klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Hipsterska Barbie
Styl życia

Socality Barbie podbija serca internautów!

Za co internauci kochają Socality Barbie? Na czym polega jej fenomen i skąd się wzięła jej popularność? Czy Socality Barbie jest dowodem na to, że potrafimy śmiać się sami z siebie?
Lena Grabowska
wrzesień 08, 2015
KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Socality Barbie żart czy refleksja nad pokoleniem?

Barbie zamienia swoją Corvette na Subaru, zakłada plecak z Filson i okulary z Wabry Parkers. Ona żyje autentycznie (#authenctic), kocha życie towarzyskie (#socality) i bez skinienia palcem jest znacznie lepsza niż ty.

Około 3 miesiące temu w serwisie Instagram pojawiło się konto Socality Barbie, które w szybkim tempie zyskało ponad 700 tysięcy obserwatorów. Jego założycielką i autorką zdjęć jest fotografka ślubna z Portland, która chce pozostać anonimowa. Konto Socality Barbie zostało założone dla żartu. Fotografka obserwowała młodych ludzi, którzy korzystają z serwisu Instagram. Zauważyła, że użytkownicy umieszczali w serwisie zdjęcia zrobione w tych samych miejscach, zmodyfikowane takim samym filtrem i oznaczone identycznymi hashtagami (#liveauthentic czy #socality).
"Pierwsze, co przyszło mi na myśl obserwując tych młodych ludzi to Barbie. Bo co mogłoby lepiej oddać to zjawisko, niż masowo produkowana lalka."
Tak powstało Socality Barbie, które w prześmiewczy sposób pokazuje trend w fotografii uprawiany przez podróżującą po świecie generację Y. Socality Barbie to zbiór wymuskanych selfie w egzotycznych miejscach, czy też artystycznych zdjęć kawy z odpowiednio nałożonym filtrem. Estetyka żywcem wyjęta z Kinfolk, wszechobecna na Instagramie.

Prawdopodobnie masz podobne zdjęcia na swoim Instagramie, albo znasz kogoś, kogo konto wygląda jak Sociality Barbie.

Generacja Y

Generacja Y to pokolenie urodzone między '84 a '97 rokiem, wychowywane w realiach wolnego rynku. Wszechobecna i ogólnodostępna technologia oraz umiejętność korzystania z mediów cyfrowych spowodowały, że są tak różni od swoich rodziców. Młodzi ludzie generacji Y mają łatwy dostęp do Internetu, co pozwala im na kontaktowanie się z całym światem, żyją w tzw. „globalnej wiosce”. Łatwy dostęp do wiedzy przyczynia się do tego, że są dobrze wykształceni i nieustannie się szkolą. Wybierając cele życiowe stawiają na doświadczanie i wysoką jakość życia, a nie posiadanie. Są tolerancyjni, otwarci na inność, bardzo pewni siebie i mają duży apetyt na życie.

Jak Wam się podobają selfie Socality Barbie?

Zdjęcia: instagram.com/socalitybarbie

Źródło: wired.com

1 z 7

Modne ubrania

Modne ubrania

Modne ubrania Socality Barbie są zazwyczaj robione ręcznie- hipsterski plecak powstał ze skóry oraz naszywek, czapka została wycięta z palca od rękawiczki.  

2 z 7

Kocyk z filcu

Kocyk z filcu

Kocyk Pacific "Northwest Pendleton" jest zrobiony z pomalowanego filcu.  

3 z 7

Wspaniałe miejsca

Wspaniałe miejsca

Ubrania Barbie są autentyczne, tak jak lokalizacje. Przynajmniej większość z nich. Kiedy fotografka jest zbyt zmęczona, aby pojechać w kolejne miejsce używa paru trików w Photoshopie i gotowe!

4 z 7

Kawa i Kinfolk

Kawa i Kinfolk

Fotografie są zabawne, a dopracowane detale sprawiają, że miło się je ogląda.

5 z 7

Lody Salt and Straw

Lody Salt and Straw

Na jednym Barbie kontemplująca życie, patrząc na jezioro, w modnej fryzurze i czapce. Na drugim chwaląca się dwiema gałkami lodów w Salt and Straw.

6 z 7

Życiowe sekwencje

Życiowe sekwencje

Pod zdjęciami można zdania: "Czego nie ma na Instagramie, to się nie wydarzyło" czy "Wielkie rzeczy możesz osiągać tylko wtedy, gdy wyjdziesz ze strefy komfortu". Te cytaty zdają się być wisienką na torcie.  

7 z 7

Instagramowa fikcja

Instagramowa fikcja

Każdy lubi zapierające dech w piersiach zdjęcia z odległych krajów, wspaniałych podróży. 

"Rozumiem, że oglądanie ładnych fotografii jest przyjemne, ale one nie są uczciwe. Nikt, tak naprawdę, nie żyje w ten sposób."- komentuje autorka.

Znacie podobne konta na Instagramie?

Komentarze