Maskara AA
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Chcę testować
Produkty Dr Skin Clinic
Chcę testować
Serum Lirene
Laureaci
Bourjois
Laureaci
Kosmetyki Rosie
Laureaci
Kosmetyki Neutrogena
Laureaci
kosmetyki Marc Anthony
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Chcę testować
Kosmetyki Eveline Cosmetics
Laureaci
Kosmetyki Vegaya
Laureaci
Produkty Inveo
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Wyniki testu
Kosmetyki Bielenda
Laureaci
kosmetyki Lift4Skin
Laureaci
kosmetyki Pomegrace
Laureaci
Kosmetyki Neboa
Laureaci
Kosmetyki AA
Laureaci
Fluid Lirene
Laureaci
Vianek
Laureaci
Styl życia

Sylwester w różnych częściach świata

31 grudnia ostatni dzień roku. Dla wielu z nas koniec roku oznacza zamknięcie pewnego rozdziału w życiu i powzięcie postanowień noworocznych. 31 grudnia jest też dniem zabawy, świętowania, celebrowania przyjęcia nowego roku, ale dzień ten w wielu krajach wiąże się z przesądami oraz różnymi sposobami celebrowania ostatniego dnia roku. Jak obchodzony jest sylwester w różnych częściach świata? Zapraszam na szybki raut po sylwestrowych imprezach świata.

Jako pierwsi Nowy Rok witają mieszkańcy wysp Kiribati na Pacyfiku. Wyspa dzieli się na trzy strefy czasowe, w strefie najbardziej wysuniętej na wschód Nowy Rok rozpocznie się wtedy, kiedy w Polsce wybije godzina 11.00. Cztery godziny później Nowy Rok przywitają mieszkańcy Australii. Jako kolejni rok 2017 będą świętować mieszańcy Japonii (o godzinie 16.00 czasu polskiego) oraz Chin (o godzinie 17.00 czasu polskiego). Następnie do świętowania Nowego Roku przystąpią państwa azjatyckie, a później kraje europejskie. Natomiast w Rosji Nowy Rok obchodzony jest dwukrotnie, tj. 1 stycznia oraz 14 stycznia (wg kalendarza gregoriańskiego oraz juliańskiego).

Sylwestrowe zwyczaje

Mieszkańcy Filipin Nowy Rok świętują najhuczniej. Filipińczycy są przekonani, iż hałas odstrasza złe duchy i zapobiega pechowi w Nowym Roku. Dlatego wypełniają puszki monetami, tak by robić jak najwięcej hałasu. Ma to też drugie dno - mieszkańcy Filipin wierzą, iż przyniesie im to bogactwo. Kolorowe stroje symbolizują płodność oraz obfitość, natomiast koliste wzory na ubraniach przynoszą pomyślność.

Brazylia, Rio de Janeiro, na plaży Copacabana wspólnej zabawie oddaje się nawet dwa miliony Brazylijczyków. Mieszkańcy Brazylii w Sylwestra ubierają się na biało, albowiem wierzą, iż taki strój przynosi szczęście i spokój w Nowym Roku. Kolejną tradycją w Brazylii jest złożenie ofiary bogini morza Yemanji. W tym celu 30 grudnia na plażach mieszkańcy wrzucają na fale białe kwiaty oraz wypuszczają w wodę łodzie z darami. Wg wierzeń Brazylijczyków ma to zapewnić dostatek.

W Chinach Sylwester jest największym świętem rodzinnym. Mieszkańcy Chin już w listopadzie wypędzają złe duchy, poprzez sprzątanie. Wierzą, iż w ten sposób pozbędą się wszystkiego co niepożądane i złe. Chińczycy wierzą również, iż w pierwszych dniach Nowego Roku nie wolno dotykać miotły, by nie wymieść szczęścia. Kolejnym przekonaniem mieszkańców Chin jest wiara, iż nie można się zbyt często kąpać w pierwszym miesiącu Nowego Roku, by nie wymyć pomyślności. Kolorem sylwestrowym wg Chińczyków jest czerwony, to ten kolor dominuje 31 grudnia. Lampiony i fajerwerki mają za zadanie odstraszyć bestię połykającą ludzi. Noworocznym rytuałem jest wykonanie tańca smoka, zbudowanego z drewna, bambusa lub też papieru z umieszczoną we wnętrzu lampą. 20 stycznia wg tradycji domy chińczyków odwiedza Bóg kuchni, nagradzając szczęściem dobre Panie domu.  

