klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
ONS
Styl życia

Ta przerażająco chuda dziewczyna jest "gwiazdą" YouTube. Internauci oskarżają ją o promowanie anoreksji i chcą zablokować jej konto!

Mowa o Eugenii Cooney, która ma 22 lata i prawie milion subskrybentów na YouTube. Dziewczyna cieszy się ogromną popularnością wśród nastolatków, dlatego internauci alarmują - trzeba zamknąć jej kanał i wysłać ją na leczenie.
Agnieszka Pulikowska
październik 31, 2016

Przeraźliwie chuda vlogerka, Eugenia tłumaczy, że niczego złego nie robi. Na swoim koncie na YouTube prezentuje materiały, w których porusza różnorodną tematykę, m.in. urodową i makijażową. Jak sama twierdzi, nigdy nikogo nie przekonywała, że powinien wyglądać dokładnie tak jak ona, a jej niska waga jest ponoć naturalna i nie cierpi na żadne zaburzenia odżywiania...

Woke up like an hour ago good morning guys how are you doing today?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Eugenia Cooney (@eugeniacooney)

Użytkownicy YouTube jednak mają poważne obawy związane z vlogerką, którą obserwuje już ponad 900 tysięcy osób. Twierdzą, że młodzi ludzie biorą przykład z idolki i niezdrowo się odchudzają. Ponadto uważają, że sama Eugenia także potrzebuje specjalistycznej pomocy. Stworzono więc petycję, w której zbierane są podpisy za zamknięciem jej kanału. Wśród osób, które ją podpisały są te, które opowiadają, że np. młody chłopak schudł wiele kilogramów dążąc do wyglądu vlogerki.

Hey guys I uploaded a new video yesterday where I text prank my mom link in my bio to check it out

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Eugenia Cooney (@eugeniacooney)

YouTube to jednak nie jedyny portal, na którym udziela się Eugenia. Można ją znaleźć też na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 400 tysięcy osób oraz na Twitterze. 

My specjalnie nie pokazujemy jej materiałów z YouTube - nie chcemy jej promować, zdjęcia i jej tłumaczenia "mówią" wszystko. Bo nie mamy wątpliwości, że dziewczyna powinna natychmiast trafić pod opiekę specjalisty. Chcemy jednak przestrzec - wasze przyjaciółki lub nastoletnie kuzynki / siostry mogą oglądać podobne kanały i się nimi inspirować. 

A przy okazji tego ważnego tematu w naszej galerii przypominamy gwiazdy, które publicznie przyznały się do problemów z zaburzeniami odżywiania. 

Polecamy także:  Strach przed zakupami, własnym odbiciem... Te kobiece fobie potrafią utrudnić życie

Foto: Instagram 

1 z 5

Lady Gaga

Lady Gaga

Artystka wyznała w social mediach, że bulimia i anoreksja pojawiły się w jej życiu kiedy miała 15 lat. 

2 z 5

Victoria Beckham

Victoria Beckham

Gwiazda przyznała, że w czasach największych sukcesów zespołu Spice Girls, miała problemy z odżywianiem. Swoje doświadczenia opisuje w autobiografii. 

3 z 5

Jessica Alba

Jessica Alba

Aktorka borykała się z anoreksją, kiedy była bardzo młoda. W wywiadzie wyznała, że zaczęło się to wtedy, gdy zaczęła dojrzewać i jej ciało zmieniało się w bardziej kobiece. 

4 z 5

Angelina Jolie

Angelina Jolie

W pewnym momencie gwiazda bardzo schudła. Mówiło się, że jada jedynie 600 kcal dziennie. Niedawno jej terapeuta zdradził, że Angelina borykała się również z bulimią. 

5 z 5

Christina Ricci

Christina Ricci

Obecnie aktorka jest zdrowa, ale w jednym z wywiadów wyznała, że już nie chce więcej tak się krzywdzić, jak w czasie, kiedy cierpiała na anoreksję. 

Komentarze