klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Eugenia Cooney wygrała walkę z anoreksją. Stare zdjęcia są przerażające
Styl życia

Skrajnie wychudzona blogerka wygrała walkę z anoreksją. Kiedyś ważyła tylko 38 kg...

Wystające kości zwracały uwagę bardziej niż jej piękne włosy i dopracowany makijaż. Eugenia Cooney leczy się z anoreksji, a jej zdjęcia są przestrogą dla każdego.
Milena Majak
lipiec 24, 2019

W serwisie YouTube jej kanał subskrybuje ponad dwa miliony osób. Przeraźliwie chuda sylwetka tej youtuberki dla jednych była wzorem figury idealnej, ale dla innych znakiem, że to wszystko zmierza w bardzo złym kierunku. Wzbudzająca coraz więcej kontrowersji waga influencerki doprowadziła do tego, że sama zdecydowała się zniknąć z internetu i zadbać o zdrowie.

Hej! Doceniam Waszą troskę. Robię sobie przerwę od mediów społecznościowych i dobrowolnie pracuję nad tym z moim lekarzem. Proszę uszanujcie to - napisała na Twitterze Eugenia Cooney.

W lutym poinformowała fanów o zawieszeniu wszystkich kanałów. Od tamtej pory minęło pół roku, a Eugenia wygląda lepiej. Patrząc na jej obecne zdjęcia, łatwo stwierdzić, że powrót do pełni sił zajmie jej pewnie jeszcze sporo czasu. Jak zmieniła się sylwetka blogerki?

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Eugenia Cooney leczy się z anoreksji 

Z tą chorobą zmaga się wiele osób. Do zaburzeń odżywiania przyznała się Demi Lovato, która po wielu potknięciach zdrowotnych, wreszcie wróciła na właściwą drogę. O chorowaniu na anoreksję opowiedział także Mikołaj Roznerski. To bardzo znamienne, że osoby z show-biznesowego świecznika decydują się na wyznanie na temat tak poważnych problemów zdrowotnych. Nie inaczej było w przypadku Eugenii Cooney - youtuberki, która właśnie wróciła z odwyku.

Najmłodsza publiczność zazdrościła jej figury, ale ta starsza i bardziej rozsądna część szybko zauważyła, że Eugenia Cooney ma zaburzenia odżywiania. Z miesiąca na miesiąc było widać coraz większy spadek wagi. Kiedy wreszcie zatrzymała się na 38 kg, pojawiło się zagrożenie życia blogerki. Powstało nawet kilka petycji nawołujących do zamknięcia wszystkich kont influencerki. Powód? Promowanie niezdrowego obrazu sylwetki.

Eugenia nie widziała oczywiście niczego złego w tym, jak wygląda. Do momentu, w którym urodowa część zagranicznego YouTube'a zaczęła nagrywać filmiki z komentarzem dotyczącym jej sylwetki. Nie bez znaczenia była również rosnąca liczba kciuków w dół pod każdym wideo opublikowanym przez Cooney. Nic dziwnego, że w końcu musiała podjąć radykalne kroki i zawalczyć o siebie.

Ostatnie miesiące były dla niej wyjątkowe trudne - przebywała w ośrodku, gdzie leczyła zaburzenia odżywianiaAnoreksja mogła zniszczyć jej życie. Tam na szczęście zrozumiała, że anoreksja to bardzo poważna choroba i sama deklaruje, że nigdy już nie wróci do stanu sprzed terapii. Po półrocznym odwyku zdecydowała się wrócić do mediów społecznościowych. Filmik, w którym poinformowała o tym fanów, doczekał się ponad sześciu milionów wyświetleń. 

Zmieniła się nie tylko zewnętrznie, ale też wewnętrznie - Eugenia udzieliła wywiadu popularnemu youtuberowi, Shane'owi Dawsonowi. Opowiedziała o szczegółach choroby, o terapii oraz o tym, jak wyglądał pobyt w zakładzie. Ten film ma już ponad 20 milionów wyświetleń! Poniżej możecie obejrzeć całość, a w naszej galerii znajdziecie zdjęcia Eugenii Cooney - zarówno te stare, jak i aktualne. Uprzedzamy, że są one dość drastyczne. Różnica w ciele jest ogromna, ale prawda jest taka, że influencerka przez całe życie będzie walczyć z zaburzeniami odżywiania... 

Zdjęcie główne: Instagram.com/eugeniacooney

1 z 5

1

1
2 z 5

Eugenia Cooney kiedyś

Eugenia Cooney kiedyś
Instagram.com/eugeniacooney https://www.instagram.com/p/BkLiQethw-6/
3 z 5

Eugenia Cooney kiedyś

Eugenia Cooney kiedyś
Instagram.com/eugeniacooney https://www.instagram.com/p/BpxPUmKAgR3/
4 z 5

4

4
5 z 5

Eugenia Cooney obecnie

Eugenia Cooney obecnie
Komentarze