Amerykanie Nowy Rok witają na placach i ulicach. Główna impreza odbywa się na Times Square. W 1907 roku zrodziła się tradycja spuszczania ze specjalnego masztu o północy wielkiej świetlistej kuli. Istotą atrakcji jest opuszczanie kuli z masztu przez ostatnią minutę starego roku - tak by o 00.00 znalazła się ona na samym dole.

Niezależnie od tego, gdzie spędzacie Sylwestra - wszystkiego naj, naj, najwspanialszego! :)

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Kosmetyki ekologiczne stają się coraz bardziej popularne!
Pielęgnacja
Polki zakochały się w tych kosmetykach! Wyprzedają się na pniu
Nieśmiało przekonujemy się do działania ekologicznych produktów. Jest tylko jeden powód, który powinien nas martwić.

Mimo że kosmetyki ekologiczne są dostępne na rynku już od wielu lat, dopiero od około roku ich popularność przybiera na sile . Wszystko dzięki raportom dotyczącym katastrofy klimatycznej. Są na tyle niepokojące, że również branża beauty zaczyna robić wszystko, aby zapobiec nieodwracalnym zmianom . Marki kosmetyków eko wyrastają jak grzyby po deszczu. Pojawia się więcej szamponów w kostce . Butelki tworzone są z plastiku wyłowionego z mórz i oceanów . Niektóre z nich można nawet ponownie napełnić. Te oraz inne rozwiązania sprawiają, że nasza planeta małymi krokami jest odgruzowywana z wielu ton śmieci. To wszystko przekłada się też na konkretne statystyki, które przygotował GfK, czyli  Panel Gospodarstw Domowych w Polsce . Na duży wzrost w minionym roku z pewnością istotny wpływ ma rodząca się wśród konsumentów troska o środowisko. Kosmetyki przyjazne zdrowiu i środowisku to relatywnie młoda kategoria, która stopniowo zyskuje na rozpoznawalności i staje się coraz bardziej popularna wśród polskich konsumentów. Wpisuje się przy tym w inne eko trendy, widoczne chociażby w kategoriach sprzętu RTV-AGD, motoryzacji czy przede wszystkim – żywności. Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że w najbliższych miesiącach wzrost w kategorii ekologicznych kosmetyków będzie kontynuowany – mówi Szymon Mordasiewicz, dyrektor komercyjny Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia. Coraz chętniej kupujemy ekologiczne kosmetyki Według GfK roczna wartość polskiego rynku kosmetyków (mówimy o kosmetykach kolorowych, produktach higieny osobistej, higieny intymnej oraz kosmetykach dla dzieci) osiągnęła w czerwcu bieżącego roku ponad 4,8 mld zł. Liczba jest imponująca, ale teraz wyobraźcie sobie, że produkty ekologiczne stanowią zaledwie jeden procent , czyli 52 mln zł tej sumy. Bardziej optymistycznie robi się, kiedy przeanalizujemy relację rok do roku. Wtedy...

W tych krajach mieszkają najpiękniejsi ludzie
Styl życia
Polki są najpiękniejsze? Niestety! W rankingu najładniejszych nacji świata jesteśmy daleko...
W którym kraju żyją najładniejsi ludzie? Odpowiedzią jest ranking najładniejszych narodowości świata.

