klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Sposoby na ciemieniuchę, Olejuszka- Skarb Matki
materiały PR
Styl życia

Sposób na ciemieniuchę- "Olejuszka" Skarbu Matki

Poznaj nowy preparat wspomagający leczenie ciemieniuchy u dzieci "Olejuszkę" firmy Skarb Matki. Ciemieniucha to częsta przypadłość, która pojawia się u noworodków i dzieci niezależnie od pory roku.
Lena Grabowska
kwiecień 07, 2015

Sposoby na ciemieniuchę, Olejuszka- Skarb Matki

Jak przewinąć noworodka? Mamy dla Was instrukcję krok po kroku!

Czym jest ciemieniucha?

Ciemieniucha jest to przypadłość, która objawia się miękkimi, żółtawymi łuskami przylegającymi ściśle do skóry głowy. Powstaje na skutek nadaktywności gruczołów łojowych na skórze głowy niemowląt i dzieci. Występowanie ciemieniuchy jest niezależne od pory roku. Nasilenie objawów występuje od urodzenia do ok. 2-3go roku życia. Zmiany powstałe na skórze mogą być zróżnicowane, od delikatnego złuszczenia, po duże przestrzenie pokryte łuskami. Objawy mogą nawracać mimo stosowania prawidłowej higieny. Schorzenie nie jest groźne, ale leczenie jest konieczne gdyż powstała skorupa utrudnia oddychanie skóry.

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Nowym sposobem na pozbycie się ciemieniuchy jest "Olejuszka" Skarbu Matki, która zawiera naturalne składniki roślinne olejki z krokosza, liści brzozy i kwiatu lipy. Substancje te wpływają hamująco na wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe, przez co łagodzą objawy. Należy nanieść "Olejuszkę" na miejsca pokryte ciemieniuchą, pozostawić na skórze na 24 godziny, umyć głowę delikatnym szamponem i po wysuszeniu wyczesać włosy miękką szczotką. Olejek słonecznikowy i olej wazelinowy przyspiesza odwarstwianie się łusek i wspomaga ich usunięcie. Preparat otrzymał pozytywną ocenę instytucji opiniujących kosmetyki dla niemowląt i dzieci.

"Olejuszkę" można kupić w aptekach, sklepach dziecięcych, internetowych oraz na www.skarbmatki.pl

Cena: 29,90 zł za 30ml.

Warto jednak pamiętać, że leczenie ciemieniuchy należy zacząć od konsultacji u pediatry bądź położnej.

Sprawdź jak kąpać niemowlę, która oliwka jest najlepsza dla Twojego dziecka i poznaj zdanie eksperta na temat leczenia ciemieniuchy.

Komentarze
Dziewczynka na szczepieniu
Fotolia
Styl życia Szczepionka przeciw grypie dla dzieci- szczepić czy nie?
Jesień to okres zwiększonego ryzyka zachorowań na grypę, zwłaszcza wśród dzieci. Według zaleceń WHO, w 2015 roku najlepiej zaszczepić się już w pierwszej połowie września.
Lena Grabowska
wrzesień 11, 2015

Grypa u dzieci Grypa u dzieci jest niebezpieczna, gdyż ciężko ją zdiagnozować . Bardzo często zdarza się, że lekarze z powodu braku charakterystycznych objawów u dzieci, diagnozują grypę jako inne ostre choroby gorączkowe . Spośród wielu objawów grypy występujących u dorosłych (tj. gorączka dochodząca do 40 stopni, bóle mięśni, suchy kaszel, bóle głowy, dreszcze, złe samopoczucie, uczucie rozbicia, brak apetytu),  u dziecka można zazwyczaj rozpoznać jedynie wysoką gorączkę oraz osłabienie . U niemowląt i bardzo małych dzieci zdarza się, że grypa objawia się w formie drgawek gorączkowych lub w postaci przypominającej sepsę. Źle zdiagnozowana grypa jest często leczona antybiotykami, a nie lakami przeciwwirusowymi. W efekcie u dziecka następują powikłania po grypie, które mają charakter np. zapalenia płuc, zatok czy ucha środkowego. Jedynym sposobem, aby potwierdzić grypę u dziecka jest badanie wirusologiczne. Szczepienie przeciw grypie- czy jest skuteczne? W ostatnich latach badania wykazały, że skuteczność dostępnych na rynku szczepień przeciw grypie wynosi około 50%. Należy jednak pamiętać, że szczepienie ma nie tylko uchronić przed zachorowaniem, ale również złagodzić przebieg choroby. W przypadku najmłodszych pacjentów może to oznaczać np. leczenie ambulatoryjne, zamiast szpitalnego. Sczepienia pozwalają też uniknąć powikłań po grypie. Szczepiąc dzieci należy pamiętać o podaniu 2 dawek szczepionki, w odstępie co najmniej 4 tygodni. Dziecku szczepionemu przeciw grypie w poprzednim sezonie podaje się 1 dawkę. Niepożądane objawy po szczepieniu, tj. ból i obrzęk w miejscu aplikacji, wzrost temperatury ciała, ból mięśni, stawów i głowy utrzymują się do kilku dni. Zalecane jest szczepienie dzieci od 6 miesiąca  do 18 roku życia. W Polsce najczęściej szczepi się dzieci w wieku 2-5 lat. Najrzadziej szczepione są niemowlęta, które...

