klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Strach przed zakupami, własnym odbiciem... Te kobiece fobie potrafią utrudnić życie

Fobii jest na świecie tysiące i z pewnością ich lista stale będzie się wydłużać. My wybrałyśmy tylko te, które dotyczą kobiet. Niektóre są naprawdę zaskakujące.
Milena Majak
październik 24, 2016

Ich nazwy są niewątpliwie trudne do zapamiętania… Jednak każda z nas na pewno potrafi się utożsamić co najmniej z jedną z nich. Tym bardziej, że bardzo często zdarza nam się panikować bez potrzeby – chociażby przed wielkim wyjściem. W dużej mierze doświadczamy ich podświadomie i nawet nie potrafimy nazwać, a co dopiero zapanować nad nimi.

A przecież o większości z nich trudno nawet gdziekolwiek znaleźć informacje. Jeśli z jakiegoś powodu regularnie odczuwasz silne napięcie i stres, warto się zastanowić, czy nie masz jakiejś fobii. 

Tymczasem w naszej galerii możecie znaleźć to, czego najbardziej boją się kobiety, dla których wygląd jest szalenie istotny... ;)

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/291115563397805193

1 z 6

Tabernafobia

Tabernafobia

Tabernafobia to strach przed zakupami. Niektóre kobiety uwielbiają buszować po sklepach w poszukiwaniu ubraniowych perełek. Inne z kolei dostają dreszczy na samą myśl o przechadzaniu się po tych wszystkich sklepach. To samo tyczy się zakupów spożywczych. Bieganie między tyloma półkami, widok tylu produktów może wywołać przyspieszony oddech.

(Zdjęcie: pinterest.com/pin/291115563397805193)

2 z 6

Trichofobia

Trichofobia

Trichofobia to strach przed leżącymi na podłodze włosami. Wszystkie chyba znamy chociaż jedną osobę, której włosy notorycznie wypadają i leżą w pościeli, a czasami też trafią do jedzenia. Brzydzimy się tym i nie dość, że nasz żołądek przeżywa prawdziwą rewolucję to zaczynamy się coraz bardziej zastanawiać nad tym, ile takich włosów zdążyłyśmy już... zjeść? FUJ!

Zdjęcie: pinterest.com/pin/130534089179894695

3 z 6

Geniofobia

Geniofobia

Geniofobia to strach prze podwójnym podbródkiem. Nie ukrywajmy - skóra każdej z nas straci kiedy na elastyczności i mięśnie szyi przestaną trzymać to, co powinny. Pojawi się dodatkowy fałd skóry, który trudno nam będzie usunąć. Już teraz często panikujemy, bo wiemy, że ten moment zbliża się nieubłaganie. Nakładamy na siebie przeróżne kremy oraz stosujemy różne zabiegi, które mają zatrzymać czas.

Zdjęcie: pinterest.com/pin/33495590957379808

4 z 6

Spectrofobia

Spectrofobia

Spectrofobia to strach przed lustrem. Wyobrażacie sobie wyjść z domu i nie spojrzeć chociaż raz w lustro, czy dobrze wyglądacie? Czy włosy dobrze leżą, czy nie masz szminki na zębach? My też nie... Dlatego tym bardziej jesteśmy zdziwione tym, że niektóre kobiety naprawdę mogą się bać własnego odbicia.

Zdjęcie: pinterest.com/pin/324048135668549469

5 z 6

Idemofobia

Idemofobia

Idemofobia to strach przed tym, że na jednej imprezie pojawimy się w tej samej kreacji, co inna kobieta. Przyznajemy się bez bicia, że godzinami potrafimy stać przed szafą i zastanawiać się, czy któraś z naszych znajomych nie wpadnie na ten sam genialny pomysł, co my i nie wybierze tej samej sukienki, co my. Tak, ten strach paraliżuje nas i wywołuje gęsią skórkę.

Zdjęcie: pinterest.com/pin/339177415663215412

6 z 6

Caligynefobia

Caligynefobia

Caligynefobia to strach przed ładnymi kobietami. Chyba za często wyczuwamy konkurencję... :) I wcale się sobie nie dziwimy. Tym bardziej, jeśli piękna kobieta pojawia się w pobliżu naszego partnera. Wtedy poziom strachu wzrasta, adrenalina zaczyna coraz szybciej krążyć we krwi i zastanawiamy się, jak tu uratować sytuację.

Zdjęcie: pinterest.com/pin/388857749049187585

Komentarze