klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Styl życia

Ta rozrywka zabija! Nastolatki "bawią się" w "niebieskiego wieloryba"

Samookaleczanie, brak snu, to tylko niektóre z zadań, które czekają na młodych ludzi. Dlaczego to robią?

Zacznijmy od tego, że znamienna jest już sama nazwa. Okazuje się, że niebieski wieloryb to gatunek zwierzęcia, które ma tendencje samobójcze! 

Wyzwanie o tej samej nazwie podbija media społecznościowe. Kończy się ono odebraniem sobie życia. Media podają, że do tej pory zmarło ok. 130 osób, wśród których dominują dzieci i nastolatki. Są to najczęściej osoby, które posiadają kompleksy.  

Polecamy:  Ta blogerka pokazała, jak cierpi jej skóra. Nie uwierzycie!

Głównym założeniem tej zabawy jest to, aby zrobić sobie krzywdę. Najpierw następuje przekonanie użytkownika do poczucia własnej bezwartościowości i bezsensu życia. Potem przez 50 dni wykonywane są często drastyczne zadania. Wśród nich dominuje samookaleczanie, brak snu, oglądanie horrorów. Osoba biorąca udział w wyzwaniu zdaje relację z ich wykonania przed opiekunem, który ją "prowadzi". Na koniec nastolatek jest przekonany, że życie jest beznadzieje i jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest odebranie sobie życia. Samobójstwo planuje anonimowy administrator. W mediach podaje się, że młodzi ludzie często skaczą z wysokości. Ta "zabawa" cieszy się największym zainteresowaniem w Rosji, gdzie już podjęto odpowiednie kroki, aby zaniechać jej rozprzestrzeniania się.

Polecamy:  Na Instagramie panuje moda na bardzo niebezpieczne wyzwanie, które powoduje poważne obrażenia skóry!

Jednocześnie Polacy także nie zostali obojętni na ten problem. W internecie możemy przeczytać wiele wpisów krytykujących tę "rozrywkę" i propagujących hashtag #rozowapanda, który oznacza chęć pomocy przez chociażby życzliwą rozmowę z drugim człowiekiem.

Nie możemy uwierzyć, że ktoś mógł wymyślić aż tak straszną grę...

Foto: Pinterest

Komentarze
Styl życia Instagram usuwa upiększające filtry
Instagram postanowił walczyć z wyidealizowanym wizerunkiem influencerów. Chce na stałe zrezygnować z upiększających filtrów.
Laura Osakowicz
październik 25, 2019

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o ukrywaniu liczby polubień pod zdjęciami. Zmiany na razie nie weszły w życie, ale Instagram już zapowiada kolejne aktualizacje aplikacji. Tym razem zmieni się baza filtrów dostępna w InstaStories.   Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez @_nataliapawlik Paź 24, 2019 o 5:10 PDT Zobacz także:  T a influencerka jest tak ładna, że ludzie… tatuują sobie jej twarz Filtry na Instagramie, które imitują operacje plastyczne Instagram i jego twórcy chcą wziąć odpowiedzialność za spadek samooceny użytkowników aplikacji. To, że social-media mają negatywny wpływ na postrzeganie siebie dowiodło wiele badań. Dużo mówi się także o gorszym samopoczuciu wśród osób nadużywających Instagrama, a nawet o  epizodach depresji . Powodem są nierealne wzorce piękna i idealnego życia, które prezentują popularni użytkownicy.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Alena Andryushchenko (@helena132) Sie 26, 2018 o 9:29 PDT Osoby odpowiedzialne za Instagram zdecydowały się na posunięcie, które ma zmniejszyć presję nierealistycznego piękna. Chcą  usunąć część filtrów, które zmieniają twarz - wygładzają skórę, wyszczuplają policzki, dodają makijaż, czyli wszystkie, dzięki którym użytkownicy wyglądają inaczej niż w rzeczywistości. Filtry zmieniające twarz mogą rodzić poczucie, że należy je 'założyć', aby wyglądać atrakcyjnie, a nawet skłaniać do faktycznej zmiany wizerunku, na przykład sięgnięcia po operacje plastyczne . Chcemy, aby Instagram był pozytywnym miejscem dla wszystkich, którzy go używają, a ta polityka jest częścią naszych bieżących prac nad zmniejszeniem presji, którą ludzie mogą...

Przeczytaj
Co Małgorzata Rozenek-Majdan dostała od Radosława na walentynki?
Styl życia Małgorzata Rozenek-Majdan pochwaliła się walentynkowym prezentem od męża. Komentarz Radka rozczula
Małgorzata Rozenek-Majdan już dostała od męża walentynkową niespodziankę. O takim prezencie marzy niejedna kobieta, ale to komentarz zakochanego w Małgosi Radka wzrusza do łez. To trzeba zobaczyć!

Choć Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan na początku związku ukrywali się ze swoim uczuciem, teraz nie wyobrażają sobie życia bez dzielenia się z fanami głęboką więzią, jaka jest pomiędzy nimi. Na instagramowym koncie zarówno Małgosi, jak i Radka możemy więc podziwiać urocze sceny z ich rodzinnego życia, a odkąd zakochani podzielili się radosną nowiną o ciąży Małgosi , media stale zalewają kolejne doniesienia nie tylko o planowanym porodzie pierworodnego synka Radosława Majdana, ale również o szczegółach związku zakochanych. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) Sty 29, 2020 o 8:50 PST Tym razem to główna zainteresowana postanowiła wyjść naprzeciw swoim fanom i ubiegając media, pochwalić się swoim walentynkowym prezentem od ukochanego męża.  Takiej niespodzianki może jej pozazdrościć niejedna kobieta . Zobacz także:  Horoskop na walentynki 2020 – rozczarowanie, czy romantyczny wieczór? Co Małgorzata Rozenek-Majdan dostała od Radosława na walentynki? Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan już świętują walentynki ! Z tej okazji z samego rana prowadząca „Projekt Lady” została obudzona przez męża uroczą niespodzianką w postaci imponującego bukietu czerwonych kwiatów w kształcie serca, w którym prym wiodły zachwycające czerwone róże. Budzę się rano a tu... kocham Go - napisała pod zdjęciem Małgorzata Rozenek-Majdan. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) Lut 13, 2020 o 11:59 PST Zobacz także:  Robert Lewandowski podarował Ani niesamowity prezent na walentynki Nie trzeba było długo czekać na reakcję zachwyconych fanów....