Przeczytaj
Smutny chłopiec
Fotolia
Styl życia Dziecko z depresją. Liczba przedszkolaków potrzebujących opieki psychiatrycznej rośnie
Liczba dzieci, które potrzebują opieki psychiatry rośnie w zawrotnym tempie. Przedszkolaki trafiają do lekarzy z problemami takimi jak: lęki, nadpobudliwość i agresja- informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Depresja u dzieci to coraz poważniejszy problem.
Lena Grabowska
maj 04, 2015

Z danych resortu zdrowia wynika, że w 2014 roku z opieki psychiatrycznej skorzystało 23,5 tysiąca dzieci między 4. a 6. rokiem życia . Jest to o 3 tysiące więcej niż trzy lata temu. Renata Tokarz-Czart, ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w szpitalu im. Babińskiego w Łodzi komentuje sytuację: „Kiedyś mieliśmy 17 łóżek, a teraz 30 i wszystkie są zajęte, na przyjęcie do szpitala trzeba czekać.” Dodaje, że na oddział trafiają dzieci z zaburzeniami snu, nadpobudliwością, moczeniem nocnym i stanami lękowymi. Winę za taki stan rzeczy ponoszą rodzicie , którzy między innymi stosują niespójny i niejasny dla dziecka system wychowawczy, opierają się na tzw. bezstresowym wychowaniu lub fundują dzieciom stres związany z rozwodem. Jak rozpoznać depresję u dziecka? Depresja u najmłodszych objawia się podobnie jak u dorosłych . Rodziców powinny zaniepokoić następujące objawy : przygnębienie, smutek ograniczenie lub rezygnacja z ulubionych aktywności nadpobudliwość lub spowolnienie zaburzenia koncentracji uwagi poczucie bezradności obniżone poczucie własnej wartości zwiększony lub zmniejszony apetyt spadek energii zaburzenia snu Depresja u dzieci jest też równie niebezpieczna co u dorosłych. Pomocy należy szukać u specjalistów. Sprawdź czego nigdy nie wolno mówić dziecku oraz jak sobie radzić ze złością dziecka . Obejrzyj też film na temat dziecięcej depresji .

Przeczytaj
Dziecko przy oknie
Fotolia
Styl życia Czym objawia się autyzm dziecięcy?
U części dzieci bardzo trudno rozpoznać autyzm dziecięcy. Dlatego tak ważna jest świadomość społeczna na temat tej choroby. Niejednokrotnie obserwacja rodziców i opiekunów, osób które są najbliżej dziecka, pozwala wcześnie wykryć autyzm, a co za tym idzie skutecznie go leczyć.
Lena Grabowska
lipiec 15, 2015