Gdzie mieszkają najseksowniejsi faceci i najbardziej ponętne kobiety? Turyści nie mają wątpliwości, jakie kraje warto odwiedzić,by spotkać najpiękniejszych ludzi. Wbrew powszechnej opinii  Polska wcale nie zajmuje miejsca w pierwszej trójce. W tych krajach mieszkają najpiękniejsi ludzie Planujesz urlop, ale nie wybrałaś jeszcze docelowego miejsca? Spokojnie, z pomocą przychodzi najnowszy ranking przygotowany przez serwis podróżniczy Big 7 Travel, który sporządził listę najbardziej interesujących regionów. Jednak nie spodziewaj się, że portal podsunie ci destynacje z zapierającymi dech widokami, przenoszącymi w zupełnie inny świat zabytkami, czy oryginalną kuchnią, która zawróci ci w głowie. Tym razem jeden z najpopularniejszych serwisów podróżniczych na świecie skupił się na kierunkach, w których… spotkamy najseksowniejszych ludzi. Brzmi zabawnie? Jednak to prawda! Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez CAMILLE & JEAN (@backpackdiariez) Cze 12, 2019 o 9:08 PDT Brytyjski serwis Big 7 Travel przeprowadził szeroko zakrojoną ankietę na grupie 1,5 mln osób obu płci o różnym wykształceniu i pochodzeniu, w której głównym celem było ustalenie,  jaka narodowość jest najseksowniejsza (oczywiście pojęcie seksowny pozostawiono do interpretacji respondentów). Przeczytaj także:  W tych krajach kobiety mają najładniejszy biust. Czy Polska znalazła się w tym zestawieniu? Zgodnie z amerykańskim słownikiem odmiany języka angielskiego Merriam-Webster, słowo „seksowny” klasyfikowane jest jako „ogólnie atrakcyjny; interesujący” i w takim też ujęciu skategoryzowano narodowości na podstawie odpowiedzi respondentów. Według nich najbardziej pociągający są mieszkańcy Ukrainy . Drugie miejsce zajęli Duńczycy, z kolei ostatnie miejsce na podium przypadło...

Styl życia
Znamy już Recenzentkę grudnia!
Sprawdź, kim jest Recenzentka grudnia i jakie HITy trafią w jej ręce.

Grudzień zaobfitował 8824 recenzjami i 826 nowymi produktami w katalogu Kosmetyk Wszech Czasów. Sporo działo się też w Rankingu Najaktywniejszych Recenzentek - dużo zmian do ostatnich chwil miesiąca. Dzisiaj już wszystko jest jasne! Tytuł Recenzentki grudnia zdobywa: Hotaru90   ! Hotaru90  mimo krótkiego stażu na wizaz.pl ma już na swoim koncie ponad 370 napisanych recenzji i 19 dodanych produktów. Jej opinie są bardzo szczegółowe, często wzbogacone zdjęciem. To, co w nich zawiera jest bardzo pomocne dla społeczności, która do tej pory nagrodziła ją 1725 pochwałami. Ponadto jest Recenzentką, która chętnie wyraża swoją opinię o różnych produktach, dlatego też zawartość pudełka, które do niej trafi jest bardzo różnorodna. Zobaczcie same! Gratulujemy Hotaru90 , a wszystkim Recenzentkom bardzo dziękujemy za aktywne tworzenie katalogu Kosmetyk Wszech Czasów! Ty też kochasz kosmetyki i lubisz o nich pisać, a przy okazji chcesz zgarnąć pudło pełne wyjątkowych produktów? Oto przepis na Recenzentkę Miesiąca:  Dużo aktywności na KWC Ogrom ciekawych i rzetelnych recenzji, dzięki którym społeczność dowie się, co sądzisz o wypróbowanych przez siebie produktach  Sporo pochwał recenzji innych użytkowników - daj znać, że doceniasz ich pracę Nieskończenie wiele zdjęć dołączanych do recenzji 100% uczciwości - sztuczne podbijanie miejsca w rankingu nie pomoże, bo takich kont nie bierzemy pod uwagę.

Styl życia
Oto tajniki diety najseksowniejszej kobiety świata
Wiosną piękna Stella Maxwell została ogłoszona najseksowniejszą kobietą świata. Wybór tej piękności na Aniołka Victoria's Secret był więc jak najbardziej trafiony. Nic nie jest oczywiście dane raz na zawsze, dlatego modelka musi regularnie dbać o linię. Zobaczcie, jaką dietę stosuje!

