klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Nikki Webster przed odchudzaniem
Styl życia

Schudła 205 kg w dwa lata. Tak spektakularnej metamorfozy jeszcze nie widziałyśmy!

Ekstremalne odchudzanie Nikki Webster to w rzeczywistości niezwykle poruszająca historia. W ciągu dwóch lat życie tej kobiety zmieniło się nie do poznania. Ona sama również.
Milena Majak
maj 29, 2017

Nikki Webster w wieku 34 lat ważyła 294 kg. W najbardziej krytycznym momencie zdecydowała się zawalczyć o zdrowie. I udało jej się dokonać czegoś wręcz niemożliwego. Stała się lżejsza o 205 kg. Zajęło jej to dwa lata.

Zobacz także: Co jest dobre na odchudzanie? 10 skutecznych porad

Kupiła wówczas pierwszą parę spodni. Po raz pierwszy w życiu poszła na randkę. Pierwszy raz od dawna jeździła też na rowerze. Jednak mimo tak ogromnego sukcesu, na drodze do szczęścia stał jeszcze jeden, ogromny problem - rozciągnięta skóra.

Przepis na detoks: zielony koktajl owocowo-warzywny

Jak schudła Nikki Webster?

Pierwsze kroki stawiane w walce o własne zdrowie są niezwykle trudne, ale chyba najbardziej istotne w tej całej metamorfozie. Już samo podjęcie tak trudnej decyzji o zmianie nawyków, które rządziły naszym życiem od dawna, wymaga niezwykłej odwagi. A gdyby tego było mało, Nikki Webster zdecydowała się pokazać swoje zmagania z wagą w jednym z programów dokumentalnych. Cały świat mógł śledzić jej poczynania oraz wstydliwe momenty, których wcale nie brakowało...

Zobacz także: 10 sposobów ułatwiających odchudzanie

Kobieta doprowadziła swoje ciało do takiego stanu, w którym nie była już w stanie sama chodzić, a nawet myć się. Wszystko utrudniała ogromna fałda tłuszczu na brzuchu. Kości nóg również nie wytrzymywały ciężaru, jaki każdego dnia musiały dźwigać. Dlatego kiedy Nikki zgłosiła się po pomoc, zaproponowano jej operację zmniejszenia żołądka. Aby do niej przystąpić, musiała jednak najpierw zrzucić własnymi siłami 20 kg. Zajęło jej to dwa miesiące. 

Operacja zmniejszenia żołądka

Kiedy wreszcie została zakwalifikowana na operację zmniejszenia żołądka, w rok od przeprowadzenia zabiegu udało jej się pozbyć 100 kg. W tym czasie cały czas była pod opieką specjalistów, którzy monitorowali jej zdrowie i dbali o to, aby utracone kilogramy nie wróciły. Problemem była nie tylko coraz bardziej wiotka skóra. Kiedy wreszcie wszystko zaczęło układać się po myśli Nikki, w wyniku komplikacji po tej samej operacji, która przeszła bohaterka dokumentu, zmarł jej przyjaciel... 

Zobacz także: Przez lata media wyśmiewały jej wagę. Tera zchwali się figurą modelki!

Mimo że ta wiadomość wstrząsnęła kobietą, nadal miała motywację do tego, by w dalszym ciągu walczyć o swoje zdrowie i życie. Wiedziała, że jeśli zrzuci określoną liczbę kilogramów, zostanie zakwalifikowana do operacji usunięcia nadmiaru skóry. Marzenie spełniło się, kiedy pozbyła się kolejnych 60 kg. Uwierzysz, że sama luźna skóra ważyła aż 20 dodatkowych kg?! 

Po trwającej dwa lata walce z własnym ciałem, Nikkie wreszcie może powiedzieć, że jest szczęśliwa. W naszej galerii możecie zobaczyć, jak długą drogę musiała przejść, aby wreszcie zaakceptować swoje ciało.

Zdjęcie główne: Screen z YouTube/TLC

1 z 3

Historia Nikki Webster

Historia Nikki Webster
Screen z YouTube/TLC https://www.youtube.com/watch?v=m5LMt3yzO_E
2 z 3

Historia Nikki Webster

Historia Nikki Webster
Screen z YouTube/TLC https://www.youtube.com/watch?v=m5LMt3yzO_E
3 z 3

Historia Nikki Webster

Historia Nikki Webster

(fot. Materiały prasowe)

Komentarze