boruc-Mannei - wstrzymałybyście się aż tak długo z pierwszą kąpielą swojego dziecka?

Zdjęcie główne: Instagram

Komentarze
Styl życia Fanki hejtowały za to Lewandowską, a teraz to samo robi Sara Boruc. Ją też zlinczują?
Trening w czasie ciąży powoli przestaje być tematem tabu. Ale niektóre kobiety nadal są jego wielkimi przeciwniczkami. Czy Sara Boruc-Mannei padnie ofiarą internetowego hejtu?
Milena Majak
styczeń 09, 2019

Niemal standardem jest już to, że kobiety w ciąży nie przerywają uprawiania sportu , a jedynie ograniczają intensywność ćwiczeń i konsultują się na bieżąco z lekarzem. Mimo zachowania wszelkich środków ostrożności, ciężarnym często obrywa się właśnie za jakąkolwiek większą aktywność fizyczną. Ofiarą takiego hejtu padła między innymi Anna Lewandowska , kiedy nie przerwała intensywnych treningów w ciąży z Klarą. Czy to samo spotka Sarę Boruc-Mannei? Sara Boruc-Mannei ćwiczy na siłowni Gwiazda dość długo ukrywała, że spodziewa się kolejnego dziecka. Nikt nie przypuszczał, że u progu kariery wokalnej (i prowadzenia własnej marki biżuteryjnej) zdecyduje się zajść w kolejną ciążę. Radosną nowinę ogłosiła w dzień Świąt Bożego Narodzenia na swoim Instagramie, dodając urocze zdjęcie całej rodziny. Od tamtej pory nieustannie chwali się na InstaStories brzuszkiem , który z tygodnia na tydzień się powiększa. To już 24. tydzień, a Sara wręcz promienieje i zachwyca sylwetką, co widać na wielu zdjęciach. Ostatnio pokazała, czemu zawdzięcza świetną figurę i jak nietrudno się domyślić, chodzi o treningi.  Zdjęcie: Screen z InstaStories Sara Boruc-Mannei dodała na InstaStories relację, na której pozuje w sportowym stroju na tle bieżni . Dodała też hashtag #workout, więc nietrudno się domyślić, że właśnie zaczyna lub już skończyła trening. Mamy nadzieję, że gwiazda nie otrzymuje komentarzy, w których ktoś oskarża ją o robienie krzywdy nienarodzonemu dziecku . Przypominamy, że urodziła już dwie córki, więc na pewno wie, jak powinna przebiegać jej ciąża :). Setki modeli obuwia w wyjątkowych cenach. Sprawdź promocje na cały asortyment na 50style.pl promocje . Zdjęcie główne: Instagram.com/mannei_is_her_name

Przeczytaj

Nasze akcje