klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Abby Lutz przed i po metamorfozie
Styl życia

Ta kobieta ważyła ponad 190 kg i nie mogła się ruszać. Teraz schudła 108 kg! Znamy jej sposób na utratę wagi

Zastanawiasz się, jak bardzo ciąża może zmienić kobietę? Życie Abby Lutz wywróciło się do góry nogami. To dla córeczki schudła aż 108 kg i do dzisiaj prowadzi zdrowy tryb życia. Ale początki wcale nie były proste...
Milena Majak
lipiec 10, 2017

Od dziecka walczyła z otyłością. W wieku 24 lat ważyła już 192 kg. Tak duża nadwaga sprawiła, że wyzwaniem było dla niej wykonanie jakiegokolwiek, nawet najmniejszego ruchu. O spacerze mogła zapomnieć.

Teraz, kiedy patrzymy na jej zdjęcia "przed i po", jesteśmy pełne podziwiu dla wysiłku, jaki Abby Lutz z Newton w Północnej Kalifornii musiała włożyć, aby wreszcie sprawdzić, jak smakuje szczęście.

Przepis na detoks: zielony koktajl owocowo-warzywny

Odchudzanie i spektakularna metamorfoza

Tak Abby Lutz wyglądała jeszcze 10 lat temu. Była otyła, nieszczęśliwa i brakowało jej motywacji. Teraz, gdy ma 34 lata, aż trudno uwierzyć, że to ta sama osoba! Udało jej się schudnąć ponad 108 kilogramów.

Jak schudła Abby Lutz?

Przełomowym momentem w jej życiu była wiadomość o tym, że jest w ciąży. To właśnie wtedy podjęła decyzję o diametralnej zmianie swojego życia. W rozmowie z womenshealth.com wyznała:

Otyłość to choroba, przez którą moja nienarodzona córeczka przyszła na świat miesiąc wcześniej. W czasie ciąży przytyłam około 90 kilogramów. Kiedy urodziło się moje dziecko, waga wskazywała 172 kg.

Gdyby tego było mało, Abby tuż po urodzeniu dziecka zmagała się z depresją poporodową. Wtedy znowu przytyła. Kiedy zauważyła, że wskazówka wagi przekroczyła 190 kg powiedziała "dość" i postanowiła coś wreszcie zmienić - dla siebie, dla córeczki. 

Widziałam chorych na cukrzycę bez palców, bez nóg. Bałam się, nie chciałam tak skończyć. Cały czas myślałam o swojej córeczce - wspomina w wywiadzie Abby.

Najpierw próbowała przeróżnych diet i ćwiczeń, ale niestety nie dawało to pożądanego rezultatu. Dlatego też Abby przeszła operację zmniejszenia żołądka. Kiedy po zabiegu poczuła się lepiej, zaczęła biegać. Dołączyła do grupy biegaczek i mimo trudnych początków, opieki nad dzieckiem, udało jej się przetrwać pierwsze treningi. Później było już tylko lepiej.

A jak zaczynała świeżo upieczona mama?

Zaczynałam od minuty biegu potem dwie minuty chodu. Każda sekunda wysiłku trwała wieki - zdradza Abby.

Bieganie a odchudzanie

Abby trenowała z naprawdę dużą zawziętością. Bieganie pokochała do tego stopnia, że zaczęła startować w zawodach. Na koncie ma już nawet półmaratony! Teraz nie wyobraża sobie dnia bez przetruchtania paru kilometrów. Nawet jeżeli musi wstać jeszcze przed pracą, o 3:30 nad ranem, nie stanowi to żadnego problemu. Według niej "poranny rozruch to najlepsze co może być. Bieganie z rana oczyszcza umysł i pozwala się skupić.".

Bieganie pomogło mi się rozwinąć. W pracy, w życiu osobistym. Zdałam sobie sprawę z własnej wartości. Poza tym dbanie o zdrowe ciało pomaga mi zachować równowagę psychiczną - opowiada Abby.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia przed i po metamorfozie Abby Lutz. My do tej pory nie możemy wyjść z podziwu!

Zdjęcie główne: Instagram

1 z 6

Metamorfoza Abby Lutz

Metamorfoza Abby Lutz
Instagram https://www.instagram.com/p/BWLo9rzjj8I/
2 z 6

Metamorfoza Abby Lutz

Metamorfoza Abby Lutz
Instagram https://www.instagram.com/p/BQgITaJlMwk/
3 z 6

Metamorfoza Abby Lutz

Metamorfoza Abby Lutz
Instagram https://www.instagram.com/p/BPPy9ffFqYt/
4 z 6

Metamorfoza Abby Lutz

Metamorfoza Abby Lutz
Instagram https://www.instagram.com/p/BTKG_9UDsO6/
5 z 6

Metamorfoza Abby Lutz

Metamorfoza Abby Lutz
Instagram https://www.instagram.com/p/BPnnT46Fwai/
6 z 6

Metamorfoza Abby Lutz

Metamorfoza Abby Lutz
Instagram https://www.instagram.com/p/BR6FNzKjtDv/
Komentarze