Przeczytaj
Dziecko przy oknie
Fotolia
Styl życia Czym objawia się autyzm dziecięcy?
U części dzieci bardzo trudno rozpoznać autyzm dziecięcy. Dlatego tak ważna jest świadomość społeczna na temat tej choroby. Niejednokrotnie obserwacja rodziców i opiekunów, osób które są najbliżej dziecka, pozwala wcześnie wykryć autyzm, a co za tym idzie skutecznie go leczyć.
Lena Grabowska
lipiec 15, 2015

Przyczyny autyzmu dziecięcego Na autyzm dziecięcy składają się czynniki genetyczne i środowiskowe, jednak naukowcy w dalszym ciągu nie mają jednoznacznej odpowiedzi, co do przyczyn choroby. Na chwilę obecną zostało zidentyfikowanych wiele genów, które mają związek z zachorowaniami. W badaniach nad osobami z autyzmem wykryto nieprawidłowości w kilku rejonach mózgu, chorzy na autyzm mają rozregulowany poziom serotoniny i innych neuroprzekaźników . Wiadomo, że do zaburzeń w rozwoju mózgu może dochodzić już we wczesnym życiu płodowym. Autyzm dziecięcy rozpoznaje się do 3 roku życia. Przypadki zachorowań w późniejszym wieku, około 4-5 roku życia nazywane są autyzmem atypowym. Jak rozpoznać autyzm dziecięcy? Te zachowania dziecka powinny wzbudzić niepokój u rodziców: rzadko się uśmiecha woli samotną zabawę nie reaguje na własne imię woli kontakt z rzeczami niż z ludźmi nie bawi się z innymi dziećmi nie jest kreatywne w zabawie unika kontaktu wzrokowego, a jeśli patrzy to nie na osobę, a „przez osobę” zachowuje się impulsywnie jest nadwrażliwe na dźwięk lub dotyk nie reaguje na ból mówi mało, albo wcale używa słów bez znaczenia, albo powtarza za nami (echolalia) jeśli już mówi, to zwykle na jeden temat nie gestykuluje podczas mówienia patrzy na palec a nie na przedmiot, który palcem wskazujemy wpada w gniew bez wyraźnego powodu ma problemy w kontaktach z innymi dziećmi ma ograniczoną mimikę twarzy, rzadko widać na niej emocje nie jest empatyczne, nie potrafi zrozumieć emocji innych ludzi nie lubi się przytulać wykazuje zachowania autoagresywne, np. uderza głową w ścianę wprowadza się w nieustanny ruch: kiwanie, huśtanie, obracanie się w miejscu (stereotypie ruchowe) lubi rutynę podczas zabawy układa zabawki w rzędy jest nadpobudliwe jest spętane ruchowo,...

Przeczytaj
doda wyzwanie quarantinepillowchallenge
Styl życia Wyzwanie z poduszką na kwarantannie podbija Instagram. Wzięła w nim udział nawet Doda
Quarantine Pillow Challenge to nowy trend na Instagramie, w którym udział wzięło już wielu influencerów i gwiazd. Na czym polega?
Ewelina Błeszyńska
kwiecień 08, 2020

W czasie trwania kwarantanny w większości jesteśmy bardziej aktywni w mediach społecznościowych. Wśród gwiazd ostatnio dużą popularność zdobywa TikTok ( prężnie działają tam nawet Lewandowscy ), ale nadal nie słabnie popularność Instagrama. Kilka tygodni temu było głośno o przerażającym wyzwaniu #coronaviruschallenge , które wypromowała jedna z influencerek i szybko została za nie skrytykowana. Tym razem popularność zdobywa w 100 proc. bezpieczny trend - mowa o #quarantinepillowchallenge. Pod tym hashtagiem na Instagramie znajdziemy wiele zdjęć dziewczyn, które robią sobie sukienki z... poduszki. Okazuje się, że zwyczajna poduszka przewiązana paskiem w talii może udawać sukienkę mini.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Firo (@myforteisfashion) Kwi 5, 2020 o 9:16 PDT Quarantine Pillow Challenge - nowe wyzwanie na Instagramie Wyzwanie z poduszką na Instagramie jest już bardzo popularne i pod hashtagiem #quarantinepillowchallenge znajdziemy kilka tysięcy postów. W wyzwaniu udział wzięła nawet Doda, na której biała poduszka wygląda niczym seksowna sukienka. Piosenkarka swoją stylizację uzupełniła o szpilki, oryginalne okulary oraz dużą ilość biżuterii.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen) Kwi 7, 2020 o 6:13 PDT Zdjęcie Dody w poduszce bardzo spodobało się jej fanom, którzy w komentarzach często przyznawali, że  piosenkarka nawet w poduszce wygląda fenomenalnie.  Założyć na siebie poduszkę i wyglądać jak w ciuchach od najlepszych projektantów... - napisała jedna z obserwatorek.  Zobaczyłam na story i w ułamku sekundy stwierdziła: kurczę, ale fajna sukienka... I dopiero zdjęciu się...

Przeczytaj