Wiosną na szczycie corocznej listy Maxim Hot 100 znalazła się nowozelandzka modelka Stella Maxwell . Swojego czasu rozpisywano się o niej jako o partnerce Miley Cyrus, ale przecież gwiazda modelingu może się pochwalić nie tylko bogatym życiem towarzyskim, ale i sukcesami zawodowymi. Modelka na koncie ma współpracę z wiodącymi markami odzieżowymi, takimi jak Alexander McQueen, Chanel, Fendi, Moschino, Balmain, Marc Jacobs, Asos, River Island czy Urban Outfitters. 26-letnia modelka urodziła się w Belgii, gdzie mieszkała do 13. roku życia. Później wraz z rodzicami na rok przeniosła się do Australii, by wreszcie osiąść w Nowej Zelandii. Swoją karierę w modelingu rozpoczęła więc już w Nowej Zelandii. Od lat sukcesywnie podbija pokazy mody i okładki branżowych magazynów. W 2014 roku wzięła udział w głośnym pokazie Victoria's Secret Fashion Show , by w kolejnym roku dołączyć do zaszczytnego grona Aniołków VS. Przyznanie jej tytułu najseksowniejszej kobiety świata chyba nikogo nie zdziwiło. Stella Maxwell zachwyca wszak nienagannym ciałem. Aby utrzymać linię, modelka  trenuje trzy lub cztery razy w tygodniu , skupiając się przy tym na budowaniu tkanki mięśniowej. Jak przyznała w jednym z ostatnich wywiadów, ostatnio wiele czasu zabrała jej joga, którą łączy z ćwiczeniami rozciągającymi wykonywanymi pod okiem trenera osobistego. Znacznie ciekawsza jest jednak jej dieta, którą co poniektórzy określili jako... pół-wegetariańską . Stella Maxwell stara się uczynić swoją dietę bardziej wegetariańską, co nie oznacza, że zupełnie rezygnuje z mięsa. Na śniadanie jada raczej proste dania, np. jaja, awokado i czasami zboża. W porze lunchu decyduje się już raczej na sałatkę z kurczakiem, którą niekiedy zastępuje rybą bądź innym źródłem białka. Kolacje jada z kolei w nowojorskich wegańskich restauracjach. Chociaż seksowna Stella Maxwell dba o siebie jak może, nie oznacza to,...

Nasze akcje
Zapachy Police
PIELĘGNACJA

Wygraj nowe zapachy z linii GOODVIBES od Police To Be!

STYL ŻYCIA

Rossmann wspiera Niebieską Linię

Pielęgnacja skóry suchej
PIELĘGNACJA

Jak wykonać makijaż przy skórze suchej?

Maciej Zień Beauty
MAKIJAŻ

Kolekcja Maciej Zień Beauty jest już dostępna!

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
modne buty na jesień 2021
Moda

Modne buty na jesień 2021 - TOP 6 modeli, które będą hitem sezonu [Przegląd z sieciówek]

Aneta Zygmuntowicz
modne sukienki na jesień 2021 z sieciówek
Moda

Modne sukienki na jesień 2021 od 60 złotych. 5 propozycji z sieciówek, które musicie mieć w szafie!

Aneta Zygmuntowicz
efekty stosowania retinolu
Pielęgnacja

Retinol – efekty na trądzik i zmarszczki. Kiedy się pojawią i jakie są skutki uboczne?

Aneta Zygmuntowicz
odżywki emolientowe do włosów
Fryzury

Odżywki emolientowe do włosów - jaką wybrać i jak je stosować? [ranking najlepszych]

Laura Osakowicz
AZS na szyi
Pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Julia Cichocka
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
kurtka przejściowa na jesień 2021
Moda

Kurtki przejściowe na jesień 2021. Przegląd z sieciówek od 60 zł [Sinsay, Bershka, Zara, House, H&M]

Aneta Zygmuntowicz
płaszcze w kratę
Moda

Najmodniejsze płaszcze w kratę na jesień 2021 z sieciówek [Sinsay, Stradivarius, H&M, Tatuum, Mango]

Paulina Wierzchowiecka
pełne usta
Pielęgnacja

Pełne usta - jak uzyskać, jak dbać i jak malować?

Aneta Zygmuntowicz
nakładanie henny do brwi
Pielęgnacja

Henna do brwi - jak zrobić ją w domu, ile kosztuje i którą wybrać?

Paulina Wierzchowiecka
depilacja cukrowa
Pielęgnacja

Depilacja cukrowa - jak ją wykonać w domu? Przepis na pastę cukrową do depilacji

Katarzyna Dobrzyńska
jak używać roller do twarzy
Pielęgnacja

Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]

Laura Osakowicz
bakuchiol najlepsze kosmetyki z roślinnym zamiennikiem retinolu
Pielęgnacja

Bakuchiol, czyli roślinna alternatywa retinolu. Jak działa i jak stosować?

Milena Majak
Dziewczyna z naturalnym makijażem
Makijaż

Naturalny makijaż - jak go zrobić krok po kroku?

Julia Cichocka
Kobieta ze zniszczonymi w
Fryzury

Zniszczone włosy - domowe sposoby i kosmetyki na przywrócenie im blasku

Milena Majak Julia Cichocka