Wejdź
Carly Rowena
Styl życia

Ta kobieta w ciąży dźwigała ciężary!

31-letnia Brytyjka w zaawansowanej ciąży dźwigała ciężary i trenowała crossfit. Czy taka aktywność jest dla każdej przyszłej matki i jej nienarodzonego dziecka bezpieczna?
Matylda Nowak
marzec 11, 2019

Zaglądając na Instagram Carly Rowena można się przestraszyć lub zmotywować. Brytyjka jest trenerką personalną i świeżo upieczoną mamą. Na swoim instagramowym profilu Carly publikowała zdjęcia dokumentujące przebieg jej ciąży oraz ćwiczenia, które podczas jej trwania wykonywała. I trzeba przyznać, że 31-latka nie czekała na narodziny swojej córeczki z założonymi rękami! Wymachiwanie kettlami, podnoszenie sztangi, ćwiczenia z hantlami - Rowena robiła to wszystko i znacznie więcej!

Te ćwiczenia dadzą Ci energię na cały dzień

Blogerka ćwicząca w ciąży

Widok trenującej Carly Rowena w zaawansowanej ciąży pewnie wielu zaniepokoi lub wręcz oburzy. Tymczasem trenować nie powinny tylko kobiety będące w ciąży zagrożonej. Ciąża Rowena przebiegała bez komplikacji, a przed zajściem w nią kobieta - z racji wykonywanego zawodu - trenowała dużo i regularnie. Nie było powodów, żeby w związku z powoli zbliżającymi się narodzinami dziecka Carly drastycznie zmieniała styl życia. Kobieta nadal trenowała, ale za główny cel postawiła sobie zachowanie siły i energii oraz wzmocnienie mięśni okolic miednicy. Zrezygnowała za to z ćwiczeń służących utracie wagi.

Trening w trakcie ciąży nie tylko wzmacnia ciało ciężarnej kobiety, ale też łagodzi jej stres i niepokój, zmniejsza ból krzyża i problem zaparć. Dzięki regularnemu ćwiczeniu kobieta lepiej zniesie poród i szybciej dojdzie po nim do siebie. Oczywiście, decyzję o kontynuowaniu czy też podejmowaniu treningu podczas ciąży trzeba koniecznie skonsultować z lekarzem.

Carly Rowena swoją córeczkę Jax rodziła 39 godzin. Poród, jak sama przyznaje, był dla niej zaskakująco trudny. Regularne trenowanie nie bardzo pomogło jej urodzić dziecko, ale dzięki ćwiczeniom bardzo szybko doszła do siebie po swoim ciężkim porodzie i łatwiej było jej się zajmować noworodkiem. 

Zobacz także: Blogerkę oskarżono o retusz zdjęć. W odpowiedzi pokazała, co ciąża zrobiła z jej brzuchem!

Na nas sprawność ciężarnej Carly Rowena zrobiła duże wrażenie, ale mamy wątpliwości, czy tak intensywny trening aby na pewno był bezpieczny dla niej i jej dziecka...

A wy co myślicie o ćwiczeniu w ciąży?

Zdjęcia: Instagram

Komentarze
Edzia z „Królowych życia” zdradziła płeć dziecka. Wybrała też imię dla maluszka
Styl życia Edzia z „Królowych życia” zdradziła płeć dziecka. Wybrała też imię dla maluszka
Edzia z „Królowych życia” w napięciu oczekuje przyjścia na świat swojego trzeciego dziecka. Gwiazda TTV, nie tylko zdradziła płeć maleństwa, ale też wybrała dla niego imię. Jest naprawdę oryginalne.
Urszula Jagłowska
kwiecień 30, 2020

7 sezon „Królowych życia” był dla Edzi przełomowy. Jej najlepsza przyjaciółka,  Dagmara Kaźmierska , brała udział w poważnym wypadku samochodowym, w wyniku którego ucierpiały jej nogi. Przez kilka tygodni kobieta walczyła w szpitalu o powrót do zdrowia , w czym wspierał ją ukochany syn Conan  oraz przyjaciel   Jacek Wójcik . Ku zaskoczeniu wszystkich, u boku królowej zabrakło jednak jej bratniej duszy, Edzi. Wtedy w kuloarach spekulowano, że kobiety poważnie się pokłóciły i zerwały swoją wieloletnią relację. Inni z kolei doszukiwali się rosnącego  ciążowego brzuszka Edzi  , tłumacząc, że to właśnie z powodu błogosławionego stanu kobieta nie brała udziały w 7. sezonie „Królowych źycia”. Wyświetl ten post na Instagramie. ZGUBA SIĘ ZNALAZŁA Edzia z Dagmarką zapraszają dziś na powtórkę KRÓLOWYCH ŻYCIA o godź 18.05 do ttv Odcinki z piątku i soboty Buziaki @krolowe_zycia_official @ttv.pl @piotr.wasinski @conanbestia #króloweżycia #dagmarakazmierska #dagmarakaźmierska @ewa_mrochen Post udostępniony przez Dagmara Kaźmierska (@queen_of_life_77) Paź 13, 2019 o 6:28 PDT Dopiero finałowy odcinek kultowego show TTV rozwiał wszelkie wątpliwości na temat nieobecności Edzi w programie. Co ciekawe ta informacja zaskoczyła nie tylko widzów, ale przede wszystkim… Dagmarę. W finale 7. sezonu „Królowych życia” kamery towarzyszyły podczas wystawnego ślubu Edzi i Adama Nawary  w Wenecji. Jak się wtedy okazało, to nie nowa miłość była powodem, dla którego kobieta odmówiła udziału w reality show. Edzia postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości na temat swojej nieobecności i szybkiego ślubu z nowym narzeczonym i pokazała wszystkim swój ciążowy brzuszek . Edzia z „Królowych życia” zdradziła płeć swojego dziecka Choć poród zbliża się wielkimi...

Przeczytaj

Nasze akcje