klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Jak wyglądałyby dziewczyny,  gdyby spełniały wszystkie oczekiwania Instagrama?
Styl życia

TAK wyglądałyby dziewczyny, gdyby spełniały wszystkie oczekiwania Instagrama

Ta dziewczyna pokazała, jak wyglądałyby kobiety, gdyby dostosowały swój wygląd do komentarzy hejterów. Efekt końcowy jest przerażający.
Urszula Jagłowska
kwiecień 17, 2018

Nie od dziś wiadomo, że ludzie ukrywający się za monitorami i ekranami smartfonów czują się bezpieczni i bezkarni, dlatego też bez skrupułów krytykują innych. Często robią to z zawiści, chęci dowartościowania się i nakarmienia własnego ego lub po prostu „dla zabicia nudy”. By walczyć z problemem hejtu w cyberprzestrzeni i promowaniu nierealnych standardów piękna, organizacja nonprofit Cybersmiles postanowiła stworzyć serię filmów ukazujących wyidealizowany, odrealniony obraz kobiecego ciała, opracowany na podstawie komentarzy hejterów. Efekt końcowy przerósł ich najśmielsze oczekiwania.

Przeczytaj także: Tak wygląda najstarsza żywa Barbie świata!

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Jak według Instagrama powinna wyglądać kobieta idealna?

Kampania organizacji Cybersmiles  ma przede wszystkim na celu ukazanie olbrzymiego problemu dążenia młodych kobiet do perfekcyjnego, nierealnego wyglądu, który wymusza presja portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Do projektu zaangażowano więc śliczną trenerkę personalną Chessie King, która na swoim Instagramie ma ponad 330 tys. obserwujących i znana jest z promowania ruchu body positive. Dziewczyna jest smukłą blondynką o bardzo klasycznej urodzie, a jako trenerka bardzo dba o swoje ciało. Jednakże nawet mimo licznych treningów, jej figura stała się obiektem drwin internetowych hejterów.

Ale jesteś gruba! – napisał jeden z internautów.

Dziewczyny nie powinny podnosić ciężarów, twoje ramiona są za duże – wtórował inny.

Na podstawie tych i wielu innych niepochlebnych komentarzy zespół Cybersmiles zaczął stopniowo modyfikować cyfrowo wygląd blogerki, zgodnie z oczekiwaniami użytkowników Instagrama. Zaczęło się niewinnie, od delikatnego wyszczuplenia talii, następnie odchudzono jej ręce, nogi, powiększono piersi oraz pośladki, całkowicie została też zmieniona twarz Chessie. Wygląd dziewczyny "ulepszono" do tego stopnia, że pod koniec eksperymentu przestała zupełnie przypominać człowieka.

Zdjęcia: Screen YouTube

Na szczęście eksperyment nie wpłynął negatywnie na samoocenę blogerki, która krótko podsumowała całą akcję:

Nie zostaliśmy stworzeni, żeby przypominać lalki Barbie, które wyglądają niesamowicie 24 godziny na dobę – mówi Chessie. Atakujcie mnie swoimi klawiaturami, mówicie co chcecie, ale i tak mnie nie zniszczycie – dodaje

Przeczytaj także: Tak wygląda najładniejsza pupa świata! Lepsza niż Kim Kardashian?

Dziewczynie wtórował współzałożyciel Cybersmile, Dan Raisbeck, który z przerażeniem zauważa, że wyidealizowany obraz ciała, jaki jest promowany przez media społecznościowe staje się olbrzymim problemem dla młodych ludzi, a szczególnie dla młodych kobiet. Z badań przeprowadzonych przez Cybersmile wynika, że dziewczęta są dwa razy częściej świadkami cyberprzemocy niż chłopcy. Dodatkowo aż 40 proc. nastolatków doświadczyło hejtu w sieci. Co więcej, w wielu przypadkach takie działanie prowadzi do depresji, niskiego poczucia własnej wartości, izolacji społecznej, samookaleczania, a w najgorszych wypadkach do samobójstwa.

Hejt i trolling może wpłynąć na każdego, od szesnastolatka, który ma stu followersów, po celebrytę, który ma milion obserwujących. W obu przypadkach może to mieć tragiczne konsekwencje – komentuje Chessie King.W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zmagałam się z ogromną falą nienawistnych komentarzy na Instagramie. Trolling to poważny problem, na który należy zwrócić uwagę, ponieważ ludzie nie powinni ukrywać się za telefonem i mówić innym rzeczy, jakich nigdy nie powiedzieliby komuś w twarz. To musi się skończyć – dodaje.

Według Cybersmile kampania już w ciągu pierwszych 46 godzin dotarła aż do 480 tys. osób, które w większości były oburzone zachowaniem hejterów. Zobaczcie film, który aż tak wstrząsnął internautami:

W naszej galerii znajdziecie więcej zdjęć uroczej Chessie King. Czy naprawdę jej figura zasłużyła na tak ostre komentarze?

Przeczytaj także: Pamiętacie matkę Michała Wiśniewskiego? Muzyk pochwalił się jej metamorfozą

Zdjęcie główne: Screen YouTube

1 z 5

Chessie King

Chessie King
Instagram https://www.instagram.com/p/BgUTdctgiY-/?taken-by=chessiekingg
2 z 5

Chessie King

Chessie King
Instagram https://www.instagram.com/p/BfL4m-Egk68/?taken-by=chessiekingg
3 z 5

Chessie King

Chessie King
Instagram https://www.instagram.com/p/Bg4LmbZgWoZ/?taken-by=chessiekingg
4 z 5

Chessie King

Chessie King
Instagram https://www.instagram.com/p/BgE3vknAcac/?taken-by=chessiekingg
5 z 5

Chessie King

Chessie King
Instagram https://www.instagram.com/p/BgrM-jRAl8V/?taken-by=chessiekingg
Komentarze