klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Taylor Muhl - selfie na Instagramie
Styl życia

Ta modelka nie cierpi na chorobę skóry. Ona ma... dwa ciała! Sprawdź, jak to możliwe

Taylor Muhl urodziła się z tułowiem podzielonym na dwie części, które różnią się od siebie zabarwieniem. Jednak to nie zwykłe znamię czy choroba skóry. Okazało się, że jest... chimerą!

Taylor Muhl ma 33 lata i robi karierę jako modelka oraz piosenkarka. Kiedy na zdjęciach pokazywała swój brzuch, robiono korektę w Photoshopie. Teraz jednak już wie, dlaczego w połowie ma on inny kolor i przestała się wstydzić swojej "odmienności".

Polecamy:  Te zdjęcia wzruszyły nas do łez! Zobaczcie koniecznie, jak mężczyźni reagują podczas porodu

Taylor opowiada, że od dziecka miała obsesję na punkcie bliźniąt. W rozmowie z Daily Mail Online mówiła, że kiedy miała około 6 lat, zapytała mamę, czy aby na pewno nie miała bliźniaczego rodzeństwa. Z kolei ze swoimi koleżankami lubiła udawać bliźnięta poprzez np. ubieranie się w podobny sposób.

Wtedy jeszcze Muhl nie wiedziała, że naprawdę miała siostrę bliźniaczkę, która nigdy się nie narodziła, a ona... nosi w sobie także jej DNA. 

Polecamy:  Skrzypcowe biodra są nowym hitem Instagrama - czy Ty też masz takie?

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Objawy chimeryzmu

Taylor ma dwa kody DNA - swój i przejęty od bliźniaka, który został wchłonięty, a jej ciało z jednej strony ma inny odcień, ale to nie jedyne oznaki tej choroby. Ciągle się przeziębia, cierpi na migreny oraz boryka się ze strasznymi cyklami miesiączkowymi. Co więcej, z jednej strony jest uczulona na niektóre metale, a z drugiej nie. Wynika to z tego, że ma dwa różne systemy immunologiczne.

O swojej chorobie dowiedziała się zupełnie przez przypadek, kiedy to trafiła na program w telewizji, który właśnie opowiadał o chorobach genetycznych, gdzie pokazano chłopca z podobnym znamieniem co ona. Wtedy dowiedziała się o istnieniu chimeryzmu. Od tej pory jej życie się zmieniło. 

W naszej galerii zobaczycie, jak wygląda Taylor Muhl. 

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

1 z 3

Modelka, która jest chimerą

Modelka, która jest chimerą
Instagram https://www.instagram.com/p/BPBaBQaF2yJ/

Dawniej Taylor chciała, aby jej brzuch w sesjach zdjęciowych był zakryty, albo żeby go retuszowano. Niekiedy godziła się jedynie na zdjęcia portretowe. 

2 z 3

Modelka, która jest chimerą

Modelka, która jest chimerą
Instagram https://www.instagram.com/p/BSCCwZAh0rE/

Odkąd odkryła, jaka jest prawdziwa przyczyna jej dwukolorowego ciała, zupełnie się nie wstydzi swojego odmiennego wyglądu.

3 z 3

Modelka, która jest chimerą

Modelka, która jest chimerą
Instagram https://www.instagram.com/p/BVDmXV6hwQR/

Taylor pragnie pokazać ludziom, że ta odmienność jest piękna.

Komentarze