Przyczyny autyzmu dziecięcego Na autyzm dziecięcy składają się czynniki genetyczne i środowiskowe, jednak naukowcy w dalszym ciągu nie mają jednoznacznej odpowiedzi, co do przyczyn choroby. Na chwilę obecną zostało zidentyfikowanych wiele genów, które mają związek z zachorowaniami. W badaniach nad osobami z autyzmem wykryto nieprawidłowości w kilku rejonach mózgu, chorzy na autyzm mają rozregulowany poziom serotoniny i innych neuroprzekaźników . Wiadomo, że do zaburzeń w rozwoju mózgu może dochodzić już we wczesnym życiu płodowym. Autyzm dziecięcy rozpoznaje się do 3 roku życia. Przypadki zachorowań w późniejszym wieku, około 4-5 roku życia nazywane są autyzmem atypowym. Jak rozpoznać autyzm dziecięcy? Te zachowania dziecka powinny wzbudzić niepokój u rodziców: rzadko się uśmiecha woli samotną zabawę nie reaguje na własne imię woli kontakt z rzeczami niż z ludźmi nie bawi się z innymi dziećmi nie jest kreatywne w zabawie unika kontaktu wzrokowego, a jeśli patrzy to nie na osobę, a „przez osobę” zachowuje się impulsywnie jest nadwrażliwe na dźwięk lub dotyk nie reaguje na ból mówi mało, albo wcale używa słów bez znaczenia, albo powtarza za nami (echolalia) jeśli już mówi, to zwykle na jeden temat nie gestykuluje podczas mówienia patrzy na palec a nie na przedmiot, który palcem wskazujemy wpada w gniew bez wyraźnego powodu ma problemy w kontaktach z innymi dziećmi ma ograniczoną mimikę twarzy, rzadko widać na niej emocje nie jest empatyczne, nie potrafi zrozumieć emocji innych ludzi nie lubi się przytulać wykazuje zachowania autoagresywne, np. uderza głową w ścianę wprowadza się w nieustanny ruch: kiwanie, huśtanie, obracanie się w miejscu (stereotypie ruchowe) lubi rutynę podczas zabawy układa zabawki w rzędy jest nadpobudliwe jest spętane ruchowo,...

Przeczytaj
Zdjęcie skroni dziewczynki z boreliozą
Styl życia Wygląda jak zwykły siniak na głowie, ale ta plamka jest bardzo groźna. To może zdarzyć się każdej z Was!
Kiedy 7-letnia dziewczynka powiedziała mamie, że boli ją głowa, a we włosach miała plamkę przypominającą siniaka, czy ugryzienie pająka i nikt by się nie spodziewał, że zaledwie po godzinie nie będzie mogła chodzić.
Agnieszka Pulikowska
czerwiec 21, 2017

7-letnia Natasha mieszka w Wirginii Zachodniej. Jej mama jest pielęgniarką. Pewnego ranka dziewczynka obudziła się ze zmianą we włosach, która z daleka przypomina siniaka, jednak jej mama opisuje ją na Facebooku jako najbrzydszą zmianę jaką widziała. Do tej zmiany na skórze doszły kolejne objawy. Natasha miała 40 st. gorączki, a rana zaczęła ewoluować. Pojawiły się wokół niej białe i czerwone kręgi. Dziewczynka zaczęła mieć także zaburzenia neurologiczne - nie mogła ruszać szyją, a ból głowy stawał się coraz mocniejszy. Na dodatek spuchły jej kolana, co uniemożliwiało poruszanie się. Matka natychmiast zawiozła dziecko do szpitala. Polecamy:   Nie zgadniecie, czego kobiety używają teraz do opalania. To ryzykowne i... dziwne Na miejscu wykryto, że zmiana pochodzi od ugryzienia kleszcza. Natasha zachorowała na boreliozę, a choroba od razu zaatakowała układ nerwowy. Natychmiast podjęto odpowiednie leczenie, dzięki czemu dziewczynka zaczęła dochodzić do siebie. Jej matka jednak postanowiła przestrzec innych rodziców. W tym celu opublikowała zdjęcia swojej córki na Facebooku. Napisała, że dzieli się swoją historią, aby uczulić innych rodziców. U jej córki wystąpiły nietypowe objawy. Warto zatem regularnie sprawdzać skórę dzieci, bo ona np. nigdy wcześniej nie widziała kleszcza u Natashy. Polecamy:   Ta dziewczyna ma ogromną bliznę na dekolcie. Jej skóra dosłownie odpadła... Dlaczego? Przyczyny boreliozy Choć wydawać by się mogło, że te wydarzenia miały miejsce daleko od Polski, to jednak problem z boreliozą jest bardzo popularny także u nas. W pierwszym kwartale 2017 roku zachorowało na nią ponad 4 tysiące osób (dane opublikowane przez Państwowy Zakład Higieny). Kleszcze kryją się w trawach i krzewach, więc możemy je spotkać nie tylko w lesie ale też w parkach czy na działce. Diagnoza boreliozy nie jest prosta i występuje ona w 3 rodzajach: -...

Przeczytaj