Jeśli chcesz poznać szybki i skuteczny sposób na pranie butów, to przychodzę do ciebie z super trikiem. Dzięki niemu nie będziesz musiała już wyrzucać starego, białego obuwia. Zamiast zastąpić je nowszym modelem, oczyść je przy pomocy kapsułki do zmywarki. Zobaczysz, że będą wyglądały tak samo świeżo jak w dniu zakupu!

Reklama

Domowy sposób na pranie butów w pralce

Zapomnij o proszku do prania. Jeśli na co dzień korzystasz ze zmywarki, na pewno masz pod ręką specjalne kapsułki myjące naczynia. Ta niewielka kostka nie tylko zadba o czystość zastawy stołowej, ale sprawi też, że stare i zniszczone buty otrzymają nowe życie. Wystarczy, że wrzucisz ją bezpośrednio do pralki i ustawisz program krótkiego, delikatnego prania. Niska temperatura poniżej 40 stopni i powolne wirowanie uchroni obuwie przed uszkodzeniem. Kostka do zmywarki skutecznie doczyści podeszwy, gumowe elementy, a także materiałową część buta. Jest delikatnym środkiem piorącym, więc nie musisz się martwić o zniszczenia. Po skończonym praniu pozostaw buty do wyschnięcia (nie wrzucaj ich do suszarki!).

Pranie butów w pralce - jakiego obuwia nie wolno wrzucać do bębna?

Pamiętaj, żeby nie wkładać do prania butów zamszowych i skórzanych. Wysoka temperatura mogłaby przyczynić się do rozklejenia podeszwy i popękania materiału. Staraj się nie prać w pralce również obuwia klejonego, bowiem klej mógłby się w niej rozpuścić. Spokojnie możesz prać zaś trampki, buty sportowe i tenisówki, o ile są szyte.

Jak przygotować buty do prania? Wyjmij z nich sznurówki, a także wkładki. Najlepiej żebyś te elementy czyściła oddzielnie. Za pomocą szmatki lub szczotki usuń pozostałości błota, piasku i pozbądź się kamyczków. Żeby zwiększyć skuteczność prania, przetrzyj plamy specjalnie przeznaczonym do tego środkiem.

Reklama

Sposób na pranie białych butów - trik z TikToka

Znana modelka Sylwia Butor na swoim TikToku pokazała jak zwykła kostka do zmywarki potrafi wyczyścić zabrudzone białe buty. Do miski wlała ciepłą wodę i rozpuściła w niej tabletkę do zmywarki. Następnie wrzuciła do niej obuwie i moczyła przez ok. 15 minut. Następnie za pomocą gąbki i szczotki pozbyła się zanieczyszczeń. Voilà! W ten sposób twoje stare buty będą wyglądały tak samo dobrze jak w dniu zakupu.

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama